Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...
Guest seth11

Jaką książkę czytasz obecnie?

Recommended Posts

Jeśli chodzi o polską fantasy to Pan Lodowego Ogrodu to pierwsze miejsce a potem długo nic.

Ja dzisiaj zacząłem...post-102592-1566938772,5225_thumb.jpg

Wysłane z mojego SM-G973F przy użyciu Tapatalka

Smycel, może spróbuj "Lód" Dukaja? Wogóle polecam tego autora.

Tapatalk@OnePlus A6000

Myślę że można pochylić się nad cyklem Głębia, Podlewskiego. Cykl to 4 tomy, każdy po około 700 stron, jak podejdzie to jest co czytać. Ciekawa SF, jednak nie ma takiej lekkości. Moim zdaniem. Mimo to kupiłem i czytam.

Jak w liceum zaczytywałem się w sumie tylko w fantasy, to jedną z moich ulubionych serii był cykl "Miecz prawdy" Terrego Goodkind-a. Książek jest kilka w serii, fajnie wykreowany świat, wciąga jak bagno (przynajmniej mnie). :)

Dzięki za sugestie - wczoraj kupiłem pierwszy tom Mrocznej Wieży i zobaczymy jak mi podejdzie. I oczywiście chodziło o Pana Lodowego a nie Zimowego Ogrodu ;)

Jest całkiem przyjemny, ale moim zdaniem niestety początek zapowiada się lepiej niż się rozwinęła seria. A ostatni tom mnie trochę rozczarował.

Przed chwilą przyszła paczka z książkami i komiksami :D od razu zabrałem się za

post-35890-0-09405200-1567006528_thumb.jpeg

Przykładowa strona. Fajna kreska :)

post-35890-0-41924300-1567006743_thumb.jpg

Edited by Zolw

Cieszę się, że są wśród nas fani dobrego komiksu :) Sam kupuję kilka tytułów co jakiś czas, i powoli półka z komiksami robi się za krótka.

Tapatalk@OnePlus A6000

Co byście polecili z szeroko rozumianej fantasy? Klasykę mam zaliczoną i szukam czegoś wciągającego - najlepiej kilku tomowego.

A czytałeś Poula Andersona "Trzy serca, trzy lwy"? Powieść uważana jest za jedną z najważniejszych powieści fantasy. Bardzo przyjemna, relaksująca literatura :)

Z wielotomowych może trylogia husycka Sapkowskiego, jeżeli jeszcze nie czytałeś.

Jak pisałem o przeczytaniu Sapkowskiego to miałem też na myśli tę trylogię :) Trzy serca, trzy lwy? Chyba coś obiło mi się o uszy - zapamiętam sobie - dzięki.

Edited by Smycel

Guest

Co byście polecili z szeroko rozumianej fantasy? Klasykę mam zaliczoną i szukam czegoś wciągającego - najlepiej kilku tomowego.

Właśnie na łódce lecę z "Dzieckiem Odyna". Dawno nic tak świeżego nie czytałem, polecam :)

Ooo.

Trylogia Husucka bardzo fajna

Też chciałem polecić ale kolega mnie ubiegł.

Może Metro 2033?

I troche nie na temat bo S-F, ale Fundacje polecam gorąco (w ogóle moja książka nr 1) i Kroniki Marsjańskie. No i Dzienniki Gwiazdowe Lema, ale to czytałem 20 lat temu i zastanawiam się jak teraz bym je odebrał?

Metro 35 przeczytałem - pomysł całkiem ciekawy, ale ogólnie jakoś mnie nie zachwycił. Faktem jest, że wcześniejszych części nie czytałem.

Ja czytam Kwantechizm, czyli klatka na ludzi, doktora Andrzeja Dragana. Książka ciekawa,napisana w dziwny sposób. Oglądając filmy z jego wykładów na Youtube, spodziewałem się że więcej fizyki i faktów, natomiast jest napisana w przystępny sposób i nie tylko fizyki sie tyczy. Polecam.

20190907-203926.jpg

W czasie urlopu zacząłem zmagania z "Olimpem" Dana Simmonsa. Polecam tego autora. Oczywiście Hyperion/Upadek Hyperiona to podstawa jego twórczości ale czytanie Ilionu (którego Olimp jest kontynuacją) na początku stawia czytelnika przed dużym wyzwaniem. Bardzo polecam tym którzy chcą się zmierzyć z czymś nietuzinkowym.

Żeby było zgodnie z tematyką forum zmieściłem również nadgarstek w zdjęciu. :D

post-102592-0-01165300-1568099275_thumb.jpg