Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...
Guest dryblus

No to teraz pogadamy o telefonach

Recommended Posts

obecnie mam 7plus i używam procam

ale byłem ciekaw czy w nowszych modelach wprowadzili to co samsung zdążył wprowadzić usunąć i znowu wprowadzić do swoich telefonów

robię powoli przymiarkę do 11 pro tylko cały czas mam dylemat czy 11 pro czy zwykły 12

OMEGA SEAMASTER 300M

11 Pro ;)

*** ORIS Divers 65 Movember Edition *** DOXA Sub 300 Professional ***

Z aspektów samej kamery to lepiej pooglądaj porównania na YT tych modeli. Trudno w ciemno określić ile lepszy procesor zmienia w zwykłej 12. Ciekawe jak tryb nocny tu wypadnie.

obecnie mam 7plus i używam procam
ale byłem ciekaw czy w nowszych modelach wprowadzili to co samsung zdążył wprowadzić usunąć i znowu wprowadzić do swoich telefonów
robię powoli przymiarkę do 11 pro tylko cały czas mam dylemat czy 11 pro czy zwykły 12

Podbijam temat wideo w HDR. 12 ma, 11 pro nie ma

Posted (edited)
12 minut temu, xavras_s napisał(-a):

Podbijam temat wideo w HDR. 12 ma, 11 pro nie ma

Ja to głównie myślałem o przetwarzaniu obrazu, na co procesor ma ogromny wpływ. Jest dużo youtuberow/fotografów którzy rzeczowo omawiają ten temat przy każdym nowym modelu i prezentują filmy i foty w różnych warunkach. 

Edited by 70soul

no właśnie planuje zakup pod kątem zdjęć ale również filmów

pytanie czy warto rezygnować z tele na korzyść video hdr?

OMEGA SEAMASTER 300M

19 minut temu, CIESLUT napisał(-a):

no właśnie planuje zakup pod kątem zdjęć ale również filmów

pytanie czy warto rezygnować z tele na korzyść video hdr?

Za kilka godzin odbieram Jabłko 12 mini, nie licząc iPada, to powrót do iOS po 13 latach, kiedyś, kiedyś miałem iPhone-a 3G :D Wybór był między S21 i właśnie 12 mini, ciekawość spróbowania życia na co dzień z iOS zwyciężyła, ciekawe jak długo zajmie przestawienie się :D

Nie wiem w jaki sposób  użytkujesz telefon ale możesz się rozczarować pojemnością baterii

Dla mnie telefon to jednak dalej telefon + dodatki, a nie domowe centrum rozrywki :) w domu do przeglądania czegokolwiek w necie zdecydowanie wolę usiąść do komputera albo wziąć iPada. Grać nie gram w ogóle mobilnie, więc raczej jestem tutaj spokojny :) Żaden ze mnie heavy user. Obecnie mam 2 letniego Huawei Mate 20 pro i czasem ładuję go co półtora-dwa dni.

Godzinę temu, 70soul napisał(-a):

dzięki za filmiki

pierwszy gościu śmieszny ale rzeczywiście pokazuje co i jak

drugi film to jak reklama ip12 :)

jedenastka bardziej uniwersalna ale za to w 12 podoba mi się tryb nocny i filmy 

poza tym zależy mi na jak najlepszych zdjęciach i nie wiem czy przyda się tak mocno tele (do tego mam lustrzankę)

co raz bardziej zaczynam myśleć o wersji 12 mini bo na lato do kieszeni w sam raz a bebechy jak w normalnym 12

OMEGA SEAMASTER 300M

5 godzin temu, Rebrov napisał(-a):

Nie wiem w jaki sposób  użytkujesz telefon ale możesz się rozczarować pojemnością baterii

Przy moim sposobie użytkowania bateria trzyma 2 dni.

5 godzin temu, Ceteth napisał(-a):

Za kilka godzin odbieram Jabłko 12 mini, nie licząc iPada, to powrót do iOS po 13 latach, kiedyś, kiedyś miałem iPhone-a 3G :D Wybór był między S21 i właśnie 12 mini, ciekawość spróbowania życia na co dzień z iOS zwyciężyła, ciekawe jak długo zajmie przestawienie się :D

Ja przestawiłem się błyskawicznie a nigdy wcześniej nie użytkowałem IOS, a z samej 12 mini jestem b. zadowolony.  Swoją drogą to bardzo ciekawy wybór między S 21 a 12 mini, to telefony z zupełnie innej bajki.

S21 i 12 mini z innej bajki ? Dlaczego ?

Oba telefony to najmniejsze flagowce Samsunga i Apple w podobnym budżecie. Prawda jest taka, że w moim przypadku koszt telefonu schodzi na drugi plan bo telefon jest firmowy i po prostu mam co 2 lata, do wydania nie taki zły budżet na telefon z cennika plusa. Około tygodnia wertowałem internet, YT itd. zastanawiając się właśnie między tymi dwoma. Wersja S21 z 256GB odpadła bo za duża, a po doświadczeniach z Huawei Mate 20 Pro, który był świetny jeśli chodzi o hardware, ale regularnie irytował mnie przez problemy z softem czy łączeniem się z peryferiami/samochodem, nie chciałem z Androidem nic poza Samsungiem. Tak na placu boju zostały wspomniane - dwa najmniejsze flagowce.

Jako, że przez ostatnie lata przenosiłem się z mocnego Androida na mocnego Androida, stwierdziłem, ze chętnie spróbuję nowego systemu i wprowadzę jakiś powiew świeżości :) Bawię się od 2h, rozmiar jak na razie rewelka :)

S21 i ip12 można w ten sposób zestawić. Jeżeli wyjdzie S21e, lite czy tam cokolwiek to będzie zestawienie z mini. Z resztą mini już w tej chwili to tylko historia.

Nie sprawdzałem wielkości S 21 ale to chyba spory telefon w przeciwieństwie do mini ? A co do przejścia mini do historii  to jeszcze nie jest takie pewne i może będzie kontynuowany. Gdyby znikł osobiście bym żałował bo ten rozmiar jest niesamowicie poręczny.

Akurat nie ma ogromnej różnicy pomiędzy 12 mini i S21, spokojnie można w googlu zdjęcia znaleźć. Oba oglądałem w sklepie obok siebie i nie ma przepaści.

Jak dla mnie, to może będzie przerwa rok-dwa z mini i temat wróci. Masa ludzi chce mieć mniejsze telefony, ale pewnie sporo klientów uznało, że skoro 90% roku spędzamy w domu w obecnej sytuacji, telefon może być większy.

Podzespołów nie ma co porównywać, bo od dawna wiadomo, ze porównywanie androidów i jabłka mija się z celem, Dla mnie telefon ma po prostu nie ciąć, w żadnej sytuacji, więc wyścig zbrojeń specjalnie mnie nie interesuje żeby grać czy robić na telefonie bóg wie co. Z aparatem raczej się polubimy bo jeśli chodzi o zdjęcia w słabym świetle to już zjadł mojego poprzedniego Androida, a Mate 20 Pro miał jeden z najlepszych aparatów na rynku 2 lata temu.

15 godzin temu, xavras_s napisał(-a):

Na pytania o mini mogę odpowiedzieć z własnego doświadczenia. Kilkumiesięcznego

widać rzeczywiście ten hdr? miałeś wcześniej jakiegoś iphona czy ten jest jako pierwszy?

OMEGA SEAMASTER 300M

Ja mogę coś doradzić. Miałem 11 Pro, mam 12 Pro Max. Jeśli chodzi o aparat i video to nie dostrzegam różnic poza nieco lepszymi zdjęciami w trudnych warunkach oświetleniowych. Różnica jest niewielka i to żaden "dil brejker". Dużą wadą aparatu w 12 Pro Max (w mniejszych dwunastkach jest lepiej, bo mają inne matryce) jest duża minimalna odległość ostrzenia.

Ostre krawędzie w 12 są ładne, ale bardzo niewygodne do trzymania.

widać rzeczywiście ten hdr? miałeś wcześniej jakiegoś iphona czy ten jest jako pierwszy?

Bardzo widać. Wcześniej miałem zwykła 11, wcześniej 8 plus.

54 minuty temu, 1947 napisał(-a):

Ja mogę coś doradzić. Miałem 11 Pro, mam 12 Pro Max. Jeśli chodzi o aparat i video to nie dostrzegam różnic poza nieco lepszymi zdjęciami w trudnych warunkach oświetleniowych. Różnica jest niewielka i to żaden "dil brejker". Dużą wadą aparatu w 12 Pro Max (w mniejszych dwunastkach jest lepiej, bo mają inne matryce) jest duża minimalna odległość ostrzenia.

Wczoraj oglądałem długą recenzje mkbhd na YT modeli 12 pro, i zachwalał nowe design całej linii 12 pod wzgledem wygody trzymania telefonu. Mi te krawędzie pasują bo trzyma się pewnie. Przy moich suchych dłoniach poprzedni X wyślizgiwał się jak nie trzymałem mocniej.

Posted (edited)
Godzinę temu, 1947 napisał(-a):

u mnie 12 pro odpada:

za drogi

za duży

niewygodny ze względu na ostre krawędzie

Edited by CIESLUT

OMEGA SEAMASTER 300M

Największe obawy generuje, moim zdaniem niepotrzebnie, czas działania na baterii.
Zakładam, że każdy decydując się na tak mały telefon powinien mieć świadomość jego ograniczeń.
Co nie zmienia faktu, że bateria jest naprawdę ok.
Używam dwóch kart (zasięg jest ok, ale nie świetny), mam stałą synchronizację dwóch skrzynek, włączona lokalizację i odświeżanie w tle dla aplikacji których używam. W czasie czuwania telefon traci tyle co nic.
Czas na ekranie to ok 4,5h na LTE i 6-7h na wifi.
Poza tym trzeba tez wziąć pod uwagę, że tak mała bateria bardzo szybko się ładuje. Kwestia wiec nawyków, ja nie mam problemu żeby 1 - 2 razy dziennie odłożyć telefon na ładowarkę na 10 czy 15 minut.
Wykres z dziś. 3h 27 min z włączonym ekranem, w tym w sumie 2h 10 minut Safari. Baterii dokładnie połowa.
Kończąc, kombajn multimedialny to nie jest, nie będzie i nie miał być. Poręczność, w moim przypadku, rekompensuje braki. Zwłaszcza, że „braki” można sprowadzić to 20-30 minutowego doładowania w ciągu dnia.

ac0e85aeb67e9f0234eab3edd348797a.jpg