Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość dryblus

No to teraz pogadamy o telefonach

Rekomendowane odpowiedzi

Potrzebuję kabel usb-c -> usb-c, taki który obsłuży ładowanie 65W 

Fajnie gdyby był z tcy mocniejszych a nie seryjniak Apple

 

Macie coś sprawdzonego?


"Muzyka po milczeniu najlepiej wyraża to co niewyobrażalne" Aldous Huxley (1894 - 1963)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, pisar napisał(-a):

Potrzebuję kabel usb-c -> usb-c, taki który obsłuży ładowanie 65W 

Fajnie gdyby był z tcy mocniejszych a nie seryjniak Apple

 

Macie coś sprawdzonego?

Budżetowy 

https://e-baseus.com/product-pol-3666-Baseus-Display-Fast-Charging-Kabel-Type-C-USB-C-5A-100W-z-wyswietlaczem-Power-Delivery-Quick-Charge-4-0-2m.html

 

I nieco mniej budżetowy 

https://imacs.com.pl/pl/p/NOMAD-Kevlar-USB-C-to-USB-C-Cable-3m/728
 

Jednego i drugiego używam. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, pkc napisał(-a):

 

Dziękuję

Ten mniej budżetwy serio taki wypas i wart tej dopłaty?

 

58 minut temu, plszcto napisał(-a):

 

Zapomniałem dodać, że najlepiiej 2m albo nawet 3m


"Muzyka po milczeniu najlepiej wyraża to co niewyobrażalne" Aldous Huxley (1894 - 1963)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
32 minuty temu, pisar napisał(-a):

Ten mniej budżetwy serio taki wypas i wart tej dopłaty?


Jest dużo porządniejszy, czy wytrzyma cztery razy więcej? Jeszcze nie wiem. Tylko ja nie mam problemu z przewodami i jakoś ich nie niszczę. Nawet tych oemowych. 
Musiałbym dać synowi do testów, ale mi szkoda… Ten baseus wytrzymuje u niego najdłużej. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedno pytanie: dlaczego te kable nie mogą naładować iPhone?

To mnie trochę dziwi i zastanawia, że spora część z nich ma takie ograniczenie


"Muzyka po milczeniu najlepiej wyraża to co niewyobrażalne" Aldous Huxley (1894 - 1963)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jesteś pewien że nie obsługują? Bo jeśli Apple zrobiło port USB-C w iPhone zgodnie z "normami" to ja nie widzę powodów dlaczego miałyby nie obsługiwać... No chyba, że pazerne Apple blokuje kable inne niż własnej produkcji, co w sumie by mnie nie zdziwiło parząc na całokształt poczynań tej firmy :-]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ładowanie kablami USB-C innymi niż Appla może być realizowane, jednak najczęściej z ograniczona mocą. Jak iPhone nie rozpozna kabla to ogranicza moc ładowania.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli jednak - całe Apple :-] Uważam że KE powinna im się wreszcie dobrać do d... za te praktyki, a najbardziej za blokowanie usług u operatorów którzy im nie zapłacą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, mariusz9a napisał(-a):

A jesteś pewien że nie obsługują? Bo jeśli Apple zrobiło port USB-C w iPhone zgodnie z "normami" to ja nie widzę powodów dlaczego miałyby nie obsługiwać... No chyba, że pazerne Apple blokuje kable inne niż własnej produkcji, co w sumie by mnie nie zdziwiło parząc na całokształt poczynań tej firmy :-]

 

Znalazłem jakis ranking 10ciu najlepszych kabli to 7  z nich jako minus ma opis, że nie ładuje iPhone LOL

 

W jakimś komisie 2 dni temu, powiedzieli mi, że iPhone 15 ma jakiś problem z ładowaniem i jak się używa tych mocnch (powyżej 20W nieoryginalnych) to się spalaja dosyć często, bo telefon nie "widzi" podawanego prądu poprawnie i przyjmuje więcej niz 20W


"Muzyka po milczeniu najlepiej wyraża to co niewyobrażalne" Aldous Huxley (1894 - 1963)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej bzdury opowiadali bo nie mają pojęcia jak to działa. Telefon czy inny sprzęt z portem USB-C "negocjuje" warunki ładowania z ładowarką a po drodze jest kabel.

Wszystkie te elementy muszą prawidłowo się dogadać, żeby zestawić optymalne/najszybsze ładowanie. Napięcie ładowania zmienia się w zakresie od 5V do 20V w zależności

od protokołu ładowania PD czy QC we wszelkich ich wersjach. Kabel jest tu niezmiernie istotny bo musi zapewnić poprawną komunikację, wymianę danych oraz przesył sporego

prądu (np. przy mocy ładowania 100W i napięciu 20V jest to 5 A). Moim zdaniem przy zalewie badziewnych kabli niewiadomego pochodzenia nie jest dziwne, że Apple ogranicza ryzyko

uszkodzenia sprzętu ograniczając parametry ładowania jeśli nie rozpoznaje prawidłowo kabla. Poniżej tak dla informacji jak wygląda ilość i układ pinów w USB-C
rys01.png.ca31263be4c00849ab38169a3aa9e005.png

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć, 

W temacie telefonów jestem zielony. 🙄

Poszukuję telefonu do ok.3 tyś zł. Musi to byc samsung lub iphone. Mam dylemat między A55 5g, iPhone 14 lub czymś w tym przedziale cenowym. Do tej pory użytkowałem Samsunga A52 5g.  Wiem, że porównuje flagowca z średniakiem, ale mój obecny telefon z serii A też jest ok. Zastanawiam się nad spróbowaniem z iphone, ale boję się rozczarować. 

 

Dziękuję za pomoc. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie bój się.

Jak nie spróbujesz, to nie będziesz wiedział.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja ostatnio wymienilem s22 na s24, ogólnie wszystkie parametry na plus, ale fakt jest taki że te telefony nie różnią się od siebie jakoś kolosalnie, jakbym kupowal jeszcze raz poszedłbym właśnie w któregoś iphona - dla zmiany

Wysłane z mojego SM-S921B przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, Lemax napisał(-a):

Moim zdaniem przy zalewie badziewnych kabli niewiadomego pochodzenia nie jest dziwne, że Apple ogranicza ryzyko

uszkodzenia sprzętu ograniczając parametry ładowania jeśli nie rozpoznaje prawidłowo kabla.

E tam gadanie... Chodzi tylko i wyłącznie o kasę - dlatego blokuje kable na których nie zarabia. Nic się nie spali ani nic nie uszkodzi. Kable do szybkiego ładowania to kable aktywne z wbudowanym chipem E-Marker. Po włożeniu takiego kabla, najpierw następuje wymiana danych między kontrolerem w źródle zasilania (ładowarka) a chipem w kablu (E-marker), a dopiero potem miedzy źródłem a odbiornikiem. Jeśli kabel jest uszkodzony to nic się nie powinno stać - nie zostanie podane napięcie na telefon lub zostanie podane napięcie bezpieczne czyli takie jak przy zwykłym kablu pasywnym (zależy jakie uszkodzenia kabla).

Także blokowanie kabli przez Apple i tłumaczenie tego że to dla bezpieczeństwa to bzdura i robienie z ludzi idiotów! Jest to jawne wymuszanie na klientach kupowania drogich akcesoriów od Apple. Ale to nie powinno nikogo dziwić - drugiej tak pazernej firmy jak Apple to ze świecą szukać :-]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
Godzinę temu, Qba. napisał(-a):

Cześć, 

W temacie telefonów jestem zielony. 🙄

Poszukuję telefonu do ok.3 tyś zł. Musi to byc samsung lub iphone. Mam dylemat między A55 5g, iPhone 14 lub czymś w tym przedziale cenowym. Do tej pory użytkowałem Samsunga A52 5g.  Wiem, że porównuje flagowca z średniakiem, ale mój obecny telefon z serii A też jest ok. Zastanawiam się nad spróbowaniem z iphone, ale boję się rozczarować. 

 

Dziękuję za pomoc. 


 

ja się przesiadłem z Samsung A52s na iPhona 13 

 

Wiele rzeczy jest na plus w iPhone. bardzo dużo też na plus było w Samsungu .ciezko mi powiedzieć ze między Samsungiem a iPhone jest przepaść 

na pewno cenową 😉
 

Odpowiem tak . To jest tylko moje zdanie , jakby Samsung A55 wyszedł w wersji 6” kupiłbym Samsunga zamiast iPhone 14 .

Jestem bardzo zadowolony ze swojego iPhone 13 😜😝😉

Wiem że namotałem ale tak jest , może dlatego że nie używam jakoś telefonu jak komputera , tylko rozmowy sms . Zdjęcia , filmy , słuchanie muzyki i radia , 

Edytowane przez revolta4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 hours ago, Qba. said:

Cześć, 

W temacie telefonów jestem zielony. 🙄

Poszukuję telefonu do ok.3 tyś zł. Musi to byc samsung lub iphone. Mam dylemat między A55 5g, iPhone 14 lub czymś w tym przedziale cenowym. Do tej pory użytkowałem Samsunga A52 5g.  Wiem, że porównuje flagowca z średniakiem, ale mój obecny telefon z serii A też jest ok. Zastanawiam się nad spróbowaniem z iphone, ale boję się rozczarować. 

 

Dziękuję za pomoc. 

Możesz jeszcze rozważyć S23. Z kolei jak chcesz spróbować iPhone, to przede wszystkim sprawdź, czy aplikacje jakich używasz są dostępne (lub mają swoje odpowiedniki) w ekosystemie Apple. Kolejna rzecz, to akcesoria, jak smartwatc,  słuchawki, etc. będą działać czy wymagają wymiany. 

 

Ponadto: iphone 14 powinien mieć jeszcze min 6 lat wsparcia aktualizacjami, a S23 maks cztery. Z kolei S24 to 7 lat wsparcia. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za pomoc. Właśnie nie wziąłem pod uwagę czy chociażby słuchawki nie aple będą działać na iphonie. Drugi temat, mam android auto i pewnie też nie będzie działać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słuchawki będą działać wszystkie czy to android czy ios. Kwestia że niektóre funkcje nogą być niedostępne. Słuchać i rozmawiać da się bez problemu. Jak masz w aucie android auto to i apple car play powinno być.

Ja mam Samsunga S23. Dla mnie telefon genialny. Mały, wygodny. Super bateria. Nie gram, nie oglądam filmów na fonie więc 6.1 cala jest petarda.


Wysłane z mojego SM-S911B przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, Qba. napisał(-a):

Dzięki za pomoc. Właśnie nie wziąłem pod uwagę czy chociażby słuchawki nie aple będą działać na iphonie. Drugi temat, mam android auto i pewnie też nie będzie działać.

Słuchawki na iPhonie moim działają realme i Xiaomi tak więc inne też bez problemu 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W srajfonie jest na plus aktualizacja- pierwszego mialem 7 lat i tylko aktualizowalem i bylo super.

Druga rzecz- rozmiar- srajfon daje mozliwosc wyboru  pomiedzy telefonem a „ wiatą przystankową”

Trzecie primo- korzystam chyba tylko w srajfonie z 25% mozliwosci jakie daje ten telefon

I nie jestem fun boy-em appla.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 hours ago, Qba. said:

Dzięki za pomoc. Właśnie nie wziąłem pod uwagę czy chociażby słuchawki nie aple będą działać na iphonie. Drugi temat, mam android auto i pewnie też nie będzie działać.

Android Auto nie, ale przecież jest Apple Car Play.

 

W temacie słuchawek, mogą działać ale funkcjonalność może być ograniczona. Co więcej w ramach Androida ten problem również występuje, np Galaxy Buds 2 Pro, które pełnię swoich możliwości dają tylko w ekosystemie Samsunga. 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Celowe działanie producentów abyś tworzył ekosystem i brał wszystko jednej marki. Ze jednej strony spoko, z drugiej lipa. Jak kto woli, na szczęście jeszcze jest wybór.

Wysłane z mojego SM-S911B przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 12.03.2024 o 09:08, mariusz9a napisał(-a):

(...)

Także blokowanie kabli przez Apple i tłumaczenie tego że to dla bezpieczeństwa to bzdura i robienie z ludzi idiotów! Jest to jawne wymuszanie na klientach kupowania drogich akcesoriów od Apple. Ale to nie powinno nikogo dziwić - drugiej tak pazernej firmy jak Apple to ze świecą szukać :-]

Nie trzeba daleko szukać - Rolex.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.