Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
kotylozaur

Właśnie obejrzałem film...

Rekomendowane odpowiedzi

Nie oglądałem teraz niestety wielu filmów (dwa), ale za to przy jednym świetnie się bawiłem - to znany zapewne już od dawna większości Klubowiczom "Płytki grób" Danny'ego Boyle'a. Przenika ten film energia, jaką mieli chyba tylko w połowie lat 90. ci wszyscy zakochani w kinie debiutanci i młodzi, jak wczesny Tarantino czy Coenowie. Ten film jest jak potężny rozbieg przed mistrzowskim strzałem w stylu Koemana :) bo taki strzał to oczywiście "Trainspotting".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nadal jestem na Supernatural... sezon 5 lecę. Z seriali obejrzałam nowe odcinki The 100 - i cóż zaczyna się robić ciekawiej niż w 1 sezonie. Z kolei 3 sezon Elementary po 1 odcinku mnie nieco rozczarował. Agenci TARCZY też raczej zniżkę niż zwyżkę mają w 2 sezonie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obejrzałem horror ( ponoć ? ) Annabelle . Dno. Kolejna chała potwierdzająca ogromny kryzys tego gatunku filmowego.

Zobacz "Bogowie" nie zawiedziesz się...jak tak to zwrócę Ci Marcin za bilety... :lol:


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bogowie - rewelacja !

Aktor Kot odnajduje się doskonale w takich  rolach ,Ryszard Riedel,Zbigniew Religa...super!


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bogowie - bardzo dobry film, szczerze polecam

Furia - w mojej ocenie bardzo.... bardzo... bardzo.... słaby. ktoś tu wspomniał, że bał się że będzie to hollywoodzki gniot, cóż dla mnie blisko mu do tego. to takie zrobienie na siłę podniosłego filmu z "Inglorious bastards" (notabene świetny film)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Bogowie ulicy" (oryg. End of Watch)

Wg mnie bezpretensjonalny i wiarygodny oraz aktor którego lubię Jake Gyllenhaal.

Polecam.


"Kiedyś traktowałem ludzi dobrze. Teraz z wzajemnością."

Cierpliwość popłaca...jeśli Cię na nią stać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ktoś nie widział (przypadkiem), dzisiaj na TVP Kultura "Nieznośna lekkość bytu" (Lena Olin, ach... ;) ). Patrzę sobie właśnie na wypowiedzi internautów na temat tego filmu na FILMWEB - urocze. ;)

 


WARTO POMAGAĆhttps://www.siepomaga.pl

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lincoln, zmobilizowałeś mnie, żebym wreszcie obejrzał. Podobało mi się! Lena faktycznie, zjawiskowa... Ale też świetne zdjęcia (wszystko co szwedzkie w tym filmie jest dobre ;) ), intrygująca erotyka i bardzo fajna scena z dwoma Danielami. Warto znać.

 

Ostatnio widziałem jeszcze jeden film - rosyjski "Geograf przepił globus". Opowieść nie do końca poukładana (chyba nawet celowo), ale ciekawe spojrzenie na Rosję i Rosjan, okraszone nostalgiczno-desperackim humorem.

Edytowane przez Edmund Exley

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja własnie wrzucilem plytę z "07 zgłoś się"-"Złoty kielich z rubinami"....a co:-) :-)


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ktoś nie widział (przypadkiem), dzisiaj na TVP Kultura "Nieznośna lekkość bytu" (Lena Olin, ach... ;) ). Patrzę sobie właśnie na wypowiedzi internautów na temat tego filmu na FILMWEB - urocze. ;)

 

 

Bardzo dobry film - polecam

 

Co ciekawe Milan Kundera - autor powieści na podstawie której nakręcono film był rozczarowany ekranizacją.

Ciekawe dlaczego? Czytałem książkę i oglądałem film i w moim odczuciu to jedna z lepszych ciekawszych ekranizacji. A powieść nie łatwa do sfilmowania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Służby specjalne" nie spodziewałem się, ale naprawdę dobry film.

 

"Miasto 44", wzbraniałem się długo, bo film który na rok przed premierą jest kontrowersyjny to nie w kij dmuchał.

Nie mam wątpliwość, że to jeden z najlepszych polskich filmów ever, ale to oceni historia.

Film na światowym najlepszym poziomie. 

Ech.., szkoda, że temat Cudu nad Wisłą nie był zrobiony w takim klimacie, tylko został spierdolony przez Hoffmana 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pablo122  jesteś pierwszym który chwali oba filmy, powiedziałbym że to kontrowersyjne opinie i coś czuje że zaraz gromy polecą ;)

"służby.." d*py nie urywają ale teksty dobre, szczególnie żargon i przypisy, a na "miasto" jakoś nie mogę się zdecydować zbyt dużo było negatywów na temat tego filmu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też do "Miasta 44" podchodziłem jak do jeża  ;)

 

Ja obejrzałem setki filmów i zdanie na temat konkretnego obrazu wyrabiam sobie sam, nie czytam "znawców", a potem kalkuję, wychodzę z założenia, że gdyby krytycy różnej maści wiedzieli jak robić filmy to by je robili, a nie pisali o tym jak je robić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę dramat, trochę czarna komedia, ogólnie jak dla mnie to 6,5/10. Mogę polecić :

 


Only Fools Do Not Fear The Sea

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

"Miasto 44", wzbraniałem się długo, bo film który na rok przed premierą jest kontrowersyjny to nie w kij dmuchał.

Nie mam wątpliwość, że to jeden z najlepszych polskich filmów ever, ale to oceni historia.

Film na światowym najlepszym poziomie. 

Ech.., szkoda, że temat Cudu nad Wisłą nie był zrobiony w takim klimacie, tylko został spierdolony przez Hoffmana

 

Światowy poziom ,masz na myśli oczywiscie kino pakistańskie?:-)

Też chodzę do kina dlugo i czesto ,ten produkt jest na poziomie {fabuła akcja) ..to gniot jest i tyle...,szkoda ze bohaterowie nie wpadli jeszcze podczs powstania na "jakiś balet do klubu by strzelic kilka 'shotow z pomaranczą'....ale moze w drugiej częsci? Swiat uzywek sie rozwija...

Przypomnę jeszcze "Kanał" czy "Kolumbowie" z Englertem-widzialś ? ,to jest kino !

Co do filmu Hoffmana ,zgoda.


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przypomnę jeszcze "Kanał" czy "Kolumbowie" z Englertem-widzialś ? ,to jest kino !

 

 

Jestem pewien, że w momencie premiery Tobie podobni konserwatyści mówili na temat tych niewątpliwych dzieł to samo co Ty na temat "Miasta" dzisiaj.

Czytałem wczoraj jakieś stare kościelne kroniki w których opisywano jak w Bazylice Franciszkanów umieszczano witraże Wyspiańskiego. Cała masa znawców krzyczała, że to skandal, wieś i kicz. Tylko stanowcza postawa ówczesnego Gwardiana Klasztoru uchroniła te dzieła przed degradacją. Po latach nikt przy zdrowych zmysłach nie ma wątpliwości co do ich jakości

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem pewien, że w momencie premiery Tobie podobni konserwatyści mówili na temat tych niewątpliwych dzieł to samo co Ty na temat "Miasta" dzisiaj.

Czytałem wczoraj jakieś stare kościelne kroniki w których opisywano jak w Bazylice Franciszkanów umieszczano witraże Wyspiańskiego. Cała masa znawców krzyczała, że to skandal, wieś i kicz. Tylko stanowcza postawa ówczesnego Gwardiana Klasztoru uchroniła te dzieła przed degradacją. Po latach nikt przy zdrowych zmysłach nie ma wątpliwości co do ich jakości

Tylko jest taka róznica że....uczestnicy powstania mają zdanie podobne do mojego...

Czyli ze to kicz.

A co 'artysta miał na mysli"-w przypadku tak waznego wydarzenia jak Powstanie Warszawskie i jego interpretacja kompletnie mi nie odpowiada.

 

Witraze to co innego.....wyprzedzily swoje czasy w postrzeganiu rzeczywistosci?,tak,ten film niestety jest. daleki od takich ocen...

Modne ostatnio 'wlasne wizje na temat"...bywają czesto przeintelektualizowanymi wypocinami jakim jest film "Miasto 44"

Edytowane przez cook

Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem Powstańców, którzy byli rozczarowani i rozumiem też, że rozmawiałeś ze wszystkimi, a Ci to podstawieni aktorzy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.