Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...
kotylozaur

Właśnie obejrzałem film...

Recommended Posts

Guest supaplex

U mnie, jak ja to nazywam - Quadrologia Szulkina, ciężkie, kiczowato groteskowe kino, zmuszające do refleksji. Nie sposób przejść obok tych filmów obojętnie.

Wybrałem się wczoraj na Zimną wojnę Pawlikowskiego. Przyjemnie jest obejrzeć film, w którym nie ma niczego, co można by uznać za zbędne i nie mające znaczenia dla fabuły... Jeszcze kilka chwil po zakończeniu tego filmu, ludzie siedzieli na sali kinowej w ...ciszy... Pięknie opowiedziana i uniwersalna historia, a do tego aktorstwo najwyższej próby. Świetna rola Kota, Joanny Kulig, ale także Borysa Szyca. Piękne czarno-białe zdjęcia i świetna muzyka. Polecam!

Podobne odczucia i opinie. O dziwo widzowie zachowali się podobnie choć raczej w tym samym kinie nie byliśmy. ;)

"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Guest fidelio

Podobne odczucia i opinie. O dziwo widzowie zachowali się podobnie choć raczej w tym samym kinie nie byliśmy. ;)

Skąd taka pewność, że to nie to samo kino? ;-)

Przez miesiąc będzie tu pewnie cicho, ale ja przed Mistrzostwami obejrzałem jeszcze:

- "Sacco i Vanzetti" - w jednej z głównych ról Volonte, jak zawsze bezbłędny. Film bardzo sprawnie zrobiony, włoskie kino polityczne z nerwem i dynamiką. Podział racji czarno-biały, a raczej czarno-czerwony. Widać tu drugie dno, aktualne dla sytuacji z lat 70. Bardzo dobry montaż, szczególnie w scenach stylizowanych na kroniki, a także w scenie egzekucji.

- "Atak paniki" - recenzje miał takie, że hej. Może trochę na wyrost, ale jednak to dość świeże i porządnie zrobione kino. Kilka wątków lepszych (samolot, wesele), kilka słabszych (dzieciaki, dziewczyna i jej koleżanki). Warto obserwować młodego reżysera tego filmu.

W przyszłym tygodniu postaram się jeszcze obejrzeć "Zimną wojnę".

Potwierdzam, zaobserwowałem podobną reakcję widzów. Do końca wyświetlania napisów siedzieli jak trusie :)

Więc to nie przypadek. Polecam Zimną Wojnę.

"Nigdy nie rezygnuj z celu tylko dlatego, że osiągnięcie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie."

Ja też obejrzałem "Zimną wojnę". Rzeczywiście, styl Pawlikowskiego i Żala osiąga tu swoją doskonałość. Sama opowieść zgrabna i fajnie, że Pawilkowski zostawia luki i niedopowiedzenia, ale właściwie wszystko jest klarowne. Muzyka komentuje historię - jak u mojego ulubieńca Boba Fosse'ego. Zadurzenia głównego bohatera w Zuli nie rozumiem, ale uczucia nie są przecież racjonalne. A zauważyliście, że jak Kot wsiada w Paryżu w 1954 do taksówki, to w tle jest Renault Dauphine, które produkowane było od 1956? Czy może mi się wydawało?

Wawa?

Skąd taka pewność, że to nie to samo kino? ;-)

Wysłane z mojego HTC

"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Guest fidelio

Wawa?

Wysłane z mojego HTC

Nie, jednak "Uć" ;-)

Obejrzałem 'Dunkierka'- dla mnie super nudne.Nie polecam a lubię wojenne

Widać nie tylko ja odniosłem takie wrażenie. Nawet byłem trochę zły bo temat ciekawy, nakłady odpowiednie żeby zrobić dobry film a wyszło bardzo kiepsko.

Zmarł Claude Lanzmann, twórca kontrowersyjnego, ale fascynującego "Shoah".

Polecam jego "Zająca z Patagonii":

Przeczytałem "Zająca z Patagonii" Claude'a Lanzmanna (...)

Ja też obejrzałem "Zimną wojnę". Rzeczywiście, styl Pawlikowskiego i Żala osiąga tu swoją doskonałość. Sama opowieść zgrabna i fajnie, że Pawilkowski zostawia luki i niedopowiedzenia, ale właściwie wszystko jest klarowne. Muzyka komentuje historię - jak u mojego ulubieńca Boba Fosse'ego. Zadurzenia głównego bohatera w Zuli nie rozumiem, ale uczucia nie są przecież racjonalne. A zauważyliście, że jak Kot wsiada w Paryżu w 1954 do taksówki, to w tle jest Renault Dauphine, które produkowane było od 1956? Czy może mi się wydawało?

Dla mnie za dużo tych luk i niedopowiedzeń, przez co zachowanie głównych bohaterów i ich decyzje były całkowicie niezrozumiałe... tym bardziej, że nie było między nimi za bardzo "chemii"... Ja jestem rozczarowany, spodziewałem się dużo więcej.

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Chciałem obejrzeć „Wołyń” ale ku....wa nie dałem rady

Można o tym czytać i jakoś da się rozmawiać ale oglądać to dla mnie za wiele ;( sceny pokazujące bestialstwo Ukraińców zwłaszcza na dzieciach przerażajace

Edited by rafio77

Ostatnio bardzo mało filmów oglądam jak na moje standardy, wiec tym bardziej cieszy film dobrej jakości. A moim zdaniem ten taki był. Polecam!!

e1e9ce20faafec126797ec005b0224fd.png

1. The death of Stalin - śmieszny film, jak sam tytuł wskazuje, o śmierci Stalina i pierwszych godzinach po niej i jak się układały rozgrywki wewnątrz partii.

2. Ready player one - fantastyka warta obejrzenia co najmniej ze względu na odniesienia do amerykańskiej pop kultury i niesamowite smaczki jak np. sceny ze zdobywania drugiego klucza  :o

Nie mogę znaleźć tematu o serialach, więc zapytam tu :D Poleci ktoś jakiś serial, odcinki najlepiej krótkie? Lubię seriale poruszające temat psychiki, zaburzeń psychicznych i takich, w których można dokonać jakieś analizy :D Np.Atypowy, 13 powodów (on akurat jest średni, nie polecam), czy End Of This Fucking World (trochę glupawy :D). Ktoś coś takiego zna?

Mogą też być poruszające jakieś problemy

Pozdroooo

Wysłane z mojego PRA-LX1 przy użyciu Tapatalka

Nie mogę znaleźć tematu o serialach, więc zapytam tu :D Poleci ktoś jakiś serial, odcinki najlepiej krótkie? Lubię seriale poruszające temat psychiki, zaburzeń psychicznych i takich, w których można dokonać jakieś analizy :D Np.Atypowy, 13 powodów (on akurat jest średni, nie polecam), czy End Of This Fucking World (trochę glupawy :D). Ktoś coś takiego zna?

Pozdroooo

Zobacz sobie BoJack Horseman. Niby kreskowka, ale cholernie traktujaca o problemach.

Nie mogę znaleźć tematu o serialach, więc zapytam tu Poleci ktoś jakiś serial, odcinki najlepiej krótkie? Lubię seriale poruszające temat psychiki, zaburzeń psychicznych i takich, w których można dokonać jakieś analizy Np.Atypowy, 13 powodów (on akurat jest średni, nie polecam), czy End Of This Fucking World (trochę glupawy ). Ktoś coś takiego zna?

Pozdroooo

Big little lies Świetny, ze świetną obsadą

https://youtu.be/rF_1iPFr6Dw

https://youtu.be/YFZcNKzDhYI

Edited by Szyszkops

Nie mogę znaleźć tematu o serialach, więc zapytam tu :D Poleci ktoś jakiś serial, odcinki najlepiej krótkie? Lubię seriale poruszające temat psychiki, zaburzeń psychicznych...

Na HBO jest terapia (w oryginale in treatment). Polecam wersję amerykańską, choć jak zacząłem oglądać węgierską, to też daje radę. Odcinki poniżej 25 minut.

Niezły jest też Six feet under, nawet bardzo dobry, ale odcinki dłuższe.

Ostry jest Dexter, portret seryjnego mordercy mordującego morderców, wobec których prawo okazało się bezsilne.

A właściwie to nie tak łatwo znaleźć serial bez zaburzeń psychicznych

Dexter bardzo fajny, ale powinieneś przede wszystkim obejrzeć Hannibala, niestety odcinek trwa chyba 1h, ale jakie to świetne kino, uwielbiam

Zacząłem oglądać Dextera. Pierwsze 15 minut i już jest brutalnie, sam nie wiem ile wytrzymam, ale zapowiada się ciekawie :D Portret głównego bohatera bardzo ciekawy

Edited by SzymonJestem

Nie mogę znaleźć tematu o serialach, więc zapytam tu :D

Czasem to właśnie ten temat to jest głównie o serialach...

jakie to świetne kino

Właściwie to nie kino, tylko telewizja ;)

@Szymonie, poszukaj też może w wyszukiwarce imdb stosując odpowiednie słowa kluczowe. Niekiedy powiązania opierają się na wątkach drugoplanowych, ale czasem okazują się bardzo przydatne. Pierwsze szukanie w Twojej sprawie dało mi np. taki efekt:

https://www.imdb.com/search/keyword?keywords=mental-disorder&sort=moviemeter,asc&mode=detail&page=1&title_type=tvSeries&ref_=kw_ref_typ

Nie mogę znaleźć tematu o serialach, więc zapytam tu :D Poleci ktoś jakiś serial, odcinki najlepiej krótkie? Lubię seriale poruszające temat psychiki, zaburzeń psychicznych i takich, w których można dokonać jakieś analizy :D ...

Dexter, Patrick Melrose.