Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
kotylozaur

Właśnie obejrzałem film...

Rekomendowane odpowiedzi

Mam podobne odczucia... Porównałem go do "Furii" i zdecydowanie uważam, że "T34" bije ją na głowę... 

Dialog w czołgu, w miasteczku, że Rosjanie nie grabią, tylko  poproszą... bezcenny... ;)

Mnie się podobały słowa strzelca w scenie o której pisałem "Moskwa, Woroneż, ch*ja dogonisz" :), i na koniec mechanik, gdy się zatrzymali przed niemcami , "i co, posrali sie?"

Po rosyjsku oba teksty niesamowite :)


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chotjesz cuda budjet cuda...  ;)


Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jako że urlop i do Polski wróciłem, więc jest troszkę czasu na oglądanie.

Po kolei,

 

Overlord - myślałem że w temacie II wojny światowej nic mnie już nie zaskoczy, a tutaj taka niespodzianka. Wolfenstein jak żywcem z kompa wyjęty, wszystko świetnie nakręcone, efekty że mucha nie siada i naprawdę ciekawa historia. Polecam.

 

Fright Night - nie wiem jakim cudem ominąłem ten film. Klasyczne kino grozy z lat 80. Wampiry, miniony i nazbyt ciekawski nastolatek, jak mogłoby się nie podobać? ; )

 

Bohemian Rhapsody - jako fan Queen, dość sceptycznie podszedłem do tematu. Chciałem sobie odpuścić, cieszę się teraz że tego nie zrobiłem. Po części dlatego, że parę dni wcześniej obejrzałem nową wersję Papilona z Malikiem w roli głównej. Pierwsza myśl jaka przyszła mi do głowy w trakcie filmu, który zresztą też jest wart obejrzenia - 'rany boskie, ten gość naprawdę wygląda jak Freddie, muszę zobaczyć jak go gra'. Okazał się fantastyczny w tej roli. Polecam.

 

Ralph Demolka 2 - jestem, a raczej byłem zapalonym graczem i bardzo mile wspominam pierwszą część. Wszystkie ulubione postaci z klasycznych gier, świetny humor, fajna historia. Więc naturalną konsekwencją tychże wrażeń, była przemożna chęć obejrzenia dwójki. Uczucia mieszane, nie ma tej mocy i tak zwanego pazura. Mimo wszystko warto obejrzeć.

 

The Devil we Know - dokument ukazujący w nader jasny i przejrzysty sposób, jak korporacje bezkarnie nas trują i uchodzi im to płazem. Tutaj konkretnie o związku chemicznym C8, niezbędnym do produkcji telfonu. Wydawałoby się że sprawa błacha, ale...

 Właśnie, wnioski i konsekwencje są przerażające i dotyczą nas wszystkich. Nie będę spoilował. Zdecydowanie polecam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co to są "miniony"?  


Langel 17 jewels - Bulova Accutron Automatic 63B98 - Citizen Proximity BZ1000-54E - Swatch YIS403 - Alba AEFD557

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Co to są "miniony"?  

 

Jak to co, do horroru w sam raz  :lol:

post-34987-0-85901700-1549994406_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

I wszystko się zgadza  :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie rzecz ujmując, sługi złego : )

 

Ale to Twoje, czy gdzieś występuje albo od czegoś się wywodzi? Pytam, bo nie spotkałem się dotąd z taką stworą w żadnym utworze.  


Langel 17 jewels - Bulova Accutron Automatic 63B98 - Citizen Proximity BZ1000-54E - Swatch YIS403 - Alba AEFD557

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Minion to inaczej sługa, typowym przedstawicielem tej profesji i najbardziej rozpoznawalnym jest garbaty Igor : )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, jako minion zaskoczyło.  :)  


Langel 17 jewels - Bulova Accutron Automatic 63B98 - Citizen Proximity BZ1000-54E - Swatch YIS403 - Alba AEFD557

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Memphis Belle: A Story of a Flying Fortress" - czyli wielki dokument Williama Wylera. Film ułożony jest tak, by opowiadał o 25. misji tytułowej "Ślicznotki...", choć w rzeczywistości materiał nagrany został też w trakcie innych misji. Jak to u Wylera bywa - każda scena umiejscowiona idealnie w strukturze całości, a sekwencję samej bitwy powietrznej ogląda się do dziś z zapartym tchem. Główny, propagandowy cel, został osiągnięty w sposób, który zachwycił samego FDR. Ale Wyler pokazuje też strach, napięcie, lęk, śmierć i przede wszystkim pozbawione patosu bohaterstwo. 

 

Gdy Wyler wrócił z wojny, wyreżyserował swój najlepszy (a może i całego klasycznego kina amerykańskiego) film. W pamiętnej scenie, w której Fred (Dana Andrews) idzie na cmentarzysko samolotów, powtórzone są (obecne w początkowych minutach "Memphis...") najazdy kamery na silniki samolotów - a właściwie puste miejsca po nich. Mistrzowski, autorski podpis reżysera, który uważany był za idealnego rzemieślnika, ale który pod rzemiosłem skrywał prawdziwy artyzm. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

td06.jpg

 

"Imitation of Life", czyli "Zwierciadło życia" Douglasa Sirka. Podsumowanie i kwintesencja jego stylu z najważniejszego okresu twórczości. Melodramat znów posłużył mu do wnikliwej analizy amerykańskiego społeczeństwa. Bardzo dobre role kobiece. Muzyczny epizod ma też Mahalia Jackson. Co do męskich ról - John Gavin gra po prostu Rocka Hudsona  :) Ale najważniejsze oczywiście są kobiety, a scena spotkania ciemnoskórej matki i jej córki w motelu to prawdziwe mistrzostwo. Jak zwykle u Sirka - wszystko wizualnie dopieszczone, dla widza nieprzyzwyczajonego do tej konwencji pewnie nawet aż za bardzo. Jest w tym jednak nie tylko ładna "obrazkowość", ale też mnóstwo znaczeń - np. w funkcjach luster, ram okien i drzwi, kreacji domowych przestrzeni. Wklejam kadr ze sceny dramatycznego spotkania jednej z bohaterek z chłopakiem, gdzie wykorzystanie odbicia w szybie rozbija klasyczny układ spojrzeń, a symbolicznie ustanawia relację między rozmówcami. Bardzo dobry film.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakoś tak sto lat temu szokowały kobiety w spodniach.  :)  Może za sto lat "zaszokuje" ktoś w marynarce na d*pie i spodniach na głowie? :P  


Langel 17 jewels - Bulova Accutron Automatic 63B98 - Citizen Proximity BZ1000-54E - Swatch YIS403 - Alba AEFD557

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Film "Kursk". Nie chcę psuć filmu tym z Was, który go nie widzieli i może zechcą obejrzeć, ale motyw najpierw pięciu zegarków a potem jednego, na mnie podziałał. Jakiś miękki się na starość robię. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

,,Jak pies z kotem''  film Kondratiuka z Wieckiewiczem i Lukaszewiczem. Dobry film  i nie tylko na tle wszechobecnych gniotów o lemingach czy korpoludkach, ale dlatego, ze przedstawia relacje rodzinne, braterską więź i związane z tym konflikty oraz humor.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polar - nie wiem co napisać o tym filmie. Może tyle, że wspaniale wpisuje się w dzisiejsze trendy. Przemoc, przemoc i jeszcze raz PRZEMOC, no i seks. Film jest totalnie pozbawiony jakiegokolwiek sensu, a próby mu go nadania są żenujące i infantylne. Taki John Wick 3, w bardziej komiksowej odsłonie. Na plus Mads Mikkelsen i chwilowy udział Johnnego Knoxville'a.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Jak wytresować smoka 3 - byłem z dzieciakami w weekend. Polecam, choć IMO to jednak najsłabsza część  ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość vitriol

Coś dla fanów sci-fi i/lub filmu krótkometrażowego.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś dla fanów sci-fi i/lub filmu krótkometrażowego.

 

 

Każdy fan już to widział dawno temu ;)

 

Wysłane z mojego BLA-L29 przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez rradek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gomorra- 3 sezon już oglądam, jeden z lepszych seriali dla mnie. Niedługo rusza 4 sezon. Szkoda,że już bez Chiro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, weź to usuń.

Edytowane przez Krygo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

American Psycho. Rusza. Choć trzeba przyznać, że książka robi dużo większe wrażenie.

 

Wysłane z mojego Galaxy A8 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.