Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
michalop

Jaki zegarek masz dziś na ręku?

Rekomendowane odpowiedzi

W tej chyba mechanizm, tarcza i wskazówki są oryginalne, ale może się mylę.

:blink:

Edit: Nie zauważyłem, że jest już odpowiedź :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Vacheron i IWC świetne. Jak nie jestem zwolennikiem pasówek (ze względu na średnicę koperty, a także nie zawsze dobre "spasowanie"), tak te są rewelacyjne. A babranie się w katalogach, nr seryjnych, itd. jest lekko niepoważne. I pieprzenie, co jeszcze jest, a już nie jest. Nieoryginalna jest tylko koperta i koronka, tarcza, mechanizm, wskazówki, cały klimat i charakter zegarka (ówczesnego kieszonkowego) zachowany. Zachowany w oryginale, a nie namalowany identyczny z pierwowzorem. Na tym Forum co jakiś czas przekraczane są granice, których istnienia się nigdy nie spodziewałem. I chyba nigdy nie wyjdę ze zdumienia - bo co rusz pojawi się nowa, genialna teoria, klasyfikacja, ewentualnie odrzucenie czegoś poza wszelkie normy obowiązujące. Chyba nie ma nic gorszego niż niepoukładany, szarpany zegarkowy zelotyzm.

 

EDIT:

Co by na temat było:

 

Wczoraj wiosennie

 

post-1432-0-79735000-1331129021.jpg

 

Dziś powrót do PRL

 

post-1432-0-50460100-1331129023.jpg


Radek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość McIntosh
Vacheron i IWC świetne. Jak nie jestem zwolennikiem pasówek (ze względu na średnicę koperty, a także nie zawsze dobre "spasowanie"), tak te są rewelacyjne. A babranie się w katalogach, nr seryjnych, itd. jest lekko niepoważne. I pieprzenie, co jeszcze jest, a już nie jest. Nieoryginalna jest tylko koperta i koronka, tarcza, mechanizm, wskazówki, cały klimat i charakter zegarka (ówczesnego kieszonkowego) zachowany. Zachowany w oryginale, a nie namalowany identyczny z pierwowzorem. Na tym Forum co jakiś czas przekraczane są granice, których istnienia się nigdy nie spodziewałem. I chyba nigdy nie wyjdę ze zdumienia - bo co rusz pojawi się nowa, genialna teoria, klasyfikacja, ewentualnie odrzucenie czegoś poza wszelkie normy obowiązujące. Chyba nie ma nic gorszego niż niepoukładany, szarpany zegarkowy zelotyzm.

 

A mnie w zdumienie wprowadzają takie opinie jak Twoja. Dalsza dyskusja na ten temat nie ma już sensu, bo jak widać niektórzy mają problem z przyswojeniem najbardziej oczywistych argumentów. W końcu czym jest referencja - przecież to tylko idiotyczny wymysł producenta, a babranie się w katalogach jest lekko niepoważne. Ręce opadają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość sszwedo

Przyglądam się dyskusji na temat pasówek i muszę wyrazić swoje zdanie. Oczywiście pasówki to nie są zegarki wyprodukowane przez np. IWC ale są to zegarki które zawierają w sobie prawie wszystkie elementy zegarka zazwyczaj kieszonkowego danej firmy i bez wątpienia są to pasówki tak jak w tym przypadku IWC.

Uważam także że nawet daleko idąca ingerencja w wygląd zegarka, która uratuje go przed wylądowaniem na składnicy złomu jest uzasadniona. W ten sposób ratujemy przed niechybną zgubą unikatowe już dzisiaj mechanizmy. To czego dokonał Jacek jest godne naśladowania , tak odrestaurowany zegarek może z powodzeniem cieszyć jego właściciela przez długie lata. Jest wszelako jeden warunek, musi to być zrobione perfekcyjnie, a pasówki Jacka ten warunek spełniają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Blaz

W obrazie "Mona Liza" da Vinci dokonano już 500 ingerencji. W farbie, w ramie, w materiale. Nadal jednak uważamy, że to oryginalny obraz, prawda? Itp, itd. Mało jest na świecie dzieł sztuki, które zachowały się w stanie 100-procentowo oryginalnym. Dlaczego? Czasami trzeba ingerencji, by nadal dzieło to istniało. Czas robi swoje. Nie ma niezniszczalnego materiału. Moim zdaniem słuszne jest więc to, co napisał sszwedo: czasami znacznie lepiej jest zrobić pasówkę niż pozwolić staremu, ale 100-procentowemu np. IWC niszczeć aż do technicznej śmierci. Zresztą na tym polega cała dziedzina, czyli restaurowanie zabytków. I nie ma się co na to oburzać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zegarek na jutro:

 

post-1432-0-57280800-1331129085.jpg

 

 

 

 

Maverick, Krell, McI, na tyle długo siedzę na Forum, żeby być świadkiem tego wszystkiego co tutaj wyczyniałeś i co na Twoje szczęście utonęło już w mrokach zapomnienia. Tak czasami się zastanawiam czy Ty tak naprawdę rozumiesz pasję zegarkową, a nie krążysz jedynie w swojej manierze protekcjonalnego snobizmu i referencji. Tak naprawdę nie sądzę, że dojrzysz kiedykolwiek piękno w zegarkach produkowanych w ZSRR, nie zrozumiesz tego co napisał powyżej sszwedo, i wielu innych rzeczy. I nie odpowiadaj mi, bo nie chcę powtarzać, a tym bardziej brać udziału w tych żenujących spektaklach, jakie miały miejsce lat temu dwa lub trzy. Wbrew temu co sądzisz, rozumiem o wiele więcej niż sobie potrafisz wyobrazić.


Radek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Maverick, Krell, McI, na tyle długo siedzę na Forum, żeby być świadkiem tego wszystkiego co tutaj wyczyniałeś i co na Twoje szczęście utonęło już w mrokach zapomnienia. Tak czasami się zastanawiam czy Ty tak naprawdę rozumiesz pasję zegarkową, a nie krążysz jedynie w swojej manierze protekcjonalnego snobizmu i referencji.

 

Każdy rozumie pasję zegarkową inaczej...

Jeden chce mieć ori wszystki w stanie perfect.

innemu wystarczy Samurai i 2 paski.

 

Tak naprawdę nie sądzę, że dojrzysz kiedykolwiek piękno w zegarkach produkowanych w ZSRR, nie zrozumiesz tego co napisał powyżej sszwedo, i wielu innych rzeczy.

 

Myślę, że McIntosh widzi piękno w kazdym zegarku.

Przypuszcam, że z racji mozlwiości finansowych zbiera IWC.

Jakby nie miał tyle pieniędzy zbierał by Poljoty.

Miarą zegarkomianiaka nie jest moim zdaniem ilość pieniędzy jaką wkłada w zegarki, ale ilość pracy jaką wkłada w zegarki.

Jeden je naprawia, jeden restauruje, McI zrobił piękną stronę... :blink:

 

 

I nie przyczepiajmy się do pasówki IWC, bo jest pasówką i niec tego nie zmieni.

Dla mnie najważniejsze jest to, że zegarek dostał drugie życie !!! :lol:

No jakąś kopertę trzeba było mu dać prawda?

Jak znajdziemy jakiś werk gdzieś to jak był kieszonką to mamy go wyrzucić ???

 

Nie przesadzajmy i nie uogilniajmy....

Świat nie jest czarno-biały... :lol:


 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W tym zegarku powyżej porcelanowa tarcza i wskazówki oryginalne.

...Więc jeśli tarcze są oryginalne, ergo - marka na niej napisana jest "ręką" producenta, to jest to zegarek tej marki w nowej kopercie, Howgh :blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lawnowerman o wielu rzeczach nie wiesz, więc ich nie komentuj. Zaufaj mi, robisz błędne założenia, to i tezy są błędne. To nie tak jak myślisz, nie dodam kotku bo se pomyślicie bóg wie co :blink:

 

Co do pasówek zgoda, tak samo jak z Beefem. Tu nikt niczego nie malował. To firma sygnowała tarczę i werk. Omega jest dalej Omegą, tylko Omegą-pasówką, bo nie w oryginalnej kopercie. Abstrahując od wolnych twórczości.


Radek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Lawnowerman o wielu rzeczach nie wiesz, więc ich nie komentuj. Zaufaj mi, robisz błędne założenia, to i tezy są błędne.

 

Napisz mi na PM.

Odpisuję na to co czytam.


 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość McIntosh

Najlepiej by było gdyby RadG napisał na forum, bo w przeciwnym razie nie będę mógł się odnieść do jego zarzutów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

Najlepiej to by było drodzy i szanowni koledzy, gdybyście skończyli te farmazony. Wątek ma swój temat, a Wy od niego odbiegacie. Porozmawiajcie sobie przez PW, załóżcie ewentualnie osobny temat, ale nie tu :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W ogóle przydałby się temat do kłótni- tam można by sobie wrzucać do woli, a w pozostałych tematach wracać do szarej codzienności :P Wiecie- taki ring, a na nim pojedynki słowne, oczywiście w ramach zdrowego rozsądku :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość sszwedo

Dzisiaj nostalgicznie w tęsknocie za tym co minęło, antyczny już Kirowski jak z fabryki. :P

 

post-0-0-84299100-1331129142.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Daj jakiś link proszę...

 

 

wpisałem w tubę - wyszedł tylko ten stary V6. Przez poldka 3.0 BMW zostałem osobiście skopany ze świateł, więc stąd ten przykład - po prostu zapadł mi głęboko w podświadomość :P Był to tylko przykład - czego byś tam nie przeszczepił to i tak będzie dalej polonez - i tyle.

 

Ale nie będę już więcej się powtarzał - niektórzy uważają tak jak ja, inni inaczej - i dobrze :P

 

wszystkich posiadaczy IWC i "prawie" IWC pozdrawiam


Budziki zamordowały miliardy snów. Dlaczego więc chodzą bezkarnie???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość areczek86

 

Ten akurat z tego co pamiętam (był kiedyś artykuł w AŚ) ma silnik 2.9 z forda Scorpio :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sophistiquee 3379 Retrograde Minutes i Rubens 1240 Genuine Alligator :P

 

post-7884-0-73127300-1331129205.jpg

 

Nareszcie pasek, który tworzy nieskaziteną a wręcz idealną harmonię z 3379 :P


"Miłownik dokładnego zegarka, to jest dobrego chronometru..."

pozdrowienia, Tomasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość feleksc

świetnie wygląda -poka wiecej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kirowski,patelnia,świetny stan - moje gratulacje sszwedo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość ponuraczek

Poljot do zadań mniej oficjalnych:

post-0-0-91342400-1331129246.jpg

 

Wyregulowany tak, że przez tydzień robi "tyły" ok minuty... :P

 

post-0-0-09498200-1331129256.jpg

 

Lubimy się :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.