Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
michalop

Jaki zegarek masz dziś na ręku?

Rekomendowane odpowiedzi

Ja nawet nie spojrzałbym na Grand Seiko w tej cenie więc pewnie też jestem dyletantem. Wybrałbym Jaeger-LeCoultre Duometre a Quantieme Lunaire. Oto co zestawiamy w tym wyborze...

 

rocznicowygrandeseiko.jpg

 

 

jlcduometrequantiemelun.jpg

oba piękne, ale Twój wybór zdecydowanie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a najładniejszy seiko, wg mnie to taki,/ne najdroższy i nie najlepszy itd/snap2013020115h00m22s00.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość McIntosh

oba piękne, ale Twój wybór zdecydowanie...

 

Pomijając kwestię wyglądu, ten JLC robi miazgę z Seiko...

 

http://www.youtube.com/watch?v=Zna_9SsU1ZA

 

Mówimy o zegarkach, których cena jest zbliżona. Zbliżona ponieważ za Seiko trzeba zapłacić nieznacznie więcej. I co do tego ma piramida prestiżu ?. Łatwo jest podważać swiss made do czasu aż nie trzeba zagłosować na czasomierz własnymi pieniędzmi.

Edytowane przez McIntosh

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mariusz ja mam ok wyobrznie , ale gdzie Ty widzisz podobienstwo pomiedzy tym grand seiko a JLC ?


Beware the fury of a patient man.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Na stole leży Grand Seiko w platynie, IWC Portuguese z wiecznym kalendarzem, platynowy F.P.Journe Zodiaque, Vacheron Constantin Quai de l'Ile Date w palladzie, A.Lange&Soehne Lange 1 Moonphase i Jaeger-LeCoultre Duometre a Quantieme Lunaire. Możecie wybrać jeden zegarek. Rozumiem, że wszyscy, którzy się tutaj tak ze mną wykłócają wybraliby GS ?.

 

F.P. Journe brzydki jak noc, a o urodzie VC to już w ogóle nie wspomnę :P . I tak - wygląd ma znaczenie, bo nie dałbym furmanki pieniędzy za coś, co mi się po prostu nie podoba.

Mariusz, wydawanie 100k pln + na zegarek to fanaberia, więc i kryteria wyboru z reguły będą miały mało wspólnego z racjonalnością. Nie wiem, co bym wybrał (na pewno nie FPJ, ani VC, dlaczego nie wybrałbym Seiko napisałem w innym wątku), ale skończmy już z tą czystą racjonalnością :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja życzę wszystkim miłośnikom czasomierzy, by mieli tylko taki problem, na co wydać 30k USD, oczywiście sobie też !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy bardzo Was proszę albo moda o przeniesienie tej dyskusji.

W tym temacie stała się ona męcząca.


Mariusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość McIntosh

Mariusz ja mam ok wyobrznie , ale gdzie Ty widzisz podobienstwo pomiedzy tym grand seiko a JLC ?

 

Irek, podobieństwo widzę w cenie. Od samego początku o tym piszę. Znajdź proszę choć jedno zdanie, w którym napisałem, że Grand Seiko to słabe zegarki ?. Ale jeżeli producent wchodzi z zegarkiem w określony przedział cenowy, to musi liczyć się z tym, że czasomierz będzie porównywany do podobnie wycenianej konkurencji. Możesz mi co prawda dowalić argumentem, że JLC nie jest w platynie. Ale i tu Seiko ma konkurencję chociażby w postaci F.P.Journe Octa Zodiaque dlatego pozostaję przy swoim zdaniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość McIntosh

Koledzy bardzo Was proszę albo moda o przeniesienie tej dyskusji.

W tym temacie stała się ona męcząca.

 

Rozumiem. Z mojej strony EOD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No I widzisz gdzie lezy problem Ty porownujesz zegarki glownie cenowo , a ja wygladem I dlatego caly czas pisze o 5196 bo Twoje inne propozycje nijak sie maja do mojej wypowiedzi


Beware the fury of a patient man.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem. Z mojej strony EOD.

Mariusz, jeszcze w pracy, czy po prostu myślisz o pracy? :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, aby rozładować sytuacje i wystudzić temat seiko w załączeniu nie Seiko, nie L&S czy PP ale zegarek za 30 :) zl niedościgniona :) :) :)

tylko dzisiaj :D

post-57210-0-00386800-1361816406_thumb.jpg


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dawno nienoszony a zasługuje na to:)

Archimede2.jpg

Edytowane przez Michał 73

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta cały dyskusja offtopicowa nt. Grand Seiko IMHO jest pozbawiona sensu, ponieważ wzięto cenę jednego okolicznościowego modelu w platynie kilkukrotnie droższego od standardowych serii (włącznie z najdroższymi chronografami spring drive) i na tej podstawie ustalono pułap cenowy do porównań - 30k USD. Za dużo GSów w tych cenach to nie ma. ;) Dużo sensowniejsza dyskusja byłaby, gdyby porównałoby się konkurencyjne zegarki w cenach maks. 6k USD, a niech będzie i 10k USD, za co można kupić każdego normalnego GSa, a może nawet i 2-3. ;) Czy wtedy też byłoby w czym wybierać, co jest tak zdecydowanie lepsze pod względem wykończenia, detali, dopracowania mechanizmu? Poza tym padały tu przykłady rzekomo konkurencyjnych modeli, które z praktycznością na co dzień zbyt wiele nie miały wspólnego. Absolutnie nieergonomiczne i nieczytelne z fanaberiami, czyt. komplikacjami. ;) Te porównania były zupełnie różnych zegarków z zupełnie innym przeznaczeniem. GSy, może to dziwne, ale to zegarki do noszenia na co dzień i taki jest cel projektów od początku. ;) Czy w podobnych cenach (do 6k USD) mają godną uwagi konkurencję w postaci zegarków o tym samym przeznaczeniu? Mi do głowy przychodzi jeszcze tylko The Citizen, Royal Orient i powiedzmy Zenith.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta cały dyskusja offtopicowa nt. Grand Seiko IMHO jest pozbawiona sensu, ponieważ wzięto cenę jednego okolicznościowego modelu w platynie kilkukrotnie droższego od standardowych serii (włącznie z najdroższymi chronografami spring drive) i na tej podstawie ustalono pułap cenowy do porównań - 30k USD. Za dużo GSów w tych cenach to nie ma. ;) Dużo sensowniejsza dyskusja byłaby, gdyby porównałoby się konkurencyjne zegarki w cenach maks. 6k USD, a niech będzie i 10k USD, za co można kupić każdego normalnego GSa, a może nawet i 2-3. ;) Czy wtedy też byłoby w czym wybierać, co jest tak zdecydowanie lepsze pod względem wykończenia, detali, dopracowania mechanizmu? Poza tym padały tu przykłady rzekomo konkurencyjnych modeli, które z praktycznością na co dzień zbyt wiele nie miały wspólnego. Absolutnie nieergonomiczne i nieczytelne z fanaberiami, czyt. komplikacjami. ;) Te porównania były zupełnie różnych zegarków z zupełnie innym przeznaczeniem. GSy, może to dziwne, ale to zegarki do noszenia na co dzień i taki jest cel projektów od początku. ;) Czy w podobnych cenach (do 6k USD) mają godną uwagi konkurencję w postaci zegarków o tym samym przeznaczeniu? Mi do głowy przychodzi jeszcze tylko The Citizen, Royal Orient i powiedzmy Zenith.

Ok, przyłączę się :) Do 6k usd dolicz Vat i w tej cenie masz Omegę HV, AT, masz jak dobrze poszukasz Milgaussa, masz Datejust itd.

Odnośnie kwestii użytkowych wszystkie te zegarki są nawet bardziej niż ok. Werki w Rolexach nie grzeszą pięknem, ale Omegi spokojnie dają radę nawet droższej konkurencji ;)

Konkurencji znalazłoby się o wiele więcej, ale i tak napiszesz, że są do d... bo to kłality ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Krystian ,mam fajne porownanie jakiegos GS z AT 8500 , nie mam jak zalaczyc linku ale jak chcesz to podeslalbym Ci adress I moze zalaczylbys gdzies na forum jako topic do dyskusji .

Porownanie wg mnie obiektywne bo zegarki tego samego wlasciciela I wcale nie jednostronne


Beware the fury of a patient man.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Irek jeśli mi się uda wstawić to wstawię. Wyślij do mnie na PW.


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie musisz Irek. Jak dobrze pójdzie to zrobimy takie porównanie za miesiąc ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

haha dawno mnie tu nie było, ale widzę wszystko bez zmian ;) co temat to piekiełko.

żeby jednak mieścić się w temacie, to ja dzisiaj z nieaktualna datą

 

54086987452707447314.jpg


kupię doxę sub...zawsze i każdą :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość AdamB

...

Edytowane przez AdamB

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.