Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
michalop

Jaki zegarek masz dziś na ręku?

Rekomendowane odpowiedzi

McIntosh, ominęło mnie coś, czy zmyślasz - kto wyskoczył z GSem za 30k USD i porównał go do Patka? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Machlo, zerknij do wątku "przymierzałem dzisiaj/ostatnio" :)

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość McIntosh

McIntosh, ominęło mnie coś, czy zmyślasz - kto wyskoczył z GSem za 30k USD i porównał go do Patka? :)

 

Irek wyskoczył. A ja nie zmyślam, bo i po co miałbym to robić ?. Link koledzy już podali.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Irek wyskoczyl i irek zdania nie zmieni poniewaz mial te dwa zegarki w rece i mogl sobie dokladnie je ogladnac i Irek wie co mu sie bardziej podoba .

Na dodatek nie rozumiem jak mozna nazwac kogos kto kupil sgbw039 ignorantem zegarkowym ? Bo niby ze jak, taka osoba niby nie wie i nigdy nieslyszala o markowych szwajcarskich zegarkach :D :D

Akurat ktos kto wydaje taka kase na Seiko robi ti jak najbardziej swiadomie a nie z lenistwa czy ignoranctwa bo ma akurat 30k do wydania i przechodzil kolo sklepu zobaczyl seiko i sobie kupil :)

Napewno jest duzo wiecej ignorantow noszacych Rolexa niz Seiko , natomiast nie brac seiko pod uwage tylko dlatego ze nie jest robione w szwajcarii to dla mnie jest szczytem ignoranctwa .

We wszystkich najbardziej renomowanych magazynach o tematyce zegarkowej czytalem i zgadzam sie z tym w 100% ze jest to zegarek dla "sophisticated collectors " , Ty tych samych ludzi nazywasz ignorantami , no coz mozna miec swoje zdanie :D ,za to nie bija

Edytowane przez irekm

Beware the fury of a patient man.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Muszę przyznać, że bardzo fajny jest ten Seikacz- gdyby jeszcze zrobili go również w automacie :huh:

Nie strawiłbym tej skaczącej wskazówki, a jeszcze jakbym trafił na egzemplarz gdzie wskakuje ona dokładnie pomiędzy indeksy(jak na załączonej przez Ciebie fotce powyżej),

to coś już w ogóle by mnie trafiło :(

Ale ile razy ten model jest wrzucany w nadgarstkowych, to tyle razy rogal sam mi się na twarzy pojawia :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ricardo to fakt- wskazówka nie trafia w indeksy co trochę mnie rozczarowało bo mam kilka seiko i żaden inny nie ma tego problemu :unsure:

 

co do skaczącej sekundy- mi nie przeszkadza ;) niemniej bardzo lubię ten zegarek, jest pozytywnie rozweselający :)

Edytowane przez Maru123

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Andrzej, gratuluję znakomitego wyboru zegarka :).

Darek, a czy nie wydaje Ci się, że wiele zależy od skali odniesienia ?. To znaczy od tego z jakimi zegarkami porównujemy GS. No bo jeżeli na forum ktoś wyskakuje z Seiko za ponad 30000 $ i stanowczo stwierdza, że czasomierz lepszy od Patka nie popierając tego żadnymi argumentami

 

Pokaż mi tego seiko za 30 tys $, który jest lepszy od Patka i pod jakim względem lepszy :)

Zauważam, że się robi problem, gdy ktoś wspomni o marce spoza piramidy...

Obawa, że się posypie coś ?

Nie twierdzę osobiście ,że coś jest lepsze od czegoś, tylko że wynoszenie na piedestał marek z piramidy tak po prostu jest trochę dziecinne.

Naprawdę trzeba się pogodzić z myślą, że inni też mogą zrobić dobry zegarek, w odpowiednich pieniądzach nie będący masówką...


ALAMO napisał - każdy ma prywatne, wrodzone prawo do bycia idiotą...może o to prawo walczyć, do swej idiociej śmierci...

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja porownuje Grand Seiko SBGW039 do PP 5196 , bo te zegarki sa do siebie bardzo podobne . Znalazlem sobie opracowanie na temat mechanizmu w PP 215 , recenzja na podstawie rozebranego mechanizmu , tylko nie mam jak tego teraz zalaczyc

.mysle ze niektorzy beda zdziwieni bo ten co go rozbieral byl troche rozczarowany .

Znalazlem tez troche na temat mechanizmow seiko z serii 9sXX , niestety jest troche malo na ten temat ale jest

Jak wroce do domu czyli na poczatku marca to zalacze info

PS

Nie jestem ani nie bylem nigdy posiadaczem zadnego GS , taki maly disclaimer


Beware the fury of a patient man.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tu jest trochę o seiko :rolleyes:

http://forums.watchu...039-689298.html

Drive system Mechanical (Hand-winding) Caliber No. 9S64 Case material Platinum Case Back Glass High definition dual-curved sapphire crystal with anti-reflective coating Bracelet Crocodile with platinum buckle Buckle Accuracy +5 ~ -3 seconds/day Water resistance 3 bar Magnetic resistance 10,000 A/m Weight 79g Case Thickness 11.0mm Case Diameter 35.8 mm Jewels 24 Remarks Limited edition of 130 pieces

28,800 vibrations per hour

Power reserve: 72 hours

Edytowane przez dago

ALAMO napisał - każdy ma prywatne, wrodzone prawo do bycia idiotą...może o to prawo walczyć, do swej idiociej śmierci...

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niecierpliwie czekając na wiosnę...

 

_DSC0409.JPG

 

Od dłuższego czasu chcę nabyć to kinetyczne Seiko, ale jakoś funduszy brak. Rewelacyjny pasek udało Ci się do niego dostać!


Przemek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość McIntosh

Zaczynam powoli rozumieć pasjonatów zegarków, którzy nie chcą się tu wypowiadać, bo czasami... cóż, ręce opadają...

 

Irek wyskoczyl i irek zdania nie zmieni poniewaz mial te dwa zegarki w rece i mogl sobie dokladnie je ogladnac i Irek wie co mu sie bardziej podoba .

Na dodatek nie rozumiem jak mozna nazwac kogos kto kupil sgbw039 ignorantem zegarkowym ? Bo niby ze jak, taka osoba niby nie wie i nigdy nieslyszala o markowych szwajcarskich zegarkach :D :D

[...]

We wszystkich najbardziej renomowanych magazynach o tematyce zegarkowej czytalem i zgadzam sie z tym w 100% ze jest to zegarek dla "sophisticated collectors " , Ty tych samych ludzi nazywasz ignorantami , no coz mozna miec swoje zdanie :D ,za to nie bija

 

Jeżeli ktoś świadomie decyduje się na zakup zegarka Seiko za 30000 $, bo chce, bo jest pasjonatem marki, to okay. Żyjemy w wolnym kraju. Oznaką ignorancji (czyli braku wiedzy na jakiś temat) jest wywalenie furmanki pieniędzy na czasomierz, który ma znacznie ciekawszą konkurencję. Dlatego napisałem, że trzeba być ignorantem w temacie zegarków żeby zdecydować się na zakup Seiko mogąc za te same pieniądze kupić np. czasomierz F.P.Journe. Ale tu na forum z jednego mojego zdania robi się wielką aferę. Poza tym, ja podałem Ci konkretną konkurencję w cenie Seiko, ale Ty nie wiedzieć czemu uparłeś się na Patka. Wiesz co Irek, porównaj platynowego Grand Seiko z jakąś chińską podróbą Patka, wtedy będziesz mógł jeszcze więcej peanów wygłosić na cześć platynowego GS'a.

 

Pokaż mi tego seiko za 30 tys $, który jest lepszy od Patka i pod jakim względem lepszy :)

Zauważam, że się robi problem, gdy ktoś wspomni o marce spoza piramidy...

Obawa, że się posypie coś ?

Nie twierdzę osobiście ,że coś jest lepsze od czegoś, tylko że wynoszenie na piedestał marek z piramidy tak po prostu jest trochę dziecinne.

Naprawdę trzeba się pogodzić z myślą, że inni też mogą zrobić dobry zegarek, w odpowiednich pieniądzach nie będący masówką...

 

Ale ja nie mam problemu z tym, że Seiko wytwarza dobrej jakości zegarki. Poza tym, to nie ja pisałem, że Seiko jest lepsze od Patka. To zdanie Irka, nie moje. Nie mam też obaw, że coś się posypie. Zresztą... w dalszej części posta zapodam konkretny przykład konkurencji cenowej Seiko żeby niektórzy bardziej zrozumieli o co mi chodzi.

 

Ja porownuje Grand Seiko SBGW039 do PP 5196 , bo te zegarki sa do siebie bardzo podobne .

 

Chińska Marina Militare też jest podobna do Panerai :). Jak już wcześniej napisałem porównaj Seiko do chińskiej podróby Patka. Wrażenie genialności japońskiego zegarka dopiero będzie piorunujące.

 

Dobra... kończąc tę dyskusję. Ciężko pracujecie, zarabiacie jakąś kasę... i w kieszeni macie około 100.000 PLN. Na stole leży Grand Seiko w platynie, IWC Portuguese z wiecznym kalendarzem, platynowy F.P.Journe Zodiaque, Vacheron Constantin Quai de l'Ile Date w palladzie, A.Lange&Soehne Lange 1 Moonphase i Jaeger-LeCoultre Duometre a Quantieme Lunaire. Możecie wybrać jeden zegarek. Rozumiem, że wszyscy, którzy się tutaj tak ze mną wykłócają wybraliby GS ?.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja na pewno nie ..

Kupilbym Seiko ( mialem nawet kiedys ) ale nie za te pieniadze ten model

To tak jak wydac 90 000 na Edox Koenigs,,cos tam - strata pieniedzy , ale oczywiscie jak ktos sobie zyczy to prosze

A jak po raz kolejny czytam o spiskowej teorii dziejow typu , zle napiszemy to sie cos posypie , to bardzo proszę aby ograniczyc podobne komentarze do CW , tam są chętniej czytane

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaczynam powoli rozumieć pasjonatów zegarków, którzy nie chcą się tu wypowiadać, bo czasami... cóż, ręce opadają...

 

 

 

Jeżeli ktoś świadomie decyduje się na zakup zegarka Seiko za 30000 $, bo chce, bo jest pasjonatem marki, to okay. Żyjemy w wolnym kraju. Oznaką ignorancji (czyli braku wiedzy na jakiś temat) jest wywalenie furmanki pieniędzy na czasomierz, który ma znacznie ciekawszą konkurencję. Dlatego napisałem, że trzeba być ignorantem w temacie zegarków żeby zdecydować się na zakup Seiko mogąc za te same pieniądze kupić np. czasomierz F.P.Journe. Ale tu na forum z jednego mojego zdania robi się wielką aferę. Poza tym, ja podałem Ci konkretną konkurencję w cenie Seiko, ale Ty nie wiedzieć czemu uparłeś się na Patka. Wiesz co Irek, porównaj platynowego Grand Seiko z jakąś chińską podróbą Patka, wtedy będziesz mógł jeszcze więcej peanów wygłosić na cześć platynowego GS'a.

 

 

 

Ale ja nie mam problemu z tym, że Seiko wytwarza dobrej jakości zegarki. Poza tym, to nie ja pisałem, że Seiko jest lepsze od Patka. To zdanie Irka, nie moje. Nie mam też obaw, że coś się posypie. Zresztą... w dalszej części posta zapodam konkretny przykład konkurencji cenowej Seiko żeby niektórzy bardziej zrozumieli o co mi chodzi.

 

 

 

Chińska Marina Militare też jest podobna do Panerai :). Jak już wcześniej napisałem porównaj Seiko do chińskiej podróby Patka. Wrażenie genialności japońskiego zegarka dopiero będzie piorunujące.

 

Dobra... kończąc tę dyskusję. Ciężko pracujecie, zarabiacie jakąś kasę... i w kieszeni macie około 100.000 PLN. Na stole leży Grand Seiko w platynie, IWC Portuguese z wiecznym kalendarzem, platynowy F.P.Journe Zodiaque, Vacheron Constantin Quai de l'Ile Date w palladzie, A.Lange&Soehne Lange 1 Moonphase i Jaeger-LeCoultre Duometre a Quantieme Lunaire. Możecie wybrać jeden zegarek. Rozumiem, że wszyscy, którzy się tutaj tak ze mną wykłócają wybraliby GS ?.

pewnie jestem dyletantem, ale kupiłbym portugalczyka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pokaż mi tego seiko za 30 tys $, który jest lepszy od Patka i pod jakim względem lepszy :)

Zauważam, że się robi problem, gdy ktoś wspomni o marce spoza piramidy...

Obawa, że się posypie coś ?

Nie twierdzę osobiście ,że coś jest lepsze od czegoś, tylko że wynoszenie na piedestał marek z piramidy tak po prostu jest trochę dziecinne.

Naprawdę trzeba się pogodzić z myślą, że inni też mogą zrobić dobry zegarek, w odpowiednich pieniądzach nie będący masówką...

przecież seiko nie jest spoza piramidy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość McIntosh

pewnie jestem dyletantem, ale kupiłbym portugalczyka

 

Ja nawet nie spojrzałbym na Grand Seiko w tej cenie więc pewnie też jestem dyletantem. Wybrałbym Jaeger-LeCoultre Duometre a Quantieme Lunaire. Oto co zestawiamy w tym wyborze...

 

rocznicowygrandeseiko.jpg

 

 

jlcduometrequantiemelun.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.