Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
michalop

Jaki zegarek masz dziś na ręku?

Rekomendowane odpowiedzi

:) dzięki koledzy :)

to mój ulubiony czasomierz, pamiętam jak przymierzałem go po raz pierwszy - to było przed zakupem eposa jednowskazówkowego 3377, mierzyłem wtedy 3379 dla celów: "wagi kalibru" vs mój nadgarstek :) już wtedy pomyślałem, że kiedyś go będę musiał kupić ... i spełniłem "myślową" obietnicę :)

 

PS.

Bibliotek@rz,

bardzo trafnie go określiłeś - zegarek koszulowy - zawsze się zastanawiałem jak go nazwać pod kątem dopasowania do stroju :)


"Miłownik dokładnego zegarka, to jest dobrego chronometru..."

pozdrowienia, Tomasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No trudno go określić garniturowcem(choć wcale nie jestem purystą i dla mnie "zegarek garniturowy" to pojęcie względne, dla mnie ten Eposik do garnituru jest ok), ale do porządnej koszuli pod marynarką i dżinsów jak znalazł :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, masz słuszność :)

Klasycznym zegarkiem do garnituru nie jest na pewno, choć zakładam go również do garnituru w codziennej pracy :)


"Miłownik dokładnego zegarka, to jest dobrego chronometru..."

pozdrowienia, Tomasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość sszwedo

Takie tam "ruskie badziewie", przepraszam że nie jest zniszczony i zajechany, ale to egzemplarz o który ktoś dbał :)

 

post-0-0-01264800-1331221548.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akurat Poliot deluksiak jest moim zdaniem bardzo udanym zegarkiem i ładnym. O Twojego ktoś nie tyle dbał, co wręcz nie nosił (Ty też go tylko do fotki wygląda, że przyłożyłeś bo nie zapięty) - chyba, że koronka wymieniana. Nakręcanie regularne (choćby tylko po to aby leżał na połce nienoszony) spowodowałoby wyrażne zużycie - ta jest jak nowa. (złota starłaby się w mig, pozłacana przetarcia koloru miałaby jeszcze szybciej)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Takie tam "ruskie badziewie", przepraszam że nie jest zniszczony i zajechany, ale to egzemplarz o który ktoś dbał :)

 

sszwedo,

 

śliczne to "ruskie badziewie", czarna tarcza w połączeniu ze złotymi indeksami tworzy wyjątkowo udane i piękne połączenie :) Skąd bierzesz takie egzemplarze ?!?


"Miłownik dokładnego zegarka, to jest dobrego chronometru..."

pozdrowienia, Tomasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość sszwedo
Akurat Poliot deluksiak jest moim zdaniem bardzo udanym zegarkiem i ładnym. O Twojego ktoś nie tyle dbał, co wręcz nie nosił (Ty też go tylko do fotki wygląda, że przyłożyłeś bo nie zapięty) - chyba, że koronka wymieniana. Nakręcanie regularne (choćby tylko po to aby leżał na połce nienoszony) spowodowałoby wyrażne zużycie - ta jest jak nowa. (złota starłaby się w mig, pozłacana przetarcia koloru miałaby jeszcze szybciej)

Pasek jest luźno zapięty, a koronka faktycznie jest nowa, zegarek jest używany i był noszony jednak poprzedni właściciel raczej o niego dbał, kiedy go kupiłem tak nie wyglądał, koperta jest wyczyszczona, szkiełko wypolerowane, tracza oryginalna, mechanizm wyczyszczony i nasmarowany. Ja także czasami go zakładam, mam zasadę, że nie kolekcjonuję zegarków do gabloty, noszę je wszystkie tyle, że nieczęsto ze względu na ilość. :) . A skąd je biorę...poluję, poluję głównie na A...., zawsze trafi się coś ciekawego. Wybieram głownie te z kiepskimi zdjęciami, takich nikt nie chce kupować, ale jest coraz trudniej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak czy siak - piękny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość sszwedo
Tak czy siak - piękny.

Dziękuję za uznanie. Mam jeszcze kilka innych Pojotów i Łuczy a między innymi Poljoty 17 Jewels potocznie nazywane ?patelniami, naleśnikami?. Taki zegarek miał mój Tata i kiedy byłem małym trz-cztero letnim chłopcem przykładałem ucho do jego nadgarstka i słuchałem jak cyka, to wtedy pojawiło się moje zauroczenie zegarkami , bo to są jedne z chwil które najbardziej pamiętam z mojego wczesnego dzieciństwa, a ja już stara d... jestem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sszwedo,

 

masz "oko bracie" - gratuluję :)

poljot naprawdę piękny :)


"Miłownik dokładnego zegarka, to jest dobrego chronometru..."

pozdrowienia, Tomasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dziękuję za uznanie. Mam jeszcze kilka innych Pojotów i Łuczy a między innymi Poljoty 17 Jewels potocznie nazywane ?patelniami, naleśnikami?. Taki zegarek miał mój Tata i kiedy byłem małym trz-cztero letnim chłopcem przykładałem ucho do jego nadgarstka i słuchałem jak cyka, to wtedy pojawiło się moje zauroczenie zegarkami , bo to są jedne z chwil które najbardziej pamiętam z mojego wczesnego dzieciństwa, a ja już stara d... jestem :)

 

Mój uwielbiał te płaskie łucze. Nosil je na parcianych paskach. Helweta na okazje, łucz do pracy. Jednak w ciągu ok 12 lat tych Łuczy ze 4 miał po kolei. Był kierowcą więc zgarek w d.. nie dostawał. Pamietam jednak, że chwalił dokładność. Miał 3 czarne i 1 biały. Po tym jak ostani padł kupił od kolegi elektronika Piratron. Był boski. Dał mi go potem. Działałby nadal, ale go popsułem - rozkładając na detale.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość sszwedo
Mój uwielbiał te płaskie łucze. Nosil je na parcianych paskach. Helweta na okazje, łucz do pracy. Jednak w ciągu ok 12 lat tych Łuczy ze 4 miał po kolei. Był kierowcą więc zgarek w d.. nie dostawał. Pamietam jednak, że chwalił dokładność. Miał 3 czarne i 1 biały. Po tym jak ostani padł kupił od kolegi elektronika Piratron. Był boski. Dał mi go potem. Działałby nadal, ale go popsułem - rozkładając na detale.

Mój był maszynistą na kolei i w młodości pracował na lokomotywach parowych, a to była ciężka praca i przez cały czas kiedy był czynny zawodowo używał tylko tego jednego Poljota. Tyle tylko że mój Tata jest strasznie pedantyczny ( otrzymał od przedwojennych Panów Maszynistów dobrą szkołę i taki jest dla innych, bardzo wymagający) i zegarek był jak nowy, też go nosił na parcianym pasku, owszem czasami oddawał go do zegarmistrza , na czyszczenie i wymianę porysowanego szkiełka. Żal mi tylko że go w końcu gdzieś zagubił. A co do rozkładania na detale, ja rozłożyłem tak kieszonkę po dziadku i już jej nie złożyłem, no ale cóż nauka wymaga czasami poświęceń. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powrót do mojego pierwszego własnoręcznie zrobionego paska.

 

post-2489-0-66751800-1331221608.jpg


Wojtek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrealizowanie tego marzenia na mnie jeszcze dłuższą chwilę poczeka. Ile na Ciebie czekało? ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajna ta Omega w kolczudze :) gratuluję spełnionego marzenia, niech cieszy jak najdłużej :)


"Miłownik dokładnego zegarka, to jest dobrego chronometru..."

pozdrowienia, Tomasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzisiaj na ręku :) Mołnia w stanie idealnym. Przeleżała całe życie w szufladzie.

post-27396-0-07484800-1331221621.jpg


just can't get enough

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj moja niedawno nabyta, ale juz ulubiona Omega.

 

Klod, Twoja Omega jest piekna, tylko pozazdroscic.

 

UPO_Wallpaper_1600x1200.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Klaudiusz, piękny zegarek.

Szerze gratuluję!


Time is meaningless, and yet it is all that exists.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Klaudiusz gratuluję, piękny zegarek :)


"A był dla kierowania zespołem tym, czym Herod dla Towarzystwa Przedszkolnego w Betlejem"

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość sszwedo
dzisiaj na ręku :) Mołnia w stanie idealnym. Przeleżała całe życie w szufladzie.

Ślicznotka :)

 

A u mnie dzisiaj kolejny badziew zza wschodniej granicy, Łucz w złotej kopercie, ci partacze w swoich chałupniczych warsztatach robili koperty z litego złota, nie potrafili robić tych "finezyjnych wydmuszek" jak cała reszta cywilizowanego świata :)

 

post-0-0-61401900-1331221663.jpg

post-0-0-57648200-1331221665.jpg

post-0-0-60277000-1331221667.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.