Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...
michalop

Jaki zegarek masz dziś na ręku?

Recommended Posts

Godzinę temu, CzasNaZdjecia napisał:

Dziś na nadgarstku - Meccaniche Veneziane „Odkupiciel” Redentore. Jest to wczesna wersja, gdy koperta po bokach była polerowana i moim zdaniem wygląda to o niebo bardziej jakościowo niż surowe wykończenie obecnej wersji.

Co więcej, dekielek pozwala obserwować prosty, ale jednak ładnie zdobiony mechanizm Miyota 821a - w nowych wersjach dekiel jest pełny.

Po drodze były jeszcze dwie generacje.  ;)

76652273_2736228446415647_7945549868213207040_o.jpg?_nc_cat=102&ccb=2&_nc_sid=730e14&_nc_ohc=4rl2WSFXq-4AX80S22u&_nc_ht=scontent.fpoz4-1.fna&oh=8d8f0f514f8fb1f640604e359b0bbc87&oe=5FE22B1F

WARTO POMAGAĆhttps://www.siepomaga.pl

9 minut temu, Lincoln Six Echo napisał:

Po drodze były jeszcze dwie generacje.  ;)

76652273_2736228446415647_7945549868213207040_o.jpg?_nc_cat=102&ccb=2&_nc_sid=730e14&_nc_ohc=4rl2WSFXq-4AX80S22u&_nc_ht=scontent.fpoz4-1.fna&oh=8d8f0f514f8fb1f640604e359b0bbc87&oe=5FE22B1F

Ten jeszcze ładnieszy ma werk. Swoją drogą to też ciekawe, że w ciągu kilku lat siedziała tu Miyota, potem ETA a teraz Seiko NH35. Wiadomo, po tym jak ETA zamknęła się na  producentów spoza grupy, trzeba było znaleźć coś innego jako napęd. Seiko jest ok, choć pomimo dodanych pasów genewskich  na wahniku niestety urodą nie dorównuje MV285...

Generalnie świetny, satysfakcjonujacy zegarek w dobrych pieniądzach.

1 minutę temu, CzasNaZdjecia napisał:

Ten jeszcze ładnieszy ma werk. Swoją drogą to też ciekawe, że w ciągu kilku lat siedziała tu Miyota, potem ETA a teraz Seiko NH35. Wiadomo, po tym jak ETA zamknęła się na  producentów spoza grupy, trzeba było znaleźć coś innego jako napęd. Seiko jest ok, choć pomimo dodanych pasów genewskich  na wahniku niestety urodą nie dorównuje MV285...

Generalnie świetny, satysfakcjonujacy zegarek w dobrych pieniądzach.

I znowu powiem, że "po drodze" były/sa jeszcze (w zależności od edycji, wariantu, wersji) STP, Landeron, Sellita... ;)

WARTO POMAGAĆhttps://www.siepomaga.pl

3 godziny temu, Bugs napisał:

wczorajsze ale aktualne

Ale żeś dał czadu, łuuuuuuuu Panie! 

No, już się otrząsnąłem z szoku.

A nie, nadchodzi kolejna fala :lol: 

16 minut temu, lejdipik napisał:

Przemówiła do mnie u zegarmistrza w wawie... Nie mam jeszcze made in ussr

Fajna Rakieta 👍

1 godzinę temu, CzasNaZdjecia napisał:

Jest to wczesna wersja, gdy koperta po bokach była polerowana i moim zdaniem wygląda to o niebo bardziej jakościowo niż surowe wykończenie obecnej wersji.

Dopiero co wczoraj, patrząc na Redentore mojej żony z kopertą z wyraźnym, pionowym szlifem, powiedziałem jej dokładnie to samo. Powiedziałem, że taki egzemplarz z całą polerowaną kopertą byłby chyba ładniejszy.

I od razu nadziałem się na kontrę, że właśnie ten surowy szlif w połączeniu z innymi, polerowanymi elementami koperty dodaje zegarkowi charakteru i że właśnie tak ze szlifem jest lepiej 😉

Więc trudno wyrokować. Zresztą wersja 36mm, choć nominalnie męska, to chyba bardzo chętnie jest noszona przez kobiety.