Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
michalop

Jaki zegarek masz dziś na ręku?

Rekomendowane odpowiedzi

Tło nawiązuje trochę do mojego dzisiejszego zegarka. 

 

 

oie_fwARmZjuntFa.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, alpaczino napisał(-a):

.
20220224_132750.jpg

Pozdrawiam
 

Super ta Doxa i w jakim pięknym stanie. Jaki to rocznik?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Super ta Doxa i w jakim pięknym stanie. Jaki to rocznik?
Lata pięćdziesiąte, od nowego w rodzinie, mało noszona (bo złota), no i pół roku temu duży przegląd z gruntownym czyszczeniem i wymianą pleksi.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, alpaczino napisał(-a):

Lata pięćdziesiąte, od nowego w rodzinie, mało noszona (bo złota), no i pół roku temu duży przegląd z gruntownym czyszczeniem i wymianą pleksi.

Pozdrawiam
 

Masz nie tylko piękny zegarek, ale i szczęście, bo egzemplarze w takim stanie to rzadkość a kupowanie z drugiej ręki, bez gruntownej znajomości tematu, to ryzyko zakupu egzemplarza udającego czegoś, czym nie są. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, SLAWEK 01 napisał(-a):

No to i ja zaprezentuje moją Doxe, chociaż nie w złocie, a jedynie w stali. Za to wersja chyba najwieksza jak na lata pięćdziesiąte i w dodatku w wersji Jumbo ... oczywiście stan oryginalny.

20220224_140420.jpg

20220224_140252.jpg

Stan Twojej idealny - gratuluję.

Moja Doxa była prezentem od dziadka dla ojca z okazji ukończenia studiów a ja dostałem ją od matki z tego samego "powodu". ☺️

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, alpaczino napisał(-a):

Stan Twojej idealny - gratuluję.

Moja Doxa była prezentem od dziadka dla ojca z okazji ukończenia studiów a ja dostałem ją od matki z tego samego "powodu". ☺️

Piękna rodzinna historia 😊

Chociażby z tego powodu najpewniej ten zegareczek ma u Ciebie dożywocie, no chyba, że dostanie ją potomek 😉

W przypadku mojej, to niestety nie jest to sentymenalna, rodzinna historia, ale jest już ze mną kilkanaście lat, kupiona od starszego Pana zegarmistrza, którego już nie ma z nami☹

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Paulus57 napisał(-a):

Każdy z nas dysponuje innym budżetem na swoje hobby. Ja raczej, zakładając brak inflacji, 10k za zegarek nie przekroczę i zaspokajam swoje upodobania drobnicą. GS-a kwarca można złapać poniżej tej granicy a swojej całej kolekcji na 1 spoza pułapu mimo wszystko szkoda by mi było zamienić. Zbyt wiele mi się naraz podoba, by wybrać coś z wyższej półki. Dlatego zamiast pięknego Zenitha mam chińskiego Hruodlanda. Luksusy pozostawiam innym a sobie coś co kosztuje znacznie taniej. Tanie zegarki niekoniecznie muszą ranić uczucia estetyczne, by nie wchodzić na grząski grunt chińszczyzny, to posłużę się przykładem Timexa, czy Casio, Seiko. 

Mało kto ma na naszym Forum zegarki z tourbillonem, bo te szwajcarskie są piekielnie drogie, ja mam chińczyka z takim napędem, kupionego za niecałe 800 zł. Jedyne co było w nim fatalne, to dodane paski. Dokupiłem coś godnego i za niecałe 1k spełniłem swoje marzenie. Brak gotówki zmusza do myślenia i kompromisów, co nie oznacza, że zdobycie gotówki tego nie wymaga ;)

A propos "chinoli", to wielu z nas zupełnie niesłusznie wrzuca wszystkie do jednego wora (z napisem - śmieci). Ostatnio mało znana firma chińska CIGA-Design została nagrodzona na 21. Grand Prix d’Horlogerie de Geneve (GPHG) za model Blue Planet. 

 

No Kolego, pokazuj tego chinskiego tourbilliona koniecznie ! Nigdy bym nie umniejszał Chinczykom. Odkąd przejechałem się ich pociągiem w Szanghaju przestałem żartować sobie z chińskiej techniki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, rafalmosty napisał(-a):

Tydzień płodny w nowości w moim pudełku🤩

AD3E455C-9056-4A62-AAB7-962DC8C612CD.jpeg

69ECD359-C1C8-451E-A612-C2BE04584933.jpeg

Super! Gratuluję świetnego MB! 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, SLAWEK 01 napisał(-a):

No to i ja zaprezentuje moją Doxe, chociaż nie w złocie, a jedynie w stali. Za to wersja chyba najwieksza jak na lata pięćdziesiąte i w dodatku w wersji Jumbo ... oczywiście stan oryginalny.

20220224_140420.jpg

20220224_140252.jpg

Nie wszystko złoto co się świeci ;). Nic nie umniejszając złotej Doxie @alpaczino . Także Twój zegarek pięknie się prezentuje.  Świetnie dobrany pasek. Lubię takie nieoczywiste a trafione wybory.

Godzinę temu, rafalmosty napisał(-a):

Tydzień płodny w nowości w moim pudełku🤩

AD3E455C-9056-4A62-AAB7-962DC8C612CD.jpeg

69ECD359-C1C8-451E-A612-C2BE04584933.jpeg

Proste i piękne, to robi wrażenie. Jak zawsze przy dwu-wskazówkowcach, pytanie: jaka grubość? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, Paulus57 napisał(-a):

Nie wszystko złoto co się świeci ;). Nic nie umniejszając złotej Doxie @alpaczino . Także Twój zegarek pięknie się prezentuje.  Świetnie dobrany pasek. Lubię takie nieoczywiste a trafione wybory.

Proste i piękne, to robi wrażenie. Jak zawsze przy dwu-wskazówkowcach, pytanie: jaka grubość? 

Podziękował😊. Te zegarki kilkudziesięcioletnie to jednak mają duszę....Coś  w tym jest😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, SLAWEK 01 napisał(-a):

Podziękował😊. Te zegarki kilkudziesięcioletnie to jednak mają duszę....Coś  w tym jest😉

Ja z klasyków sprzed 60 lat i więcej mam tylko dwie Delbany, ale za to obie w super stanie (jak na stare zegarki). Jedna pozłacana a druga podobnie jak Twoja Doxa, wersja 37 mm, czyli gigant z lat 50-tych. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, Paulus57 napisał(-a):

Ja z klasyków sprzed 60 lat i więcej mam tylko dwie Delbany, ale za to obie w super stanie (jak na stare zegarki). Jedna pozłacana a druga podobnie jak Twoja Doxa, wersja 37 mm, czyli gigant z lat 50-tych. 

Ja mam ich kilkadziesiąt.....większość pewnie widziałeś. Zdecydowana przewaga marki Atlantic (od tego się zaczęło, ot taka pierwsza miłość 😉)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, SLAWEK 01 napisał(-a):

Ja mam ich kilkadziesiąt.....większość pewnie widziałeś. Zdecydowana przewaga marki Atlantic (od tego się zaczęło, ot taka pierwsza miłość 😉)

No cóż, chciałoby się mieć więcej, niż można, to stała kolekcjonerska dolegliwość. Atlantica nie mam jeszcze, ale... :) 

18 minut temu, Vergangenheit napisał(-a):

Przesiadka z Rosjanki na Japończyka

20220224_161006.jpg

To taka polityczno-"genderowa" deklaracja? ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, Paulus57 napisał(-a):

No cóż, chciałoby się mieć więcej, niż można, to stała kolekcjonerska dolegliwość. Atlantica nie mam jeszcze, ale... :) 

To taka polityczno-"genderowa" deklaracja? ;) 

Stanowczo wole Rosjanki, Japonki numer 2😀

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.