Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
MasterFan

Klub Miłośników Zegarków SEIKO

Rekomendowane odpowiedzi

Kanciata koperta na wysoki połysk, niby 41mm, ale przez krótkie ucha zegarek wydaje się w miarę mały. Bezel bardzo się świeci i dziwnie się nim obraca, luma jest nalewana na indeksy. Mega wygodna guma - ogólnie cały zegarek układa się komfortowo na ręce. Kropka na bezelu oczywiście nie centntruje.


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy pomóżcie...czy Wam też przestała się otwierać strona do odkodowywania daty produkcji watchsleuth? Próbuje sprawdzić mojego Samurai.

IMG_20230815_201932650.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, sviety napisał(-a):

Koledzy pomóżcie...czy Wam też przestała się otwierać strona do odkodowywania daty produkcji watchsleuth? Próbuje sprawdzić mojego Samurai.

IMG_20230815_201932650.jpg

6 grudnia 2000 roku.


quartz bandit

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, Funky_Koval napisał(-a):

6 grudnia 2000 roku.

Jak to wymyśliłeś ? 🤣🤣🤣🤪

The watch was made in November 1976,1986,1996,2006,2016

Pierwsza to końcówka dekady, druga miesiąc, reszta to nr seryjny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Biorąc pod uwagę mechanizm, i daty produkcji pierwszej edycji Samurai SNM009 - to listopad 2006 r.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 godzin temu, sviety napisał(-a):

Koledzy pomóżcie...czy Wam też przestała się otwierać strona do odkodowywania daty produkcji watchsleuth? Próbuje sprawdzić mojego Samurai.

 

Sprawdź sam ;) https://retroseiko.co.uk/seiko-serial.htm 

Dobrze piszą...

Edytowane przez oprzemyslaw

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, Burns napisał(-a):

Jak to wymyśliłeś ? 🤣🤣🤣🤪

The watch was made in November 1976,1986,1996,2006,2016

Pierwsza to końcówka dekady, druga miesiąc, reszta to nr seryjny

 

4 godziny temu, Czolo napisał(-a):

Biorąc pod uwagę mechanizm, i daty produkcji pierwszej edycji Samurai SNM009 - to listopad 2006 r.

 

3 godziny temu, oprzemyslaw napisał(-a):

Sprawdź sam ;) https://retroseiko.co.uk/seiko-serial.htm 

Dobrze piszą...

Podziękował :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

20230819-093340.jpg 


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Dorian06 napisał(-a):

20230819-093340.jpg 

klasyka klasyki 👍

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
47 minut temu, tomaliusz napisał(-a):

Cieszy niezmiennie od lat 😃 

 

Były małe zmiany gdy cię kusiło do złego i wolałeś oddać ;)

 

 


Myślę, że bez Słońca nie byłoby zegarów...  www.mojekrajobrazy.pl

Galeria zegarkowa: zegarekonline.pl/galeria/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 30.01.2023 o 22:30, MichTheOne napisał(-a):

Przyszło do mnie dzisiaj moje pierwsze prawilne Seiko - SRPC23K1.

 

Dotychczas miałem tylko dwa razy Seiko 5. Pierwszy to SNXG47K. Ale to była słabizna, byłem totalnie rozczarowany jakością, szczególnie po tym jak się nasłuchałem jakie to Seiko 5 jest kosmicznie dobre; a szkiełko rysowało się od samego patrzenia. Potem jeszcze krótko nosiłem SNZF17 (tzw. jeżowiec, czyli "sea urchin"). To już był lepszy zegarek, powiedzmy że przyzwoity, szczególnie z wyglądu. Ale wciąż, pardon my French, walił jakąś tanią blachą :) przepraszam miłośników, ale tak to było.

 

Trzeci raz nie dałem się już nabrać na Seiko 5. Wiele razy się przymierzałem i byłem blisko nowego żółwia (z szafirowym szkiełkiem i lupką), potem blisko SPB147 i SPB151. Ale jednak nowa polityka cenowa Seiko w zestawieniu z moimi kiepskimi wspomnieniami o "piątkach" sprawiały, że nie mogłęm się przełamać.

 

I w końcu trafiła się możliwość kupienia używki SRPC23K1 w bardzo przyzwoitej cenie (przypominającej stare dobre czasy). Wiedziałem, że lepszej okazji nie będzie, no i mam:

 

 

A70Y9o1.jpg

 

 

Po jednym dniu noszenia i międlenia w rękach jestem z tego żółwia bardzo zadowolony. Bałem się trochę 45mm średnicy, ale jest zaskakująco spoko. Przyznaję, że dziwny jest kształt koperty, ale ma to wszystko jakiś szalony sens: te podcięcia, wyprofilowania. Postawienie na funkcjonalność i wygodę, a nie na piękno. I to paradoksalnie powoduje, że zegarek świetnie się prezentuje. Do tego szara tarcza i czarny bezel w najklasyczniejszym wzorze Seiko - super. 

 

Nawet bransoleta nie jest kompletnie tragiczna, a spodziewałęm się katastrofy. I przy tym chapter ring jest idealnie spasowany, a bezel, choć ma trochę luzu, to centruje ładnie. 

 

Także na razie fajnie jest. Jak ponoszę dłużej to jeszcze może coś napiszę. A za jakiś dłuższy czas pewnie zaproszę na bazarek :)

 

Sluchajcie, może ktoś chętny odkupić SRPC23K1? Zegarek jest super, bez zarzutu, ale czas coś zmienić :) 

Zapraszam na PW jak ktoś na serio zainteresowany. W przyszłym tygodniu trafi na forumowy bazarek.


It's not a hobby, it's a sickness.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
48 minut temu, MichTheOne napisał(-a):

 

Sluchajcie, może ktoś chętny odkupić SRPC23K1? Zegarek jest super, bez zarzutu, ale czas coś zmienić :) 

Zapraszam na PW jak ktoś na serio zainteresowany. W przyszłym tygodniu trafi na forumowy bazarek.

 

Dostaniesz za niego czapkę gruszek i co za to teraz kupisz, jak nowe Seiko coraz droższe?

Zakop i wyciągnij dopiero jak zakończa produkcję i do wszystkich dotrze, że żółw jest kultowy i to bardziej niż SKX ;)

 


Myślę, że bez Słońca nie byłoby zegarów...  www.mojekrajobrazy.pl

Galeria zegarkowa: zegarekonline.pl/galeria/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
19 godzin temu, siomon napisał(-a):

😍

 

 

W Twoim przypadku ponownie jak SAGJoty, to tylko parami. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.