Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
MasterFan

Klub Miłośników Zegarków SEIKO

Rekomendowane odpowiedzi

A to moje byłe Seiko. Centrowało idealnie. :)

2bd627b2b2536fa9306347ee7024fe2f.jpge79e14ce33c33b969d5ecd6ab0d7da4c.jpg

Edytowane przez mario1971

To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[mention]mario1971 [/mention] Może i centrowało. Ale całkiem równe to nie było default_smile.png


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, rafi napisał(-a):

[mention]mario1971 [/mention] Może i centrowało. Ale całkiem równe to nie było default_smile.png


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Zauważyłeś, że zegarek jest lekko w moje lewo przechylony? Wierz mi, że centrował idealnie. Tak twierdził nawet sam @Burns w trakcie oględzin, chyba, że nie chciał mi przykrości robić. ;)


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mariusz ma OCD, mie przeżyłby jakby coś było krzywo (co w pełni rozumiem) więc możecie mu wierzyć :P

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, cordi7 napisał(-a):

Mariusz ma OCD, mie przeżyłby jakby coś było krzywo (co w pełni rozumiem) więc możecie mu wierzyć :P

 

Wypraszam sobie! :angry: Jestem pedantem li tylko.

3 minuty temu, Burns napisał(-a):

to drugie

Czyli? 


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To prawie na pewno nie kwestia zdjęcia i prawie na pewno Marcin nie mógł tego nie zauważyć.

Jednocześnie to dowód na to, że trzeba wiedzieć gdzie i na co patrzeć, bo dla normalnego użytkownika te seikowe „niedoróbki” są niezauważalne. Podejrzewam, że wielu np. fanów chińskich „homarów” narzekający na seikowe QC też nie byłoby w stanie znaleźć owych niedoróbek. Ale narracja wygodna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, mario1971 napisał(-a):

Wypraszam sobie! :angry: Jestem pedantem li tylko.


Mariusz ja to podejście w pełni rozumiem, serio.

No ale niech będzie, że pedant - a co tam :)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mariusz ja to podejście w pełni rozumiem, serio.
No ale niech będzie, że pedant - a co tam
 
Przez takie moje podejście musiałem sprzedać Omegę SMPc i czarnego Suba no date. 
 
Aha, mój syn posiada Seiko, które wręcz uwielbia. Niestety nie centruje idealnie....

01031ab703b47e85cc0ef7b70d11f1b0.jpg

To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czego nie rozumiesz co jest drugie w tym co sam napisałeś ? Oczywiście, ze nie chciałem Ci zrobić przykrości, nie pamiętam co powiedziałem 3 lata temu, ale nie idealnie. Może to było spoko / prawie dobrze / prawie idealnie / prawie dobrze jak na Seiko. Teraz poważnie, nawet jak nie był idealny, tyle widziałem i nabrałem dystansu, że nie był to rozjazd, który kwalifikowałby zegarek do zwrotu, poszukiwań lepszego i kto robiłby w tym egzemplarzu za jakieś 3,5k aferę powinien się leczyć. Był to zegarek na 5-.

Szczególnie, że to Mariusz nosi Rolexa a nie Rolex Mariusza. Nie róbcie z piczki kapliczki.

😉 Poza tym Seiko ma poważniejszy problem niż centrowanie. W bardzo wielu zegarkach zdarza się ostatnio poniszczony fabrycznie gwint tubusa. Brak pełnych zwojów! A to już nie w kij dmuchał.

Edytowane przez Burns

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marcin, jak ja lubię się z Tobą przekomarzać. I pamiętaj, ja nóg nie golę. 🤣 


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może Ktoś kumaty wyjaśni ... ?

W większości Japończyków tak jest a w Oriencie chyba każdym którym miałem 🤔 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O co pytasz ? Czy tak ma być i ścięty gwint jest poprawny ? Nie, nie jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie pytam o to ... bo grzyba to ścięcie gwintu na tubusie od strony dekla.

Tak jak pisałem widziałem to w Orientach i innych japońcach.

Zacząłem podejrzewać że tak ma być i to jakiś ukryty techniczny cel ale trochę obróbki liznąłem i nie potrafię uzasadnić w/w celu 😐 

Skoro to wada to znaczy że jest masa bubli tubusa od lat 😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytając o tych niecentrujących Seiko, zastanawiam się czy już jest jakiś fachman poprawiający te usterki Nie ma? To znaczy, że sprawa pomijalna.
Z drugiej strony do zrozumienia irytacji niektórych ludzi posłużę się cytatem z filmu: "Człowiek kupuje samochód za 100 000$, a oni montują w nim gówniany odtwarzacz CD" 73dd05a1e483bbb5406dccb3bd5ce0fc.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
42 minuty temu, tomaliusz napisał(-a):

No właśnie pytam o to ... bo grzyba to ścięcie gwintu na tubusie od strony dekla.

Tak jak pisałem widziałem to w Orientach i innych japońcach.

Zacząłem podejrzewać że tak ma być i to jakiś ukryty techniczny cel ale trochę obróbki liznąłem i nie potrafię uzasadnić w/w celu 😐 

Skoro to wada to znaczy że jest masa bubli tubusa od lat 😉

Orient to już Epson a Epson to już Seiko. Jestem w stanie pokazać Tobie dwa identyczne Seiko SPB czy Orient Star, w jednym jest dobrze w drugim jest źle. Szczęście w nieszczęściu, że to nie gwint tubusa uszczelnia divera tylko uszczelka wewnątrz. Pokazałem to zegarmistrzowi, za głowę się chwycił. Zegarek test szczelności przeszedł. Ja moge wysnuć tylko takie rzeczy, tubus wymienny jest dopiero od MM300, do sredniej półki występuje razem z koperta, kiedyś ktoś z wycieczki po Seiko pisał, ze nowa fabryka otrzymuje obrabiarki po starej. Nowe Noże i kalibracja jest dwa razy do roku. Więc tak:

Albo nie przeszkolili Chińczyków zeby przy wklejaniu tubusa do montażu nie chwytali go kombinerkami, albo do tego dochodzi to, że obrabiarka nie umie tego wypluć poprawnie, dziwne bo wsklepie metalowym śruby na kilogramy są dobrze zrobione...

Edytowane przez Burns

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No właśnie pytam o to ... bo grzyba to ścięcie gwintu na tubusie od strony dekla.
Tak jak pisałem widziałem to w Orientach i innych japońcach.
Zacząłem podejrzewać że tak ma być i to jakiś ukryty techniczny cel ale trochę obróbki liznąłem i nie potrafię uzasadnić w/w celu  
Skoro to wada to znaczy że jest masa bubli tubusa od lat
Prawdopodobnie, aby zanieczyszczenia z gwintu zbierały się w ścięciu i nie wycierały go. Ewentualnie ścięcie pozwala łatwiej przytrzymać tubus przy wklejaniu.
Alternatywne wytłumaczenia
Wersja spiskowa, aby łatwiej było zerwać gwint i kupić nowy zegarek.
Wersja ekonomiczna, pręt stali o mniejszej średnicy jest tańszy.
Wersja detektywistyczna, po tym ścięciu można odróżnić oryginalny zegarek od podróbki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, Miszkolc napisał(-a):

...
Wersja ekonomiczna, pręt stali o mniejszej średnicy jest tańszy.
...

Teraz to żeś przegiął o 0,5 mm. :D 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś, jak najbardziej prawilnie ;) . SARB 017 na nowym pasku. 

 

 

IMG_20210915_085211.jpg

 

IMG_20210915_085245.jpg

Edytowane przez Paulus57

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.