Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
MasterFan

Klub Miłośników Zegarków SEIKO

Rekomendowane odpowiedzi

7 godzin temu, rmickey napisał(-a):

Pierwsze Seiko w pudełku :)
Mam nadzieję, że przymiecie do klubu emoji4.png
 

Fajny :)

Niebieski długo za mną chodził. 


Longines Spirit ZuluTime | Seiko SPB143J1| Nomos Club ref. 703 | Casio G-Shock DW-5610

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, Macmac napisał(-a):

 

Witamy, a co tam skusiło na Seiko? Nie będę pytał o ,,inne rzeczy", bo koledzy zaraz dopytają ;) ... ale jak pierwsze wrażenia? Na moje oko to SPB207 tylko jakiś taki mało zielony? Seiko to trzeba już podpisywać jak Pamy, bo inaczej są trudności .. tak się zrobiło kolorowo.

 

Tak naprawdę to nie wiem co konkretnie było powodem. Chodził mi po głowie SPB143 lub SPB213, poszedłem przymierzyć i niestety nie byłem w stanie zaakceptować połączenia uch z bransoletą. Sprzedwca pokazał mi jeszcze SPB207, przymierzyłem i od tego momentu zaczął mi wiercić dziurę w brzuchu...Nie przepadam specjalnie za zielonymi tarczami ale ta jest bardzo ciemna.

Pierwsze wrażenia: jakość na przywoitym poziomie, bezel praktycznie bez luzów, sekunda nie płynie ☹️ ale tego się raczej spodziwałem (21600 bph), drażni mnie jedynie zapięcie brasolety (trzeszczy). Tyle tak na szybko, wczoraj wieczorem go odebrałem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, rmickey napisał(-a):

 

Tak naprawdę to nie wiem co konkretnie było powodem. Chodził mi po głowie SPB143 lub SPB213, poszedłem przymierzyć i niestety nie byłem w stanie zaakceptować połączenia uch z bransoletą. Sprzedwca pokazał mi jeszcze SPB207, przymierzyłem i od tego momentu zaczął mi wiercić dziurę w brzuchu...Nie przepadam specjalnie za zielonymi tarczami ale ta jest bardzo ciemna.

Pierwsze wrażenia: jakość na przywoitym poziomie, bezel praktycznie bez luzów, sekunda nie płynie ☹️ ale tego się raczej spodziwałem (21600 bph), drażni mnie jedynie zapięcie brasolety (trzeszczy). Tyle tak na szybko, wczoraj wieczorem go odebrałem :)

 

Posmarować trzeba jakimkolwiek olejem roślinnym i przestanie trzeszczeć. Przetestowałem to na SARB033 z tym że tam trzeszczała cała bransoleta. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marin chyba bardziej zerżnięty z pierwowzoru, Seiko to już reinterpretacja. Chyba obaj wiemy, ktorego zostawiasz. Ja bym jeszcze obejrzał mechanizm chińczyka, sprawdził chińską szczelność u zegarmistrza dla zasady i pochylił się czy kropka bezela świeci na równi z indeksami i jak wszystko razem świeci długo i mocno. Seiko masz standard, który nie wyróżnia się niczym, ale gdyby to byl model jak ma @Louis Cypher to już tylko Seiko. O niżej zacytowanym zegarku @Milośnik_Piękna na 8L nie wspominając bo wtedy z tym chińczykiem to musisz spadać skąd przyszedłeś.

W dniu 4.01.2022 o 19:19, Louis Cypher napisał(-a):


 

65554C15-59C7-48D7-A172-F6789CE1F08D.jpeg

 

W dniu 9.01.2022 o 14:52, Miłośnik_Piękna napisał(-a):

Miesiąc miodowy wciąż trwa 🙂

20220109_144846.jpg

 

Edytowane przez Burns

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, rmickey napisał(-a):

Pierwsze Seiko w pudełku :)
Mam nadzieję, że przymiecie do klubu emoji4.png
 


Świetny strzał, jak wrażenia? Dokładnie ten model za mną chodził.

Ostatecznie wystraszyła mnie szansa na dostanie bubla (Seiko QC).

Jak oceniasz bransoletę? Ludzie na nie chyba trochę narzekają?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Noodles
1 godzinę temu, rmickey napisał(-a):

 

...niestety nie byłem w stanie zaakceptować połączenia uch z bransoletą.

 

Spasowanie endlinków do bani? w sensie, że były luzy? W seiko to norma....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

20220114-185551.jpg

20220114-185551.jpg

20220114-185551.jpg


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Burns napisał(-a):

po trzykroć powiadasz nam ;)

:D

Że mam za***iste Seiko. 


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Dorian06 napisał(-a):

:D

Że mam za***iste Seiko. 

Też mam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, Dorian06 napisał(-a):

20220114-185551.jpg

20220114-185551.jpg

20220114-185551.jpg

Czy to konkurs typu: "Znajdź siedem różnic"? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Burns napisał(-a):

Też mam

Znasz zasady.  :P

58 minut temu, Paulus57 napisał(-a):

Czy to konkurs typu: "Znajdź siedem różnic"? 

Nie ma ani jednej różnicy. Prawie ideał.  :D


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, cordi7 napisał(-a):


Świetny strzał, jak wrażenia? Dokładnie ten model za mną chodził.

Ostatecznie wystraszyła mnie szansa na dostanie bubla (Seiko QC).

Jak oceniasz bransoletę? Ludzie na nie chyba trochę narzekają?

 

Za mna też chodził i sie złamałem, a z jakością nie jest tak źle. Wykończenie koperty jest super, bezel centruje i nie ma luzów. Bransoleta sama w sobie jest całkiem niezla w tym przedziale cenowym. Jedynie zapięcie, tak jak pisałem wcześniej, trzeszczy jakby było z blaszki wykonane. Ogólnie jestem na tak  choć po jedym dniu trudno o w miarę obiektywną ocenę. 

 

1 godzinę temu, Noodles napisał(-a):

Spasowanie endlinków do bani? w sensie, że były luzy? W seiko to norma....

 

Spasowanie jest bardzo do bani. Do tego nie podoba mi się kształt kopery od strony endlinków, jakby  brzeszczotem to wycieli...  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 godzin temu, rmickey napisał(-a):

 

Tak naprawdę to nie wiem co konkretnie było powodem. Chodził mi po głowie SPB143 lub SPB213, poszedłem przymierzyć i niestety nie byłem w stanie zaakceptować połączenia uch z bransoletą. Sprzedwca pokazał mi jeszcze SPB207, przymierzyłem i od tego momentu zaczął mi wiercić dziurę w brzuchu...Nie przepadam specjalnie za zielonymi tarczami ale ta jest bardzo ciemna.

Pierwsze wrażenia: jakość na przywoitym poziomie, bezel praktycznie bez luzów, sekunda nie płynie ☹️ ale tego się raczej spodziwałem (21600 bph), drażni mnie jedynie zapięcie brasolety (trzeszczy). Tyle tak na szybko, wczoraj wieczorem go odebrałem :)

 

Problemy endlinków i kiepskiego zapięcia (też nie lubię tego blaszkowatego odczucia) można w bardzo łatwy sposób wyeliminować. 

Kupując fajny pasek 😁

DSC_9674.thumb.JPG.3e86045af987cfcf0f3e2a460a8405ee.JPG

 

Praca sekundnika też mnie zazwyczaj denerwuje. Ale w tool-watchu jestem w stanie ją zaakceptować 🙂

 


Longines Spirit ZuluTime | Seiko SPB143J1| Nomos Club ref. 703 | Casio G-Shock DW-5610

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zawsze jak widzę tą serię po której tarczy kury stąpały 😂 to za cholerę nie pasuje mi ona do diverów.

Kurza stopa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, AK&AK napisał(-a):

SRPG59K1

 

Jak tak patrzę, to są mega podobnych rozmiarów. Twój gdzieś w Arktykę, mój gdzieś na Saharę :D

 

 

IMG_20220115_115003.jpg

Edytowane przez SEI_pat_KO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.