Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Voli

"RUSKIE" OKAZJE NA AUKCJACH - Okazje, unikaty, bardzo dobre stany na aukcjach

Rekomendowane odpowiedzi

Ach Gregorian obczail... :)

Nawet nie wchodzilem w link bo juz ja oblookalem wczesnej.

szkoda tej wskazowki sekundowej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja już mam taki model, nawet w stanie dobrym+, więc tym razem mogę się podzielić cynkiem z kolegami :)

Natomiast w tym modelu podoba mi się nie tylko jego okazjonalność ale też aspekt ideologiczny. Czyli nie tylko 100-lecie jakiejś fabryki (co i tak jest cenne) ale właśnie Zakładów Karla Liebknechta czyli noszących imię jednego z najbardziej znanych marksistów, jednego z przywódców założonej w 1889 II Międzynarodówki i współzałożyciela Związku Spartakusa w 1914r.

Razem z słynną Różą Luksemburg zostali zastrzeleni przez Freikorps po manifestacjach komunistycznych w Berlinie w 1919r.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mi chodzilo o to ze ja tez go obczailem i mi sie podoba. Jak bedziemy go tu reklamowac to uzyskamy efekt o ktorym pisalismy kilka watkow wyzej czyli skoczy mu cena a tego bym nie chcial.

Ale swoja droga Gregorian imponujaca wiedza :) ja tylko przeczytalem ze to fabryka ze zbrojeniowki, zagramaniczne nazwisko mi sie rzucilo w oczy bo obco brzmiace - sprawdzilem ze polityk wiec sobie pomyslalem ze jakis ideolog komunizmu i odpuściłem szukanie dalszych informacji.  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie zainteresowanie zegarkami radzieckimi to efekt dwóch innych zainteresowań. Po pierwsze zainteresowania zegarkami w ogóle, a po drugie fascynacji ZSRR (historią, geografią, wszystkim...). Razem, w którymś momencie się to zsynergizowało i powstała oddzielna pasja - radzieckie zegarki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mi chodzilo o to ze ja tez go obczailem i mi sie podoba. Jak bedziemy go tu reklamowac to uzyskamy efekt o ktorym pisalismy kilka watkow wyzej czyli skoczy mu cena a tego bym nie chcial.

 

 

 

 

 

+1  :rolleyes:

 

Ale swoja droga Gregorian imponujaca wiedza  ...

+1  :rolleyes:

 

Z tym, że ja odpuszczam aukcję,  bo kliknąłem inną Amfibię

i też nawiążę do wątku porannego w którym zabieraliśmy głos.

Na bazarku za takie pieniążki tego zegarka nie kupiłbym.

Nie ryzykowałem,  to kolejny zegarek nabyty od tego sprzedawcy i zawsze stan techniczny i wizualny był O.K.

Edytowane przez Ciech

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK. To dopiero jak się aukcja zakończy to dopiszę całkiem ciekawą historię...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie ruskie zegarki tez pojawily sie jako konsekwencja pewnych zainteresowan historycznych. chociaz u mnei dziala to dosyc wybiórczo a historia poczatkow ZSRR i dzialajnosc naszego rodaka "krwawego Feliksa" strasznie mnei odrzuca. to jakies takie dziwne ale tak samo wrzesien 1939 tio dla mnie zbyt smutna karta... itd itp...

ZSRR bylo tworem kuriozalnym az dziw bierze ze to istnialo i  jakos funkcjonowalo i dlatego ta historia to juz mnie ciekawi... a same nazwy zegarkow odzwierciedlaja trendy w ZSRR (czyli wojna o pokoj)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Wojciech1500

Stan to akurat co najmniej bdb.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stan to akurat co najmniej bdb.

Bardzo dobry? :blink:  Z tymi plamami, szczególnie na godzinie 3 i 4? I z tymi drobnymi ale wieloma ubytkami chromu?

Na pewno jest w stanie "kolekcjonowalnym" dlatego go wskazałem w dziale ale nie ośmieliłbym się go ocenić jako stan bdb.

post-60300-0-23250800-1377894570_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do zdobycia : Rakieta wieczny kalendarz i  Rakieta 24h

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sam nie wiem...ta tarcza jakoś kombinowana się wydaje   :unsure:

Zgadzam się. To w ogóle nie jest w kategoriach kolekcji dot. ZSRR - chyba, że nie o to chodziło.

To nie jest styl radzieckiej "propagandówki" - raczej rodzaj produkcji jaką się robi współcześnie czy w latach 90 pod gust kupujących z zachodu - wielu z nich oczekuje takiej stylistyki. A kolorystyka to abstrakcja.

Edytowane przez Gregorian

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, pozwolę sobie nie uwierzyć w te "zestawy"

Sprzedająca ma ponad 700 sprzedanych przedmiotów na alle... i nie wie że zegarki które sprzedaje po niecałe 10 zł mogą szybko "zejść" po minimum 50 zł?

Cos jest nie tak moim zdaniem.

Doszły błyskawicznie zgodne z opisem i zdjeciami,porządny sprzedający :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą było jeszcze 11zł. Będzie grubo...

http://allegro.pl/zegarek-poljot-chronograf-licytacja-bcm-i3523056283.html

 

Piękny egzemplarz i w dodatku jeszcze w cyrylicy.

 

poszedł dzisiaj taki na allegro

cena kup teraz - 400zł

chociaż sprzedający trochę przycwaniaczył i koszty wysyłki ustawił na...50zeta :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Doszły błyskawicznie zgodne z opisem i zdjeciami,porządny sprzedający :)

To jednak nie było "miny"

Pozostaje tylko cieszyć się, że takie piękne okazy w ekstra cenie trafiły w dobre ręce :) . Gratuluję.

Oczywiście pochwal się tymi NOSami

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.