Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Voli

"RUSKIE" OKAZJE NA AUKCJACH - Okazje, unikaty, bardzo dobre stany na aukcjach

Rekomendowane odpowiedzi

...Ciekawe co w oryginale miał na tarczy?

 

To Rakieta na 2605

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No cóż... ołć to dobre słowo ;)


Miłego dnia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest przeróbka mołni, mechanizm ładny tak jak napisał sprzedający z 49roku ze szlifem. Sam zegarek dostał ładna, chodliwą tarcze która udaje lotniczy styl. Chociaż tarcza jak widać przesunięta względem środka. Zawsze się zastanawiam czy kiedykolwiek istniały takie mołnie lotnicze w oryginale (no może poza avia). Aha z tego co Koledzy mówili to większość tego typu przeróbek pochodzi z Ukrainy, są dość twórczy jeśli chodzi o przeróbki ;-).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pasówka,

 

Koperta od Ingersolla, werk Mołni z 3 kwartału roku 54 - bardzo ładny zresztą, ładny ze szlifami a tarcza mołni to już produkcja z lat 80

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Była rakieta z fazami księżyca na przełomie lat '80 i '90, też kwarcak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

IMO te koperty na żywo nie sa specjalnie ładne... taki sobie.


Miłego dnia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cena jak za nos akceptowalna, zegarek mechanicznie solidny, stylistyka... o gustach się nie... itd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość lester_87

Gość cierpi na chroniczny nadmiar czasu i kasy na wystawianie aukcji :( Ciężki temat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość lester_87

Uparty, nie ma co! :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem takiego Komandirskiego na allegro http://imageshack.us/g/7/dscn4237i.jpg/

 

Jest trochę zniszczony ale posiadam zapasową kopertę w domu(trzeba ją wypełnic :) ), która niestety ma nieoryginalne szkło i straciła wodoszczelnośc. Jak jest z dostępnością nowych, dobrze pasujących szkieł?

 

Licytacja jest od 34 zł, a kończy się za trzy dni (akurat w moje urodziny :) ) i nikt jej nie licytuje.

 

Zastanawia mnie brak napisu ??????? ? CCCP :) Co o nim sądzicie, opłaca się, jest orygimalny.

 

Dla porównania inny egzemplarz http://allegro.pl/komandirski-lodz-podwodna-sklepowy-cccp-70te-i1716040390.html

 

Ta aukcja także interesująca. Ciekawe jaka będzie cena końcowa :(

Edytowane przez Daniel*Komandir

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oryginalne szkła do Komandirskiego da się kupić, komandiry dalej są w produkcji i np. na zatoce są dostępne oryginalne szkiełka (ale drogo), można tez próbować u dystrybutorów. W innym wypadku pozostaje poszukiwanie "dawcy narządów" lub wstawienie typowego szkiełka zbrojonego. Zawsze też jest jakaś szansa, ze znajdziesz szkło w jakimś starym zakładzie zegarmistrzowskim (na tyle starym by mieli szkła kupione w latach '80 czy na początku '90).

 

Brak napisu "zdiełano..." = produkcja z lat '90

 

Co do NOSa - fajny, ale też zainteresowanie jest niemałe :(.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy go kupic. Może się wstrzymam, uzbieram więcej kasy i kupię coś lepszego :) Myślę nad sprzedażą pozłacanej Rakety z zieloną tarczą a'la orient. Jest ona niemalże w stanie "Nosowym" :)

 

Na razie porozglądam się za nowym szkłem.

 

Edit: Kupiłem już coś bardziej opłacalnego :(:)

Edytowane przez Daniel*Komandir

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szczerze - naprawa będzie droga a o części masakrycznie trudno - no chyba, że ktoś ma :rolleyes: Dzięki za linka - powalczę :angry:

Edytowane przez Voli

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój budżet zegarkowy na ten miesiąc się skonczył, więc chciałbym aby zegarek trafił do jakiegoś forumowicza :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.