Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Voli

"RUSKIE" OKAZJE NA AUKCJACH - Okazje, unikaty, bardzo dobre stany na aukcjach

Rekomendowane odpowiedzi

U tego sprzedającego tanio nie będzie: ładne fotki + holowanie- to kosztuje, niestety

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta Rakieta również bardzo ciekawa:)

http://allegro.pl/baltika-i6470903596.html

Mechanizm wprawdzie składany (naprostujcie mnie, jeśli się mylę), ale i tak rzadkość

Myślę że jest ok Tomasz. W Baltikach i w pierwszych Rakietach na bazie Baltiki były takie właśnie. Mam takie i w Baltice i właśnie w Rakietach.

I faktycznie Baltiki są rzadkie, na allegro widzę ją chyba drugi raz od kilku lat.

Edytowane przez kchrapek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chodzi mi o mocowanie balansu. Przekładany? Mechanizm na pewno był rozkręcany, pytanie, w jakim celu.Co do samego werku to oczywiście zgoda, ten jest prawidłowy,chodzi mi tylko o same pasy. Czy muszą się schodzić, czy też nie? szlif moskiewski właściwie nie był w tym werku stosowany, tylko na początku produkcji, stąd pytanie. Znalazłem kilka zdjęć w internecie, gdzie pasy na balansie nie zgadzają się z pasami na płytach, ale to w sumie żaden dowód. Jak jest u Ciebie?


Najlepszym paliwem jest makaron

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę że jest ok Tomasz. W Baltikach i w pierwszych Rakietach na bazie Baltiki były takie właśnie. Mam takie i w Baltice i właśnie w Rakietach.

I faktycznie Baltiki są rzadkie, na allegro widzę ją chyba drugi raz od kilku lat.

Biorąc pod uwagę, że aukcja kończy się za 2 tygodnie, a zegarek licytuje już 8 osób - posmatryłem, czy jest jakaś Baltika u naszych wschodnich braci.

http://aukro.ua/chasy-baltika-pchz-21-kamen-original-redkoe-trio-i6433235063.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Yakovlev

Czasy zegarków (nie tylko 3133) w oryginalnym zestawieniu, w takim stanie, odeszły bezpowrotnie.

 

Pewnie, że trafiają się czasami oryginały w przyzwoitym stanie, zdarzają się też oryginały w stanie NOS, ale ...

Ile takich trafiliście ? A jeśli już trafiliście to za jaką cenę ?

 

Tu masz wymienioną tarczę na przyzwoity zamiennik, być może też wskazówki. No i co z tego ?

Wolałbyś zniszczoną tarczę, zdekompletowane wskazówki i niższą cenę, a za to poszukiwania lepszych oryginałów lub zakup zamienników z aukro ?

 

(napisane ogólnie, do nikogo personalnie, więc się nie ciskać ;P )

 

Reasumując: nie narzekać tylko brać, jeśli  go chcę i mnie stać :)

 

(nawet rymy częstochowskie wyszły :) )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Brawo Ty 1

 

Często o tym piszę jako stały uzależniony bywalec giełd staroci - jeszcze kilka lat temu nawet w NOSach się przebierało bo było po kilka - teraz trafi się jeden raz na 3 miesiące a tak same szroty 

Edytowane przez Paweł Bury.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Yakovlev

Już wcześniej o tym pisałem.

Co jest złego w wymianie zupełnie zniszczonej tarczy na przyzwoity ( produkują coraz lepsze, musicie przyznać !!! ) zamiennik ?

Albo wymianie wskazówek ?

 

Lepiej mieć w pudełku oryginalnego szrota ?  Czy poprawić wygląd i nosić ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Przyzwoity zamiennik" to takie samo pojęcie jak "porządny złodziej".,Zegarek z cyferblatem wymienionym na współczesną podróbkę nie ma wartości kolekcjonerskiej.,a materialna czy użytkowa wartość chronografu 3133 w chromowanej kopercie to na pewno mniej niż 750 zł ,gdyż za takie pieniądze można kupić dużo lepsze chronografy., 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

za takie pieniądze można kupić dużo lepsze chronografy., 

Ale gdzie ? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale gdzie ? 

Skoro tak Mayor pisze, to pewnie w USA.... :D


Lepiej umrzeć na zawał w pełnym słońcu, niż z powodu braku tlenu wciemnej d*pie, w którą się ochoczo wchodziło...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Yakovlev

"Przyzwoity zamiennik" to takie samo pojęcie jak "porządny złodziej".,Zegarek z cyferblatem wymienionym na współczesną podróbkę nie ma wartości kolekcjonerskiej.,a materialna czy użytkowa wartość chronografu 3133 w chromowanej kopercie to na pewno mniej niż 750 zł ,gdyż za takie pieniądze można kupić dużo lepsze chronografy., 

Ja mam zupełnie inne podejście.

 

Gdyby można było kupić oryginalną tarczę czy wskazówki Poljota, Wostoka, itp, itd wprost z fabryki na pewno większość z nas by to zrobiła. Niestety, tych fabryk już nie ma

Za to w Szwajcarii mają się dobrze, działają i produkują. I pewnie wymiana tarczy Omesi nie jest problemem tylko kosztuje.

Ale czy jest to oryginał czy zamiennik ? Czy oryginalny zamiennik ? Lepszy czy gorszy od tego wymienianego ? Lepszy bo z qualitnej fabryki ?

 

Szanuję Twoje zdanie, ale pozwól innym mieć odmienne. Nie oczekuję odpowiedzi. Dziękuję

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiadomo .... gdzieś w Rosji czy krajach byłego ZSRR takie zegarki się walają jeszcze ale i oni w ciemię bici nie są o czym świadczą rosnące ceny na ich serwisach ale przyznać trzeba towaru u nich więcej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chodzi mi o mocowanie balansu. Przekładany? Mechanizm na pewno był rozkręcany, pytanie, w jakim celu.Co do samego werku to oczywiście zgoda, ten jest prawidłowy,chodzi mi tylko o same pasy. Czy muszą się schodzić, czy też nie? szlif moskiewski właściwie nie był w tym werku stosowany, tylko na początku produkcji, stąd pytanie. Znalazłem kilka zdjęć w internecie, gdzie pasy na balansie nie zgadzają się z pasami na płytach, ale to w sumie żaden dowód. Jak jest u Ciebie?

Dopiero teraz miałem czas sprawdzić. Nie schodzą się. Tak po prawdzie żadne, tak jak i na tej ukraińskiej aukcji ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Yakovlev

Dopiero teraz miałem czas sprawdzić. Nie schodzą się. Tak po prawdzie żadne, tak jak i na tej ukraińskiej aukcji ;)

Na Ukraińskiej, na ostatniej fotce się schodzą ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na Ukraińskiej, na ostatniej fotce się schodzą ;)

Na ostatniej jest Rakieta Jacek. Na Balticach się nie schodzą choć nie wiem czy to coś znaczy ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie 3133 to parę dni temu miałem podobny(choć zupełnie inny bo nic nie było współczesne ) dylemat i zgadzam się z Pawłem

Do noszenia ładny - do gabloty oryginalny O!!!

 

Baltica/Rakieta - Nie we wszystkich pasy "strzelają" albo raczej w większości nie "strzelają" Ale tak naprawdę ile jest tych mechanizmów z pasami w ogóle?

To nie Mołnie  15j gdzie wszystkie miały pasy. Te mechanizmy z pasami rzadko się spotyka wiec wysunę śmiałą tezę że 90 procent pasów które się nie schodzą jest oryginalna :D

Oczywiście czekam na kontrargumenty  :rolleyes:

W razie czego przeniesiemy tam gdzie trzeba :)

Edytowane przez rk7000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.