Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...
Guest

Klub Miłośników Zegarków TISSOT

Recommended Posts

Mojego Visodate traktuję właśnie jak EDC - jeździ ze mną do pracy rowerem, siedzi na nadgarstku cały dzień. Pewnie za dużo wrażeń dla biedaka, do niedawna miał niecałe 2 sekundy opóźnienia na dobę, teraz od kilku dni zaczął fiksować, a to 7 sekund, a to 12 ...

Ja mam taki problem z Tissotami, że w moich oczach zawsze jest z nimi coś nie tak, jakiś element jest "nie teges". Na przykład: Le Locle - datownik (moooże też odrobinę ta kratka na cyferblacie). Ten co go mmaniek pokazuje - niejednolitość tarczy. Mój Visodate - ten nieszczęśny autorefleks.

I tak jest zawsze, od momentu jak zacząłem obserwować Tissoty. Dużo mi się podoba, ale każdy ma coś, co mnie w nim uwiera i uniemożliwia mi w efekcie jego nabycie. Na przykład dla mnie Visodate bez datownika z AR byłby zegarkiem bliskim ideałowi.

Kilkanaście lat temu kupiłem PR100 Chrono, kwarcowy, to był mój pierwszy Tissot. Nie lubię pozłotki, ale na nim jakoś mnie wyjątkowo nie drażniła, miał coś w sobie. Tylko po paru latach dwie wskazówki przestały trzymać pion. Poszedłem do zegarmistrza, ten obejrzał i zaczął mi tłumaczyć, że to wynika z plastikowych elementów mechanizmu, że one się wyrabiają, że można je wymienić, ale po paru latach będzie tak samo. Nie byłem w stanie go nosić bo irytowało mnie to niemożebnie, w końcu zegarek powędrował do szuflady, nawet baterii mi się nie chciało w nim zmieniać.

Robiąc porządki przedświąteczne znalazłem w szufladzie. Aż mi się łezka w oku zakręciła od wspomnień.

IMG_20201217_090156723.jpg

4 godziny temu, arturdebicki napisał:

Ja mam taki problem z Tissotami, że w moich oczach zawsze jest z nimi coś nie tak, jakiś element jest "nie teges". Na przykład: Le Locle - datownik (moooże też odrobinę ta kratka na cyferblacie). Ten co go mmaniek pokazuje - niejednolitość tarczy. Mój Visodate - ten nieszczęśny autorefleks.

Mnie w Visodate też drażnił refleks, niestety. Ale wydaje mi się, że Tissot zrobił model, któremu naprawdę trudno stawiać poważniejsze zarzuty:

ax_184454.jpg.06a6a58583c8ca7ace13c71bd35d58e2.jpg

Może bransoleta mogłaby być troszkę cięższa.

Wiem, pisałeś o tym w swojej recenzji i w zeszłym roku w tym wątku, w ramach ogólnej wymiany uwag na temat Visodate. Nie pamiętam czy pisałem to wtedy, ale ten brak nie przeszkodził Ci w zrobieniu fenomenalnych zdjęć.

A ten prawdziwek jest ładny, zgoda, ale Visodate wygrywa przez ładniejsze logo i kształt wskazówek (dla mnie są niemal idealne, 9,5/10). I mnie osobiście napis Powermatic 80 zniechęca, zamiast wywołać odwrotną reakcję 🙂

Edited by arturdebicki

Co prawda technicznie wiele rzeczy poszło nie tak, ale wrzucam mój krótki film z Tissotem Petite Seconde (tak gdyby ktoś się zastanawiał jak 52mm L2L leży na nadgarstku lekko powyżej 18cm):

Petite Seconde miodzio, szkoda tylko, że l2l takie przepastne, dyskwalifikuje go dla mnie

W dniu 18.12.2020 o 22:25, Edmund Exley napisał:

Mnie w Visodate też drażnił refleks, niestety. Ale wydaje mi się, że Tissot zrobił model, któremu naprawdę trudno stawiać poważniejsze zarzuty:

ax_184454.jpg.06a6a58583c8ca7ace13c71bd35d58e2.jpg

Może bransoleta mogłaby być troszkę cięższa.

A ile u niego wynosi L2L ?

1 godzinę temu, shadow876 napisał:

Tarcza 46mm

L2L 54mm

Coś koło tego

Skąd takie info?

5 godzin temu, Grygos napisał:

A ile u niego wynosi L2L ?

na oko to gentleman, 40 mm case, L2L około 48,49, więcej nie ma. Mierzyłem go kiedyś, tak z ciekawości, na ręku sprawia wrażenie większego niż wynika to z suchych parametrów. Uszy moim zdaniem, większe niż 20 mm, co optycznie powiększa.

Edited by fanfar19

"Nikt nic nie czyta, a jeśli czyta, to nic nie rozumie, a jeśli nawet rozumie, to nic nie pamięta." - Stanisław Lem

13 godzin temu, levy75 napisał:

Mój najstarszy....

5BA451E4-B97B-4313-9012-3A1DE2593815.jpeg

....średni....

F4261209-A728-4D7C-8408-F38AB4770879.jpeg

1E8B6836-2AE3-4DE3-B753-B320F937FD6D.jpeg

...i najmłodszy ;)

3F074962-9C7F-4944-850D-30518EC4DEE9.jpeg

9AD53AF9-AFD1-4A86-B9A0-31F6CC27A2C9.jpeg

13 godzin temu, levy75 napisał:

Mój najstarszy....

5BA451E4-B97B-4313-9012-3A1DE2593815.jpeg

....średni....

F4261209-A728-4D7C-8408-F38AB4770879.jpeg

1E8B6836-2AE3-4DE3-B753-B320F937FD6D.jpeg

...i najmłodszy ;)

3F074962-9C7F-4944-850D-30518EC4DEE9.jpeg

9AD53AF9-AFD1-4A86-B9A0-31F6CC27A2C9.jpeg

Najstarszy i takie zegarki są piękne a te nowe już nie,dlatego wole kupić vintage.

W dniu 15.01.2021 o 21:30, fanfar19 napisał:

Skąd takie info?

na oko to gentleman, 40 mm case, L2L około 48,49, więcej nie ma. Mierzyłem go kiedyś, tak z ciekawości, na ręku sprawia wrażenie większego niż wynika to z suchych parametrów. Uszy moim zdaniem, większe niż 20 mm, co optycznie powiększa.

48 mm podają, przy 40 mm średnicy to niezłe proporcje, 46-47 byłoby jeszcze lepiej.

Ja w ogóle wolałbym jakby go zrobili w 38 mm i z L2L na poziomie 46 mm, byłby super.

PS. Widzieli nowego PRX? Szkoda, że tylko kwarc, przynajmniej póki co:

Edited by cordi7

@fanfar19 niebieska tarcza jest, jak wyjdzie w Powermatic-u z krzemowym wlosem to nic tylko brac :P

Edited by cordi7

4 godziny temu, cordi7 napisał:

@fanfar19 niebieska tarcza jest, jak wyjdzie w Powermatic-u z krzemowym wlosem to nic tylko brac :P

Myślę, że poczekam, aż ironwalker’a zakupisz :)

Choć ten PRX faktycznie wygląda ciekawie.

Edited by fanfar19

"Nikt nic nie czyta, a jeśli czyta, to nic nie rozumie, a jeśli nawet rozumie, to nic nie pamięta." - Stanisław Lem

3 minuty temu, fanfar19 napisał:

Myślę, że poczekam, aż ironwalker’a zakupisz :)

Choć ten PRX faktycznie wygląda ciekawie.

Tylko ja czarny biorę i jeszcze chwilę poczekasz ale to już wiesz :)

Natomiast Tissot wypuszcza ostatnio fajne zegarki, bez dwóch zdań.

Niech go zrobią mechanicznego i bedzie hit

W dniu 25.01.2021 o 01:23, levy75 napisał:

Mój najstarszy....

....średni....

...i najmłodszy ;)

Wszystkie fajne, ale ja najbardziej gratuluję tego najmłodszego. Moim zdaniem wygląda super, choć chyba trzeba mieć jednak do niego spory nadgarstek, prawda? (jeszcze nie udało mi się go przymierzyć)

W dniu 26.01.2021 o 00:22, cordi7 napisał:

PS. Widzieli nowego PRX? Szkoda, że tylko kwarc, przynajmniej póki co:

Fajny. Porządny kwarc też dobry. Zwłaszcza, że mnie bardziej niż z Gentą skojarzył się z Rolexem Oysterquartz.

Panowie, jakby gdzieś Wam się rzucił w oczy mój ulubiony kwadraciak od Tissot'a - dajcie proszę znać - chętnie nabędę :) Mowa oczywiście o T66.1.829.33 

Z góry dziękuje! :)

Edited by MshR
Literówka :)