Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...
Guest

Klub Miłośników Zegarków TISSOT

Recommended Posts

witam

ostatnio pisałem aż wreszcie udało mi się zakupić :)

20140517 082044

20140517 082137

jeszcze tylko skórzany pasek z dziurkami i czerwonymi przeszyciami ( od 516 extreme ) i bedzie komplet :)
Edited by piratcool

Witam.Mam na oku zegarek tissot seastar automatic.Sprawdzałem na portalach aukcyjnych i rozpiętość cenowa jest bardzo duża.Od czego zależy cena?Zegarek jest stalowy myślę,że lata 70-te i chcą za niego 200 zł.Niestety nie posiadam zdjęcia.ma pękniętą szybkę.Czy bez problemu zegarmistrz wymieni na nową?dziękuję i pozdrawiam

Witam.Mam na oku zegarek tissot seastar automatic.Sprawdzałem na portalach aukcyjnych i rozpiętość cenowa jest bardzo duża.Od czego zależy cena?Zegarek jest stalowy myślę,że lata 70-te i chcą za niego 200 zł.Niestety nie posiadam zdjęcia.ma pękniętą szybkę.Czy bez problemu zegarmistrz wymieni na nową?dziękuję i pozdrawiam

Cena zależy przede wszystkim od stanu zegarka, technicznego i wizualnego oczywiście, co do pleksy to raczej nie będzie problemu z wymianą.

Only vintage ....

Cena zależy przede wszystkim od stanu zegarka, technicznego i wizualnego oczywiście, co do pleksy to raczej nie będzie problemu z wymianą.

Potrzepałem zegarek trochę i zaczął chodzić.Stan myślę,że niezły ale jutro jeszcze dokładnie się przyjrzę.Postaram się potargować to może zejdzie do stówy.

Potrzepałem zegarek trochę i zaczął chodzić.Stan myślę,że niezły ale jutro jeszcze dokładnie się przyjrzę.Postaram się potargować to może zejdzie do stówy.

Sprawdziłem ten zegareczek i jest problem.Po odciągnięciu koronki jak się nią kręci to wskazówki się nie kręca.Czasami się lekko zakręcą ,ale zgrzyta.Czy to może być poważna awaria i do usunięcia przez zwykłego zegarmistrza?Zegareczek tak wygląda.Nie wiem czy warto go zakupić w takim stanie za 150zł.

post-71502-0-04043700-1403806931_thumb.jpg

Guest duzulek

OK

Edited by duzulek

Witam, mój Tissot nazywa się T690k i jest moim zegarkiem na codzień . Lubię go bardzo : jest płaski i lekki bo z tytanu, ma podwójny czas, alarm, stoper i pokazuje dni tygodnia bo jest wyposażony w dwa wyświetlacze LCD . Wystarczająco elegancki na codzień.  Jest już nieprodukowany, kupiłem go na wyprzedaży na lotnisku we Frankfurcie w 2006 roku . Niestety , zadowolenie miesza się z problemami które wynikaja z braku instrukcji . Pudełko z nia gdzieś mi zginęło wkrótce po zakupie . Na codzień wszystko jest OK , ale kiedy chcę coś przestawić np. godzinę przy innej strefie czasowej , to męczę się na ślepo gdyż wielofunkcyjne , wielopozycyjne pokrętło i dwa wyświetlacze dają ogromną liczbę kombinacji przy ustawieniu . Już się do tego przyzwycziłem i pogodziłem  ale ostatnio przy wymianie baterii zegarmistrz wprawie że się popłakał : nie dość że umęczył się straszliwie próbując ustawić datę i czas to jeszcze po resecie zegarek zaczął pokazywać dni tygodnia po francusku i za diabła nie wiadomo jak to zmienić. Nigdzie w sieci nie mogę znaleść instrukcji do tego modelu . Czy ktoś może mi pomóc w znalezieniu instrukcji ?

post-73132-0-37006400-1404678248_thumb.jpg

Mój staruszek, jest ze mną od kilku ładnych lat. Niestety późni się 1 sek. na dobę, czasami 2 sek. na trzy dni.

post-73137-0-55104200-1405458210.jpg

Edited by scorpio

Mój staruszek, jest ze mną od kilku ładnych lat. Niestety późni się 1 sek. na dobę, czasami 2 sek. na trzy dni.

Jedną SEKUNDĘ???? i Ty piszesz "niestety"????

Niestety to można pisać, jeśli to będzie minuta a i to nie jest problem tylko znak, że czas go dać do przeglądu :)

Pozdrawiam,

Wasyl
Mam różne zegarki

dziś zawitała do mnie taka bakteryjka, będzie 4-ty Tissot w rodzinie :)

15k8kj.jpg

troszkę bliżej

2mmvkfr.jpg
213f0w5.jpg

a tutaj cała rodzinka

1252cmd.jpg

Edited by ptaku

Jest i kwadrat. :) Powiedz ptaku, czy zgadzasz się z tezą, że kostki wyszły już z mody. W recenzji wspomniałeś, że ładne modele szybko znikają ze sklepów, ale czy to na pewno prawda?

Przy okazji, w danym temacie pytałeś mnie, gdzie ja widzę tego PRS516 tak często. Na ulicy zwyczajnie. Może mam szczęście. ;)

Kostka jest mniej uniwersalna nie założysz jej do t-shirta ale maja cos w sobie, na modzie sie nie znam wiec nie bede sie wypowiadal.

Co do mojego kwadratowego Tissota to w tej chwili on pokazal sie na rynku i to w wersji na kajdanie (wersja na pasku jest niedostępna) może gdzies odnalazla sie jakas partia w magazynie i wróciła na rynek i to w bardzo dobrej cenie. Sam nie wiem co o tm myśleć.

Witam wszystkich w klubie miłośników TISSOTA!

Chciałem przedstawić mój ulubiony zegarek: Tissot Visodate z roku 1962 (o ile dobrze zinterpretowałem tabelkę z wątku: http://zegarkiclub.pl/forum/topic/26011-numery-seryjne-i-rok-produkcji-niektorych-marek/  Po lekturze 33stron tego wątku znalazłem egzemplarze podobne do mojego, są w postach #645 i #600 a prawie bliźniaczy w poście #454. Jeśli ktoś posiada dodatkowe informacje o tej konkretnej serii i zechce się nimi podzielić – będę wdzięczny. :rolleyes: W porównaniu z innymi modelami i seriami z tego okresu, ten ma nietypowe logo: zamiast napisu Tissot z charakterystycznym "daszkiem" jest logo dwuwierszowe z przekreślonym "T" na górze...

post-73479-0-35629100-1406936048_thumb.jpg     post-73479-0-09993700-1406936062_thumb.jpg

Średnica tarczy: 38mm.  Grubość: 9mm (gdyby udało się dobrać mniej wypukłe szkiełko byłby naprawdę płaściutki).   Werk: 782, siedemnastokamienny. Dokładność chodu: +3÷5s/24h

Koperta: srebrna.  Szerokość teleskopów: 18mm. Tarcza z fakturą drobnej krateczki, z godzinami w formie delikatnych wyfrezowań; trzy filigranowe wskazówki i pojedynczy datownik. Całość jak dla mnie to szczyt „wyrafinowanego, eleganckiego minimalizmu”.  B) 

Zegarek posiadam od 20 lat. Jest to prezent od ojca-zegarmistrza za zdaną maturę (na dekielku od środka widać moją koślawą „grawerkę”). :P  To mój ulubiony zegarek i chociaż mam kilka innych, i nie powinienem go tak traktować, to po prostu „przyrósł mi do ręki” i jest na niej praktycznie nieprzerwanie bez względu na to, co akurat robię.