Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Jimi Jump

Czy Pamiętacie Swój pierwszy zegarek ?

Pierwszy zegarek  

245 użytkowników zagłosowało

Nie masz uprawnień do głosowania w tej ankiecie oraz wyświetlania jej wyników. Aby zagłosować w tej ankiecie, prosimy się zalogować lub zarejestrować.

Rekomendowane odpowiedzi

83', komunia, cztery przyciski, podświetlenie i 7 melodyjek;

Do teraz pamiętam skurcz krtani i łzy cisnące się do oczu, bo większość miała z kalkulatorem :) .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nagib Rolexa masz miodzio :) Pamiętam go dokładnie.

Mam nawet foto :) Warto pokazać :)

 

post-5314-0-50220700-1331597294.jpg

 

A co do mojego pierwszego zegarka?

Hmm na pierwsza komunie coś od Q&Q. A pierwszy konkretny który sobie kupiłem

to Tissot Seastar na 21 kamieniach w stalowej kopercie :)


Pozdrawiam, Dawid

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nagib - super napisane. I ten finał:

Marzenia się spełniają....

 

więc warto gonić króliczka :)

 

Ps. A dwa tygi temu byliśmy u szwagierki w B-B, na Szyńdzielni. Suuuuper


Tempus fugit - ... zegarek manet

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój pierwszy zegarek dostałem na komunię. Niestety gdzieś przepadł:D Jeśli dobrze pamiętam to był zegarek firmy Osin. Biała tarcza, złota koperta, na czarnym skórzanym pasku. Znaczniki godzin były na bezelu - rzymskie cyfry. To był całkiem ładny zegarek.


Demokracja - ustrój w którym dwóch meneli spod budki z piwem ma 2 głosy, a profesor uniwersytetu ma 1 głos...

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy zegarek - rok 1982, I klasa podstawówki, damska Zarja, którą mam do dzisiaj (męskie były za duże na mój dziecięcy nadgarstek).

Pierwszy męski zegarek - 1986-7, sześciokątna Sława z biało - czarną tarczą i datownikiem. Także mam go do dzisiaj.


Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pierwszy był też w I klasie (rok przed komunią) elektronik, nie wiem co to było ale miał 8 melodyjek.

 

Za to bardzo dobrze pamiętam mój pierwszy zegarek , który był już wynikiem zegarkowego maniactwa :D ,

długo oglądałem ,długo zbierałem, długo reszte spłacałem :D .

Ależ mi się on podobał, nawet jak go sprzedawałem , to dalej mi sie podobał.

I nadal uważam , że to fajny zegarek jest :D

 

290a232f44abbaeb.jpg


Jedyne czego nie można zrobić, to nie można myśleć, że czegoś nie można zrobić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jako dzieciak mialem juz dobre zegarki, bylo ich kilka pamietam pare casio (kalkulatorki czarny i srebrny) jakis seiko i oczywiscie moj ulubiony zegarek adidasa - podswietlany :D A wszystko to dlatego ze mamuska latala czesto na handel do usa. Ojciec mial rolka ktorego nosi do dzisiaj. Nie zapomne zakonczenia podstawowki impreza skolna a ja na lapie z rolkiem (oczywiscie on o niczym nie wiedzial, bedac w domu poprostu go nie zakladal) oj byla w szkole furora :D


"Nikt nie wymaga od Was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od Was ambitnej i nieustającej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali Was za niegodnych podania ręki" - Henryk Reyman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy oczywiscie z 7-ma melodyjkami. Ale gral! :D

 

zegarek_convoy.jpg


Pozdrawiam

Tomek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiscie, ze pamietam - to byla... RAKIETA :D

Niestety, moich rodzicow nie bylo stac na "porzadnego" elektronika z tamtych czasow, wiec musialem obejsc sie czym innym - wybralem Rakiete :D

Byla dla mnie przepiekna i niesamowicie "nowoczesna" jak na tamte czasy, a co do jej wykonczenia wizualnego nie pozostawiala wiele do rzyczenia. Nie nosila sie jednak dlugo, bo przy nowoczesnych i modnych/porzadanych, jak na tamte lata zegarkach, nie byla konkurencyjna, wiec... szybko odeszla w zapomnienie... :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pojawiają się zegarki, które jak tatuaże zatrzymują czas a nie tylko je odmierzają...

 

Ładnie powiedziane...

 

Ja mojego pierwszego świadomie wybranego zegarka - Atlantika Worldmastera - nie oddam za żadne skarby, przez 18 lat rozmaitych przygód ze mną nagromadził w sobie taki ładunek emocji i wspomnień, że traktuję go niemal jak członka rodziny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mój pierwszy komunijny to był SHARP z kalkulatorem i całą masą bajerów typu stopery, timery i notesem do telefonów. A drugim chyba nieśmiertelna Montana bo brat miał taką i miała melodyjki i bransoletę którą bez problemu można było skrócić na moja chudą rękę. Nawet mam do niej bransoletę jeszcze na starym kwarcu którego noszę do zadań specjalnych bo jak zdechnie to nie szkoda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy zegarek jaki pamietam , był obiecany przez Rodziców ruski elektronik , mieli mi go kupić podczas wyjazdu na wczasy do Bułgarii , czekałem na to kilka miesięcy , nie spałem po nocach i wydawał mi się nieosiagalny , to było Wielkie Marzenie Dzieciństwa. Po zakupie w szkole ciagle podnosiłem lewą rękę do góry , aby go pokazać.

Następny to był jakiś szwajcarski mechanik , którego dostałem od Szwagra mieszkającego w Szwajcarii jak miałem jakieś 15 lat ( nie jestem pewien marki niestety ) . Lubiłem go zawsze synchronizować z hejnałem o 12stej w radio i ciągle zdejmowałem dekiel celem regulacji. Świadomie i celowo zakupiłem Maurice Lacroix Millestone kwarcowego u Kruka . Potem było już z górki..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy zegarek to był poljot z zieloną tarczą. Miałem wtedy 7 lat. Dostałem go od dziadka kiedy jechaliśmy do Jugosławii tylko po to, żeby celnicy się nie czepiali. Zegarków wtedy dziadek wiózł klika na handelek - wakacje miały się zwrócić. Że się nie sprzedał to został przy mnie na dłużej. Ponieważ w podstawówce go nie doceniłem wziął go mój Tata, który ma tendencję do niszczenia zegarków i po prostu go zużył. Na komunię dostałem elektronika Montana z 7 melodyjkami i Glashutte DDR, które przeleżało wiele lat w pudełku. Docenione dopiero kilka lat temu i teraz noszone od czasu do czasu. Pierwszy zegarek wybrany i kupiony przez mnie to Certina ODC One, którą kupiłem w 2003 roku i noszę do dziś.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój pierwszy zegarek to plastikowy, chiński LCD w kolorystyce piłki do nogi ;). Prosty LCD pokazujacy jednynie godzinę. Miałem wtedy jakieś 7 czy moze 8 lat(?), w każdym razie wieki temu ;). Niestety nie dotrwał do dzisiejszych czasów, bo pewnego dnia wpadł do wanny i taki był jego smutny koniec...


Miłego dnia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pierwszy zegarek?

oczywiście, że pamiętam.


I love it when a plan comes together

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na komunie Casio ;). Pierwszy który kupiłem sobie sam to cześć $ z pierwszej mojej wypłaty - kwarcowy Maurice Lacroix Classique z podwójną datą. Nigdy nie oddam, zresztą do dzisiaj mi się podoba.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

pierwszy byla Rakieta jak mialem 5 lat ale niestety nie "chodzila" byla poprostu zeby byc bo chcialem zegarek... ale za to pozniej ciotka z ameryki przywiozla mi podajze telsonika w ktorym wszystko znikalo z wyswietlacza po wcisnieciu podswietlania B) a swoja droga to jak popatrzec na allegro to ciotki z ameryki teraz maja gest... :) a pozniej to juz sie posypalo B)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie

Jestem pierwszy raz na tej stronie internetowej. Temat mój pierwszy zegarek może mi pomóc w jego wyborze. Chce przeznaczyć kwotę nie większą niż 3000tyś zł na pierwszy lepszy zegarek. Nie specjalnie się orientuje na co warto zwracać uwagę a poza tym za dużo informacji i producentów. Poczytałem trochę na forach i wiem jeszcze mniej. Z tego co się zorientowałem prostszy w eksploatacji jest mechanizm kwarcowy. Znalazłem zegarek Marki

Maurice Lacroix model Les Classiques Kaliber: 11 1/2 ETA 955.132 za 1750złociszy i zastanawiam się nad kupnem. Podobają mi się zegarki klasyczne. Będę wdzięczny za sugestie, opinie i alternatywy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moj pierwszy zegarek dostalem w prezencie. Byl to Wostok, zepsulem go magnesem.


Casio: MQ-30W, DBC-30, G100-1BV, GW6900-1JF / Byl DW-6620 Scorpion, G2300-9V

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie

Jestem pierwszy raz na tej stronie internetowej. Temat mój pierwszy zegarek może mi pomóc w jego wyborze. Chce przeznaczyć kwotę nie większą niż 3000tyś zł na pierwszy lepszy zegarek. Nie specjalnie się orientuje na co warto zwracać uwagę a poza tym za dużo informacji i producentów. Poczytałem trochę na forach i wiem jeszcze mniej. Z tego co się zorientowałem prostszy w eksploatacji jest mechanizm kwarcowy. Znalazłem zegarek Marki

Maurice Lacroix model Les Classiques Kaliber: 11 1/2 ETA 955.132 za 1750złociszy i zastanawiam się nad kupnem. Podobają mi się zegarki klasyczne. Będę wdzięczny za sugestie, opinie i alternatywy.

 

witaj Gregortoja. szukaj dzialu RYNEK wejdz w ZAPYTANIA I SUGESTIE PRZED ZAKUPEM i tam zaloz temat z Twoją potrzebą.. bedzie Ci latwiej uzyskac pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy był kwarcowy Poljot na komunię - miałem go 10 lat, potem się zepsuł (chyba).Pojechałem do ciotki do Niemiec na 2 tygodnie, dostałem na wejście 100 marek, żebym miał na wydatki. Podliczyłem wszystko co ze sobą miałem z domu, dodałem owe 100 marek i .... kupiłem b. ładnego Citizena chronografa w kwwarcu za 165 marek :) . Zegarek b. ładnie slużył mi az do 2007 r. (zresztą mam go do dziś i czasem nawet jeszcze zakładam).....bo w 2007 r. odkryłem to forum :D. Najpierw żona, żeby mi sprawić przyjemność, kupiła mi Jaquesa LeMansa w Aparcie (mój pierwszy mechanik), a potem to już poszło:Epos od Tik Taka, Omega Planet Ocean Big Size od Staniego itd. Tak sobie podliczyłem, że 80% moich zegarków kupiłem za pomocą tego forum

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość zygmac

Pierwsza komunia- zegarek Kama(czy ktoś zna tę markę?:D).Oczywiście mechaniczny(wtedy kwarców nie było.:))

Biała tarcza,koperta taka "kanciasta".Chodzł przyzwoicie i byłem z niego bardzo dumny.:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy pierwszy, to czarny damski kwarc, chyba ruski z lat 80 tych. Dostałem od Matki, żeby uczyć się czytać godziny, bo byłem zafascynowany zegarkiem Ojca (Rakieta, właśnie ją znalazłem!). (Tak, tak, mały Michałek był zafascynowany zegarkami w wieku 4 lat! na pewno, a pamiętam ten zegarek jeszcze z perspektywy wózka i wracania z placu zabaw do bloku, w którym nie mieszkamy od momentu, gdy ukończyłem 3 lata).

Potem dostałem elektronika na wakacjach we Włoszech (jakiś chińczyk, niestety nie mam go już :D ), potem było Casio. Iluminatorek z białym cyferblatem i z chrono. Jako siedmiolatek nosiłem na co dzień elektronika, a wyelegantowany brałem Casio. Casio niestety uszkodził najpierw zegarmistrz zmieniając baterię. Domorosły zegarmistrz Michał roz***ał bebechy do reszty. Mechanizm owszem działa, ale wylatują przyciski od chrono, a blaszki na mechanizmie są powykrzywiane i nikt się nie podejmuje wyprostowania tego, wszyscy wysyłają do serwisu po wymianę mechanizmu :)

Potem w gimnazjum zakochałem się w Breitlingu. Już po maturze kupiłem chińczyka wzorowanego na serii for Bentley (a głupi wierzyłem wtedy, że to szwajcar...)

A dalej to już znacie historię współczesną :)

 

BTW. Rakieta działa, trzeba znaleźć dekiel do niej i szybkę wymienić :)

 

(27.08 godz 10:41 - jednak Rakieta nie działa :D)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taki

 

kirowskie.jpg

 

 

Niedawno sobie kupiłem bardzo podobny ale ze złotym pierścieniem.

Nadal szukam takiego jak powyższy czyli z czarnym i w idealnym stanie.

Jakby ktoś miał to proszę o PW :D


Pozdrawiam, Wojtek

Dążenie do bezpieczeństwa poprzez ograniczenie wolności powoduje utratę wolności bez uzyskania bezpieczeństwa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.