Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Rekomendowane odpowiedzi

Spoko, nie miałem nic złego na myśli ;)

Jak patrzę na nasz rynek nożowy to się mocno zastanawiam z skąd te ceny. Tak jak pisałem wyżej koszt materiałów u nas nie jest wyższy niż u konkurencji ale ceny już mamy z wyższej półki takie hamerykańskie ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, Pioters napisał(-a):

Spoko, nie miałem nic złego na myśli ;)

Jak patrzę na nasz rynek nożowy to się mocno zastanawiam z skąd te ceny. Tak jak pisałem wyżej koszt materiałów u nas nie jest wyższy niż u konkurencji ale ceny już mamy z wyższej półki takie hamerykańskie ;) 

 

Ale teraz porównujesz amerykańskie noże fabryczne z polskimi customami? Bo nie za bardzo łapię? Zobacz na ceny amerykańskich customów...

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ile polski folder custom teraz kosztuje? Ceny od 3000 zł do ponad 20 000 zł. Amerykański od powiedzmy 400 -600 $ do oczywiście no limit :) 

Tylko, że jesteśmy na polskim podwórku a nie amerykańskim ;)  Amerykańskie noże inaczej się ceni, choćby ze względu że są z USA i są znane na całym świecie ;)

Folding Archives - Knife Purveyor Takie odbicie ;) 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Pioters napisał(-a):

 Amerykański od powiedzmy 400 -600 $ do oczywiście no limit :) 

 

 

 

Proszę pokaż mi customa Made in USA za 400-600 baksów 🧐

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, ceny są takie jakie są bo :

1.prawa rynku - za tyle sprzedasz towar ile kupiec jest gotowy na niego wyłożyć talarów..

2.to są noże kolekcjonerskie, unikatowe, dzieła sztuki 😁 albo sztuczki najfmejkerskiej. Podobnie jest z butami, zegarkami, biżuterią etc - coś jest zaj... te lub wmówiono gawiedzi, że jest za... te. I w sumie nic nikomu do tego kto jak się ceni, kto na co i ile wydaje banknotów Narodowego Banku Gapińskiego lub innych uznanych prawnie środków płatniczych 😁

Polska wolny(chyba) kraj i kto bogatemu zabroni. I na koniec mojego nieco przydługiego wywodu jedno z moich ulubionych powiedzeń - szlachta się bawi, o koszta nie dba 😁. Dziękuję za uwagę. 

Edytowane przez loco50

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, Pioters napisał(-a):

Mateo, świetny ten Todd Begg !

 

Dzięki, to chyba jedyny nóż w kolekcji którego bym nie sprzedał. Ma dożywocie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Są polscy mejkerzy co w Polsce nie sprzedają. Zobaczcie np. Brr zaczął w miarę niedawno a z pnia wszystko w usa schodzi. Marcin Słysz też słabo nasz rynek zaopatruje.

S20FE 5G

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W styczniu tego roku pytałem Brr o Gavę. Dostałem odpowiedź, że order book jest zamknięty i mogę próbować go łapać na międzynarodowych wystawach i może wtedy spróbować sobie kupić nóż. Ceny najtańszej wersji startują od 1850 $,  wersji wypasionej od 3500 $.

 

Musi mieć naprawdę dobrze, bo nie był zainteresowany rozmową ze mną o swoich nożach, nawet o perspektywie oczekiwania np. roku lub dłużej na realizację zamówienia.

Edytowane przez laferty

Czas jest wielkim nauczycielem ale niestety zabija wszystkich swoich uczniów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przyszedł lkw, pierwsze wrażenia bardzo pozytywne. 745719f68bf2d94cf92678c50810c28d.jpg

Wysłane z mojego SM-G780G przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, laferty napisał(-a):

W styczniu tego roku pytałem Brr o Gavę. Dostałem odpowiedź, że order book jest zamknięty i mogę próbować go łapać na międzynarodowych wystawach i może wtedy spróbować sobie kupić nóż. Ceny najtańszej wersji startują od 1850 $,  wersji wypasionej od 3500 $.

 

Musi mieć naprawdę dobrze, bo nie był zainteresowany rozmową ze mną o swoich nożach, nawet o perspektywie oczekiwania np. roku lub dłużej na realizację zamówienia.

 

Podobnie u mnie. Męczę go od 3 lat. Najpierw o Wasabi a teraz o Gavę. Dostałem odpowiedź "przypomnij się w czerwcu 2023 to może coś pomyślimy".

Brr sprzedaje już tylko na wystawach.

 

W sumie mnie to nie dziwi i robiłbym tak samo. Pamiętaj, że on produkuje od 1 do 2 noży miesięcznie. Czyli pewnie nie przekracza 12-15 szt. rocznie a jak się zepnie to dobije do 20 w co wątpię. Sprzedawanie na targach to jedyny sensowny i najbardziej dochodowy krok. 

Ja to mu tak zdrowo i nie po polsku zazdroszczę. Chłop ma totalnie bezstresową pracę. Siedzi sobie w warsztacie, pije kawę, słucha muzyki i dłubie w tym co lubi. Do tego ma chętnych więcej niż jest w stanie wyprodukować. Żyć nie umierać. Zupełnie jak Rolex ;) 


"Muzyka po milczeniu najlepiej wyraża to co niewyobrażalne" Aldous Huxley (1894 - 1963)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Stierlitz napisał(-a):

Przyszedł lkw, pierwsze wrażenia bardzo pozytywne. 745719f68bf2d94cf92678c50810c28d.jpg

Wysłane z mojego SM-G780G przy użyciu Tapatalka
 

Fajny ten lkw. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, ecipeci napisał(-a):

karbąfajber przyjechał

IMG_20221118_170005.jpg

IMG_20221118_170637.jpg

Co to jest karbąfajber bo ja ślązak stary jestem i tego jeszcze nie słyszałem😀

Edytowane przez mirek 1969

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, mirek 1969 napisał(-a):

Co to jest karbąfajber bo ja ślązak stary jestem i tego jeszcze nie słyszałem😀

to z angielska włókno węglowe ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, pisar napisał(-a):

 

Podobnie u mnie. Męczę go od 3 lat. Najpierw o Wasabi a teraz o Gavę. Dostałem odpowiedź "przypomnij się w czerwcu 2023 to może coś pomyślimy".

Brr sprzedaje już tylko na wystawach.

 

W sumie mnie to nie dziwi i robiłbym tak samo. Pamiętaj, że on produkuje od 1 do 2 noży miesięcznie. Czyli pewnie nie przekracza 12-15 szt. rocznie a jak się zepnie to dobije do 20 w co wątpię. Sprzedawanie na targach to jedyny sensowny i najbardziej dochodowy krok. 

Ja to mu tak zdrowo i nie po polsku zazdroszczę. Chłop ma totalnie bezstresową pracę. Siedzi sobie w warsztacie, pije kawę, słucha muzyki i dłubie w tym co lubi. Do tego ma chętnych więcej niż jest w stanie wyprodukować. Żyć nie umierać. Zupełnie jak Rolex ;) 

Tylko u Rafała noże to jest dalej hobby a nie sposób na życie. Chłop prowadzi sporą dochodową firmę na co dzień więc nie robi noży na full etat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, mariaczi napisał(-a):

Tylko u Rafała noże to jest dalej hobby a nie sposób na życie. Chłop prowadzi sporą dochodową firmę na co dzień więc nie robi noży na full etat.


Już raczej tylko noże tłucze.

4 godziny temu, ecipeci napisał(-a):

karbąfajber przyjechał

IMG_20221118_170005.jpg

IMG_20221118_170637.jpg


Najlepszy EDC ever!

Edytowane przez pisar

"Muzyka po milczeniu najlepiej wyraża to co niewyobrażalne" Aldous Huxley (1894 - 1963)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
33 minuty temu, Mateo napisał(-a):

To przy piątku... DDC SNG

 

20221118-214906.jpg

 

 

20221118-214935.jpg

 

Świetny👏

5D808CB1-4AEB-4AA5-96D5-33A48E1940FC.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 godzin temu, ecipeci napisał(-a):

karbąfajber przyjechał

IMG_20221118_170005.jpg

IMG_20221118_170637.jpg

Miałem tego karbąfajbera ale nie długo. Był do mnie za lekki. Ja musze troche noża w ręce poczuć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, mirek 1969 napisał(-a):

Ja tam piątków nie mam ale mam nóż

 

IMG_20221118_221720_6.jpg

 

 

Kadr niczym z gry...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.