Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Rekomendowane odpowiedzi

Nie tylko, zapobiega "omsknięciu" sie dłoni na ostrze nawet przy zwykłym "dłubaniu" , spocona lekko ręka i wypadek gotowy....


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlatego ja wolę folderki z flipperem, który po rozłożeniu zmienia się jelec czy jak to tam się nazywa.

 

Wysłane z mojego BLA-L29 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powitoł

Koledzy, proszę o Wasze wypowiedzi jak ważny jest dla Was w nożu otwór na linkę, czy używacie często, czy też klips spełnia swoją rolę w sposób wystarczający i plątająca się linka nie ma większego sensu.

Od bodaj 2005 roku noszę nóż wpięty w kieszeń codziennie i nie zdarzyło mi się nic zgubić. Robota w biurze, tyranie po mieście, wieś i działka, las i góry. Tylko jak jadę na rower to ląduje w plecaku - nauczka po glebie znajomego który wylądował na tylnej kieszeni w której miał paramilitarkę :)

Pilnuję, żeby klips nie był odgięty i trzymał dobrze, szczególnie w spodniach z cieńszego materiału.

Miałem fazę przyczepiania różnych plecionek, czaszek i koralików ;) do wszystkiego - przeszło mi :)

Nóż czepiam na linkę gdy jadę nad wodę - to po tym jak spyderco dallara wypadła kumplowi z ręki, odbiła się od pokładów trzech kajaków i poszła w otchłań Jeziora Czorsztyńskiego :) Choć tu w sumie też dziurka niepotrzebna, bo można zawiązać wokół klipsa.

Nieskładane noże też czasem doczepiam do pętli, ale tylko jak szykuje się jakaś zabawa w rąbanie wśród ludzi - szkoda by było kogoś latającym nożem trafić.

Więc w składanych nożach dla mnie nie musi być dziurki. W nieskładanych może być.

 

Brak dziurki raczej nie powstrzymałby mnie przed kupnem noża który by mi się podobał.

Nad czym się zastanawiasz?


porcelanowy: Nóż to Narzędzie => ntn.knives.pl

Z pamiętnika strapmakera amatora :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki między innymi Twojej wypowiedzi już się nie zastanawiam, wcześniej odrzuciłem noże chińskie, ostateczny wybór padł na Zero Tolerance 

ZT 0562 wzór Rick Hinderer 

post-24542-0-99163200-1567662567_thumb.jpg

 


pozdrawiam, Grzegorz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takie pytanie: istnieje taki model Vicka jak na foto, ale z korkociągiem? Szukam czegoś mega prostego, jedno ostrze mi wystarczy, ale zależy mi na korkociągu. Coś niewielkiego, cienkiego, co by spokojnie do marynarki wrzucić. Ideał to oczywiście srebrna okładzina

 

15081763_VIX.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takie pytanie: istnieje taki model Vicka jak na foto, ale z korkociągiem? Szukam czegoś mega prostego, jedno ostrze mi wystarczy, ale zależy mi na korkociągu. Coś niewielkiego, cienkiego, co by spokojnie do marynarki wrzucić. Ideał to oczywiście srebrna okładzina

 

 

 

W takich okładzinach nie ma. Najprostszy z korociągiem to Waiter zdaje się:

SAK_0_3303__S1.jpg

 

Albo taki czarny:

SAK_1_3603_3P__S1.jpg


Instagram: @my.nickname.was.taken

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję bardzo za odpowiedź. Tylko kurcze te okładziny strasznie się rysują :( Mam taki, mimo że używany sporadycznie to wygląda nieciekawie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję bardzo za odpowiedź. Tylko kurcze te okładziny strasznie się rysują :( Mam taki, mimo że używany sporadycznie to wygląda nieciekawie

 

Papier wodny 800 i da się je całkiem sensownie odnowić. Poza tym zamienników na okładziny albo możliwości dokupienia sobie customowych jest mnóstwo jeśli Ci zależy :)

Dla mnie scyzoryki Vicka, to sa narzędzia i są do tyrania ;)


Instagram: @my.nickname.was.taken

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiedziałem, ze można stosować jakieś zamienniki okładzin. A gdzie to można zanabyć? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powitoł

Tanio nie będzie ;) ale idzie dokupić okładziny do vicka chyba z każdego materiału jaki może być do tego używany ;)

Od ręki: tytan, plastik, g10, micarty - zagranica, np.:

http://www.swissbianco.com/products/sak/accessories.html

U nas musiałbym poszukać, bo nie siedzę w temacie.

Na najfsach jest wątek o modowaniu vicków - można od podstaw zbudować co się chce.

 

@Wahnik - e, to nie powinno być problemu, byle tego klipsa pilnować.

Linkę dopniesz, jak będziesz chciał, do klipsa.

 

Z jakiego źródła będziesz nóż brał?

Sporo ostatnio podróbek na rynku wypłynęło.

Niestety, bardzo podobnych do oryginałów :(

Edytowane przez porcelanowy

porcelanowy: Nóż to Narzędzie => ntn.knives.pl

Z pamiętnika strapmakera amatora :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nóż jedzie od znajomego Kolegi ( również na forum ) . Kupowany był w Holandii.


pozdrawiam, Grzegorz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hejka - jestem tu pierwszy raz i wybaczcie jesli zapytam o to samo co wczesniejsi milosnicy, ale musze kupic najblizszej osobie noz taki jak mial... Rambo :) Tylko tutaj chodzi o maksymalnie dobra jakosc a nie "tandete" z alle...  ;) Doradzicie cos?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hejka - jestem tu pierwszy raz i wybaczcie jesli zapytam o to samo co wczesniejsi milosnicy, ale musze kupic najblizszej osobie noz taki jak mial... Rambo :) Tylko tutaj chodzi o maksymalnie dobra jakosc a nie "tandete" z alle...  ;) Doradzicie cos?

 

Szukaj noży typu Bowie. Jaki budzet masz na to? Bo to zawsze jest kwestia którą trzeba poruszyć.

 

Bo oryginał to trochę kosztuje:

https://jimmylile.com/knives/

Edytowane przez Szymon.

Instagram: @my.nickname.was.taken

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hejka - jestem tu pierwszy raz i wybaczcie jesli zapytam o to samo co wczesniejsi milosnicy, ale musze kupic najblizszej osobie noz taki jak mial... Rambo :) Tylko tutaj chodzi o maksymalnie dobra jakosc a nie "tandete" z alle... ;) Doradzicie cos?

Na militaria.pl masz coś takiego

https://www.militaria.pl/hollywood_collectibles_group/noz_rambo_ii_sylvester_stallone_signature_edition_hcg9295_p123828.xml?utm_source=militaria-blog.pl&utm_medium=wpis_bezplatny&utm_campaign=lifestyle&utm_content=bloczek

 

Natomiast jeżeli chcesz coś konkretnego i robionego ręcznie to wpisz na Facebooku MAC knifemaker

 

Wysłane z mojego Mi MIX 2S przy użyciu Tapatalka

Hejka - jestem tu pierwszy raz i wybaczcie jesli zapytam o to samo co wczesniejsi milosnicy, ale musze kupic najblizszej osobie noz taki jak mial... Rambo :) Tylko tutaj chodzi o maksymalnie dobra jakosc a nie "tandete" z alle... ;) Doradzicie cos?

Na militaria.pl masz coś takiego

https://www.militaria.pl/hollywood_collectibles_group/noz_rambo_ii_sylvester_stallone_signature_edition_hcg9295_p123828.xml?utm_source=militaria-blog.pl&utm_medium=wpis_bezplatny&utm_campaign=lifestyle&utm_content=bloczek

 

Natomiast jeżeli chcesz coś konkretnego i robionego ręcznie to wpisz na Facebooku MAC knifemaker

 

Wysłane z mojego Mi MIX 2S przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powitoł

Hejka - jestem tu pierwszy raz i wybaczcie jesli zapytam o to samo co wczesniejsi milosnicy, ale musze kupic najblizszej osobie noz taki jak mial... Rambo :) Tylko tutaj chodzi o maksymalnie dobra jakosc a nie "tandete" z alle...  ;) Doradzicie cos?

A w której części serialu? ;):)

Ma tylko wyglądać jak Rambo, czy też coś ni będzie robione i może tylko przypominać?

Bowiki Rambo to ogólnie qpa.


porcelanowy: Nóż to Narzędzie => ntn.knives.pl

Z pamiętnika strapmakera amatora :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam nóż ze stali s35vn i chciałbym kupić jakąś osełkę, bo wymaga on już interwencji.

Oczywiście nie jestem jakimś wytrawnym nożownikiem i potrzebuję czegoś dobrego, łatwego w użyciu i kosztującego rozsądne pieniądze.


Mariusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam nóż ze stali s35vn i chciałbym kupić jakąś osełkę, bo wymaga on już interwencji.

Oczywiście nie jestem jakimś wytrawnym nożownikiem i potrzebuję czegoś dobrego, łatwego w użyciu i kosztującego rozsądne pieniądze.

 

Proponowałbym prętówkę. Spyderco triangle może?

https://www.militaria.pl/spyderco/ostrzalka_spyderco_triangle_-_zestaw_204mf_p3184.xml


Instagram: @my.nickname.was.taken

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widziałem, już takie i jeśli dla kogoś kto nie ma wprawy są ok, to warto rozważyć.

A czy one tak samo się nadają jeśli krawędź tnąca nie jest idealnie równa?

Pytam, bo u mnie tak właśnie jest, tzn. nie jest ona "podziobana" , ale jak się palcem przesuwa po krawędzi to wyczuwa się nierówności.


Mariusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to może coś takiego?

Dobra, tylko zajmuje troche miejsca podczas ostrzenia,,

ustawiasz kąty ostrzenia i wyprowadzisz każde stępione ostrze :)post-110630-0-28496000-1569948850.jpg

"Amazon HiCollie profesjonalna szlifierka, ostrzałka do noży , mechanizm nastawny z 4 kamieniami szlifierskimi"

Używam takowej do ostrzenia  moich  noży myśliwskich i użytkowych

Edytowane przez mkl1

Pozdrawiam Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tym sprzętem chyba najtrudniej coś zepsuć

Tym to się trzeba postarać żeby zepsuć ;)

Instagram: @my.nickname.was.taken

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.