Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Rekomendowane odpowiedzi

Hejka - jestem tu pierwszy raz i wybaczcie jesli zapytam o to samo co wczesniejsi milosnicy, ale musze kupic najblizszej osobie noz taki jak mial... Rambo :) Tylko tutaj chodzi o maksymalnie dobra jakosc a nie "tandete" z alle...  ;) Doradzicie cos?

 ten polecany z "militaria" hm... zrobiony ze stali: 420 nie wierzę w dobre hartowanie- to :

 

 

Popularna stal nierdzewna stosowana w klasie tanich i średnich cenowo noży. Posiada najniższą zawartość węgla (0,4 - 0,5%) w stosunku do innych klasycznych stali nierdzewnych stosowanych na głownie

Pozdrawiam Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hejka - jestem tu pierwszy raz i wybaczcie jesli zapytam o to samo co wczesniejsi milosnicy, ale musze kupic najblizszej osobie noz taki jak mial... Rambo :) Tylko tutaj chodzi o maksymalnie dobra jakosc a nie "tandete" z alle...  ;) Doradzicie cos?

 

Jest taki sklep. Nie wiem, co to warte.

https://goods.pl/list/2/14/No%c5%bce_filmowe.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki wielkie za szybka reakcje Koledzy.

Coz... sadzilem, ze 2-3k pln, to bedzie max, ale ponad 10k pln za noz... - to chyba juz wolalbym zegarek kupic. Na szczescie to ma byc rodzinny prezent, wiec moze przekonam do zegarka :D;)

 

ps

kurcze - 2500$ ???? :blink:  Toz tam nawet zlota nie ma a narzekamy, ze zegarki przewartosciowane :P:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może ktoś z kolegów doradzi: szukam małego scyzoryka/noża, ale warunek żeby miał korkociąg. Zależy mi na jak najmniejszym rozmiarze, żebym mógł nosić w marynarce. Na co dzień przeważnie garnitur /marynarka lub lekki casual więc rozmiar ma znaczenie ;)

 

Wysłane z mojego SM-G965F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki serdeczne, ten drugi mam, tylko czerwony. Myślałem o czymś z jak najmniejszą liczba funkcji i ew. mniejszy rozmiar. Ideał: jedno dwa ostrza i korkociąg :)

 

Wysłane z mojego SM-G965F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do noża Rambo - mam taki z 1 części - firma  Master Cutlery, z okazji 25-lecia nakręcenia Fist Blood. Wizualnie bardzo podobny, pochwa mniej, bo nie ma kieszonki na kamień do ostrzenia - no tu lipę odwalili. Wykonanie w zasadzie bez zarzutu, CNC, wszystko równe, symetryczne itp., materiały już gorsze, ostrze chyba 420, rękojeść w środku (schowek) posiada "plamy rdzy" od nowości. Zielony sznurek  OK. Wiadomo, że to nóż do trzymania w ręku podczas oglądania filmu Rambo 1, 2, 3, 4 ,5. Sam nóż po wzięciu do ręki okazuje się za duży do czegokolwiek, nieprecyzyjny. Klasyczny Ka-bar przy tym to jednak tylko zwykły nóż ;). Sposób łączenia ostrza z rękojeścią  (śruba)nawet w oryginale jest do d*py i pewnie tym za 10000 zł też wiele nie zdziałamy w lesie. Ale to jak ktoś jest prawdziwym Rambo to musi mieć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki serdeczne, ten drugi mam, tylko czerwony. Myślałem o czymś z jak najmniejszą liczba funkcji i ew. mniejszy rozmiar. Ideał: jedno dwa ostrza i korkociąg :)

 

Wysłane z mojego SM-G965F przy użyciu Tapatalka

 

 

Zobacz tu:

https://forum.knives.pl/index.php?topic=97335.0

 albo wracamy do Viktorów

https://scyzoryki.net/p/15/1234903/scyzoryk-victorinox-picknicker-0-8853-grawer-gratis-duze-scyzoryki-111mm-scyzoryki-swiss-army.html

 

Wymiary scyzoryka:

- długość scyzoryka: 111 mm

- długość ostrza: 80 mm

- szerokość (strona oprawy): 31,5 mm

- grubość (strona narzędzi): 16 mm

 

Waga scyzoryka: 80 g

 

Poszukaj jeszcze firmy "OPINEL

 to dobre noże i scyzoryki

 

Dzieki wielkie za szybka reakcje Koledzy.

Coz... sadzilem, ze 2-3k pln, to bedzie max, ale ponad 10k pln za noz... - to chyba juz wolalbym zegarek kupic. Na szczescie to ma byc rodzinny prezent, wiec moze przekonam do zegarka :D;)

 

ps

kurcze - 2500$ ???? :blink:  Toz tam nawet zlota nie ma a narzekamy, ze zegarki przewartosciowane :P:D

 

Może tak jak kolega @łowca

 napisał..

 K-BAR- to jest jednak legenda US-force od 1943 roku

Edytowane przez mkl1

Pozdrawiam Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powitoł

Dzięki serdeczne, ten drugi mam, tylko czerwony. Myślałem o czymś z jak najmniejszą liczba funkcji i ew. mniejszy rozmiar. Ideał: jedno dwa ostrza i korkociąg :)

 

Wysłane z mojego SM-G965F przy użyciu Tapatalka

Victorinox waiter się to nazywa - mniej już chyba nie ma. Jest ciut mniejszy w obrysie niż średni vicek co może być dla ciebie zaletą:

vt0.3303$01-victorinox-waiter-rood-vt0.3

 


porcelanowy: Nóż to Narzędzie => ntn.knives.pl

Z pamiętnika strapmakera amatora :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość mrovka

Może ktoś z kolegów doradzi: szukam małego scyzoryka/noża, ale warunek żeby miał korkociąg. Zależy mi na jak najmniejszym rozmiarze, żebym mógł nosić w marynarce. Na co dzień przeważnie garnitur /marynarka lub lekki casual więc rozmiar ma znaczenie ;)

 

Wysłane z mojego SM-G965F przy użyciu Tapatalka

 

Nie wiem,zgaduje i przepraszam jak ewentualnie uraże lub rozbawie..ale jeżeli potrzebujesz to do pracy jako kelner,to polecam narzędzia specjalnie do tego przeznaczone

Ale jeżeli nie do pracy - to przepraszam za spam :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Haha, absolutnie się nie obrażam :D Pracuję w samorządówce, więc czasem jest nagła potrzeba otwarcia butelki z cenną zawartością ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Haha, absolutnie się nie obrażam :D Pracuję w samorządówce, więc czasem jest nagła potrzeba otwarcia butelki z cenną zawartością ;)

A jak się ma do tego ustawa o wychowaniu społeczeństwa w trzeźwości ? :P

"Nigdy nie rezygnuj z celu tylko dlatego, że osiągnięcie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam już skończone 18 lat, więc jak mam ochotę to pije :)

 

Wysłane z mojego SM-G965F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A tak z ciekawosci, bo sie natknalem - co sadzidzie o nozach g-custom? :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co sądzicie o takich ostrzałkach?

 

post-6254-0-53095700-1570450297.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj na CEKE?


“There are far, far better things ahead than any we leave behind.” C.S. Lewis

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj na CEKE?

Za cieńki jest

 on będzie używany w lesie.

Edytowane przez mkl1

Pozdrawiam Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powitoł

Brakowało mi noża kuchennego na ogniska i wyjazdowe grille.

Pikutek nie zawsze wystarczał więc kończę takiego:

OHAFzBZ.jpg

 

Wincy fotek ;)

http://zegarkiclub.pl/forum/topic/113912-klubowicze-majsterkuj%C4%85/page-37?do=findComment&comment=2648450


porcelanowy: Nóż to Narzędzie => ntn.knives.pl

Z pamiętnika strapmakera amatora :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może ktoś z kolegów doradzi: szukam małego scyzoryka/noża, ale warunek żeby miał korkociąg. Zależy mi na jak najmniejszym rozmiarze, żebym mógł nosić w marynarce. Na co dzień przeważnie garnitur /marynarka lub lekki casual więc rozmiar ma znaczenie ;)

 

 

 

https://www.helios-szklo.pl/dodatki-gerlach-scyzoryk-12-funkcyjny-assist-.html


 
 
 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za podpowiedź, ale taki mam, Spartan od Victorinoxa. Gdyby nie rysująca się od samego patrzenia czerwona okładzina, był by to scyzoryk idealny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wymień okładziny na "drzewniane", lub z mikarty

Zdaje się , że na stronce Vktora są tkowe.


Pozdrawiam Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.