Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Rekomendowane odpowiedzi

@LUKASZOWSKI,dziękuję.

Wyślę zegarek do Frankfurtu a/M, nie będę ryzykował.


What we do in life, echoes in eternity.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Navy napisał(-a):

@LUKASZOWSKI,dziękuję.

Wyślę zegarek do Frankfurtu a/M, nie będę ryzykował.

Na stronie SINN jest formularz i cała instrukcja jak i gdzie wysłać do ich serwisu, tylko trzeba się uzbroić w cierpliwość.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 1.12.2023 o 08:57, LUKASZOWSKI napisał(-a):

 

Houston mamy problem..

O ile sama wymiana baterii nie jest problemem to ponowne wypełnienie olejem już tak. Czasami gdy przeglądam oferty sprzedaży Sinn-a ux można zauważyć że prawdopobnie ktoś nie znając technologii wypełniania olejem, wykonał serwis wymiany,  prawdopodobnie wyczerpanej baterii.

Ja osobiście wysłał bym to do Sinn-a do Frankfurtu nad Menem I wykonał serwis.

Bedzie to kosztowało zakładam 300€ ale dostaniesz gwarancje.

Prawdopodobnie ponownie zostanie wykonany test szczelności, gdzie W Pl nikt Ci tego nie zrobi. Nie chce ru reklamować Sinn-a ale pod kątem odsprzedaży takiego zegarka bedzie miało to kolosalne znaczenie znaczenie. Zdjęcie poniżej z ubytkiem oleju.

C7731EBD-2B20-49E5-BE29-DA5F59F3BB00-scaled.jpeg

Ten bąbelek to niekoniecznie kwestia nieudolnej wymiany oleju, co jego wieku/ubytku z biegiem czasu. Po paru latach od ostatniej wymiany po prostu może się pojawiać, gdy zegarek zostanie wystawiony na zimno, ale nie ma wpływu na precyzję chodu. W przypadku wcześniejszego modelu EZM2 takie ubytki bywają jeszcze większe.

 

Natomiast co do czasu oczekiwania to @Navy myślę, że nie będzie źle, bo teraz fabryka ma maszynkę pozwalającą na wymianę oleju w kilku zegarkach na raz, co znacznie przyśpiesza robotę. Daj znać w każdym razie, jak się zdecydujesz. 300 euro brzmi porażająco na zegarek kwarcowy, ale przy tej technologii i trwałości baterii 7+ lat to nic w porównaniu do serwisu kwarcowych zegarków takiej choćby Omegi :)

Tutaj Barry opisuje swoje doświadczenia z serwisem EZM2 sprzed paru lat:

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mała zmiana gaci i niemiła niespodzianka :( 

Coś kuleje sterylność w Sinn. Wiem że to nic nagminnego u nich, a przynajmniej nigdzie nie czytałem, ale jednak boli. Myślicie że trzeba wysłać to do producenta skoro zegarek na gwarancji czy załatwić to gdzieś tutaj. Jak wygląda kwestia otwarcia i zamknięcia przy 500m. Trzeba wymieniać uszczelkę jakąś? 

IMG_0230.jpeg

IMG_0232.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę że tylko producent, który ma wskazówki i dodatkowo zrobi test szczelności. Zegarek jest świeży więc co do wymiany uszczelki to myślę, że nie będzie wymieniana. 


Pozdrawiam 
Marcin/kornel91 
 

Adriatica, Ball, Casio, Certina, Christopher Ward, Citizen, Deep Blue, Glycine, Hamilton, Longines, Nethuns, Orient Star, Oris, Phoibos, Zelos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, Picy napisał(-a):

Mała zmiana gaci i niemiła niespodzianka :( 

Coś kuleje sterylność w Sinn. Wiem że to nic nagminnego u nich, a przynajmniej nigdzie nie czytałem, ale jednak boli. Myślicie że trzeba wysłać to do producenta skoro zegarek na gwarancji czy załatwić to gdzieś tutaj. Jak wygląda kwestia otwarcia i zamknięcia przy 500m. Trzeba wymieniać uszczelkę jakąś? 

IMG_0230.jpeg

IMG_0232.jpeg

Wyślij do Sinna, bo będzie Cię wkurzać, jeśli zegarek jest nowy, to moim zdaniem, tylko do producenta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio jakby więcej takich kwiatków się pojawiało niestety. Ceny w górę a rotor zamiast złotego srebrny. Słabo trochę - natomiast zdarzyć się może, ważne żeby producent zareagował jak trzeba. Trzymam kciuki!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak ktoś interesuje się zegarkami, to mógł słyszeć o programie "Łowcy skarbów - kto da więcej". Jest to polska wersja niemieckiego "Bares für Rares". Co prawda w naszym programie pojawiło się parę zegarków, ale nie póki co nie od Sinna. Natomiast w niemieckim jak najbardziej tak:

 

 

Warto dodać, że uzyskana przez sprzedającego kwota była dość niska, nawet te 3 lata temu.

Edytowane przez Kobuz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ze 104-ek biala i szara tarcza sa jak dla mnie najciekawsze. Gratuluje fajnego nabytku - niech cieszy!

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ze 104-ek biala i szara tarcza sa jak dla mnie najciekawsze. Gratuluje fajnego nabytku - niech cieszy!
 
Dzięki :) ja mierzyłem kiedyś białego i dwa czarne i ten którego mam na żywo zdecydowanie wygrał mimo iż normalnie preferuję kolory.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak wy, ale ja już zastanawiam się nad tegorocznymi nowościami.

W 2023 nic nie kupiłem i mnie nosi :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 5.01.2024 o 21:08, PKS napisał(-a):

Nie wiem jak wy, ale ja już zastanawiam się nad tegorocznymi nowościami.

W 2023 nic nie kupiłem i mnie nosi :)

Plotki o UX50 były już ze dwa lata temu, teraz skoro mają znacznie usprawniony system wymiany oleju to liczę, że w końcu go pokażą. I jakieś nowe, ciekawe chrono, a nie tylko warianty kolorystyczne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Kobuz napisał(-a):

Plotki o UX50 były już ze dwa lata temu, teraz skoro mają znacznie usprawniony system wymiany oleju to liczę, że w końcu go pokażą. I jakieś nowe, ciekawe chrono, a nie tylko warianty kolorystyczne.

 

A to nie wiedziałem, że coś poprawili z olejem. Chodzi o możliwość wymiany poza centralą?

Na UX50 czekam z utęsknieniem. Nie obraziłbym się na nowy EZM w ludzkich rozmiarach (np. w stylu 9 lub 10) i podrasowaną 903 (byle bez nakładanych indeksów i innych zdobień).

No i zapięcie!!! :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, PKS napisał(-a):

No i zapięcie!!! :)


Amen.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, PKS napisał(-a):

 

A to nie wiedziałem, że coś poprawili z olejem. Chodzi o możliwość wymiany poza centralą?

Na UX50 czekam z utęsknieniem. Nie obraziłbym się na nowy EZM w ludzkich rozmiarach (np. w stylu 9 lub 10) i podrasowaną 903 (byle bez nakładanych indeksów i innych zdobień).

No i zapięcie!!! :)

Wymienili maszynę do napełniania olejem na taką, co ogarnia kilka zegarków na raz, co znacznie przyspiesza robotę. Choć na serwis dowolnego zegarka Hydro i tak nie trzeba chyba długo czekać. Dlatego mniemam, że przygotowali się na zainteresowanie zmniejszonym UX-em.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.