Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Rekomendowane odpowiedzi

Co z tego ze całkiem ładny jak strasznie nieproporcjonalny . Przy średnicy tylko 38,5mm aż 15mm grubości 🤦‍♂️ Miałem kiedyś podobne chrono Eposa o prawie identycznych wymiarach, tego nie dało się nosić 

 

 

IMG_4207.jpeg

Edytowane przez proki1971

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cała trójka ładna, dla siebie widziałbym wersję biała. Proporcje to jedno, ale polityka cenowa jest nie do zrozumienia. Wysyłka 80 EUR poza Niemcy, 500EUR za szafirowe szkło...

Edytowane przez Exuberant

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te nowości to takie nie za nowe. Wszystko to już było mniej lub bardziej podobne.

I coraz bardziej utwierdzam się w przekonaniu, że Sinn zmierza złą drogą.

Tzn. dla nich może i dobrą, ale dla fanów rasowych toolwatchy, a nie świecidełek, już niekoniecznie.

Ale dalej czekam na nowy EZM, bo ostatni to chyba EZM12 z 2017.

Nawet nie muszą się wysilać. Po prostu niech wypuszczą to cholerne UX50 - tylko bez żadnego kombinowania z kopertą, tarczą i wskazówkami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, PKS napisał(-a):

Te nowości to takie nie za nowe. Wszystko to już było mniej lub bardziej podobne.

I coraz bardziej utwierdzam się w przekonaniu, że Sinn zmierza złą drogą.

Tzn. dla nich może i dobrą, ale dla fanów rasowych toolwatchy, a nie świecidełek, już niekoniecznie.

Ale dalej czekam na nowy EZM, bo ostatni to chyba EZM12 z 2017.

Nawet nie muszą się wysilać. Po prostu niech wypuszczą to cholerne UX50 - tylko bez żadnego kombinowania z kopertą, tarczą i wskazówkami.

 

No tez mam takie przemyslenia. Jest tyle nisko wiszących jabłek, które tylko czekaja na zerwanie. Np właśnie UX50 czy np U50 z niebieską tarczą. 


Instagram - Lug2Lug

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20 godzin temu, KrysH napisał(-a):

A co myślicie o tej bestii 46mm EZM 10  

IMG_9605.jpeg

 

Mnie się zawsze podobał tylko nigdy nie widziałem na żywo niestety :( 

Tyle, że trzeba mieć niedżwiedzią łapę :) 


"Muzyka po milczeniu najlepiej wyraża to co niewyobrażalne" Aldous Huxley (1894 - 1963)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 hours ago, pisar said:

 

Mnie się zawsze podobał tylko nigdy nie widziałem na żywo niestety :( 

Tyle, że trzeba mieć niedżwiedzią łapę :) 

 

Ten zegarek powoli staje się jednym z królów stajni Sinn'a. Fajny ale duży, tak jak piszesz trzeba tez mieć łapkę do niego...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

EZM10 to jest bestia. Wszystkie najważniejsze technologie w nim upchali.

Miałem okazję go przymierzyć i żadna wielka łapa nie jest potrzebna! Mam nadgarstek 16,5 cm i zegar dawał radę. Oczywiście wizualnie spory, ale leżał komfortowo, głównie dzięki wadze. To jest tytan i niemal nie było go czuć na ręce. Gdyby miał 41-42 mm, to zupełnie serio bym się nad nim zastanawiał.

 

No i najważniejsze - model już nieprodukowany, bo teraz pierwszeństwo mają masy perłowe, dziwne stopy, kolorowe tarcze, nakładane indeksy. Ech...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, PKS napisał(-a):

EZM10 to jest bestia. Wszystkie najważniejsze technologie w nim upchali.

Miałem okazję go przymierzyć i żadna wielka łapa nie jest potrzebna! Mam nadgarstek 16,5 cm i zegar dawał radę. Oczywiście wizualnie spory, ale leżał komfortowo, głównie dzięki wadze. 

 

EZM 9 I 10 to duże zegarki. Koperty są podobne z tym że  EZM 10 jest grubszy ze względu na funkcje chronografu. Sinn swego czasu reklamował te modele jako  certyfikowane zgodnie z normą techniczną dla zegarków pilotów (TESTAF) przez Uniwersytet Nauk Stosowanych w Aachen. Ja mam nadgarstek 16.7cm i uważam że to za duży zegarek jak dla mnie, mimo tego że EZM 9 jest mega płaski, tylko 12mm. Bardziej nadawał by sie na kurtke pilotke, do noszenia na rękawie jak to piloci myśliwców zwykle robią. 

 

IMG-20220112-WA0000.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie EZM10 też był za duży (zdecydowanie wolę mniejsze zegarki, choć ostatnio noszę głównie tuńczyka), ale akceptowalny, tzn. nic nie wystawało poza obręb nadgarstka. Jest świetnie wyprofilowany i na bransolecie nie czuć było tej grubości. Myślę, że kluczowa była właśnie bransoleta. Na niej zegarek zawsze będzie się wydawał mniejszy w porównaniu z paskiem, szczególnie takim, jaki wkleiłeś.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
26 minut temu, PKS napisał(-a):

Dla mnie EZM10 też był za duży (zdecydowanie wolę mniejsze zegarki, choć ostatnio noszę głównie tuńczyka), ale akceptowalny, tzn. nic nie wystawało poza obręb nadgarstka. Jest świetnie wyprofilowany i na bransolecie nie czuć było tej grubości. Myślę, że kluczowa była właśnie bransoleta. Na niej zegarek zawsze będzie się wydawał mniejszy w porównaniu z paskiem, szczególnie takim, jaki wkleiłeś.

 

 

Mam wrażenie że EZM 9 I 10 ma po prostu długie uszy które wizualnie czyni go bardziej masywnym. Poniżej zestawienie Sinn EZN 9 i Sinn UX ( rozmiar ten sam 44mm, 12 i 13mm grubości)

Wydaje mi się że UX jest mnjejszy ze względu na krótkie uszy

20230903_175238.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś Sinn na swojej stronie wszystkie zdjęcia miał przygotowane w odpowiedniej proporcji, tzn. porównując fotki 2 dowolnych zegarków proporcje w wymiarach między nimi były zachowane. Jakiś czas temu wszystko jednak pomieszali i teraz trudno stwierdzić czy proporcje są ok, czy nie - trzeba porównywać układ chrono albo daty. Szkoda, bo było to bardzo przydatne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej,

słuchajcie coraz bliżej mi do kupna Sinna U50 w wersji Tagiment jako wakacyjnego. Sprzedałem swoją Dexe wakacyjną więc czas na coś nowego. Wiem że Sinn się nie błyszczy, nie jest cukierkowy a wręcz jest surowy, ale czerwone akcenty połączone z czerwonym paskiem powinien uzyskam efekt który mi będzie odpowiadać. W tym tygodniu będę go przymierzał to pewnie zdecyduje co do wyglądu. 

 

Nurtują mnie natomiast inne kwestie. Wiem że już poruszane ale nie doczytałem tego co bym chciał a wątek długi. 

1. Jak to jest z powłoką Tagiment po dłuższym czasie noszenia. Czy faktycznie jest tak świetnie jak wynika z liczb na papierze jeśli chodzi o twardość? Z tego co rozumiem w momencie zadrapania nie ma opcji aby to zmatowić dlatego trochę mnie to martwi. 

2. Nie miałem nigdy zegarka z zewnętrznym AR. Mało tego zawsze starałem się go unikać bo trochę esteta ze mnie jeśli chodzi o zegarki. Jak się sprawdza po dłuższym czasie "normalnego" użytkowania. 

3. Paski, no właśnie chce go kupić na bransolecie i dokupić gumę czerwoną. Cena jednak tej gumy mnie moooocno zaskoczyła. Z czego wynika aż tak wysoka cena. Jest aż tyle warta czy podbijają ją dla podbicia. 

 

Miał ktoś może bezpośrednie porównanie z Damasko w kwestii jakości koperty oraz zewnętrznego AR i się może wypowiedzieć?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem przez 10 lat U1 z tagimentowanym bezelem.

Dbałem o zegarek i nosiłem go na co dzień.

Na kopercie i bezelu brak było rysek, dosłownie koperta była dziewicza, jedynie przy uszach od wewnętrznej strony były delikatne rysy od zmiany paska.

Lubiłem obustronny AR, faktycznie palcował się i było widać każde dotknięcie, tak samo po wyjściu z wody trzeba było go delikatnie wypolerować, jednak widoczność tarczy była znakomita. Przez okres używania zegarka nie zarysowałem zewnętrznego AR.

Cena u Sinna są szalone, mój U1 jako nowy kosztował 3400 zł, teraz chyba jest znacznie drożej. Paski i bransolety zawsze były u nich w cenie, ale ich jakość jest świetna.

Jednak zaznaczam bransoleta Sinn-a, moim zdaniem nie rzuca na kolana, albo mówiąc inaczej guma jest tak rewelacyjna, że nie chciałem nosić U1 na bransolecie.

 

Porównywałem kiedyś U1 do Damasko i są bardzo zbliżone jeżeli chodzi o jakoś wykonania.

Edytowane przez MariuszA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tegiment Sinna to hartowanie powierzchniowe - cos jak np. w Damasko DS30.

Damasko ma tez w ofercie modele z koperta hartowana na wskros (ice hardened steel).

 

https://www.damasko-watches.com/en/company-technologies/technologies/high-quality-steels/

 

https://www.sinn.de/en/TEGIMENT.htm

 

 

Mialem kilka Sinnow na rece, H-link i fine link sa swietne ale zapiecie tego pierwszego nie nadaza za jakoscia bransolety.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem tą  przyjemność  być w jednej I drugiej manufakturze, we Frankfurcie nad Menem oraz Regensburgu.  Jakościowo  na podobnym poziomie. Dla mnie ścisła czołówka jeśli chodzi o tool watch-e. Przy kontakcie na żywo lepsze wrażenie niż na zdjęciu. Damasko ma takie innowacje które chciałbym mieć w Sinn-ie i na odwrót.

Ceny poszły w góre, ale napewno bardziej przystępne cenowo niż konkurencja ze Szwajcarii. 

Sinn bransolete ma przeciętną w porównaniu  z jakością koperty. Damasko według mojej oceny ma lepszą bransolete, ale dopłata jest bardzo wysoka. Sinn ma świetne paski silikonowe z konkretną klamrą lub klamerką typu butterfly. Damasko brałbym na pasku bi colour a Sinn-a na silikonie. 

IMG_20211024_131612.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
On 9/3/2023 at 6:13 AM, PKS said:

EZM10 to jest bestia. Wszystkie najważniejsze technologie w nim upchali.

Miałem okazję go przymierzyć i żadna wielka łapa nie jest potrzebna! Mam nadgarstek 16,5 cm i zegar dawał radę. Oczywiście wizualnie spory, ale leżał komfortowo, głównie dzięki wadze. To jest tytan i niemal nie było go czuć na ręce. Gdyby miał 41-42 mm, to zupełnie serio bym się nad nim zastanawiał.

 

No i najważniejsze - model już nieprodukowany, bo teraz pierwszeństwo mają masy perłowe, dziwne stopy, kolorowe tarcze, nakładane indeksy. Ech...

 

On 9/3/2023 at 9:37 AM, LUKASZOWSKI said:

 

EZM 9 I 10 to duże zegarki. Koperty są podobne z tym że  EZM 10 jest grubszy ze względu na funkcje chronografu. Sinn swego czasu reklamował te modele jako  certyfikowane zgodnie z normą techniczną dla zegarków pilotów (TESTAF) przez Uniwersytet Nauk Stosowanych w Aachen. Ja mam nadgarstek 16.7cm i uważam że to za duży zegarek jak dla mnie, mimo tego że EZM 9 jest mega płaski, tylko 12mm. Bardziej nadawał by sie na kurtke pilotke, do noszenia na rękawie jak to piloci myśliwców zwykle robią. 

 

IMG-20220112-WA0000.jpg

 

On 9/3/2023 at 10:27 AM, PKS said:

Dla mnie EZM10 też był za duży (zdecydowanie wolę mniejsze zegarki, choć ostatnio noszę głównie tuńczyka), ale akceptowalny, tzn. nic nie wystawało poza obręb nadgarstka. Jest świetnie wyprofilowany i na bransolecie nie czuć było tej grubości. Myślę, że kluczowa była właśnie bransoleta. Na niej zegarek zawsze będzie się wydawał mniejszy w porównaniu z paskiem, szczególnie takim, jaki wkleiłeś.

 

On 9/3/2023 at 11:01 AM, LUKASZOWSKI said:

 

 

Mam wrażenie że EZM 9 I 10 ma po prostu długie uszy które wizualnie czyni go bardziej masywnym. Poniżej zestawienie Sinn EZN 9 i Sinn UX ( rozmiar ten sam 44mm, 12 i 13mm grubości)

Wydaje mi się że UX jest mnjejszy ze względu na krótkie uszy

20230903_175238.jpg

Chłopaki bardzo dziękuję za wasze wypowiedzi - ogromnie pomocne!!!

9 hours ago, Picy said:

Hej,

słuchajcie coraz bliżej mi do kupna Sinna U50 w wersji Tagiment jako wakacyjnego. Sprzedałem swoją Dexe wakacyjną więc czas na coś nowego. Wiem że Sinn się nie błyszczy, nie jest cukierkowy a wręcz jest surowy, ale czerwone akcenty połączone z czerwonym paskiem powinien uzyskam efekt który mi będzie odpowiadać. W tym tygodniu będę go przymierzał to pewnie zdecyduje co do wyglądu. 

 

Nurtują mnie natomiast inne kwestie. Wiem że już poruszane ale nie doczytałem tego co bym chciał a wątek długi. 

1. Jak to jest z powłoką Tagiment po dłuższym czasie noszenia. Czy faktycznie jest tak świetnie jak wynika z liczb na papierze jeśli chodzi o twardość? Z tego co rozumiem w momencie zadrapania nie ma opcji aby to zmatowić dlatego trochę mnie to martwi. 

2. Nie miałem nigdy zegarka z zewnętrznym AR. Mało tego zawsze starałem się go unikać bo trochę esteta ze mnie jeśli chodzi o zegarki. Jak się sprawdza po dłuższym czasie "normalnego" użytkowania. 

3. Paski, no właśnie chce go kupić na bransolecie i dokupić gumę czerwoną. Cena jednak tej gumy mnie moooocno zaskoczyła. Z czego wynika aż tak wysoka cena. Jest aż tyle warta czy podbijają ją dla podbicia. 

 

Miał ktoś może bezpośrednie porównanie z Damasko w kwestii jakości koperty oraz zewnętrznego AR i się może wypowiedzieć?

Tegiment jest świetny,wrecz nie do wiary technologia - nie sposób zarysować tego zegarka a w dotyku jakby miękki i przyjemny... Na AR trzeba uważać ale na szczęście U50 jest płaski... Bransoleta H-link moim zdaniem jest świetna a zapięcie pomimo ze wydaje się trochę starej daty i blaszane to tylko się WYDAJE - robi robotę i ja rozumiem dlaczego Sinn nie zmienia tego zapięcia. Jest bardzo dobre.

 

IMG_4421.thumb.jpeg.065f6c066ce64171e0f1971ad2ad4198.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, KrysH napisał(-a):

 

 

 

Chłopaki bardzo dziękuję za wasze wypowiedzi - ogromnie pomocne!!!

Tegiment jest świetny,wrecz nie do wiary technologia - nie sposób zarysować tego zegarka a w dotyku jakby miękki i przyjemny... Na AR trzeba uważać ale na szczęście U50 jest płaski... Bransoleta H-link moim zdaniem jest świetna a zapięcie pomimo ze wydaje się trochę starej daty i blaszane to tylko się WYDAJE - robi robotę i ja rozumiem dlaczego Sinn nie zmienia tego zapięcia. Jest bardzo dobre.

 

 

 

Ja tez troche nie rozumiem tej nagonki na zapiecie bransolety Sinna. Jego ogromna zaleta jest to, ze nie pogrubia bransolety. Dziala, jest minimalistyczne, i solidne wbrew temu co sie moze wydawac. 


Instagram - Lug2Lug

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
50 minut temu, muchacho_ napisał(-a):

 

Ja tez troche nie rozumiem tej nagonki na zapiecie bransolety Sinna. Jego ogromna zaleta jest to, ze nie pogrubia bransolety. Dziala, jest minimalistyczne, i solidne wbrew temu co sie moze wydawac. 

 

Tloczona blaszka moze i dziala ale prosze cie ... w tej cenie i dla rasowych tool watchy oczekiwalbym frezowanej - dla mnie mega odstaje poziomem wykonania od reszty bransolety.

 

Sinn folding clasp Stainless Steel 18 2010s - Gisbert A. Joseph Watches

 

Steinhart Ocean 1 One 42mm Green Swiss Automatic Men's Watch 103-0919  Steinhart OCEAN 1 One 42mm Green Swiss Automatic Men's Watch [103-0919] -  $595.00 : Chronotiempo.com, your unique online watch boutique

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej,

Sam przymierzam się do U50 w pełnym tegimencie. W końcu będzie zegarek, którego nie będę musiał ściągać z ręki w pracy.. ;)

Nie mogę się tylko zdecydować czy cały szary czy SDR. 

Ktoś ma pojęcie ile kosztuje sam bezel? Wymiana tylko w Sinnie czy lokalnie do ogarnięcia?

Czy ktoś na górnym śląsku nie posiada przypadkiem U50? Może być dowolna wersja, chciałbym sprawdzić czy rzeczywiście ma takie idealne proporcje.

Jeśli ktoś przy okazji by sprzedawał albo podrzucił cynk - byłoby podwójnie idealnie 😎

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
25 minutes ago, cordi7 said:

 

Tloczona blaszka moze i dziala ale prosze cie ... w tej cenie i dla rasowych tool watchy oczekiwalbym frezowanej - dla mnie mega odstaje poziomem wykonania od reszty bransolety.

 

Sinn folding clasp Stainless Steel 18 2010s - Gisbert A. Joseph Watches

 

Steinhart Ocean 1 One 42mm Green Swiss Automatic Men's Watch 103-0919  Steinhart OCEAN 1 One 42mm Green Swiss Automatic Men's Watch [103-0919] -  $595.00 : Chronotiempo.com, your unique online watch boutique

 

Zdecydowanie wybieram Sinn. Coś jest w użytkowości tego zapięcia - jest proste i działa bez problemów. Jest tak proste ze nawet nie musisz myśleć jak je zapinasz, jak powietrze...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.