Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Rekomendowane odpowiedzi

Już bez foty mogę powiedzieć, że będzie za mały😅

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bez foty powiem że będzie OK 😁

@slony tu masz 556 na nadgarstku 7.25 cala , a rozmiar zegarka to już indywidualna kwestia dla mnie byłby dobry przy nadgarstku 18 cm , dla innego nie przy tym samym obwodzie 😜

556 7inch.webp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomocy, Sinn 903 na bransolecie, czy Breitling Navitimer B01? Sinn 41mm, Breitling 43mm. Sinn około 16.500zł, Breitling prawie 42.000zł. Wodoszczelność w Sinnie przekonuje mnie bardziej bo to WR100 a WR30 w Brajtku to jakaś porażka, ale jednak B to B. Jest ktoś, kto użytkował oba te sikory i mógłby się wypowiedzieć?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, slony napisał(-a):

Chodzi mi po głowie cały czas 556 ale obawiam się ,że 38,5mm na mój nadgarstek 18cm będzie trochę mały. Podzieli się ktoś fotką na podobnym nadgarstku? 

 

Zawsze zostaje 856.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzieli?

 


 

 

11 godzin temu, slony napisał(-a):

Chodzi mi po głowie cały czas 556 ale obawiam się ,że 38,5mm na mój nadgarstek 18cm będzie trochę mały. Podzieli się ktoś fotką na podobnym nadgarstku? 


Nadgarstek 18 - 18,5 cm, jest idealnie.

 

9687EA70-FEDB-488E-89E6-2B04DAA36CDB.thumb.jpeg.97f75103af9922e8d5e629bf0d8d3db0.jpeg

 

8FCF0C92-5691-46C0-B7BD-FAA940FE26C4.thumb.jpeg.5939bd0d52c62853c35f249fb54fb371.jpeg

 

CD19D019-2F6E-4099-B11C-D7828AEF33C4.thumb.jpeg.75850495ca0878fffdaf06bc0f45f20d.jpeg

 

 

 

Edytowane przez cordi7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, cordi7 napisał(-a):

Widzieli?

 

 

 

W końcu! 

Mega dobrze rozwiązane.

 

Szkoda, że wyszło jak już nie mam tego zegarka :) 


"Muzyka po milczeniu najlepiej wyraża to co niewyobrażalne" Aldous Huxley (1894 - 1963)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 26.04.2022 o 17:29, Walgav napisał(-a):

Pomocy, Sinn 903 na bransolecie, czy Breitling Navitimer B01? Sinn 41mm, Breitling 43mm. Sinn około 16.500zł, Breitling prawie 42.000zł. Wodoszczelność w Sinnie przekonuje mnie bardziej bo to WR100 a WR30 w Brajtku to jakaś porażka, ale jednak B to B. Jest ktoś, kto użytkował oba te sikory i mógłby się wypowiedzieć?

Sinn, tylko nowy z werkiem La Joux-Perret z kołem kolumnowym. Breitling będzie wart wzięcia pod uwagę jeżeli wypuszczą 1:1 reedycję klasycznej ref. 806 (z czarną tarczą i białymi tarczami chrono) bez zbędnych świecidełek na tarczy.

 

 

22 godziny temu, cordi7 napisał(-a):

Widzieli?

 

Tia, jakiś czas temu wrzuciłem tutaj podniecony na maksa że to super nowość, a okazało się, że to element systemu DuoFlex do Sinnowych nurków wprowadzonego chyba w 2020 roku. Nie jest to idealne rozwiązanie bo nie da się go raczej wprowadzić do bransolet, ale to krok w dobrym kierunku.

Edytowane przez Kobuz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gratuluję świetna sztuka. 


Pozdrawiam 
Marcin/kornel91 
 

Adriatica, Ball, Casio, Certina, Christopher Ward, Citizen, Deep Blue, Glycine, Hamilton, Longines, Nethuns, Orient Star, Oris, Phoibos, Zelos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, Kobuz napisał(-a):

Tia, jakiś czas temu wrzuciłem tutaj podniecony na maksa że to super nowość, a okazało się, że to element systemu DuoFlex do Sinnowych nurków wprowadzonego chyba w 2020 roku. Nie jest to idealne rozwiązanie bo nie da się go raczej wprowadzić do bransolet, ale to krok w dobrym kierunku.


 

Dzięki - najwyraźniej wpadłem w tą samą pułapkę. Myślałem, że wreszcie wprowadzili zapięcie z regulacją. Czyli mówisz, że wszystkie nurki Sinna na gumie powinny mieć to zapięcie? Dziwne o tyle, że nie kojarzę aby te, które oglądałem ostatnio w sklepie je miały?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, cordi7 napisał(-a):


 

Dzięki - najwyraźniej wpadłem w tą samą pułapkę. Myślałem, że wreszcie wprowadzili zapięcie z regulacją. Czyli mówisz, że wszystkie nurki Sinna na gumie powinny mieć to zapięcie? Dziwne o tyle, że nie kojarzę aby te, które oglądałem ostatnio w sklepie je miały?

No to ciekawostka, bo myślałem że to starsze zapięcie jest nadal standardowe. Ale otwarłem stronę Sinna i... okazuje się że we wszystkich nurkach serii U (z wyjątkiem U212) oraz 856/857 to nowe zapięcie jest teraz oferowane w standardzie, niezależnie od tego czy stal jest tegimentowana, czy nie. Stare zapięcie nadal jest oferowane w przypadku innych modeli sprzedawanych na tej grubej gumie (np. 103, 203, 556, EZM9 itd.). 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Rozkminial ktos, dlaczego 556 z niebieska tarcza nie ma wariantu z datownikiem? 🙄 Chodzi mi o 556 I B dokladnie.

Edytowane przez fonfelinni
doprecyzowanie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, fonfelinni napisał(-a):

Rozkminial ktos, dlaczego 556 z niebieska tarcza nie ma wariantu z datownikiem? 🙄 Chodzi mi o 556 I B dokladnie.

 

Tu nie ma co rozkminiać. Wszystkie 556 w opcji z nakładanymi indeksami zawsze były dostępne tylko bez daty. Żeby ją wcisnąć na godz. 3, trzeba byłoby robić krótszy indeks, a na 4.30 słabo by to wyglądało. Doszedłby też problem z kolorem datownika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko jasne :)  Szkoda troche, a co do tla to wg. mnie na niebieskiej tarczy w wiekszosci przypadkow biale wyglada git :P 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jacek super jest👍 

U mnie dalej U2.

 

 

IMG_20220507_183812~2.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję Przemku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

 

Mam pytanie odnośnie stosowanego mechanizmu w modelu 103; orientujecie się może kiedy Sinn przerzucił się całkowicie na Sellite, a potem Concepto z Valjoux 7750? Czy możliwe, że w zeszłorocznym egzemplarzu tyka 7750? Rozważam zakup tego modelu, ale zależy mi żeby rzeczywiście miał 7750 (jak napisane w ofercie) i nie do końca mam pewność czy faktycznie jest to prawdziwe Valjoux, czyli ETA , a nie Sellita. Dzięki za pomoc.

 

Pozdrawiam,

 

Ryszard

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mechanizm Concepto zadebiutował w zielonej 103 w listopadzie 2020, więc bardzo mało prawdopodobne, żeby w zeszłorocznej było VJ. Teraz nawet mocno modyfikowane SZ02 są oparte o Concepto, więc już przestawili się na dobre.

Jak znasz numer seryjny, to zawsze możesz napisać do centrali - powinni pomóc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, dzięki. Z tym numerem seryjnym to rzeczywiście dobry pomysł. A jak to było z tą Sellitą SW500? Rozumiem, że to właśnie był główny mechanizm przed Concepto? Montowany był równolegle z VJ 7750 zanim wyczerpały się zapasy VJ, czy całkowicie wyparł 7750 parę lat temu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lato idzie, trzeba powili ściągać bransę i zakładać gumę e7fefa3c4e163b66bcd9f828bcca4f0b.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.