Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Marcin_L

Jest okej

Rekomendowane odpowiedzi

Gość tarant3

Hurra! Kolejny wróg Narodu ujawniony. Orwell nie śnił o Polsce 2016+.
http://niezalezna.pl/84135-powstaniec-ktory-atakowal-prezydenta-andrzeja-dude-zarejestrowany-jako-wspolpracownik-sb-ujawn

 

W dniu wybuchu Powstania. Słuszna linia, starzy, doświadczeni doradcy pracują.

 

 

 

Na szczeście i to jest ok mijają czasy, że ''ałotytetami'', ''bochaterami '' są donosiciele, tajni współpracownicy, konfidenci bezpieki.
Iceberg

Edytowane przez tarant3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdybym miał do wyboru, lub sytuacja mnie zmusiła i musiał podjąć decyzje-kim zostać?, politykiem czy operatorem szambiarki, wybrałbym to drugie, z prostej przyczyny-czystsza robota i mniej smrodu...a i koledzy w wiekszości pewnie nie zlodzieje i zakłamane świnie.

Edytowane przez Master Yoda

Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szambiarz to całkiem dochodowe zajęcie. :)  

Syn mojego byłego sąsiada zaczął pracować jako szambiarz w Holandii, po kilku latach sam założył firmę, kupił kilka szambiarek i zatrudnił Polaków a sam wrócił do Polski kupił 130 hektarów ziemi pobudował bardzo ładny duży dom i założył hodowlę bydła mięsnego. Obecnie jest dużym farmerem, działaczem społecznym, miejscowym radnym i bardzo szanowanym obywatelem.


Każdy stary człowiek ma swoją historię i powód, dlaczego jest taki, a nie inny. Pomyśl o tym, zanim mnie osądzisz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Warto jednak zastanowić się skąd biorą się takie tendencje. Czy nie są zwykłą reakcją obronną przeciwko przesileniu lewicowemu i przeciwko stopniowemu niszczeniu własnych narodów w państwach europejskich.

Oczywiście skrajna prawica i skrajny nacjonalizm nie są dobrym zjawiskiem, jednak nie demonizowałbym tak bardzo. W dzisiejszych czasach te pojęcia zostały wypaczone. Wystarczy, że bardziej cenisz swoich rodaków niż np. muzułmanów i już w niektórych kręgach zostaniesz uznany za faszystę.

Ilu radykalnych, fanatycznych Mzułmanów, islamistów jest w Polsce ?

Wprowadzono ustawy Antyterrostyczne, jeszcze potrzeba ustaw antytsunami, istnieje także teoretyczne zagrożenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurka wodna, smutno się robi - jak widzę w tym dziale jedno-kilkupostowców, dochodzę do wniosku, że Koledzy, którzy krytykują cały tutejszy Hyde-Park mają trochę racji...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szambiarz to całkiem dochodowe zajęcie. :)  

Syn mojego byłego sąsiada zaczął pracować jako szambiarz w Holandii, po kilku latach sam założył firmę, kupił kilka szambiarek i zatrudnił Polaków a sam wrócił do Polski kupił 130 hektarów ziemi pobudował bardzo ładny duży dom i założył hodowlę bydła mięsnego. Obecnie jest dużym farmerem, działaczem społecznym, miejscowym radnym i bardzo szanowanym obywatelem.

Toż mówię :), lepiej się w gównie paprać i zyć za własne pieniadze, niż jako polityk sprzedawać się, kłamać, ..w dodatku za czyjeś, cięzko zapracowane pieniadze.

P.S Myslę ze polityk podobnie jak pracownik asenizacyjny mają z gównem do czynienia, tylko ten pierwszy jak patrzy w lustro....


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A, nic...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to nie jest Hyde park, nie ma chyba takich na forach. Owszem, pewne poglądy są tolerowane a inne drobiazgowo zwalczane (w zależności od poglądów administracji danego forum). Obserwacje skłoniły mnie do wniosku, że na forach nie ma swobodnej wymiany poglądów i idei, raczej ludzie o podobnych zapatrywaniach utwierdzają się w słuszności swoich, a niesłuszności przeciwnych poglądów. 

Kiedyś, dawniej, to uniwersytety stanowiły miejsce wymiany poglądów - obecnie już nie, są upolitycznione. Odnajduję czasem trochę swobodnej wymiany poglądów w debatach publicystów.

W trakcie pisania tego posta uświadomiłem sobie (ze zmartwieniem), że nie znajduję w otaczającym nas świecie przykładów dyskusji, nawet naukowcy dzielą się na zwalczające się frakcje. Świat podzielił się na lewo i prawo, między tymi "frakcjami" nie ma dialogu.... Co gorsza, zniknął gdzieś szacunek i właściwie rozumiana tolerancja... 

Edytowane przez Tomek z Wrocławia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość tarant3

Co ty tu chrzanisz, jak można takie bzdury wypisywać? Jesteś chyba... etc etc :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość tarant3

Przykład, ba, wzorzec.Szablon :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś wam, obu, nie pasuje?-poszukajcie sobie innego forum, to jest zegarkowe, tu się o...... polityce, telefonach i butach rozmawia!

 

 

:)


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość tarant3

O żyrandolach nie wspomniałeś. Albowiem

ros_web_banner.jpg

Edytowane przez tarant3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nothing is forgotten. Nothing is ever forgotten.

 

I am Yoda the Hunter and ye are a leaf driven by the wind....

 

:)

Edytowane przez Master Yoda

Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to nie jest Hyde park, nie ma chyba takich na forach. Owszem, pewne poglądy są tolerowane a inne drobiazgowo zwalczane (w zależności od poglądów administracji danego forum). Obserwacje skłoniły mnie do wniosku, że na forach nie ma swobodnej wymiany poglądów i idei, raczej ludzie o podobnych zapatrywaniach utwierdzają się w słuszności swoich, a niesłuszności przeciwnych poglądów. 

Kiedyś, dawniej, to uniwersytety stanowiły miejsce wymiany poglądów - obecnie już nie, są upolitycznione. Odnajduję czasem trochę swobodnej wymiany poglądów w debatach publicystów.

W trakcie pisania tego posta uświadomiłem sobie (ze zmartwieniem), że nie znajduję w otaczającym nas świecie przykładów dyskusji, nawet naukowcy dzielą się na zwalczające się frakcje. Świat podzielił się na lewo i prawo, między tymi "frakcjami" nie ma dialogu.... Co gorsza, zniknął gdzieś szacunek i właściwie rozumiana tolerancja... 

Tomek, to nie jest prawda. :)

Na naszym Forum jest temat zatytułowany;

 

Polski HYDEPARK i okazje

 

Sam go zakładałem chyba ze dwa lata temu. Można w nim pisać wszystko bez żadnych ograniczeń, obowiązuje tylko jedna zasada którą zacytuję;

 

"Chciałbym tylko dodać, że jeżeli któryś z Kolegów z tej społeczności chciał będzie napisać tekst w tym temacie niezgodny z polskim prawem i dobrym obyczajem obowiązującym na naszej ziemi, niech wcześniej dopisze, że nie stoi bezpośrednio na polskiej ziemi tylko stoi np. na drewnianej skrzynce po jabłkach i nie styka się bezpośrednio z NASZĄ MACIERZYSTĄ ZIEMIĄ.

Wtedy może pisać wszystko co chce i jak chce i nikt z pozostałych Kolegów nie ma prawa się obrazić lub być w jakikolwiek sposób urażony."

 

Temat żyje, tylko wczoraj napisano w nim 3 posty, między innymi jeden post napisał nasz Kolega Tarant. :)

Edytowane przez dziadek

Każdy stary człowiek ma swoją historię i powód, dlaczego jest taki, a nie inny. Pomyśl o tym, zanim mnie osądzisz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myslalem, ze w swiecie zegarow czas plynie inaczej i da sie uciec od jedynie slusznych ideologii... 

 

Moralnosc nie jest zwiazana z postawa swiatopogladowa. Zasady moralne bez wzgledu na swiatopoglad polityczny czy religijny sa jednolite dla wiekszosci ludzi. Problemem jest zaklocenie hierarchi wartosci i zastepowanie nakazow moralnych przez zasady obyczajowe relatywnie odnoszace sie do praw podstawowych. Nie widze sensu tlumaczenia czy jest psychologia ewolucyjna ale uwierz prosze ze kazdy totalitaryzm jest zly i oparty o moralnosc przedkonwencjonalna - egocentryzm i relatywizm moralny oparty o zagrozenie kara.

 

Uważam że się mylisz. Zasady moralne chrześcijaństwa to 10 przykazań (np. Nie zabijaj, nie kradnij, Czcij ojca twego i matkę twoją), "Jeśli cię ktoś uderzy w prawy policzek, nadstaw mu i drugi"... a z innej księgi możemy wyczytać: "Mężczyźni stoją nad kobietami ze względu na to, że Bóg dał wyższość jednym nad drugimi.", "Nie jest odpowiednie dla Proroka, aby brał jeńców, dopóki nie dokona on całkowitego podboju ziemi." "i zabijajcie ich gdziekolwiek ich spotkacie". Także uważam że moralność w różnych religiach, w różnych krajach jest bardzo różna. 

 

 

...ciekawe poglądy

Ja szczerze mówiąc widzę mocno prawicowe, narodowościowe tendencje w europie i to one mnie martwią bo za bardzo przypominają mi historię z początku poprzedniego wieku. 

 

mnie bardziej martwi przyszłość i teraźniejszość niż przeszłość. Oczywiście masz rację co do historii...

 

Ilu radykalnych, fanatycznych Mzułmanów, islamistów jest w Polsce ?

Wprowadzono ustawy Antyterrostyczne, jeszcze potrzeba ustaw antytsunami, istnieje także teoretyczne zagrożenie.

 

Dzięki te ustawie złapano np. Kajetana P. na Malcie. Przed ŚDM złapano w Łodzi Irakijczyka mającego kontakt z materiałami wybuchowymi, który często odwiedzał np. Manufakturę, do której chodzą czasami do kina...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Jako mężczyznę i niewiastę stworzył ich”

(1 Mojż. 1; 27). Przed Bogiem człowiek od samego początku stoi razem, dosłownie „jako męskość i żeńskość”. Między mężczyzną i kobietą z założenia jest równość i partnerstwo.

Do momentu zjedzenia jabłka, nawet tworząc Ewę z ziobra, była stworzona z jego boku jako równa mu, blisko serca itd itp.

Do tego można dołożyć Kult Maryjny.

Edit: dopiero teraz załapałem ze pomieszałes dwie "ksiegi" w jednym zdaniu, mój błąd :)

Ale dobra przyczepie się do czegoś innego

Matkę Swoją i ojca Swego a nie twoja i twego :D

Edytowane przez STARUSZEK

cyt.-Wszystkie Ryśki to porządne chłopy !

Piotr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Kobieta jest podporzadkowana mezowi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

mnie bardziej martwi przyszłość i teraźniejszość niż przeszłość. Oczywiście masz rację co do historii...

 

 

tzn. mnie również ta analogia martwi w kontekście przyszłości - bo historia czasami lubi się powtarzać. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

o jakich ruchach prawicowych piszecie? Faszyzm i narodowy socjalizm były ruchami lewicowymi. Jedyny ruch prawicowy z I p. XX w., jaki przychodzi mi do głowy, to Falanga w Hiszpanii. Ale to był ruch bardziej pozytywny niż negatywny, powstrzymał antyreligijną komunistyczna rewoltę zwaną Republikanami (chyba Rad Socjalistycznych).... To internacjonalizm i potem nacjonalizm komunistyczny i maoistyczny odpowiada za największe zbrodnie w historii ludzkości. Fundamentalną i aksjologiczną pomyłką jest stawianie znaku równości między patriotyzmem, a jakimikolwiek ruchami totalitarnymi. Zagrożeniem dzisiejszych czasów jest lewicowo-liberalne odwartościowanie i przedefiniowanie społeczeństwa w oparciu o jakieś pseudo-wartości.... To kontynuacja idei oświecenia i Rewolucji Francuskiej jest zagrożeniem, bo dezintegruje cywilizację Zachodu i czyni bezbronną wobec silnie zmotywowanych islamistów. Tragikomiczne jest np. to, że Bundeswehra pracuje do 16, a potem do domciu. 

Nie utożsamiajcie proszę patriotów ze skinami (anarchistami), czy innymi kryminalistami. Patriotyzm to Powstańcy Warszawscy, to Szare Szeregi, a dziś organizacje, które odwołują się do ich dziedzictwa, to młodzież katolicka, harcerstwo, skauting. Patriotyzm, czyli postawa pro państwowa to zdrowe zainteresowanie historią i dobrem wspólnym. Genezą państwa i jego celem jest interes wspólnoty. USA są przykładem postawy obywatelskiej, szacunek do flagi, do symboli państwowych ale jednocześnie przynależność do różnych organizacji społecznych, samorządowych. Niestety takie postawy wolno rozwijają się w krajach postkomunistycznych. Z drugiej strony, szczęście w nieszczęściu, że ominęła nas rewolucja obyczajowa lat. 60-tych.... 

Nadmienię, że również nie żywię sympatii do podgolonych dryblasów odpalających race. Taka postawa jest mi obca. Takie grupy są i z lewa i prawa, a często chodzi im po prostu o zadymę.

Edytowane przez Tomek z Wrocławia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest ok bo powiększyła mi się rodzina o drugiego czworonoga. Minus tylko taki że skarpeta z funduszem zegarkowym pusta.


"Jeśli bałagan na biurku świadczy o bałaganie w głowie, o czym świadczy puste biurko?" Albert Einstein

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tomek z tego co napisałeś, to chciałbyś wprowadzić ciemnogród w kraju a zainteresowanie historią ograniczyć do ściśle kontrolowanych państwowych źródeł.

Socjalizm to już u nas był, choć wielu twierdzi, że nie do końca to był socjalizm.

Proponuję wszystkim socjalistom socjalizację zacząć od siebie...

Jedyny plus jest taki, że w takim systemie nie ma co się obawiać "imigrantów", ale to wybór jedynie pomiędzy jednym złem a drugim. Zamiast bawić się w gierki słowne o honorze czy patriotyźmie, to może lepiej spożytkować tą energię na poprawę bytu ludzi w Polsce, zamiast wymyślać na co jeszcze i komu rozdać kasę nas wszystkich...

Pięknymi teoretycznymi ideami nikt jeszcze się nie najadł

Polsce trzeba dać nie to czego oczekuje, tylko to czego potrzebuje.

Edytowane przez STARUSZEK

cyt.-Wszystkie Ryśki to porządne chłopy !

Piotr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.