Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...
Marcin_L

Jest okej

Recommended Posts

W dniu 21.11.2020 o 23:09, Enkil napisał(-a):

Po tym jak rozwinęła się dalsza dyskusja, żałuję że ją zacząłem. Ja napisałem tylko, aby osoby łamiące regulamin były banowane a nie zamykać tematy w których regulamin złamano.. 

Nigdy nie żałuj! Tym bardziej, że coś zacząłeś.

Banować jak najbardziej! Masz zadatki na konkretnego Inkwizytora. Szkoda, że nie ma jak w hokeju dogrywek na gołe pięści i pozostaje jedynie moderacyjna ławka kar. Zupełnie serio jestem jak najbardziej za tym by wprowadzić wielce zasłużone wyróżnienie i sposobność pod postacią Cichego Braciszka Mniejszego, który za łamanie dobrego smaku oraz przyzwoitości bez opamiętania i umiaru rozdawałby rózgi na lewo i prawo odciążając tym moderatorów.

Na dole oprócz "Kto jest zalogowany" powinna być jak w hokeju "Ławka kar" z licznikiem, komu kiedy się kończy? Skoro ten system działa na lodowisku gdzie żaden z grających nie ma klaty jak lej po bombie za to "same chłopaki po wojsku" to i tutaj powinien się sprawdzić. Co do długości, znów jak w hokeju, krótko a intensywnie do ochłonięcia 1...3 dni od Braciszka.

Nie noszę zegarków do zegarmistrza, to takie staroświeckie. Psuję je sam...

40 minut temu, Ritter napisał(-a):

Zupełnie serio jestem jak najbardziej za tym by wprowadzić wielce zasłużone wyróżnienie i sposobność pod postacią Cichego Braciszka Mniejszego, który za łamanie dobrego smaku oraz przyzwoitości bez opamiętania i umiaru rozdawałby rózgi na lewo i prawo odciążając tym moderatorów.

Zawsze możesz zgłosić swoją kandydaturę, jako pomysłodawca na w.w. stanowisko.

6 minut temu, Enkil napisał(-a):

Zawsze możesz zgłosić swoją kandydaturę, jako pomysłodawca na w.w. stanowisko.

Demokracja tak nie działa :) . Na Cichego Braciszka Mniejszego zdecydowanie nie pasuję. Wystarczy, że moderuję to co zamieszczam :) . Tu trzeba kogoś z większym wyczuciem.

Hokejowa ławka kar jest jako pomysł nadal aktualna, poddana pod forumowy osąd.

W końcu nadszedł ten czas.... 

Jak na początek sezonu to pogoda dopisała i warunki świetne były 😊

20211215_124435.jpg

20211215_110707.jpg

20211215_103146.jpg

Beware the fury of a patient man.

No nie wiem czy jest O.K. skoro na ostatnim młody odmawia pacierz przed zjazdem.... ;) Gdzieś ich zabrał?! Na jakąś Czarcią Przełęcz?

Edited by Ritter

😁

Młody jeździ po takich trasach na które ja się boję popatrzeć, a źle na nartach nie jeżdżę 😊

W Whistler byliśmy, ale to był nasz pierwszy dzień, więc dzisiaj ledwo umiałem wstać 🤬

Jednak starość i grubość dają się mocno we znaki 😁, przynajmniej na początku sezonu 

Nie dawało mi to spokoju i zerknąłem na mapę satelitarną a potem rzut perspektywiczny ośrodka. Biorąc Twoją lokację zacząłem się zastanawiać jak daleko musisz jechać by pojeździć skoro wilgoć znad Pacyfiku dociera do Oregonu. A tu proszę bardzo, piękna ściana skał.

W rzucie perspektywicznym z naniesionymi trasami zjazdowymi było jeszcze ciekawiej. Nie wiem tylko czy czerwone są dla mięczaków, niebieskie dla średniaków a czarne dla tych co przed zjazdem szczerze pacierz odmawiają :) ? Na prawej górze jest taki długi zjazd, prawie od wierzchołka do spodu, zaznaczony na czarno i tak się zastanawiam jak są hamowani śmiałkowie? Przyszły mi dwa rozwiązania: sieć jak na lotniskowcu albo zbiornik z wodą i wtedy są w epilogu zjazdu narty wodne :) . Potem się kolesia wyławia, suszy i w zależności od stanu albo w gips po całości albo na górę by powtórzył  a na dole to już prawie pewne, że w gips po całości  :) .

Gratuluję, może nawet nieco zazdroszczę choć od lat na nartach nie jeżdżę. To niesamowita zmiana otoczenia i sposób na odreagowanie, ze scenerii nadoceanicznego miasta rzut beretem do bajkowej śniegiem i stokami rodem z Alp.

Edited by Ritter

3 godziny temu, Ritter napisał(-a):

Nie dawało mi to spokoju i zerknąłem na mapę satelitarną a potem rzut perspektywiczny ośrodka. Biorąc Twoją lokację zacząłem się zastanawiać jak daleko musisz jechać by pojeździć skoro wilgoć znad Pacyfiku dociera do Oregonu. A tu proszę bardzo, piękna ściana skał.

W rzucie perspektywicznym z naniesionymi trasami zjazdowymi było jeszcze ciekawiej. Nie wiem tylko czy czerwone są dla mięczaków, niebieskie dla średniaków a czarne dla tych co przed zjazdem szczerze pacierz odmawiają :) ? Na prawej górze jest taki długi zjazd, prawie od wierzchołka do spodu, zaznaczony na czarno i tak się zastanawiam jak są hamowani śmiałkowie? Przyszły mi dwa rozwiązania: sieć jak na lotniskowcu albo zbiornik z wodą i wtedy są w epilogu zjazdu narty wodne :) . Potem się kolesia wyławia, suszy i w zależności od stanu albo w gips po całości albo na górę by powtórzył  a na dole to już prawie pewne, że w gips po całości  :) .

Gratuluję, może nawet nieco zazdroszczę choć od lat na nartach nie jeżdżę. To niesamowita zmiana otoczenia i sposób na odreagowanie, ze scenerii nadoceanicznego miasta rzut beretem do bajkowej śniegiem i stokami rodem z Alp.

Unas I w Stanach, oznaczenie tras jest... 

Zielona - dla wszystkich 

Niebieska - tak dla średniaków 

Czarna ( właściwie black diamond) naprawdę trudne. 

Podwójnie czarna 😁 ( double black diamond) dla wariatów. 

Na czerwono zaznaczone są wyciągi 

W Whistler jest fajnie bo jest duży wybór tras każdego zakresu trudności, każdy znajdzie coś dla siebie. 

Tak ogólnie to mam kilka stoków w odległości 30-60min od domu, w odległości do 2h jeszcze kilka innych w tym Whistler. Jest gdzie jeździć. 

Ale najładniej w sumie jest na górkach koło domu

Screenshot_20211218-135830_Photos.jpg

Screenshot_20211218-135957_Photos.jpg

Screenshot_20211218-140020_Photos.jpg

Screenshot_20211218-140123_Photos.jpg

Edited by irekm

Widoki są niesamowite. Usiąść odpalić fondue, grzane wino i po prostu posiedzieć.