Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Encanto

Klub Miłośników Zegarków DOXA

Rekomendowane odpowiedzi

Dla mnie zegarek Doxa był pierwszym automatem.

Zanim zacząłem interesować się zegarkami była to jedna z niewielu marek szwajcarskich które kojarzyłem 😅
Ma już swoje pare ładnych lat.

Model Il Duca na standardowej sw-200, z czarnym paskiem przecieranym na granat. 
 

CFBBE9D0-74EB-4F76-B30F-3C491BC74EF0.jpeg

6B78CBB0-7EF3-4CBC-AB35-1FB672BBFBC1.jpeg

A5343227-EBDF-411D-B4D3-E0798CCA2212.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wracam do tego tematu co jakiś czas i nie umiem sobie z nim poradzić. Otóż, niebieskich i czarnych diverów mam pod dostatkiem. Brakuje czegoś innego, żywego. i tu Doxa wydaje się być zasadnym wyborem, ale... w sztucznym świetle, podobnie jak ostrym słońcu, wskazówki wyglądają kiepsko. Podobny problem miałem z Helsonem Shark Diverem również z pomarańczową tarczą i czarnymi wskazówkami (był to powód sprzedaży tego zegarka).

 

Jak z tym żyć?

 

Bez-tytu-u.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 9.02.2022 o 17:20, Istvan napisał(-a):

Wracam do tego tematu co jakiś czas i nie umiem sobie z nim poradzić. Otóż, niebieskich i czarnych diverów mam pod dostatkiem. Brakuje czegoś innego, żywego. i tu Doxa wydaje się być zasadnym wyborem, ale... w sztucznym świetle, podobnie jak ostrym słońcu, wskazówki wyglądają kiepsko. Podobny problem miałem z Helsonem Shark Diverem również z pomarańczową tarczą i czarnymi wskazówkami (był to powód sprzedaży tego zegarka).

 

Jak z tym żyć?

 

Bez-tytu-u.jpg

 

Chyba bym sobie odpowiedział na pytanie dlaczego go naprawdę chcę. 

Bo masz dużą ochotę na tą Doxę konkretnie? 

Dla przykładu żona mi marudzi o tej konkretnie pomarańczowej Doxie bo jest fanką Cusslera. Oglądała film i już, taką chce i koniec. :)

Ty masz już nurków pod dostatkiem? Chcesz mieć w kolekcji "tylko" nurki?  Miałeś okazję go mierzyć?

 

Jak sobie z tym poradzić?

Uważam, że jeżeli masz na niego kasę to zapomnij o tym zegarku na jakiś czas, Jak się trafi promocja - kupuj. 

Jeżeli nie podoba Ci się kolor wskazań w odniesieniu do tarczy może się skończyć odsprzedażą. Tak to działa. Zegarek trzeba czuć na 100% bo później się żałuje i kombinuje żeby sprzedać. 

 

Edytowane przez SPS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 9.02.2022 o 17:20, Istvan napisał(-a):

i tu Doxa wydaje się być zasadnym wyborem, ale... w sztucznym świetle, podobnie jak ostrym słońcu, wskazówki wyglądają kiepsko.

 

Miałeś ją w rękach czy tylko na podstawie zdjęć?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 9.02.2022 o 21:04, SPS napisał(-a):

 

Chyba bym sobie odpowiedział na pytanie dlaczego go naprawdę chcę. 

Bo masz dużą ochotę na tą Doxę konkretnie? 

Dla przykładu żona mi marudzi o tej konkretnie pomarańczowej Doxie bo jest fanką Custlera. Oglądała film i już, taką chcę i koniec. :)

[...]

 

 

Cusslera jest fanką, nie Custlera 🙂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bez zmian ;] 

IMG_20220306_103525.jpg


  👉📸 All Rights Reserved®                                                                    Diver'sholic 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaka jest różnica między Sub300 a Sub300T bo nie mogę doczytać?

Ma ktoś może wersję karbonową Aqualung i może się podzielić wrażeniami?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co myślicie aby do tej doxy wsadzić pasek nato? Będzie pasować czy słabo to może wyglądać :D

 

Zegarek męski Doxa D-Light 173.90.101M.15

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NATO z definicji i konstrukcji to pasek do zadań specjalnych…pytanie czy to zegarek do zadań specjalnych. Są takie próby ale najczęściej w mniej szlachetnym segmencie rynku zegarkowego… ( choć Moonwatch miał kiedyś w skrzyni „pogrzebowe”  NATO ) .Może lepszy byłby materiałowy ale dwuczęściowy. 
EDIT widzę w innym wątku, że to poszukiwanie „zegarka do paska”… 

B740CD61-4EE4-409C-955E-4FAE199FBB8B.jpeg

BD199256-B297-49BE-BDB4-DA989355A8DA.jpeg

244DBB68-9EF3-4238-8A5F-1C0ED878DDD6.jpeg

Edytowane przez desmo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj wysmarowałem takie cuś:

 

277366742_5001155216670771_8474065244264706036_n.jpg.e8bfe234c751e047a1d0f0d29b0811dd.jpg

 

 

A dziś Doxa zrobiła coś zupełnie odwrotnego :) Co sądzicie?

 

564136025_Beztytuu.thumb.png.a7ad69da15f0f4d63bb83aea4135a47d.png

 

Jak dla mnie pomijając horrendalną cenę to wersja w carbonie z czarnym paskiem byłaby odlotowa. Szkoda że reszta nie ma lumy na cyferblacie.

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Doxa się stara, wypuszcza nowe wersje, a Maranez w międzyczasie zdecydował się wypuścić również "tradycyjną" trzysetkę. Właśnie widziałem w ofercie, szkiełko prawidłowe, jak denko od butelki...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 6.03.2022 o 10:57, lysolek007 napisał(-a):

bez zmian ;] 

 

 

Wow, ale rewelacyjne zdjęcie! I nawet są te gwiazdki, przez które przegrałem konkurs fotograficzny w sierpniu ;)

 

Biało-karbonowa Doxa Sub moim zdaniem jest bardzo ożywcza. A widzieliście tę wersję? [pewnie tak ;) ]

 

Doxa-Sub-300-Aquamarine-7-scaled.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Edmund Exley napisał(-a):

 

Wow, ale rewelacyjne zdjęcie! I nawet są te gwiazdki, przez które przegrałem konkurs fotograficzny w sierpniu ;)

 

Biało-karbonowa Doxa Sub moim zdaniem jest bardzo ożywcza. A widzieliście tę wersję? [pewnie tak ;) ]

 

Doxa-Sub-300-Aquamarine-7-scaled.jpg

Oczywiście i w kwestii mojego poprzedniego posta ciekawi mnie czy sprzedaż Aquamarine Doxy podskoczyła od wypustów jasnoniebieskich Rolexów czy Patka :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 22.04.2022 o 13:40, Edmund Exley napisał(-a):

 

Wow, ale rewelacyjne zdjęcie! I nawet są te gwiazdki, przez które przegrałem konkurs fotograficzny w sierpniu ;)

 

Biało-karbonowa Doxa Sub moim zdaniem jest bardzo ożywcza. A widzieliście tę wersję? [pewnie tak ;) ]

 

Doxa-Sub-300-Aquamarine-7-scaled.jpg

Dzięki, piękny ten turkus miałem kupić ale mam już dwa Squale turkus, więc padło na łowce rekinów ;] 

IMG_20220427_110615.jpg


  👉📸 All Rights Reserved®                                                                    Diver'sholic 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

;]

IMG_20220430_165858.jpg

IMG_20220430_163943-02.jpg

IMG_20220430_165153.jpg


  👉📸 All Rights Reserved®                                                                    Diver'sholic 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Po wujku taki okaz mi został, nawet całkiem dobrze zachowana. 
IMG_20220430_084600.thumb.jpg.3a0ac89820075277638568c7d853e418.jpg
a gdzie pasek z aligatora?
Gratuluję - piękna.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.