Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Encanto

Klub Miłośników Zegarków DOXA

Rekomendowane odpowiedzi

Wracając do kwestii różnic w budowie 300T i 300, sprawdziłem, jak się do tego odniósł Maranez w swoich głęboko (bardzo głęboko) inspirowanych modelach Samui. Otóż Maranez to w zasadzie zlekceważył. Samui Vintage (niby odpowiednik 300) różni się od "zwykłego" Samui (niby odpowiednik 300T) wyłącznie wypukłym szkłem. Bezel w obu wygląda jak w 300T (grubszy, na wyższym "cokole"), ale z kolei żaden z tych zegarków nie ma zaworu helowego. Wiele wskazuje na to (chociaż w ręce żadnego nie miałem), że zegarki są w identycznych kopertach, a jedyną różnicą jest szkło. Jest jak widać granica zaangażowania projektowego firm kopiujących.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie,

szukam gumy do sub 200, macie jakieś sprawdzone propozycje poza oryginalną, której cena nie zachęca do zakupu? 
 

bede wdzięczny za każda propozycje ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawy artykuł na stronie Doxa  https://pl.doxawatches.com//blogs/doxa-b-log/doxas-spirit-of-adventure?fbclid=IwAR0FFUp2bLkMZEL3lLp5bLNAcmkRfjJe_MuBBUL_krl04TR6lEt2J8wYihs

 

Czyżby się szykuje jakieś specjalne wydanie Sub 300T?


  👉📸 All Rights Reserved®                                                                    Diver'sholic 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MEGA zdjęcia! Powinieneś im fotki do katalogów i strony internetowej robić.

Za każdym razem jak widzę twoje zdjęcia 300-ki to zaczyna mnie korcić jej zakup…

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Może nie do katalogu ale za to ze spacerku
Tyle razy co chciałem go sprzedać ale nie umiem się z nim rostać. Mój wakacyjny 

 

IMG_8522.jpeg

Edytowane przez Picy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
On 5/1/2023 at 10:54 AM, cordi7 said:

MEGA zdjęcia! Powinieneś im fotki do katalogów i strony internetowej robić.

Za każdym razem jak widzę twoje zdjęcia 300-ki to zaczyna mnie korcić jej zakup…

 

Zgadzam sie w 100%.

Dawno nie miałem czegoś takiego, że po obejrzeniu zdjęc zegarka, którego nigdy nie rozważałem od razu pomysłalem o zakupie. Miodne i zegarek i zdjęcia.

Dałbym Ci plusa ale jeszcze nie mogę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A tym czasem do oferty dołączyła Doxa SUB 300T Clive Cussler Edition. Najbardziej oryginalna ze wszystkich wersji. WR 1200m. Zobaczcie sami:

 

IMG_20230519_092047.jpg


Małżeństwo i zegarki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakby ktoś był zainteresowany, właśnie wystawiłem za grosze swoją Doksę California, w ofertach niepłatnych. Nie noszę, a może wielbiciel marki szukał akurat niedrogiego pozłacanego garniturowca, to daję znać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szybkość podejmowania decyzji zadziałała i tak bez planu stałem się posiadaczem Doxy na mechanizmie ETA 2824-2. Dzięki @Sierżant Julian. :) 

 

 

IMG_20230524_071047.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
25 minut temu, Wamo napisał(-a):

A ja się spóźniłem 😉

Zwycięzca może być tylko jeden. ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 19.05.2023 o 09:32, AK&AK napisał(-a):

A tym czasem do oferty dołączyła Doxa SUB 300T Clive Cussler Edition. Najbardziej oryginalna ze wszystkich wersji. WR 1200m. Zobaczcie sami:

 

IMG_20230519_092047.jpg

Szkoda, że pewnie kosztuje "furę kasy", bo wygląda super. Świetna tarcza. Co na to Kolega @lysolek007? :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, Paulus57 napisał(-a):

Szkoda, że pewnie kosztuje "furę kasy", bo wygląda super. Świetna tarcza. Co na to Kolega @lysolek007? :) 

 

A ja mam wątpliwości. Doxa nawiązująca do Cusslera nie może NIE BYĆ pomarańczowa. Ta wygląda, jakby miała raczej upamiętnić zatonięcie Titanica 🙂

Edytowane przez Sierżant Julian

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Sierżant Julian napisał(-a):

 

A ja mam wątpliwości. Doxa nawiązująca do Cusslera nie może NIE BYĆ pomarańczowa. Ta wygląda, jakby miała raczej upamiętnić zatonięcie Titanica 🙂

Mamy inne zdanie, ale chyba więcej osób będzie chciało kupić ten zegarek, niż będzie dostępnych w tej limitacji. Zresztą zegarek będzie pewnie kosztował koło 3k USD a więc to zabawka nie dla mnie...

Tak to jest z zegarko-maniakami, jeden sprzedaje i się cieszy, drugi kupuje i też zadowolony. :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
21 godzin temu, Paulus57 napisał(-a):

Szkoda, że pewnie kosztuje "furę kasy", bo wygląda super. Świetna tarcza. Co na to Kolega @lysolek007? :) 

Katalogowo 2690 euro. 

20 godzin temu, Sierżant Julian napisał(-a):

A ja mam wątpliwości. Doxa nawiązująca do Cusslera nie może NIE BYĆ pomarańczowa. Ta wygląda, jakby miała raczej upamiętnić zatonięcie Titanica 

Wg Doxy może. A szczerze, to zaskoczyli, podobnie jak Ty też kojarzyłem Cussler/pomarańczowa Doxa. Można rzec, że na łatwiznę nie poszli. A zegarek upamiętnienia odkryte przy wsparciu fundacji Cusslera wraki, których nazwy wygrawerowano na deklu. 

20 godzin temu, Paulus57 napisał(-a):

Mamy inne zdanie, ale chyba więcej osób będzie chciało kupić ten zegarek, niż będzie dostępnych w tej limitacji. Zresztą zegarek będzie pewnie kosztował koło 3k USD a więc to zabawka nie dla mnie...

Tak to jest z zegarko-maniakami, jeden sprzedaje i się cieszy, drugi kupuje i też zadowolony. :) 

On nie jest limitowany, ale każdy egzemplarz będzie numerowany. To świetny pomysł Doxy - jak się nie przyjmie, to nie będą niesprzedane egzemplarze limitacji zalegać latami na półkach salonów. Jak się przyjmie, to nie ma problemu, że limitacja ogranicza sprzedaż...


Małżeństwo i zegarki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, AK&AK napisał(-a):

 

On nie jest limitowany, ale każdy egzemplarz będzie numerowany. To świetny pomysł Doxy - jak się nie przyjmie, to nie będą niesprzedane egzemplarze limitacji zalegać latami na półkach salonów. Jak się przyjmie, to nie ma problemu, że limitacja ogranicza sprzedaż...

To świetny pomysł. Nie słyszałem o takim rozwiązaniu. To jakaś nowa koncepcja?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, Paulus57 napisał(-a):

To świetny pomysł. Nie słyszałem o takim rozwiązaniu. To jakaś nowa koncepcja?

Nie wiem czy nowa, ale napewno dochodowa ;). Np. Vratislavia i Vis, gdyby nie był limitowany, tylko numerowany przyniósłby marce dużo większe pieniążki...


Małżeństwo i zegarki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 minut temu, AK&AK napisał(-a):

Nie wiem czy nowa, ale napewno dochodowa ;). Np. Vratislavia i Vis, gdyby nie był limitowany, tylko numerowany przyniósłby marce dużo większe pieniążki...

Numerowana seria, to lepszy dochód dla producenta a limitowana, to lepszy (możliwy) dochód dla kupującego. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj byłem obejrzeć pare Dox w sklepie. Cały czas myślę nad kupnem Doxy, mam dwa seesterny i bardzo mi odpowiada ich wygląd. Przymierzyłem Sub 200, 300t i 600t. Najwygodniejszy był 300t ale jakoś branzoleta wydawała się ciężka. 600t wydaje się być niepotrzebnie za gruby a sub 200 dziwne ma te endlinki branzolety. Jednak z tych trzech chyba wybrałbym sub 200 tylko chyba na gumie. Nic nie kupiłem, bo jedna rzecz mnie strasznie zraziła. Wszystkie trzy miały chamsko niewycentrowany bezel, każdy bezel też inaczej chodził, 300t strasznie luźno a sub 200 dosyć ciężko. Trochę wkurza takie podejście Doxy do kontroli jakości, to przecież nie jest Seiko za 1000zł. W Seesternach bezele chodzą pierwsza klasa, to najlepsze bezele w mojej kolekcji. Doxa powinna poprawić swoją jakość bezeli i lumy, bo straci dużo kupujących na rzecz Maraneza i Seestern.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie każdy przepada za postarzanymi fabrycznie zegarkami- tarcz, lumy czy kopert- ale moim zdaniem bardzo ciekawa wersja.
Zastanawia mnie jednak czemu we wszystkich recenzjach czy ofertach sklepowych jest podawany WR 1200m a na stronie Doxy, standardowe dla modelu 300T, WR 300m.

http:// https://eu.doxawatches.com/collections/sub-300t-clive-cussler/products/sub-300t-clive-cussler?variant=44546171437322


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 30.05.2023 o 20:15, Slimturtle napisał(-a):

Wczoraj byłem obejrzeć pare Dox w sklepie. Cały czas myślę nad kupnem Doxy, mam dwa seesterny i bardzo mi odpowiada ich wygląd. Przymierzyłem Sub 200, 300t i 600t. Najwygodniejszy był 300t ale jakoś branzoleta wydawała się ciężka. 600t wydaje się być niepotrzebnie za gruby a sub 200 dziwne ma te endlinki branzolety. Jednak z tych trzech chyba wybrałbym sub 200 tylko chyba na gumie. Nic nie kupiłem, bo jedna rzecz mnie strasznie zraziła. Wszystkie trzy miały chamsko niewycentrowany bezel, każdy bezel też inaczej chodził, 300t strasznie luźno a sub 200 dosyć ciężko. Trochę wkurza takie podejście Doxy do kontroli jakości, to przecież nie jest Seiko za 1000zł. W Seesternach bezele chodzą pierwsza klasa, to najlepsze bezele w mojej kolekcji. Doxa powinna poprawić swoją jakość bezeli i lumy, bo straci dużo kupujących na rzecz Maraneza i Seestern.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

 

To jest ten lekki problem z Doksami. W przypadku najczęściej kopiowanego Roleksa nikt nie ma wątpliwości, że wybierając ze względów finansowych jakiegoś ping-ponga, Steeldiva czy powiedzmy Davosę, zamiast zegarka wykonanego zgodnie z najwyższymi standardami i z mechanizmem in-house, dostaję kopię lepszą lub gorszą, ale zawsze jakoś tam nie mającą startu do oryginału. Który to oryginał oprócz tego reprezentuje bardziej prestiżową markę. Natomiast jeśli chodzi o Doksy Sub, parę razy już zetknąłem się z opiniami, że Maranezy są wykonane staranniej i że Doxa oprócz samej historycznej marki (niech będzie, że i nawet prestiżowej) nie oferuje nic, czym by mogła twórcom kopii zaimponować. To jest nieco frustrujące. Osobiście jestem zdania, że co Doxa, to Doxa, Dirk Pitt, Cousteau, itd. (może jestem zegarkowym snobem), ale chciałoby się, żeby oryginał był lepszy od cóż, nieordynarnej, ale poniekąd jednak podróby. A może w cenie kilkunastu tysięcy po prostu nie da się tego osiągnąć?

Edytowane przez Sierżant Julian

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Sierżant Julian napisał(-a):

 

To jest ten lekki problem z Doksami. W przypadku najczęściej kopiowanego Roleksa nikt nie ma wątpliwości, że wybierając ze względów finansowych jakiegoś ping-ponga, Steeldiva czy powiedzmy Davosę, zamiast zegarka wykonanego zgodnie z najwyższymi standardami i z mechanizmem in-house, dostaję kopię lepszą lub gorszą, ale zawsze jakoś tam nie mającą startu do oryginału. Który to oryginał oprócz tego reprezentuje bardziej prestiżową markę. Natomiast jeśli chodzi o Doksy Sub, parę razy już zetknąłem się z opiniami, że Maranezy są wykonane staranniej i że Doxa oprócz samej historycznej marki (niech będzie, że i nawet prestiżowej) nie oferuje nic, czym by mogła twórcom kopii zaimponować. To jest nieco frustrujące. Osobiście jestem zdania, że co Doxa, to Doxa, Dirk Pitt, Cousteau, itd. (może jestem zegarkowym snobem), ale chciałoby się, żeby oryginał był lepszy od cóż, nieordynarnej, ale poniekąd jednak podróby. A może w cenie kilkunastu tysięcy po prostu nie da się tego osiągnąć?

I właśnie w detalach jest różnica… mam namyśli modele Doxy Sub, które były produkowane przed wejściem do „szerszej sprzedaży” w 2020 roku(bodajże). Porównujac  nowe wypusty, z tymi starszymi(tu mam na myśli modele z lat 200x), które były produkowane w znacznie mniejszych ilościach to różnica w pracy bezela czy krawędzi koperty jest wyraźnie odczuwalna. Nie dziwi mnie, że przy masowej produkcji utracili te jakość z której te divery słynęły. Stare wypusty były produkowane w zupełnie innym miejscu niż pozostałe modele doxy. Jeszcze kilka lat temu doxe sub traktowało się jako zupełnie inna markę niz inne doxy. 
Firma może nie słynęła z dobrej organizacji, ale zegarki robili Top! 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

;] 

IMG_20230607_091232-01.jpg


  👉📸 All Rights Reserved®                                                                    Diver'sholic 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.