Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Dascola

Galeria Gustava Beckera

Rekomendowane odpowiedzi

3 minuty temu, mechanik napisał(-a):

Oryginalny ale już  Junghans 🙂

 Boxer był w moim mniemaniu Junghansa, ale dlaczego na tarczy logo GB??

Co jest na mechaniźmie?

 


Pozdrawiam Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
22 minuty temu, mechanik napisał(-a):

Oryginalny ale już  Junghans 🙂

Czyli nie do końca skłamałem. :). To w takim razie, to już produkt Junghansa po przejęciu Beckera. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej Marketing . Ja mam Junghanso-Beckera-Leijona. ..... Taką kombinację stworzyli .

Na tutejszym rynku , bardzo znany był Becker i tutejsza firma Leijona . Więc na tarczy je zaznaczono . A w środku mechanizm Junghans.

IMG_4097.JPG

IMG_4105-crop1.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, mechanik napisał(-a):

Marketing ,🙂na werku  pewnie Junghans

Nie zawsze na werku był Junghans. Mam budzik GB model Boxer Prima, na mechaniźmie którego jest sygnatura Beckera i oznaczenie werku W231. Datowany na listopad 1936 roku (36 11).

 

115756602_GBBozerPrima3.thumb.jpg.70076c65239663e57870db30cfc0d96b.jpg

 

 

 

14530098_GBBozerPrima11.thumb.jpg.de8adbc5f60286a96ee7c14858dd3759.jpg

 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Teddy61 napisał(-a):

Nie zawsze na werku był Junghans. Mam budzik GB model Boxer Prima, na mechaniźmie którego jest sygnatura Beckera i oznaczenie werku W231. Datowany na listopad 1936 roku (36 11).

 

115756602_GBBozerPrima3.thumb.jpg.70076c65239663e57870db30cfc0d96b.jpg

 

 

 

14530098_GBBozerPrima11.thumb.jpg.de8adbc5f60286a96ee7c14858dd3759.jpg

 

 

 

 

Mam dokładnie taki sam mechanizm.

IMG_2408.thumb.jpeg.77ccf5e3e15d38e764e1d6b949c28fe2.jpegIMG_2407.thumb.jpeg.062a73c550e3c09c1e14b9322919d071.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

G.Becker z 1916 r . ( niby )

Ciekawa tarcza i czy takie w GB bywały , czy jednak jest zapożyczona ?

1010398163.jpg

1061538077.jpg

1084932350.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No nie wiem , czy katalogowy ...... ale nie mam wszystkich katalogów , więc nie mogę dać jasnej odpowiedzi . 

Zastanawiające jest , że na plecach , nie ma tuszowej pieczęci ( a od kilu lat weszła w użycie ) . Nie ma numeru , który często był pisany ołówkiem . Nie widzę śladów , po pionizerach , no i inny jest zaczep , za który wieszano zegar ....  zwykle , była to prosta blaszka i wycięty rowek w płycie pleców.   No , ale Becker , korzystał także z innych stolarni.  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tym wszystkim nawet nie zarejestrowałem, że nie ma pionizerów.

Plecy czyste.

Śledztwo w toku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No cóż, trzeba poczekać na kolegów, którzy mają więcej wiedzy. Ale po odkręceniu wieszaka mechanizmu, będzie widać, czy są ślady po innych otworach dla innego wieszaka, bo może skrzynia wtórna. Jak nie, no to jest całość. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wychodzi że stałem się posiadaczem takiego mechanizmu w stanie 'upadłym'. Jest jeszcze wieszak od zestawu. 
Numer 4570. Nie mam pojęcia do czego ten mały trybik mógłby służyć... (?)

012.thumb.jpg.fa0056b910abe42036efe616429f3301.jpg
011.thumb.jpg.dac114cc1a04cce5f5e7a01377ee831e.jpg

010.thumb.jpg.8a771c1427d0ae894eeab5c4a9976ad6.jpg

008.jpg.df226aa4dd62ab0685a2c979f6a35265.jpg

004.thumb.jpg.dbfbb6f57d9b6efa1b6530c41c61564b.jpg

006.thumb.jpg.66a056b424a146721137051c0c4c51c9.jpg

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ooo, SUPER ! ...... zazdraszczam ! 

..... a ten trybik jest na osi godzinowej ? ..... może tam powinna być ,, łódeczka " ( czyli, jakby sprężynka, która występuje w wielu zegarach ) , a po jej zgubieniu, ktoś wrzucił co miał pod ręką, by skasować luz wzdłużny. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Yahagi napisał(-a):

Wychodzi że stałem się posiadaczem takiego mechanizmu w stanie 'upadłym'.

Gdybym ja trafił takiego złomka, bardzo bym się ucieszył. 

Wprawdzie jest w nim sporo braków, ale części mechanizmu można dorobić. 

Tarczę myślę, że też trzeba będzie dorobić. 

Dopasować bloczki, wahadło, wagi... 

Ze skrzynią może być problem, w razie czego też można na wzór zlecić wykonanie nowej. 

Pewnie, że nie będzie to w całości oryginalny zegar, ale serce będzie miał z 1860 roku. 

Gratuluję nabytku i już wyobrażam sobie jak wygląda na ścianie. 

Powodzenia w kompletowaniu reszty. 

 

Pozdrawiam Jacek 


"Na żadnym zegarze nie znajdziesz wskazówek do życia" 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spróbuję podejść do niego... jeśli koszta mnie nie przerosną. Chód jest kompletny, więc jeśli będzie poza moim zasięgiem finansowym - to może tylko tarczę na razie i wskazówki... a bicie będzie musiało zaczekać. 
Wagę i wahadło mam jak należy... Wskazówki myślę, że da radę dokupić.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Super Ci się mechanizm trafił! Chyba jeden z najwcześniejszych zegarów GB z biciem...? Spodziewałem się na nim oznaczeń 1Q czy 2Q... Nie ma ich pod mostkiem ogranicznika drążka kotwicy? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
29 minut temu, Kerims napisał(-a):

Super Ci się mechanizm trafił! Chyba jeden z najwcześniejszych zegarów GB z biciem...? Spodziewałem się na nim oznaczeń 1Q czy 2Q... Nie ma ich pod mostkiem ogranicznika drążka kotwicy? 


no właśnie rzecz w tym, że nie ma...
Też szukałem 1Q / 2Q na zdjęciach, gdy je dostałem ... i trochę mnie to z tropu zbiło. Dodatkowo nie było widać numeru na płycie tylnej... więc wcale nie miałem pewności co biorę. Ten numer pod zieloną plamą był... jak trochę zmyłem - to się pokazał. 
Jak przesyłka dotarła i zobaczyłem wieszak - to już wiedziałem co to.

Dwuwagowe - były starsze... 'sławny' 1668 np.  W archiwum mam starsze chodziki z sekundnikiem. Ale starszych dwuwagowych z sekundnikiem - to nie...
Może były, ale ja przynajmniej nie mam punktu odniesienia. To wygląda na taką trochę 'lepsiejszą' wersję. No i tu problem będzie, bo skrzynia zapewne też taka 'lepsiejsza' była .. no i taka 'lepsiejsza' by tu pasowała. Myślę, że zrobić od podstaw 'pocztową' to jeszcze w moim zasięgu by było... ale taką de-luxe - to nie mam pomysłu. Straszna kasa sie zaczyna robić... Bo to tylko mech z wieszakiem jest na razie i niekompletny na dodatek..  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ważne, że jest.... nie ma co się spieszyć, napewno jakaś skrzynia się trafi. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę że powinieneś szukać skrzyni w tym stylu ...

B19.jpeg

B25.jpeg


Czasem lepiej powiedzieć coś, nie mówiąc NIC!  🤔

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, LESKOS napisał(-a):

Myślę że powinieneś szukać skrzyni w tym stylu ...

B19.jpeg

B25.jpeg

Taką skrzynkę nową dorobi bez problemu ten "Gość" koło Częstochowy. 

Tylko wcześniej trzeba skompletować tarczę z ramką.


Każdy stary człowiek ma swoją historię i powód, dlaczego jest taki, a nie inny. Pomyśl o tym, zanim mnie osądzisz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, LESKOS napisał(-a):

Myślę że powinieneś szukać skrzyni w tym stylu ...

B19.jpeg

B25.jpeg

 

 

Właśnie coś takiego sobie wyobrażam do tego mechanizmu. Ale to będzie chyba projekt na długie miesiące zaplanowany. Dziś mechanizm do Bartka posłałem ... Nie będzie łatwo taką znaleźć... nie wiem czy jednak nie będzie trzeba zrobić. 

LESKOS - dzięki za to pfoto... jest już jakiś punkt odniesienia.
:)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
37 minut temu, jerzy1234 napisał(-a):

Witam tak robi skrzynie ale ceny ma z kosmosu

Zrobisz taniej?

 

Wiedza i umiejętności starych technik powinny być Cenne...

 

To są "umierające zawody" --- jak zegarmistrzostwo  zresztą...

 

 Ile zapłacisz, za odnowienie zabytkowych ( tu wpisz...)

Zawsze możesz poszukać oryginału do odnowienia :)  (za które to odnowienie słono zapłacisz....

Podam taki sobie przykład..... kupiłem elkektyczną bieliżniarkę ( tzw wertiko) za 300. Podjeczhałem do pracowni i zapytałem ile by kosztowała renowacja : - 1500 pln padła odpowiedż.

 Zapytałęm ile kosztuje( podobne do mojego) to już gotowe.... = 1400 :)  (już odnowione....)

 

Co zrobiłem?? 

Edytowane przez mkl1

Pozdrawiam Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety mkl1 ma rację. Prace remontowo-renowacyjne tanie nie są , zarówno te stolarskie jak i zegarmistrzowskie , w sensie kosztów materiałów jak i maszyn i sprzętu. Profesjonalny sprzęt kosztuje naprawdę spore pieniądze , a gdzie wiedza i czas niezbędny do wykonania ... 

Przyglądałem się kiedyś przez jakiś czas pracom renowacyjnym prowadzonym przez profesjonalistów stolarstwa artystycznego... i nabrałem sporo szacunku dla tych panów - chapeau bas! Zatem z mojej strony duży szacun dla konserwatorów i zegarmistrzów.

Żeby nie było za słodko to powiem, że nie zawsze się zgadzam z wszystkimi metodami renowacji czy wytwarzania współcześnie elementów do renowacji , czy nawet stosowanych metod barwienia czy pokrywania powłokami drewna .

Lubię metody tradycyjne, jak i środki tradycyjne, widać wtedy trochę "ręki" wykonawcy a nie perfekcję maszyny , ale to nie zmniejsza mojego szacunku dla tych ludzi jeśli stosują takie maszyny (chodzi np o frezarki CNC). 

Nie chcę tu uprawiać kryptoreklamy, ale jest kilku producentów skrzyń i zawsze można ponegocjować, zarówno budowę jak i renowację. 

No cóż taniego hobby jakoś tak nie wybraliśmy,  ale za to daje sporą satysfakcję i to jak patrzę na moje zegary - na lata 😉  


Czasem lepiej powiedzieć coś, nie mówiąc NIC!  🤔

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.