Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Degustatorr Noir

Klub Miłośników Zegarków OMEGA

Rekomendowane odpowiedzi

Zastanawiam się, czy nie włożyć ich do oddzielnych pudeł żeby się nie pobiły, bo jeszcze sobie coś zbiją lub przynajmniej się podrapią :lol:

Jest jeden plus bo Omegi obskoczą biednego małego Rolexa i go obiją :lol:

Edytowane przez Krystian

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie no dlaczego zaraz kłótnia, ktoś kiedyś pokazał jedynego Rolexa jakiego fabryka wypuściła z niecentrujacym bezele, a teraz rozmawiamy o niedokladnych i magnesujacych się Omegach, to są po prostu fakty wiec o co się kłócić?

 

 

 

 

 

 

:-))


Beware the fury of a patient man.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rolex do siebie,Omega do siebie:-) :-)

Cook a jak mam dwie Omegi i jednego Rolexa to mam iść do tego samego kąta ( corner ) co nicon?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Irek, Rolex nie był jedyny :lol:

Darek Chlastawa był najlepszy bo pisał, że trzeba bardzo mocno przekręcić bezele żeby nie centrowały.

Widocznie pracownicy salonów w Warszawie byli instruowani żeby z całej siły przekręcać bezele bo mają być krzywe w ich salonach :lol:

 

Cook a jak mam dwie Omegi i jednego Rolexa to mam iść do tego samego kąta ( corner ) co nicon?

Ty masz siedzieć cicho wszędzie :D Edytowane przez Krystian

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra , kupię sobie G - shocka i będę się śmiał z Waszych obsesji

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak w temacie dokładności co-axial'a - miałem PO na 2500C, robiła średnio na dobę od +8 do +16s co po tygodniu dawało ewidentną odchyłkę skutkującą korektą wskazań. Proste 2824-2, które mam w dwóch zegarkach jest w obu przypadkach dokładniejsze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra , kupię sobie G - shocka i będę się śmiał z Waszych obsesji

Myślisz, że tam nie ma tego typu dylematów i wszyscy kochają G-Shock? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupię tego co synchronizuje przez gps, iphona i co tam jeszcze wymyślą ...i zapłacę ułamek tego co za Wasze dramatycznie niedokładne Omegi z certyfikatami dokładności

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cook a jak mam dwie Omegi i jednego Rolexa to mam iść do tego samego kąta ( corner ) co nicon?

Nikt nigdzie nie ma isć:-) :-)

Tylko Omega to Omega ,a Rolex To Rolex:-) :-) -jeszcze poczytajá co tu piszemy i zrobia wspolny model:-) :-) :-) :-)

Z niecetrujacym bezelem i namagnetyzowany,limitacja taka:-) :-)


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trzeba do Omegi napisać, żeby opcjonalnie sprzedawali tańsze zestawy bez COSC bo i tak nie mają żadnego znaczenia :lol:  :P  ;)

Nie martwcie się chłopaki, na niedokładnym chodzie świat przecież się nie kończy. Omega ma np piękną historię! :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I w kosmos latała ... :lol:


"Miłownik dokładnego zegarka, to jest dobrego chronometru..."

pozdrowienia, Tomasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...dna Rowu Mariańskiego oczywiście :)

Tomku, umówiliśmy się przecież, że nie będziemy zawstydzać miłośników Omegi (bo mimo wszystko bardzo ich lubimy) :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem masz dużego pecha i tyle.
Miałem dużo Omeg i żadna powyżej 1990 roku nie zrobiła mi nigdy więcej niż 5s na dobę, a większość robiła 0-1s na dobę.
Oddaj do regulacji jak Ci tyle robi bo coś z nią nie tak.
Ps. Kiedy był ostatni serwis i z którego roku jest ten zegarek?

 

W takim razie jestem w jakiejś sekcie pechowców. Pierwsza Omega cal 9300 SM PO Big + 15 sek  teraz mam drugą Omegę SM cal 8500 Big Si14  + 10 sek W zespole mam 4 nurków moich byłych kursantów najbardziej stabilna robi +7 sek najbardziej PECHOWA od - ( minus) 12 do + ( plus) 17 ŻADNE RGULACJE NIE PRZYNIOSŁY NAJMNIEJSZEJ NAWET POPRAWY. Żeby nie siać plotek to tylko powiem że według dość znanego zegarmistrza w środowisku powodem jest CoAxial którego regulowalność jest przypadkowa i nie ma w niej żadnej sprawdzającej się praktyki można regulować i próbować trafiać w jak najbliższy oczekiwanemu efekt końcowy. Mnie dokładność do 1 minuty wystarczy nie boli mnie to więc Omega jest dla mnie ok Ale nie wierzę że ktoś ma 2 Omegi CoAxial i chodzą mu o obie z dokładnością do +1 sek/24 h 

 

Edytowane przez Centurio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie- jak Bartkowi pokazałeś niedoróbki jego Rolexa, to jak nim wku...ony piz..ął, to poleciał mu też w kosmos ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rolex FSDIS - First Sea Dweller In Space - edycja limitowana - 1 egzemplarz :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.