Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Degustatorr Noir

Klub Miłośników Zegarków OMEGA

Rekomendowane odpowiedzi

Wystarczy jedno zdanie-ma większą siłę niż stek szyderstw....

jest ok :) , zapominamy o sytuacji.

Edytowane przez Master Yoda

Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość raphael1215

Już były pudełka "do oryginalnego zegarka omega" (ktoś pisał o tym na forum, nawet kupił nieświadomy. Ale zgłosił sprawę do odpowiednich służB): i wszystko prawie zgodnie z prawem bo to były pudełka do... a nie pudełka oryginalne. A, że mała szkodliwość czynu to interes kwitł.

 

PS bezpieczne narzędzie do zmiany pasków w Omedze to takie o konstrukcji szczypcowej. Ktoś wie gdzie takie można u nas dostać?

 

post-56849-0-61618000-1450142708_thumb.jpg

Edytowane przez raphael1215

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Każde narzędzie może być bezpieczne jeżeli umiesz się nim posługiwać i każde może być niebezpieczne jeżeli nie umiesz ;)

Tomek kupował takie w jakimś niemieckim sklepie o ile dobrze pamiętam. Pewnie poda Ci źródło jak zajrzy do wątku ;)

Edytowane przez Krystian

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tutaj masz od kilka wersji w różnych cenach od 40€ do 250€

http://www.watch-tool.de/html/bracelet_tools.php

 

Gdyby ktoś miał jakieś doświadczenie w używaniu takich narzędzi to prośba o info jak się sprawują no i czy jest sens dopłacić do Bergeona 200€?

Edytowane przez pkc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zależy do jakich zegarków. Do Rolexa warto, bo bez problemu Bergeon z odpowiednimi końcówkami radzi sobie z zegarkami tej firmy.

Jeżeli chodzi o rzadkie zdejmowanie teleskopów łatwiej dostępnych to nie ma sensu kupować Bergeona.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam takie urządzenie jak na zdjęciu Kolegi raphalea1215 - dokupiłem cieńsze widełki do Tudora ( Rolexa ) i działa bardzo dobrze

kupowałem na watch-tool.de

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Osobiście nie miałbym ochoty nosić oryginalnego zegarka na podrabianej gumie/bransolecie.

 

To chora kombinacja, jak mnie nie stać nie kupuje, ew. szukam używanej.

 

W mojej ocenie można się spodziewać, że Ali sprzedaje podróby z logo znanych marek.

 

Mówienie, że nowa jest za droga nie mam sensu gdyż tak naprawdę na zegarkach zacnych firm jest mega marża podobna jak na ich gumie, będąc konsekwentnym nie należałoby kupować także wspomnianych zegarków.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakość jest dobra, ale zgadzam sie ze przypał z logotypami wiec nie będę ich nosił i tak jak pisałem poszły przez balkon. Nie miałem intencji promować podróbek, opisałem sytuacje ale przyjmuje opinie i zgadzam sie z Wami.

Odnośnie wykorzystywania dzieci to forum o zegarkach (często b. drogich) nie jest chyba najlepszym miejscem na rozmowę o nierównościach społecznych :) Koledze natomiast serdecznie współczuje historii z dzieckiem, to na pewno nie jest dla Ciebie łatwe wiec, kończę temat z mojej strony w tym momencie.

Edytowane przez das

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też miałem sytuację, że u pana Chińczyka kupowałem zapięcia inspirowane Omegą i Heuerem. I chyba nawet w ofercie była możliwość wyboru wersji z logotypami lub bez.

 

Inna sprawa, kupiłem kiedyś na allegro pasek z myślą o Carrerze, w cenie praktycznie było zapięcie podróba. Gdybym miał ją nosić - trafi najpierw na warsztatową szlifierkę w intencji logotypu właśnie...


Trzyzegarkowiec. No niestety już jednak ośmio-...

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja natomiast jestem ciekaw jakości tego zapięcia, bałbym się chyba coś takiego założyć do zegarka z jakąkolwiek wartością.

Zgadzam sie, bo sam mialem taka sytuacje po zakupie Pama. Kupilem pasek a la Panerai (bez loga B) ) za 100pln (jest gdzies fotka w klubie milosnikow Pamow).

Samo wykonanie bylo bardzo porzadne i wg mnie praktycznie jak oryginal, ale... no wlasnie - po miesiacu noszenia wychodzac szybko z domu stoje na klatce czekajac na winde i chce zalozyc zegarek a tu trzask! :blink: Klamra wyskoczyla jak z korka po szampanie i gdyby nie fakt, ze zakladajac zegarek byl on docisniety do mojego brzucha, to upadek na posadzke bylby murowany :wacko:

Rownie dobrze moglo sie to stac podczas noszenia i wtedy moglby byc problem, dlatego tez uwazam, ze kupowanie takich rzeczy z niesprawdzonych zrodel jest mocno ryzykowne B)

Edytowane przez artme

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Artme masz pewnosc, ze nie zdazyloby sie to z oryginalna ? Pytam, poniewaz dosc dokladnie opisujesz okolicznosci zdarzenia ale nie bardzo z Twojego opisu wiem dlaczego ta klamra  strzelila (wyskoczyla) z jakiego powodu ? Zuzycie , jakies napiecie, wada produkcyjna, Twoja nieuwaga, teleskop nie wytrzymal ?


Przepraszam za brak polskich znakow ale po prostu ich nie mam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość raphael1215

Pomijając sam fakt dzieci i nierówności społecznych to co pisał kolega artme zawsze pozostaje ryzyko uszkodzenia zegarka np przez to, że klamra czy pasek pęknie. Kwestia zastanowienia się czy warto ryzyko podjąć przy zegarku za kilkanaście tysięcy. W oryginale tez oczywiście może zdarzyć się podobna wada ale to są przypadki 1 na kilka milionów sztuk bo jakaś kontrola jakości i technologia produkcji jest. Dlatego płacimy tyle za oryginalny pasek. natomiast wątpię żeby producent podróbek miał zaplecze technologiczne albo wydawał dziesiątki tysięcy dolarów na badania wytrzymałościowe kauczuku i kolejne dziesiątki tysięcy  na laboratoria, które są odpowiedzialne za dobór odpowiedniej mieszanki kauczuki itp, żeby pasek spełniał normy wytrzymałościowe np na pękanie czy rozciąganie

Edytowane przez raphael1215

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wierzę że Omega wydaje miliony na badania skóry w swoich paskach i że te paski są chociaż odrobinę wytrzymalsze od paska za 100zł jakiegoś Brosa czy Hirscha. Bez przesady.

 

Przy okazji, myślałem że wszyscy już wszystkim wszystko wyjaśnili w temacie ;).

te paski Omegi po roku do niczego juz sie nie nadaja. Z aligatorem jest jeszcze gorzej bo juz po 3 miesiacach uzytkowania wykazuja slady zuzycia od spodu a takze zalamania skory/przebarwienia przy zapieciu.


Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie dlatego apeluję.Omedzę najładniej w stali.I tak je nośmy:)


Tisell Klub Polska

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

30be3ab91c009f3d7ee03c0117211d10.jpg

 

A ja nie dzisiaj nie dość ze na pasku, to jeszcze znowu nieoryginalny bo od Filipa. Mam nadzieje ze wybaczycie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Świetna AT.


Co-Axial

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Artme masz pewnosc, ze nie zdazyloby sie to z oryginalna ? Pytam, poniewaz dosc dokladnie opisujesz okolicznosci zdarzenia ale nie bardzo z Twojego opisu wiem dlaczego ta klamra  strzelila (wyskoczyla) z jakiego powodu ? Zuzycie , jakies napiecie, wada produkcyjna, Twoja nieuwaga, teleskop nie wytrzymal ?

Z oryginalna klamra na 100% by sie to nie zdarzylo, gdyz jest inaczej mocowana.

Klamra Pama jest dokrecana srubokretem i nawet jesli w miare noszenia zaczyna sie odkrecac/luzowac to widac, ze srubka zaczyna wystawac i mozna spokojnie dokrecic co starczy znowu na pewien czas. W podanym przeze mnie przykladzie zamontowana klamra byla na teleskopach, ktore podczas "naciagania" paska przy zakladaniu "wystrzelily"/pekly. Nie mialem czasu dluzej szukac tegoz elementu, gdyz jak pisalem spieszylem sie do pracy, a na szybko niestety ale nic na klatce schodowej nie znalazlem, bo musialo mocno i daleko strzelic.

Edytowane przez artme

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy pomóżcie... być może błądzę, jeśli tak to skierujcie na właściwe tory. Potrzebuję pilnie wałek naciągu Seamaster cal 610 samą część żeńską lub kompletny wałek. Tylko oryginał, próbowałem z zamiennikami i porażka. Pomożecie ocalić ten piękny zegarek? z góry Wam dziękuję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie dlatego apeluję.Omedzę najładniej w stali.I tak je nośmy:)

Powinieneś napisać "Omedze SMP oraz PO"- wtedy pełna zgoda. Powyżej ukazane AT na skórze wyglądają pięknie.


Trzyzegarkowiec. No niestety już jednak ośmio-...

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

.

Edytowane przez gustaw6666

Trzyzegarkowiec. No niestety już jednak ośmio-...

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowa SM300 też sobie bez problemu wyobrażam na prosto rzniętym pasie a nawet na szmacie- bele nie do garnituru.


Trzyzegarkowiec. No niestety już jednak ośmio-...

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

93e56ae4f505cca5a8387bb351d73beb.jpg

 

14716cd5a9ba6bf3656d382d68332a9b.jpg

 

bd1d53302d305e8a05e826c390c8348a.jpg

 

Nigdy na zdjęciach do końca nie czułem białej AT ale na żywo robi naprawdę robotę. Szczególnie na tym pasku od Filipa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.