Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Degustatorr Noir

Klub Miłośników Zegarków OMEGA

Rekomendowane odpowiedzi

Dziś doszła bransoleta. Paczka zapakowana w pudło jakbym kupował zegar :) Świetnie zabezpieczona w środku poza bransoletą katalog z aktualną kolekcją, katalog o akcesoriach Omegi, katalog o IO w Rio i odręcznie napisany liścik od kierownika butiku. Miło i profesjonalnie. Sama mikroregulacja  świetnie działa (płynniej i szybciej niż w Rolku) a samo zapięcie jest minimalnie szersze od standardowego ale to naprawdę śmieszna różnica więc każdemu z czystym sumieniem mogę polecić ten mod bo wart jest tych 430zl :)

Możesz napisać do jakich referencji będzie pasować zapięcie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz napisać do jakich referencji będzie pasować zapięcie?

pasuje do PO 42 i 45.5 na 8500.

 

Do starszej PO trzeba dokupic zapiecie i dwa linki, ktore z tym zapieciem sie lacza, plus 4 srubki. Na WUS sa przyklady, jak to robic, lacznie z lista potrzebnych czesci.

A zapiecie pasuje do skrecanej bransy z szerokoscia 18mm, jesli mowimy o powyzszym przykladzie.

Edytowane przez stateless

Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stateless pięknie dziękuje za wyjaśnienie sprawy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak

 

 

post-19722-0-02228600-1470895077_thumb.jpg


"Zdziwiło was, panowie, żeście usłyszeli z moich ust słowo "Bóg", lecz zapewniam was, że pojęcie Boga i cześć jaką mam dla niego opieram na podstawach tak pewnych jak prawdy z dziedziny fizyki." - Michael Faraday

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdyby ktoś szukał granatowy pasek z krokodyla + zapiecie Omegi 21/18 to mam nowkę do sprzedania.

 

23113432203001.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak

Czy wystarczy zamówić samo zapięcie czy jeszcze jakieś śrubki albo ogniwa będą potrzebne?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Samo zapięcie wystarczy plus dobry śrubokręt 1.8. 


"Zdziwiło was, panowie, żeście usłyszeli z moich ust słowo "Bóg", lecz zapewniam was, że pojęcie Boga i cześć jaką mam dla niego opieram na podstawach tak pewnych jak prawdy z dziedziny fizyki." - Michael Faraday

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak

A mi w serwisie SG powiedzieli, że nie będzie pasować. Jaki jest numer części - tego zapięcia, które masz, bo może zły podałem ?

 

Edit: pytania nie było, już widzę na zdjęciu :)

 

SG twierdzi, że to zapięcie nie będzie pasować ...

Edytowane przez czypek555

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pasuje do PO 42 i 45.5 na 8500.

 

Jesteś pewien? Przecież 42 ma 20 w uszach, a 18 przy zapięciu, a 45,5 ma 22 w uszach, a 20 przy zapięciu :unsure:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SMPc też ma chyba 20/20 bo bransoleta się nie zwęża.

Fajny patent, szkoda że nie dali od razu chociaż mnie się bransoleta w SMPc w ogóle nie podoba i wymieniam na tą od 2254 ( do czasu aż nie kupię gdzieś drugiej ), tam zapięcie też nie ma mikroregulacji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może ktoś ostatecznie potwierdzić bo chciałbym dzisiaj zamówić ale wolałbym nie zostać z niepasujacym zapięciem. Mówię oczywiście o SMPC. Dzieki!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może ktoś ostatecznie potwierdzić bo chciałbym dzisiaj zamówić ale wolałbym nie zostać z niepasujacym zapięciem. Mówię oczywiście o SMPC. Dzieki!

butik prawde ci powie, czemu boisz sie zadzwonic? aczkolwiek nie potrzebujesz nic wiecej.


Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Są chyba dwa zapięcia - końcówka 824 dla bransolety zwężanej do 18mm i końcówka 154 dla wersji 20mm - czyli dla SMPc powinno pasować to drugie

 

EDIT - jednak doszukałem na WUS że 824 to jest klamra ( motylek ) do paska więc zostaje tylko 154, gość który założył to do PO i 2254 kombinował coś z endlinkami żeby szersze zapięcie założyć do węższej bransolety i moim zdaniem taka kombinacja wygląda wujowo - za bardzo wystaje na boki.

Edytowane przez Bugs

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie końcówka 154 pasuję do SMPc nie trzeba nic dokupować dodatkowo. 


"Zdziwiło was, panowie, żeście usłyszeli z moich ust słowo "Bóg", lecz zapewniam was, że pojęcie Boga i cześć jaką mam dla niego opieram na podstawach tak pewnych jak prawdy z dziedziny fizyki." - Michael Faraday

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Również interesuje mnie ten temat i znalazłem coś takiego. Powinno pasować :)

 

http://hodinkomania.sk/index.php?thread/2353-ω-spartanova-zbierka/&pageNo=3

nie wyglada to najlepiej. Zwlaszcza spasowanie zapiecia z bransoleta od strony regulacji. Jest tam 1mm roznicy wedlug mnie.

Ponadto kiepsko wygladaja metalowe wypustki wdluz regulacji, w ogole to nie wspolgra z bransoleta.


Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kwestia indywidualnych preferencji. Ja sobie chwalę. Na WUS też ludzie są zadowoleni z customizacji :-)


"Zdziwiło was, panowie, żeście usłyszeli z moich ust słowo "Bóg", lecz zapewniam was, że pojęcie Boga i cześć jaką mam dla niego opieram na podstawach tak pewnych jak prawdy z dziedziny fizyki." - Michael Faraday

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kwestia indywidualnych preferencji. Ja sobie chwalę. Na WUS też ludzie są zadowoleni z customizacji :-)

ludzie duzo rzeczy chwala, nie znaczy to od razu dobrego :) Lepsze to, niz NIC.

Z puntku estetyki nie wyglada to rewelacyjnie, aczkolwiek jest zapewne funkcjonalne (sam nie mam tego jeszcze)

Rolex ma to rozowiazane lepiej, gdyz mechanizm regulacji jest calkowicie zintegrowany z bransoleta i nie wystaja zadne dodatkowe elementy.

Edytowane przez stateless

Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ludzi też dużo narzekają i także nie od razu oznacza to, że jest źle :) . Postrzeganie estetyki też jest kwestią mocno subiektywną, to co się jednemu podoba niekoniecznie będzie się podobać drugiemu. No cóż, Rolex to Rolex inna półka i inna cena. 

Edytowane przez bobwoj

"Zdziwiło was, panowie, żeście usłyszeli z moich ust słowo "Bóg", lecz zapewniam was, że pojęcie Boga i cześć jaką mam dla niego opieram na podstawach tak pewnych jak prawdy z dziedziny fizyki." - Michael Faraday

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ludzi też dużo narzekają i także nie od razu oznacza to, że jest źle :) . Postrzeganie estetyki też jest kwestią mocno subiektywną, to co się jednemu podoba niekoniecznie będzie się podobać drugiemu. No cóż, Rolex to Rolex inna półka i inna cena. 

jaka inna cena?

Nowa PO kosztuje 4500 funtow a Rolex 5000. Dla mnie to ta sama polka. Kwestia ile czasu poswiecili na development.


Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

4500 a 5000 to jest inna cena  :)


"Zdziwiło was, panowie, żeście usłyszeli z moich ust słowo "Bóg", lecz zapewniam was, że pojęcie Boga i cześć jaką mam dla niego opieram na podstawach tak pewnych jak prawdy z dziedziny fizyki." - Michael Faraday

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

4500 a 5000 to jest inna cena  :)

pisze, ze to ta sama polka. 500 funtow roznicy jeszcze zauwazam :D Aczkolwiek tytanowa jest o wiele drozsza PO i tez ma taka regulacje.


Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.