Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Degustatorr Noir

Klub Miłośników Zegarków OMEGA

Rekomendowane odpowiedzi

21 godzin temu, Butik napisał(-a):

Tymczasem z zaskoczenia :o 

 

https://www.omegawatches.com/watches/seamaster/aqua-terra-150m/worldtimer-collection/product

image.thumb.png.00d8dbadd109e910a527fbca1bb1e200.pngimage.thumb.png.da2a1a632b10790b2d14754e77d94447.pngimage.thumb.png.a0cc4382cc67044f6de3ba85b5f04c09.png

 

Zieleń na kajdanie 56.100, na pasku 54.900, w tytanie 63.700

 

 

 

 

Z zaskoczenia Omega wydała nową interpretację wątpliwego hitu sprzedaży :(

Mam nadzieję, że jakieś fajniejsze nowości się pokażą jeszcze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minutes ago, Lukasz23212 said:

Ten zielony bezel to ceramika?

 

Tak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, logann napisał(-a):

 

Tak


czarny na tytanie też


Kto rano wstaje ten leje jak z cebra...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obejrzałem wszystkie seamastery 300M na żywo i wyrywa niebieska - 210.32.42.20.03.001. Strasznie kusi.

ZEGAREK OMEGA

Niestety, tylko 10% do urwania. Brać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Bronzo

W kruku nie dają minimum 16%? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
26 minut temu, facecik napisał(-a):

Obejrzałem wszystkie seamastery 300M na żywo i wyrywa niebieska - 210.32.42.20.03.001. Strasznie kusi.

ZEGAREK OMEGA

Niestety, tylko 10% do urwania. Brać?

 

 10% żadna okazja. ;) Na chrono pewnie dostaniesz nowe dużo taniej. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
29 minut temu, Bronzo napisał(-a):

W kruku nie dają minimum 16%? 

Karta w Kruku upoważnia do 10%. W Wawie nie ma Omegi w Kruku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20 minut temu, facecik napisał(-a):

Karta w Kruku upoważnia do 10%. W Wawie nie ma Omegi w Kruku.

Na FB - tylko nie tej najbardziej patolskiej grupie - ktoś wystawia niebieską nieużywaną z zeszłego roku za 23k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 minut temu, Bugs napisał(-a):

Na FB - tylko nie tej najbardziej patolskiej grupie - ktoś wystawia niebieską nieużywaną z zeszłego roku za 23k

Która to jest najbardziej patolska? Pytam z czystej ciekawośc,i bo zbytnio nie śledzę już tych grup. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, meinard napisał(-a):

Obstawiam że Łowcy

oczywiście

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Bronzo
48 minut temu, facecik napisał(-a):

Karta w Kruku upoważnia do 10%. W Wawie nie ma Omegi w Kruku.

oficjalnie tak, ale pisz na centralę. Na wszystkie zegarki w Kruku poza R otrzymywałem średnio 15-17% rabatu. Oczywiście rabat nie tyczy się też Patka ;)

Edytowane przez Bronzo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
52 minuty temu, Bugs napisał(-a):

Na FB - tylko nie tej najbardziej patolskiej grupie - ktoś wystawia niebieską nieużywaną z zeszłego roku za 23k

Niestety, nie znalazłem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
21 minut temu, facecik napisał(-a):

Niestety, nie znalazłem.

podrzuciłem Ci namiary

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, facecik napisał(-a):

Obejrzałem wszystkie seamastery 300M na żywo i wyrywa niebieska - 210.32.42.20.03.001. Strasznie kusi.

 

Brać.

Super zegar 👍

Tylko, jak zdecydujesz sie na gumę (dla mnie jedyna słuszna opcja) to sprawdź sobie jeszcze w sklepie temat zapięcia. Ta sprzączka jest dość specyficzna, ten języczek jest jeszcze bardziej pofalowany niz w isofrane i choć dla mnie to żaden problem (kwestia przyzwyczajenia pewnie) to może drażnić.

Sprawdź 👆

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 minut temu, pablo122 napisał(-a):

 

Brać.

Super zegar 👍

Tylko, jak zdecydujesz sie na gumę (dla mnie jedyna słuszna opcja) to sprawdź sobie jeszcze w sklepie temat zapięcia. Ta sprzączka jest dość specyficzna, ten języczek jest jeszcze bardziej pofalowany niz w isofrane i choć dla mnie to żaden problem (kwestia przyzwyczajenia pewnie) to może drażnić.

Sprawdź 👆

Szczególnie przy odpinaniu paska

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przesadzacie z tym zapięciem 😛 języczek jak języczek 😛 a zegarek cóż, tylko brać 😁

IMG_6108.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, facecik napisał(-a):

Obejrzałem wszystkie seamastery 300M na żywo i wyrywa niebieska - 210.32.42.20.03.001. Strasznie kusi.

ZEGAREK OMEGA

Niestety, tylko 10% do urwania. Brać?

15% dają od ręki. 


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 16.05.2023 o 12:09, Butik napisał(-a):

 

Historii z zegarami w Centrum Zdrowia Dziecka ciąg dalszy. Jak wcześniej wspominałem - po moim zgłoszeniu niedziałających zegarów w CZD do Omegi w Polsce Pan Maxime obiecał zająć się tematem i zgodnie z obietnicą tematu się podjął, a o podjętych działaniach informuje mnie na bieżąco.

 

Po pierwsze na czas naprawy zaproponował, aby mój syn (niestety stały "klient" CZD) wykonał rysunek, który OMEGA przerobi na odpowiednią naklejkę na zegar, tak aby wskazówki zasłonić na czas naprawy, co by nie wprowadzały pacjentów ten zegar widzących w błąd. Jakiś czas temu taki rysunek mój Mały wykonał. Wczoraj dostałem z Omegi list następującej treści:

 

Chciałbym poinformować, że dzieło Pana syna już zawisło po obu stronach tarczy nieczynnego zegara OMEGA w CZD.
 
Biorąc pod uwagę, że Syn już zapisał się w historii OMEGI w Polsce a dzięki Pana uprzejmości mogliśmy poprawić niewygodną sytuację, pozwolę sobie poinformować, co udało mi się ustalić.
 
Ten system zegarów w CZD był instalowany w momencie powstawania obiektu, nie był to dodany później. Zegar matka produkcji szwajcarskiej jest zlokalizowany wjednym z pomieszczeń technicznych i komunikuje się z zegarami „satelitami” które są nie tylko w budynku, gdzie zainstalowano zegar matkę, ale również w pozostałychbudynkach CZD. Zegar matka wysyła sygnał za pośrednictwem kabli a nie faliradiowych, więc można sobie wyobrazić, że jest tam ogromna ilość przewodów. 
Zegar matka i zegary satelitarne nie były produkowane przez OMEGĘ, tylko przez inna szwajcarską firmę, która wciąż istnieje i specjalizuje się w systemach mierzenia czasu w obiektach medycznych.
 
Dlaczego zegary są sygnowane OMEGA, tego nie wiemy. CZD zostało otwarte w 1977 roku, więc mogę się tylko domyślać, że wynika to z czasów Gierka, który wprowadził politykę bardziej otwartą na kraje zachodnie. Dystrybucja słynnych zegarków OMEGA Geneve polskich Day Date w jego „dekadzie” jest jednym z przykładów.
 
Jeżeli chodzi o obecny stan zegara i możliwość naprawienia, firma, która produkowała system dalej posiada części zamienne i jest chętna pomóc. Problem jest jednak bardzo skomplikowany i wynika prawdopodobnie z braku komunikacji między zegarem matką i zegarem satelitą, czyli w innych słowach, kable musiały zostać uszkodzone. Mimo chęci i uprzejmość ekipy technicznej CZD istnieje dużo prawdopodobieństwo, że dzieło Pana syna pozostanie zawieszone na długi okres i mam nadzieję, że i On i Pana rodzinna będziecie z tego dumni.

 

Zadałem tutaj pytanie, czy znak OMEGA mógł być użyty w sposób nieuprawniony, odpowiedź była jednoznaczna:

 

Wykluczam fakt, że inna Szwajcarska firma używała logo OMEGA bez naszej zgody. Cały sprzęt, wraz z tarczami był produkowany przez zewnętrzną szwajcarską firmę niezależną od OMEGI, która specjalizuje się w systemach mierzenia czasu w obiektach medycznych i produkcyjnych, jednak ta firma nie produkuje zegarków. W tym przypadku logo OMEGA było dodane jako forma reklamy i/lub pokreślenia, że sprzęt jest najwyższej światowej klasy, ale musiała być na to wydana zgoda naszej centrali.

 

OMEGA była oficjalnym chronometrażystą Tour de Pologne w 1968 jak i Mistrzostw Świata w Hors-Board na Rusałce w Poznaniu w 1969, zegarki Geneve Day Date z polskim datownikiem były na rynku w 1973-1974 przez kilku lat, więc logo OMEGA na tarczach zegarów z CZD w 1977 ma sens.

 

Tak czy siak, po poinformowaniu syna, że jego pierwszy projekt tarczy zegara dla OMEGI jest już w użyciu, pojechaliśmy do CZD natychmiast i zobaczyliśmy to:

 

IMG_2236.thumb.JPG.acf1570478d15a4ef9f7881745f057d1.JPG

 

Mała rzecz, a cieszy :)

 

Wielki szacun dla firmy OMEGA w Polsce (i w ogóle :))

 

Ciąg dalszy zapewne nastąpi!

 

Świetna inicjatywa! Zdrowia dla syna🙂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, pablo122 napisał(-a):

 

Brać.

Super zegar 👍

Tylko, jak zdecydujesz sie na gumę (dla mnie jedyna słuszna opcja) to sprawdź sobie jeszcze w sklepie temat zapięcia. Ta sprzączka jest dość specyficzna, ten języczek jest jeszcze bardziej pofalowany niz w isofrane i choć dla mnie to żaden problem (kwestia przyzwyczajenia pewnie) to może drażnić.

Sprawdź 👆

 

Dlatego lepiej kupić na bransolecie (tylko troszkę drożej) - nawet jeśli będzie leżała w szufladzie - i dokupić pasek z zapięciem motylkowym.


Kto rano wstaje ten leje jak z cebra...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.