Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Degustatorr Noir

Klub Miłośników Zegarków OMEGA

Rekomendowane odpowiedzi

A ja dzisiaj jako ze wtorek:

 

 

Dawno nie miałem zegarka na ręku

Widać, bo dzisiaj środa :P:D

 


..."Wszys­tko jest możli­we. Niemożli­we po pros­tu wy­maga więcej cza­su"... Dan Brown

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Świerzynka z okazji imienin w drugiej połowie kwietnia :) 

Tyrany będzie jako EDC.

Następny zakup - moon ale w wersji Dark/grey side of the moon (może akurat ktoś? coś?) 

post-71438-0-82866400-1586343997_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Świerzynka z okazji imienin w drugiej połowie kwietnia :)

Tyrany będzie jako EDC.

Następny zakup - moon ale w wersji Dark/grey side of the moon (może akurat ktoś? coś?) 

Ja zakupiłem niedawno ten sam model tylko z szara tarczą i mam pytanie jak u Ciebie pracuje wahnik? Bo u mnie wydaje dosyć wyraźne odgłosy szelestu i szurania i chyba to nie jest normalne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widać, bo dzisiaj środa :P:D

 

Hahahaha, fakt co to siedzenie w domu robi z czlowiekiem...


Pozdrawiam,

Janek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Świerzynka z okazji imienin w drugiej połowie kwietnia :)

Tyrany będzie jako EDC.

Następny zakup - moon ale w wersji Dark/grey side of the moon (może akurat ktoś? coś?)

Gratulacje - to chyba jedyny na forum w tej wersji

Kupowałeś w Kruku czy Jubitomie?


I'm not myself, but not dead and not for sale...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
EeehUle.jpg

Zegarki to emocje i nawet najbogatsza historia oraz najlepsze parametry na papierze nie wygrają z głosem serca - Passero

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no nareszcie jakiś railmaster!

Mnie najbardziej po głowie chodzi ten z pomarańczowymi indeksami.

Taki udany projekt, a tak dziwnie pomijany w dyskusjach...

no nareszcie jakiś railmaster!

Mnie najbardziej po głowie chodzi ten z pomarańczowymi indeksami.

Taki udany projekt, a tak dziwnie pomijany w dyskusjach...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lukebor: w kruku.

Kingcrimson: szura. Ale tylko jak trzymam go przy uchu. Jak noszę normalnie- ręka wzdłuż tułowia i nadgarstek przy pasie to nie szura (tzn może szura, ale nie słyszę).

.

Od momentu jak mi kiedyś mole zjadły za***isty garnitur (ale taki naprawdę za***isty- kupiłem, odwiesiłem do szafy żeby się nie niszczył i tak wisiał dwa lata, mole go zjadły, jak zobaczyłem dziury to chciałem zareklamować, ale mi odesłali garnitur z martwymi molami w torebce plastikowej), więc od tamtego czasu dobra luksusowe traktuję normalnie. Mają mi sprawiać przyjemność w trakcie ich używania, a nie w trakcie oglądania przez szybę. Noś i ciesz się. I nie zwracaj uwagi na cokolwiek. Zepsuje się - zareklamujesz. Ale on służy do noszenia, nie do słuchania jak wachnik pracuje.

Taki offtopic.

A teraz czemu railmaster?

1. Spóźniłem się z zakupem Grey side of the moon (głupi ja),

2. Myślałem nad rolexem Milgauss, przeszedłem id niego do omegi >15.000 gauss, poczytałem o mechanizmach, porównałem, i uznałem ze na EDC do wskazywania godziny z mechanizmem high-Class za***iscie pasuje mi Railmaster. potem był szybki wybór, czy stonowany czarny (nie, mam kryzys wieku średniego), czy bransoleta (eee, nie, jakaś taka metalowa, poza tym tyrałem ostatnie 12 lat 300 kwarc na bransie i chciałem czegoś innego), no a denim- pasuje mi do spodni, skórzane przeszycia do tapicerki samochodu... i taka to historia. Następny będzie Moon dark/Grey side of the moon ????. Też to tyrania na codzień

Edytowane przez voytekb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lukebor: w kruku.

Kingcrimson: szura. Ale tylko jak trzymam go przy uchu. Jak noszę normalnie- ręka wzdłuż tułowia i nadgarstek przy pasie to nie szura (tzn może szura, ale nie słyszę).

.

Od momentu jak mi kiedyś mole zjadły za***isty garnitur (ale taki naprawdę za***isty- kupiłem, odwiesiłem do szafy żeby się nie niszczył i tak wisiał dwa lata, mole go zjadły, jak zobaczyłem dziury to chciałem zareklamować, ale mi odesłali garnitur z martwymi molami w torebce plastikowej), więc od tamtego czasu dobra luksusowe traktuję normalnie. Mają mi sprawiać przyjemność w trakcie ich używania, a nie w trakcie oglądania przez szybę. Noś i ciesz się. I nie zwracaj uwagi na cokolwiek. Zepsuje się - zareklamujesz. Ale on służy do noszenia, nie do słuchania jak wachnik pracuje.

Taki offtopic.

A teraz czemu railmaster?

1. Spóźniłem się z zakupem Grey side of the moon (głupi ja),

2. Myślałem nad rolexem Milgauss, przeszedłem id niego do omegi >15.000 gauss, poczytałem o mechanizmach, porównałem, i uznałem ze na EDC do wskazywania godziny z mechanizmem high-Class za***iscie pasuje mi Railmaster. potem był szybki wybór, czy stonowany czarny (nie, mam kryzys wieku średniego), czy bransoleta (eee, nie, jakaś taka metalowa, poza tym tyrałem ostatnie 12 lat 300 kwarc na bransie i chciałem czegoś innego), no a denim- pasuje mi do spodni, skórzane przeszycia do tapicerki samochodu... i taka to historia. Następny będzie Moon dark/Grey side of the moon ????. Też to tyrania na codzień

...a białe kreski na przecięciu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm, to znaczy?

Taki żarcik, przynajmniej mnie się skojarzyło, przez tą... no reminiscencję ;) Zegarek super

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taki żarcik, przynajmniej mnie się skojarzyło, przez tą... no reminiscencję ;) Zegarek super

A już wiem ????.

Białe kreski na przecięciu w moim akurat są. Taka forma krzyża po środku. Ale są bo to akurat limited version i w moim są

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na pierwszy rzut oka nie da się ich odróżnić. Widziałem kiedyś takiego Taga. Na forum kolega pytał i tu dostał odpowiedzi że prawdziwy. Akurat miałem takiego na ręku i dopiero na samym dole mechanizmu pod wahnikiem dało się zauważyć że to fake.

Edytowane przez mandaryn44

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akurat tu nie ma najmniejszego problemu z rozróżnieniem ze względu na mechanizm.


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale zdajesz sobie sprawe, ze 90% ludzi i tak nie bedzie w stanie odroznic?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość tbn

Nawet więcej niż 90% poziom wykonania jest dobry i nie musi być tak dokładna kopia tarczy/koperty bo mało kto wie jak powinna wyglądać. Z tym, że nie wiem co mają wnosić takie porównania. Zawsze była grupa ludzi, która kupuje podróbki. Jeśli ktoś nie zna się zbyt dobrze, to powinien unikać rynku wtórnego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ladnie... :unsure:-_-

 

 

 

Akurat tu nie ma najmniejszego problemu z rozróżnieniem ze względu na mechanizm.

 

 

Pierwszy raz jestem pod wrażeniem jakości podróbki w tego typu filmikach  :blink:

 

Oczywiście, że mechanizm nadal zdradza fejka. Natomiast martwią mnie trzy rzeczy:

1. Nie każdy zegarek ma przeszklony dekiel.

2. Możliwość nieświadomej odsprzedaży podróbki na rynku wtórnym.

3. Produkcja nieoryginalnych części pasujących 1:1 i ich użycie do tanich napraw oryginalnych zegarków.

Edytowane przez memento mori

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale zdajesz sobie sprawe, ze 90% ludzi i tak nie bedzie w stanie odroznic?

Jesteśmy na forum zegarowym i rozmawiamy na poziomie osób które coś o zegarkach wiedzą i mają jakieś doświadczenie, więc nie wiem co ma do rzeczy 90 czy tam 98 proc osób które nie mają wiedzy w tym temacie ;) Edytowane przez eye_lip

Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się. Tylko tak na prawdę jak przez ręce przeleci komuś min. po te 20-30 Omeg, Roleksów etc. to dopiero zdobędzie jakieś doświadczenie. Jednak większość po jakimś czasie w tym hobby kupuje co najwyżej tego jednego jedynego graala i na tym kończy. I jak taka osoba spędziła 10 min u AD na przymiarce, a za miesiąc kliknie sobie na chrono24, to raczej nie rozpozna fejka przy pełnym deklu.

 

Podejrzewam, że za kilka lat zaraza rynku wtórnego w przypadku 5-cyfrowych Roleksów przeniesie się również na rynek "pierwotny" a właściwie to na grey market, ponieważ AD to nie będzie dotyczyło.

Edytowane przez memento mori

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się, dlatego zakupy inne niż u AD rekomendowałbym w przypadku Rolexa, Panerai czy Omegi osobom które mają to doświadczenie, w dzisiejszych czasach kluczowy jest też zakup z dokumentami i z pewnego źródła.


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.