Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...
Degustatorr Noir

Klub Miłośników Zegarków OMEGA

Recommended Posts

51 minut temu, wieloryb napisał:

Też fajny i nietuzinkowy...

Na tytanowego bonda też dawali 30$?

Jeśli tak, to będzie wkurw...

Na bonda, jak wyżej, 10% max. A to przy tych kwotach już robiło cenę nie do przyjęcia niestety :)

Marże butikowe to przedział od 30 do 50% w zależności od marki czy modelu. Trzeba też pamiętać że są spore koszty stałe (galerie, obsługa).

Generalnie bardzo powoli ale będziemy obserwować zmierzch koncepcji sprzedaży zegarków przez butiki kosztem e-commerce. To pewny trend, pytanie tylko kiedy się zadzieje. Być może na rynku zostaną jedynie najtłustsze koty.

Póki co butiki będą zmuszane do udzielania coraz większych rabatów aby w czasie spowolnienia generować sprzedaż . Będą pod presją marek.

Niezależny i ceniony EXPERT.

Kreator trendów. WIZJONER.

Podobno butik Qmegi nie udziela rabatu ;)

IMG_0818.JPG

"Nigdy nie rezygnuj z celu tylko dlatego, że osiągnięcie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie."

Żaden oficjalny Butik Omegi nie udziela rabatów. Raczej stosują formę drobnych upominków.

6 minut temu, sanik napisał:

Zgadza się, a o upominek trzeba się upomnieć :)

No moze nie do końca. Jak wpadłem kiedyś do nich poprzymierzac, to sami zaproponowali katalogi i foldery. Wszystko w pięknej pąsowej torbie, z którą wyglądałem jak nabywca Moona albo Seamastera :)

"Nigdy nie rezygnuj z celu tylko dlatego, że osiągnięcie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie."

1 minutę temu, Jędrula.wawa napisał:

No moze nie do końca. Jak wpadłem kiedyś do nich poprzymierzac, to sami zaproponowali katalogi i foldery. Wszystko w pięknej pąsowej torbie, z którą wyglądałem jak nabywca Moona albo Seamastera :)

Raczej jak murzyn w XIX Afryce. Im też rozdawano koraliki, wstążeczki i inne świecidełka.

Prawda. Ludzie ją lubią, łakną jej są nawet gotowi oddać za nią życie. Pod warunkiem, że nie dotyczy ich samych.

Guest tbn

Haha, coś w tym jest. Mnie oszukali w Kruku jak Explorera kupowałem. Rabat był, ale kawy nie było, a koledzy tutaj pisali, ze jak rolka się kupuje to dają. ;) Lepiej kupić używkę od forumowicza, przynajmniej kawę postawi!

1 godzinę temu, Lotus napisał:

Póki co butiki będą zmuszane do udzielania coraz większych rabatów aby w czasie spowolnienia generować sprzedaż . Będą pod presją marek.

Twoje ostatnie zdanie. Miałeś na myśli presję wywieraną ze strony producenta na wynik sprzedażowy AD? :huh:

Tak, producent będzie pchał zegarki do AD i oczekiwał ruchu w interesie 

52 minuty temu, souls_hunter napisał:

Raczej jak murzyn w XIX Afryce. Im też rozdawano koraliki, wstążeczki i inne świecidełka.

Czułem się jak ktoś wyjątkowy ... a Ty wszystko musiałeś popsuć :(

Podobno butik Qmegi nie udziela rabatu

Jak szukalem swojej 300emki to rabatu nie chcieli dac, natomiast oferowali I przeglad serwisowy "gratis".

3 minuty temu, maariusz napisał:

to rabatu nie chcieli dac

Po rabaty to do Jubitomu albo Kruka. W butiku mają węża w kieszeni :)

27 minut temu, Jędrula.wawa napisał:

Czułem się jak ktoś wyjątkowy ... a Ty wszystko musiałeś popsuć :(

ojtam,ojtam. Nie płacz. Prosz, w prezęcie ode mnie.

ahvzo0_omega_black.jpg

Prawda. Ludzie ją lubią, łakną jej są nawet gotowi oddać za nią życie. Pod warunkiem, że nie dotyczy ich samych.

.

Jeśli takowa presja wystąpi, my klienci - otrzymamy realne korzyści...

Być może tak się stanie, bo prognozy dla rynku dóbr luksusowych nie są zbyt optymistyczne, zwłaszcza dla salonów sprzedaży.

Może to wpłynie na większą elastyczność jeśli chodzi o rabaty.

Ci tutaj prognozują naprawdę mocne i długie tąpnięcie:

https://www.zerohedge.com/markets/unprecedented-crisis-global-luxury-goods-market-collapses-no-recovery-years

Kruk czy Jubitom  w dużych miastach mają zazwyczaj po kilka stacjonarnych salonów. Zamiast  udzielać  sporych ( pojęcie umowne)  rabatów, mogą likwidować  po jednym z salonow. Taki scenariusz tez jest mozliwy.

Skoro już tak gdybamy, to równie dobrze mogą wycofać z oferty marki premium i zastąpić je "budżetowymi" licząc na większy "przemiał". Choć z drugiej strony nie wiem co łatwiej i prędzej da się sprzedać, 10 zegarków po 4k czy jeden za 40k?

Po rabaty to do Jubitomu albo Kruka. W butiku mają węża w kieszeni

W Kruku obecnie rabat na Omegi z okazji Dnia Matki - 20%.

14 minut temu, pablo122 napisał:

Z tych pseudo badań wynika, że głód zakupowy rośnie.

Jeżeli tak, to ceny mogą mieć się dobrze.

E- commerce i butiki są właśnie po to by nie było erozji cenowej, która jest zabójcza dla segmentu premium. Pytanie czy i jak przetasowania w gospodarce zmienią ten model. Jeśli będą one polegać na przesunięciu środków od jednych klientów do innych - to niewielki. Nadal towar premium będzie kosztował Premium. W nawiązaniu do posta kolegi z prośbą o wycenę ( zainspirowany kartą ? - właśnie dlatego Omega nie sprzedaje już zegarków w supermarkecie.  

Mi za samo oglądanie dawali kawę i czekoladki lub ciasteczka. Czasami objadłem się i nie potrzebowałem obiadu. Na ALS dawali rabaty nie mówili ile ale obiecywali atrakcyjne.

Na Montblanca mały rabat + perfumy - miło. No i miła Pani  działała jak rabat;)

17 godzin temu, desmo napisał:

W nawiązaniu do posta kolegi z prośbą o wycenę ( zainspirowany kartą ? - właśnie dlatego Omega nie sprzedaje już zegarków w supermarkecie.  

Paanie, to był 2000 rok ?