Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...
Degustatorr Noir

Klub Miłośników Zegarków OMEGA

Recommended Posts

W dniu 15.05.2020 o 21:30, desmo napisał:

Ta limitka wygląda równie dobrze na pasku, bransolecie jak i NATO. W necie pełno jest świetnych fotek. 

To taki PAM 372 tylko w normalnych rozmiarach ?

Pięknie pasuje ten pasek kolorem, klimatem i fajnie sie układa :)

Edited by DawPi
Nie cytujemy zdjęć.

Guest tbn

Railmaster to bardzo fajna linia. Moim zdaniem najładniejszy jaki wypuścili, to poniższa wersja 39mm. Zdjęcie z netu. Niestety obecna podstawowa kolekcja imo jest źle zaprojektowana.

spacer.png

Powyższy Railmaster jest absolutnie genialny, natomiast zdecydowanie za mały :( Gdyby go oferowali w rozmiarze 44-45 mm - nie miałbym nigdy cienia wątpliwości, jaki zegarek na bransolecie wybrać.

7 godzin temu, Dirty Harry napisał:

Powyższy Railmaster jest absolutnie genialny, natomiast zdecydowanie za mały :( Gdyby go oferowali w rozmiarze 44-45 mm - nie miałbym nigdy cienia wątpliwości, jaki zegarek na bransolecie wybrać.Zależy na jaki nadgarstek nie każdy może nosić większe jak ja u mnie to max 40mm i dobrze że zrobili mniejszy.

Oczywiście. Nie twierdzę, że powinni robić duże zamiast mniejszch, lecz żałuję, że nie oferowali go w dwóch wyraźnie różniących się rozmiarach :(

Panowie, nietypowe pytanie: czy grubość obecnych Omeg (np. Seamster, Speedmaster, PO) wynika tylko z designu czy też ograniczeniami technicznnymi (wymiary mechanizmu itp). Miotam się, bo myślę nad czymś co zmieści się pod rękaw koszuli (sportowy styl + dżinsy) a wszystko grubaśne, grube zapięcią. 

4 minuty temu, Undziak napisał:

Panowie, nietypowe pytanie: czy grubość obecnych Omeg (np. Seamster, Speedmaster, PO) wynika tylko z designu czy też ograniczeniami technicznnymi (wymiary mechanizmu itp). Miotam się, bo myślę nad czymś co zmieści się pod rękaw koszuli (sportowy styl + dżinsy) a wszystko grubaśne, grube zapięcią. 

Globmastera przymierz.

W jakimś sensie grubość kopert jest wymuszony przez co-axial dlatego Omegi z założenia jak na sterydach . Dodatkowo szklany dekiel dodatkowo wymusza minimalne pogrubienie koperty jak w nowym seamaster diver.

Choć nowy seamaster się jakoś broni bo i koperta lekko powiększona.

Natomiast PO w każdym obecnym rozmiarze wyglądają jak kapsuły, niezbyt foremnie.

Niezależny i ceniony EXPERT.

Kreator trendów. WIZJONER.

11 minut temu, Undziak napisał:

Jeśli nie mówimy o 44 mm PO i Speedmasterach z serii Master tylko o klasycznym Moonie czy nowej 300 to do koszuli dają radę tym bardziej z jeansami. Z nieco mniej sportowych a z nowym mechanizmem serii Master próbuj limitek - pokazywany tu Railmaster czy Seamaster Tribute to 1948

Edited by desmo

Szukam czegoś bardziej 43-44 mm (Seamaster Aqua Terra 43mm lub Speedi 44,25). Podoba mi się Moonphase ale ma prawie 17mm. Musze przejść się z koszulą (w reklamówce od Reala;)) Zamówiłem Rolka Expl II ale jakoś nie przekonuje mnie i chyba nie wezmę. Mam jeszcze inną opcję.... 

Dzięki za inne propozcyje ale 39 to za mało.

Mam zegrek typowy pod garnitur 40 mm ale szukam czegoś bardziej sportowego/casual.

Odnoszę wrażenie że stara PO 45,5 była nieco niższa niż obecne. Mierzyłem dawno.

Nowy seamaster układa się świetnie na ręce ma chyba 13,5mm. Co prawda lepiej wg mnie na gumie ale bransa też  mega.

Jeśli szukasz sport/casual to 39mm będzie mało . Zresztą nie jest fanem niby limitek Omesi. Jeśli już to klasyka. 

Niezależny i ceniony EXPERT.

Kreator trendów. WIZJONER.

16 minut temu, Lotus napisał:

Nowy seamaster układa się świetnie na ręce ma chyba 13,5mm. Co prawda lepiej wg mnie na gumie ale bransa też  mega.

Jeśli szukasz sport/casual to 39mm będzie mało . Zresztą nie jest fanem niby limitek Omesi. Jeśli już to klasyka. 

Ty jesteś chyba fanem samego siebie 

O i T 

31 minut temu, Undziak napisał:

[...] Odnoszę wrażenie że stara PO 45,5 była nieco niższa niż obecne. Mierzyłem dawno.

Starsza PO była zauważalnie niższa od tej z ceramiką, bo nowszy werk 8500 jest dużo grubszy od stosowanego wcześniej 2500 - tu dwa zdjęcia porównawcze PO Big Size 45,5 mm:

b3115368a0ce.jpg

be6f68cd34e6.jpg

26 minut temu, mario1971 napisał:

Mam nadzieję, że starsze egzemplarze także można tu pokazywać.

Jak najbardziej :)

5 minut temu, sanik napisał:

Jak najbardziej :)

Mimo wszystko, rzadko się tutaj takie dziadki i babcie pojawiają ;)

1 minutę temu, mario1971 napisał:

Mimo wszystko, rzadko się tutaj takie dziadki i babcie pojawiają ;)

Tu nie ma reguły.

Dla mnie na przykład wątek główny marki powinny dominować  informacje o nowościach, wydarzeniach, historii dokonań, wtopach.

Ale też powinny być zdjęcia i opisy posiadaczy, aby był to wątek "żywy" :)

Vintage też są super. Dziś pierwszy dzień na ręku. Bardzo lekki, pasek super leży, oj polubimy się :D

77-BB320-E-A2-FF-4421-ADF6-9-F5447-A026-

7-A826-CDF-DB72-4-E5-B-AE25-56-C8963-DD2

Edited by Michal93

dzięki! Co do ilości sztuk to nie mam pojęcia :)

A i ceny w kruku od dziś już też po nowemu. Moonwatch z bransą z 20900 na 22100. 

1 godzinę temu, Michal93 napisał:

Vintage też są super. Dziś pierwszy dzień na ręku. Bardzo lekki, pasek super leży, oj polubimy się :D

Super gratuluję.

Na czy go wziąłeś?

36 minut temu, sanik napisał:

Super gratuluję.

Na czy go wziąłeś?

Ten model był sprzedawany w Kruku w takim zestawie, jak prezentuje Kolega.