Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Degustatorr Noir

Klub Miłośników Zegarków OMEGA

Rekomendowane odpowiedzi


Świetne zdjęcie

Dzięki poszliśmy z synem na zachód słońca, ale zasnął, to trzasnąłem fotę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, Szyszkops napisał:


Dzięki emoji846.png poszliśmy z synem na zachód słońca, ale zasnął, to trzasnąłem fotę emoji23.png

 

Kozak 👍

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, Szyszkops napisał:

.

 

Świetna fotka kultowej wersji.


Niezależny i ceniony EXPERT.

Kreator trendów. WIZJONER.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Świetna fotka kultowej wersji.

Eksperta to i zawsze miło poczytać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość tbn

Fotka rzeczywiście fajna, przypomniał mi się ten model. Wytrzymał dwa lata, więc nieźle.  Jako całość niestety zbyt biżuteryjny, więc poszedł dalej. Niestety ceramika błyszcząca jak tak samo kultowa jak BB58 , czyli wcale. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Michal93 napisał:

U mnie choroby vintage ciąg dalszy :D

To nie choroba ;)

Nie próbuj leczyć.

Bardzo dobrze wygląda na tym meshu. To oryginalna bransoleta ?

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 godzin temu, Szyszkops napisał:

.

 

Ładny ten zachód słońca i Omega w jego towarzystwie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
19 godzin temu, Grygos napisał:

Myślę że 007 by to użył do czegoś innego. 

A pokaż ten zegarek.

Tak się prezentuje.

 

1594990732588694693255868247792.jpg

Edytowane przez Snooze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 16.07.2020 o 19:48, Butik napisał:

Niektóre kąty padania światła uwydatnianą smaczki tego czasem nudnego klasyka :)

Sorki, ale mozesz napisac jakie to smaczki?? 🤔

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, bat73 napisał:

To nie choroba ;)

Nie próbuj leczyć.

Bardzo dobrze wygląda na tym meshu. To oryginalna bransoleta ?

 

 

Tak tak, cały w oryginale łącznie z bransoleta na 20 cm nadgarstek :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Super. Mimo że jestem zagorzałym zwolennikiem skóry muszę przyznać że na tym meshu wygląda ekstra.

Zazdraszczam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie , z góry przepraszam za głupie pytanie , ale trochę nauki by mi się przydało , Czy każdego Speedmastera można nazwać Moonwatchem ? czy tylko te z odpowiednim grawerem na deklu?czy może z werkiem mechanicznym?  Przeglądając te zegarki natrafiłem na wersję Reduced , dużo tańszą niż inne , możecie w dwóch słowach wyjaśnić co to jest ? albo BROAD ARROW ? W ogóle gdyby ktoś dał rade trochę o tych wersjach Speedmastera napisać albo podlinkować odpowiedni wątek na tym forum , byłbym wdzięczny , czasu mało , wątki tu arcyciekawe, zawsze gdzieś zbaczam podczas szukania\czytania pozdrawiam 

Edytowane przez Cherusek
uzupełnienie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Reduced jest mniejszy, automat z dosyć skomplikowanym mechanizmem (pod względem serwisu). 
 

W internecie najbardziej „popularna i właściwa” jest wersja hesalit i pełny dekiel.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
57 minut temu, Cherusek napisał:

Witajcie , z góry przepraszam za głupie pytanie , ale trochę nauki by mi się przydało , Czy każdego Speedmastera można nazwać Moonwatchem ? czy tylko te z odpowiednim grawerem na deklu?czy może z werkiem mechanicznym?  Przeglądając te zegarki natrafiłem na wersję Reduced , dużo tańszą niż inne , możecie w dwóch słowach wyjaśnić co to jest ? albo BROAD ARROW ? W ogóle gdyby ktoś dał rade trochę o tych wersjach Speedmastera napisać albo podlinkować odpowiedni wątek na tym forum , byłbym wdzięczny , czasu mało , wątki tu arcyciekawe, zawsze gdzieś zbaczam podczas szukania\czytania pozdrawiam 

Nie każdy speedy to moonwatch.

Pełno w necie jest o tym publikacji, poniżej przykład

https://monochrome-watches.com/a-guide-to-the-evolution-of-the-omega-speedmaster-moonwatch-reference-by-reference/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Guma się sprawdza 😉

 

 

00.jpg

Edytowane przez Repsak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Repsak napisał:

Guma się sprawdza 😉

I +500 nie będzie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, Michal93 napisał:

Reduced jest mniejszy, automat z dosyć skomplikowanym mechanizmem (pod względem serwisu). 
 

W internecie najbardziej „popularna i właściwa” jest wersja hesalit i pełny dekiel.

 

10 godzin temu, sanik napisał:

Nie każdy speedy to moonwatch.

Pełno w necie jest o tym publikacji, poniżej przykład

https://monochrome-watches.com/a-guide-to-the-evolution-of-the-omega-speedmaster-moonwatch-reference-by-reference/

dzięki wielkie , już zaczyna mi się coś klarować 😀

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, Cherusek napisał:

Witajcie , z góry przepraszam za głupie pytanie , ale trochę nauki by mi się przydało , Czy każdego Speedmastera można nazwać Moonwatchem ? 

Jeszcze kilka lat temu  było prościej i zegarek bardzo zbliżony do oryginalnej księżycowej referencji można było mieć za kilkanaście tysięcy PLN. Tu portal Fratello...zakochany w Omedze kilka lat temu wskazywał że hesalitowa wersja w walizce jest super . ( między nami mówiąc te poprzednie też były super i były tańsze ) 

https://www.fratellowatches.com/speedy-tuesday-incoming-question-about-original-moonwatch/

Później ktoś w Omedze  uznał że ich legenda jest lepsza niż Daytony ( co akurat jest prawdą )  więc dlaczego mają sprzedawać ją tak tanio...

Najpierw pojawiły się 44 mm automaty ...a jakże wg Omegi  Moonwatche, choć fani z  portalu FW uczciwie odmawiają nazywać je Moonwatchem.

https://www.fratellowatches.com/blue-side-of-the-moon/

A ostatnio „prawdziwy Moonwatch” to ten w cenie Daytony.

https://www.fratellowatches.com/breaking-news-the-new-steel-speedmaster-with-caliber-321-ed-white/

 Także odpowiedź na Twoje pytanie zależy od tego kto „ nazywa”. Jeśli Omega, to każdego którego wskaże  marketing 😉

Ja bym olał ten marketing i brał tego który się podoba najbardziej, spośród tych, na które nie musisz brać kredytu. 

Edytowane przez desmo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jeszcze kilka lat temu  było prościej i zegarek bardzo zbliżony do oryginalnej księżycowej referencji można było mieć za kilkanaście tysięcy PLN. Tu portal Fratello...zakochany w Omedze kilka lat temu wskazywał że hesalitowa wersja w walizce jest super . ( między nami mówiąc te poprzednie też były super i były tańsze ) 

https://www.fratellowatches.com/speedy-tuesday-incoming-question-about-original-moonwatch/

Później ktoś w Omedze  uznał że ich legenda jest lepsza niż Daytony ( co akurat jest prawdą )  więc dlaczego mają sprzedawać ją tak tanio...

Najpierw pojawiły się 44 mm automaty ...a jakże wg Omegi  Moonwatche, choć fani z  portalu FW uczciwie odmawiają nazywać je Moonwatchem.

https://www.fratellowatches.com/blue-side-of-the-moon/

A ostatnio „prawdziwy Moonwatch” to ten w cenie Daytony.

https://www.fratellowatches.com/breaking-news-the-new-steel-speedmaster-with-caliber-321-ed-white/

 Także odpowiedź na Twoje pytanie zależy od tego kto „ nazywa”. Jeśli Omega, to każdego którego wskaże  marketing

Ja bym olał ten marketing i brał tego który się podoba najbardziej, spośród tych, na które nie musisz brać kredytu. 

Z walizką przyszły dodatkowe akcesoria i inna bransoleta. Oczywiście poprzednia wersja też była super, ale uzasadniona była podwyżka o 2k względem poprzedniego Moona (jak i później nieuzasadnione z 19 na 22 na dzień dzisiejszy)

 

Co do nazewnictwa to nic mnie bardziej nie wkurza niż klepanie głównie tu na forum „miłośników”, że każda 300m to Bond.

Co do Moonwatcha też mam swoje konkretne i uściślone modele, które tak nazywam.default_wink.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.