Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...
Degustatorr Noir

Klub Miłośników Zegarków OMEGA

Recommended Posts

Guest tbn
17 godzin temu, loco50 napisał:

Z dziś. Pierwsza w życiu. Ale lepiej późno.... 

Swietny wybór, jak masz nadgarstek odpowiednio duży. Ostatnia fajna PO, ta szara ceramika robi robotę. Potem zrobili z tego modelu jakąś błyszczącą biżuterię.

Edited by tbn

Godzinę temu, memento mori napisał:

Nic nie widzę w skrzynce. Chyba usunąłeś wiadomość.

Doszła nowa wiadomość, dziękuję za informację. Powtórzę dla potencjalnych kupujących:

Nie jest możliwe uzyskanie ani 30% ani 25% w polskim AD na klasycznego Moonwatcha ref.  311.30.42.30.01.005

Byłbym ostrożny w ustalaniu co jest możliwe a co nie w przypadku rabatów.

Primo, to są indywidualne negocjacje.

Secondo, na forum wielokrotnie w sprawie rabatów zabierali głos użytkownicy którzy mieli w tym interes , bądź je oferując bądź dbając aby nikt nie dostał.

Na koniec, nikt z nas tutaj nie otrzymał oficjalnej autoryzacji aby promować bądź nie rabaty.

Każdy kto udziela tu informacji dzieli się swoim doświadczeniem oraz informacjami napływającymi z rynku.

Niezależny i ceniony EXPERT.

Kreator trendów. WIZJONER.

8 godzin temu, HaveFun napisał:

30% nie ale 25% już tak.  Taki wynegocjowałem, po kilku rozmowach w czasach COVID w największym zamknięciu. 

Tyle to dawali z pocałowaniem ręki. 

O i T

We wszystkim jej do twarzy
IMG_20200722_182955-01.jpgIMG_20200722_183638-01.jpg

Zdrowy rozsądek to nic innego jak zbiór uprzedzeń nagromadzonych w umyśle przed osiemnastym rokiem życia

Koledzy i koleżanki, mój Moonwatch nagle zaczął robić ~ +2 min/24h. Zegarek z 2017 więc chyba łapie się na przedłużoną gwarancję. Gdzie najlepiej oddać do serwisu? Zegarek kupiony we Włoszech.

3 minuty temu, Entropy napisał:

Koledzy i koleżanki, mój Moonwatch nagle zaczął robić ~ +2 min/24h. Zegarek z 2017 więc chyba łapie się na przedłużoną gwarancję. Gdzie najlepiej oddać do serwisu? Zegarek kupiony we Włoszech.

Jak na gwarancji to prosto do Swatch Group na warszawskim Mokotowie, tylko nie wiem skąd jesteś.

Omega rządzi  B) 

Guest tbn
33 minuty temu, Entropy napisał:

Omega wprowadziła pięcioletnią gwarancję w połowie 2018. 

@Entropy Pięcioletnia gwarancja została wprowadzona 2 listopada 2018 r. i objęła zegarki zakupione od 1 lipca 2018 r. Twój zegarek nie jest już na gwarancji. Jeśli zdecydujesz się na autoryzowany serwis Omegi (obecnie 2900 zł), to na Twoim miejscu próbowałbym wynegocjować znaczne obniżenie jego ceny z racji tego, że usterka nastąpiła stosunkowo szybko po zakończeniu gwarancji. A w pierwszej kolejności sprawdź czy nie jest przypadkiem namagnesowany:

https://odczasudoczasu.pl/2019/05/namagnesowany-zegarek-porady-z-warsztatu-zegarmistrza/

Jeśli tak, to zanieś go do dobrego zegarmistrza (np. do zakładu Pana Zbigniewa Bronowskiego przy ul. Pięknej 47) na rozmagnesowanie, które robi się bezinwazyjnie, bez otwierania koperty i będzie kosztowało maks. 50-100 zł

Edited by memento mori

Momento mori dobrze prawi :) Oddaj go na rozmagnesowanie, a jeżeli nie pomoże to na serwis do Pan Zbigniewa lub do Omegi na Placu Trzech Krzyży. Serwis Swatch Group na Marynarskiej omijaj z daleka.   

Dzięki wszystkim za uwagi. Myślałem już wcześniej o tym namagnesowaniu. Czy wpływ na to może mieć np. Ładowarka indukcyjna?

3 godziny temu, Entropy napisał:

Dzięki wszystkim za uwagi. Myślałem już wcześniej o tym namagnesowaniu. Czy wpływ na to może mieć np. Ładowarka indukcyjna?

Ja to mówią prawnicy: to zależy... 😂 Ładowarki indukcyjne działają zmiennym polem i ponadto "wiedzą" czy leży na nich telefon czy coś innego, więc TEORETYCZNIE nie powinny namagnesować zegarka. Mowa o zwykłych ładowarkach do telefonu, a nie silnych cewkach spotykanych w przemyśle, bo to już inna sprawa. Natomiast w praktyce, nadal nie są bezpieczne (ze względu na szczątkowe stałe pole magnetyczne po odłączeniu zasilania cewki) i nie zaleca się trzymania zegarków w ich pobliżu. Dość mocno upraszczając: magnes trwały i materiały namagnesowane mają momenty magnetyczne atomów ułożone w tym samym kierunku, dlatego magnesy trwałe z jednej strony się odpychają a z drugiej przyciągają. W zasadzie demagnetyzator u zegarmistrza to nic innego jak taka powiedzmy ładowarka indukcyjna ze zmiennym polem magnetycznym, która ma na celu zmienić jednokierunkowych układ momentów magnetycznych atomów danego materiału na układ chaotyczny, przy czym zadbano aby nie było w niej szczątkowego stałego pola.

Na codzień trzeba unikać stałego pola magnetycznego czyli magnesów trwałych, które są w głośnikach kolumn, klockach magnetycznych, zapięciach magnetycznych w torbach, etui na laptopy, telefony, torebkach itp. 

Producenci od dawna walczyli z wpływem pola magnetycznego na dokładność mechanizmów. Jako pierwszy, bo już w 1846 r. pracę i testy rozpoczął Vacheron Constantin. Na przestrzeni lat swój wkład miał też Tissot, Rolex, IWC i Omega. W tym celu włos (sprężynę balansu) wykonuje się z niemagnetycznych stopów i materiałów (Nivarox, Parachrom, krzem) a w zegarkach z pełnym deklem stosuję się klatkę Faradaya poprzez dodatkową, antyferromagnetyczną płytkę nad mechanizmem (np. w Seamasterach, Speedmasterach, Milgaussie, Ingenieur).

Edited by memento mori

No właśnie wydaje mi się że podczas jednego miłego wieczoru, zapomniałem się i zostawiłem zegarek obok takiej ładowarki i chyba to może być problemem (mam nadzieję). Odezwę się na Piękną

Ja na początek przedzwoniłbym do butiku, czy zrobią rozmagnesowanie. Może uda się bezkosztowo temat załatwić 😆

Dopiero potem Piękna.

5 godzin temu, memento mori napisał:

rozmagnesowanie, które robi się bezinwazyjnie, bez otwierania koperty i będzie kosztowało maks. 50-100 zł

Ile? Za 100ke można kupić demagnetyzer a w Krakowie o ile dobrze pamiętam stary zegarek za darmo mi rozmagnesowali.

24 minuty temu, Jan napisał:

Ile? Za 100ke można kupić demagnetyzer a w Krakowie o ile dobrze pamiętam stary zegarek za darmo mi rozmagnesowali.

Za 100 zł można też kupić połowę śrubokręta Bergeona...

Znasz skrót "maks."? W "Od Czasu do Czasu" taka usługa kosztuje bodajże 50 zł. Nie znam cenników wszystkich zegarmistrzów na świecie, dlatego posłużyłem się takim, a nie innym określeniem aby wskazać rząd wielkości w odniesieniu do kosztu pełnego serwisu.

Edited by memento mori

@memento mori dzięki za rzeczowe wyjaśnienie tematu. Popraw mnie jednak jeśli się mylę, na ładowarce jest telefon, który się ładuje, czyli ładowarka działa :) jeśli położymy obok zegarek to właśnie może się namagnesować, tak? :)

Tak. Pomimo tego że zmienne pole magnetyczne ładowarki nie może teoretycznie same w sobie namagnesować zegarka, a wręcz przeciwnie, tak w praktyce złożoność tego urządzenia i sposób jego działania w momencie załączenia i wyłączenia może spowodować namagnesowanie. Każde z urządzeń i zegarków jest inne, ale profilaktycznie lepiej nie trzymać zegarka tuż obok ładowarki indukcyjnej czy na obudowach sprzętu RTV typu wzmacniacze audio itp.

A tak z ciekawości czy ktoś z Was pracuje w silnym polu magnetycznym typu wnętrza stacji trafo, pomiary izolacji uzwojeń itp. i ma jakieś doświadczenia z użytkowania zegarków mechanicznych w takich miejscach?

Edited by memento mori

Mały update, sprawdziłem papiery i jednak data zakupu jest z października 2018, czyli łapie się na 5cio letnią gwarancję. Co sugerujecie w takiej sytuacji? Od razu kontakt z butikiem?

Godzinę temu, Entropy napisał:

Mały update, sprawdziłem papiery i jednak data zakupu jest z października 2018, czyli łapie się na 5cio letnią gwarancję. Co sugerujecie w takiej sytuacji? Od razu kontakt z butikiem?

Tak. Tym bardziej, że masz go na miejscu. I zdaj proszę relacje, co było przyczyną spieszenia.