Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...
Degustatorr Noir

Klub Miłośników Zegarków OMEGA

Recommended Posts

Czas pokaże jak będzie ze starszymi modelami, ja jednak pewne wzrosty przewiduję, a nie sądzę, aby dotychczasowi posiadacze hurtowo się ich pozbywali na rzeczy nowego moona.

Od dwóch ostatnich "debiutów" wszystko było wiadomo na tydzień przed xD.

No aż takich przecieków od R to nie widziałem, żeby jakieś wewnątrzfirmowe kwity krążyły.
Owszem, kojarzę jakieś zgadywanki co do nowych wersji, ale nigdy takich szczegółów.

Swatch group miało atak hakerski kilka tygodni temu, może ten wyciek to tego pokłosie?

a odnośnie samego zegarka, w wersji szafirowej będzie nakładane logo podczas gdy w hesalicie nadal nadrukowane. 

Koperta będzie nawiązywać do „prawdziwego” moonwatcha z 69’ czyli ta sama co w ostatniej limitce Apollo i Snoopym 3. 

no i nie wiem czy zauważyliście ale zmieniono tekst na deklu z „manned” na „human” :) 

24 minuty temu, sanik napisał:

Czas pokaże jak będzie ze starszymi modelami, ja jednak pewne wzrosty przewiduję, a nie sądzę, aby dotychczasowi posiadacze hurtowo się ich pozbywali na rzeczy nowego moona.

Moonwatch już dzisiaj i od wielu lat zresztą jest w czołówce rotujących zegarków ale nie przeszkadza mu to aby dosyć dobrze trzymać cenę i nie szukać zbyt długo nowego domu.

To się nie zmieni, będzie nadal dobrym zakupem zakładając obecne ceny.

1. Legendary watch guru. Exciting and controversial.
  2. An undisputed expert. Epic recommendations. 
  3. Independent, one and only, Maserati. 

Dla mnie te planowane zmiany są pozytywne - przynajmniej jeśli chodzi o kopertę, tarczę w wersji szafirowej i (częściowo) mechanizm. Wielka niewidoma to oczywiście bransoleta, ale mam przeczucie, że jak odchudzili kopertę (lub samo szkło jest cieńsze) to bransoleta też będzie lżejsza optycznie.

Kojarzycie czy w innych modelach Omegi jest przejście bransolety z 20 na 16? Szkoda że brak słowa o mikroregulacji zapięcia.

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

58 minut temu, orlis napisał:

[...] no i nie wiem czy zauważyliście ale zmieniono tekst na deklu z „manned” na „human” :) 

Na Omegaforums ktoś stwierdził, że to może kwestia ujednopłciowienia brzmienia tego tekstu, bo dotychczasowy zdecydowanie wskazywał na płeć męską ;)

48 minut temu, Maserati napisał:

Moonwatch już dzisiaj i od wielu lat zresztą jest w czołówce rotujących zegarków ale nie przeszkadza mu to aby dosyć dobrze trzymać cenę i nie szukać zbyt długo nowego domu.

To się nie zmieni, będzie nadal dobrym zakupem zakładając obecne ceny.

To prawda, ze sprzedażą Moona nie ma kłopotu, jak wszystko jest OK i trzyma cenę. Tak na prawdę na swoim, kupionym w marcu zeszłego roku, dzięki kilku podwyżkom w międzyczasie, całkiem nieźle zarobiłem...

40 minut temu, Michal_Gdy napisał:

[...]Kojarzycie czy w innych modelach Omegi jest przejście bransolety z 20 na 16? Szkoda że brak słowa o mikroregulacji zapięcia.

Nie kojarzę. Co do mikroregulacji na Omegaforums ludzie twierdzą, że nie będzie, a byłby to błąd. Nawet na motylkowych zapięciach nowych Constellation udało się Omedze jakoś małą, ale jednak mikroregulację zrobić.

Last, but not least -> po przesyłaniu wewnętrznym zegarka między sklepami a centralą w końcu wygenerowała się przesyłka już do mnie do domciu, powinna dotrzeć jutro :)

Zrzut ekranu 2020-12-2 o 14.17.30.png

Omega rządzi  B) 

no i nie wiem czy zauważyliście ale zmieniono tekst na deklu z „manned” na „human”  

Normalnie kosmos, ale podobno Neil Armstrong była kobietą, jak Kopernik.

Pozdrawiam, Mirek

18 minut temu, Mirosuaw napisał:

Normalnie kosmos, ale podobno Neil Armstrong była kobietą, jak Kopernik.

Kosmos to będzie jak poleci na nadgarstku pierwszej kobiety na księżycu ;)

Wynika to pewnie jedynie z aktualnych zaleceń NASA:

https://history.nasa.gov/styleguide.html

"Gender-Specific Language (e.g., Manned Space Program vs. Human Space Program)

In general, all references to the space program should be non-gender-specific (e.g., human, piloted, unpiloted, robotic, as opposed to manned or unmanned). The exception to the rule is when referring to the Manned Spaceflight Center (also known as the Manned Spacecraft Center), the predecessor of Johnson Space Center in Houston, or to any other historical program name or official title that included “manned” (e.g., Associate Administrator for Manned Spaceflight)."

Edited by memento mori

23 minuty temu, Smycel napisał:

Aż szok, że pozwalają nie zmieniać nazw z przeszłości na aktualną, poprawną wersję 

Zachodnia cywilizacja dyskutuje o tym, a Chinczycy?

O wysłaniu robotów na Księżyc, które przywiozą im trochę grunu do badań 🤦‍♂️

Edited by pablo122

2 godziny temu, pablo122 napisał:

Zachodnia cywilizacja dyskutuje o tym, a Chinczycy?

O wysłaniu robotów na Księżyc, które przywiozą im trochę grunu do badań 🤦‍♂️

Ale Zachód ma przewagę moralną. A dzięki czemu za kilkadziesiąt lat będziemy wszyscy znali chiński płynnie 

12 godzin temu, dodge66 napisał:

Czarną czy niebieską? Jestem przekonany, że szybko znalazłby się na nią chętny ;)

wstyd się przyznac ale mam oba i oba sie kurzą

[mention=98815]Butik[/mention] a gdybyś miał wybrać tyko jeden zegarek od Omegi to jaki model by to był? 

Ten... submariner pewnie

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

@Butik, Ty se chłopie jakieś jaja z nas robisz - 3 godziny pudełko oglądamy! :angry:

Kolega buduje napięcie :) A pudełko zewnętrzne brązowe to od kiedy jest ? Może do wybranych modeli dawali brązy ? ;) Bo moje omegowe to białe są.

Już dawno otworzył i sam się jara zegarkiem, a innym nie chce pokazać. Sado i ego

Pozdrawiam, Mirek

Qwa, no nie dadzą człowiekowi się pobawić nową zabawką... Ech jak z dziećmi ;)

Przedstawiam mojego nowego G-Shocka w wersji deluxe limited ediszyn ;)

Korcił mnie od bardzo dawna, uśmiechałem się zawsze na jego widok, ale nie za 20+kPLN. Jak cena w czarny piątek spadła do 14 to dostałem impulsu (słonecznego ;)) i kliknąłem). I morda się cieszy jeszcze bardziej. Choć wiem, że wygląda jak plastikowy słocz, ale co tam...

Wracam do zabawy, jeszcze potem wrócę. Hołk!

IMG_1064.jpg

Edited by Butik

Omega rządzi  B)