Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...
Degustatorr Noir

Klub Miłośników Zegarków OMEGA

Recommended Posts

9 godzin temu, adam78 napisał:

od dluzszego czasu mialem na oku inny zegarek, ale jak dali w Jubitomie rabat -40% na niego to tez mocno sie zastanawialem czy go nie wziac bo dobra cena, calkiem ladny itd.

jednak nie zdecydowalem sie na to i....

dzisiaj mialem okazje obejrzec pare omeg na zywo, nie bylo wsrod nich co prawda dokladnie tego globe annual calendar ze srebrna tarcza o ktorym piszesz, ale byl taki annual calendar z biala tarcza oraz byla ta nowa constelation ze srebrna tarcza no i ani ten annual calendar mnie nie porwal (wg mnie zegarek jest niespojny - surowosc zabkowanego bezela wogole nie wspolgra z tarcza pie pan a ta fikusna czcionka z miesiacami to juz zupelnie od czapy). Ponadto srebrna tarcza tez nie dodaje elegancji 

cos mi sie wydaje ze jak go na zywo zobaczysz to szybko zwrocisz, ja przynajmniej po sklejeniu w wyobrazni tego co widzialem wiem ze bardzo dobrze zrobilem nie klikajac ze wzgledu na dobra cene

i jeszcze jedno - de ville tresor na zywo to jak dla mnie petarda (niewazne czy stal czy zloto)

ktos Ci juz podpowiadal wczesniej ze pozbylby sie tych dwoch o ktorych napisales i wzialby tresora - podpisuje sie pod tym wszystkimi 4 konczynami ;) 

zegarek jest fantastyczny - prosty ale baaaardzo elegancki i bardzo spojny przez co ma klimat (zwlaszcza ten z niebieska tarcza co wyglada jakby byla jeansowa, ale biala tez bym bral bez mrugniecia). Prostota i elegancja sa ponadczasowe - nigdy sie nie znudza i z dnia na dzien coraz bardziej sie podobaja

ja niestety mam dosyc duza lape i gdyby tresor mial rozmiar chociaz 41 (a najlepiej 42) to juz bym sie nim Wam chwalil, a tak tylko sie nim zachwycam bo na moim nadgarstku poprostu ginie

Dzięki @adam78 za kolejne cenne uwagi. Moje kliknięcie 40% nie było zupełnie impulsowe (w przeciwieństwie do X-33 "Słoneczny Impuls") bo ja o takiej podmiance myślałem od dawna, gdyż bardzo spodobał mi sią AC. Dlatego przy zobaczeniu takiej okazji nie zawahałem się. Oczywiście rozumiem Twoje wątpliwości, choć ich nie podzielam, ale jak już wiemy de gustibus itd ;)

8 godzin temu, alleck napisał:

Jeśli chodzi jeszcze o Tresor to warto zwrócić uwagę na ref. 435.53.40.21.09.001. W porównaniu do 432.53.40.21.02.001 ma inny werk 8929 z certyfikatem master chronometer, brak daty, ale co ważniejsze i na mnie zrobiło duże wrażenie to cyferblat. Piękny emaliowany. Niestety cena tej wersji zdecydowanie studzi zapał zakupowy  :) 

Co do Tresora (i tu odnoszę się też do poprzedniego posta) to żeby już trochę zamknąć ten temat (ale nie Wam usta :)) to jest to właśnie plan na moje półwiecze za 2 lata, i to właśnie w metalu szlachetnym.

OMEGA rządzi

Godzinę temu, Butik napisał:

Co do Tresora (i tu odnoszę się też do poprzedniego posta) to żeby już trochę zamknąć ten temat (ale nie Wam usta :)) to jest to właśnie plan na moje półwiecze za 2 lata, i to właśnie w metalu szlachetnym.

No i super :) świetny plan !! 

Godzinę temu, alleck napisał:

No i super :) świetny plan !! 

:D

Aha - co do moich ostatnich wywodów i Waszej reakcji - bardzo wszystkim dziękuję za opinie, wszystkie z uwagą przeczytałem. Decyzje już podjęte, kroki poczynione, jak tylko ostateczna wersja kolekcji (wiem, że to śmiesznie brzmi, ale co tam ;)) będzie skompletowana to pokażę. Zmiana, o której mówiłem raczej nastąpi (aktualny niebieski Globe i srebrna Deville => Srebrny Annual Calendar), pojawi się coś nowego z niebieską tarczą, fajnego, częściowo odzwierciedlającego naszą rozmowę, ale to zostawię jako suspens na koniec 😈

OMEGA rządzi

Milo powitac Kolegow z takim zdjeciem w tym dziale

Oho, będzie grubo

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

13 minut temu, artme napisał:

Eeee tam - wg mnie na zasadzie - marzenia sie spelniaja 😊😉

W końcu ktoś się skusił 😉

Screenshot_20201211-154536_Chrome.jpg

Noooo... - moze nie do konca ten model, ale fakt... jest juz Omega w domku przed swietami 🥰

15 minut temu, artme napisał:

Noooo... - moze nie do konca ten model, ale fakt... jest juz Omega w domku przed swietami 🥰

Podgrzałeś atmosferę! Czekamy!!!

37 minut temu, artme napisał:

Ok - to poczatek... 😊

No i miód. Teraz tylko pytanie która wersja :)

A mojego FOISa doprowadziłem właśnie do ideału (dla mnie) wprowadzając drobną, ale jakże znaczącą zmianę od tej mniej widocznej strony zegarka :)

IMG_1178 (1).jpeg

Edited by Butik

OMEGA rządzi

8 minut temu, artme napisał:

Ok - to poczatek... 😊

To nie był przypadkiem Twój pierwszy zegarek mechaniczny? Nostalgiczne powroty przy świętach? ;)

1dFQTya.png

Nie - juz kiedys mialem moona z hesalitem, jednak to nie do konca to... Szukalem "oryginalu", probowalem zrobic cos z historia i... Omega wreszcie pomogla... 😉

Napisze tylko jako ciekawostke, gdyz to nawet u AP nie bylo normą - jakbys nie ustawil tego zegarka, to indeksy trafiaja, jak idealnie pod ten zegarek dobrane... - cos niesamowitego... co do milimetra  😎

Edited by artme

22 minuty temu, artme napisał:

Nie - juz kiedys mialem moona z hesalitem, jednak to nie do konca to... Szukalem "oryginalu", probowalem zrobic cos z historia i... Omega wreszcie pomogla... 😉

Napisze tylko jako ciekawostke, gdyz to nawet u AP nie bylo normą - jakbys nie ustawil tego zegarka, to indeksy trafiaja, jak idealnie pod ten zegarek dobrane... - cos niesamowitego... co do milimetra  😎

No to co to? (tuptuptup)

OMEGA rządzi

56 minut temu, artme napisał:

Coz... bialy uajt jest w formie... 😂

Nie przeginaj mistrzu... :lol: