Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...
Degustatorr Noir

Klub Miłośników Zegarków OMEGA

Recommended Posts

Mam od 13 lat Omegę Hour Vision z podwójnym antyrefleksem i gołym okiem żadnych rys nie widać. Pod lupą dopiero widać. 

" Nikomu nieznane tajemne serce zegara " - Elias Canetti

A ile się orientacyjnie czeka na to cudo ?

Wg ostatnich informacji - do bólu. Przyszły rok..., może?! ;)

38 minut temu, mario1971 napisał(-a):

Wg ostatnich informacji - do bólu. Przyszły rok..., może?! ;)

Ok, dzięki za informację 🙂

Posted (edited)

Jeżeli ktoś jest zainteresowany, to na uncleseiko można zamawiać bransoletkę US1450 President do moonwatcha, cena 143$ z przesyłką do Polski.

Edited by Macmac

3 godziny temu, mc9 napisał(-a):

bm.jpg

@mc9 piękny zegar.

Dziękuję wszystkim za miłe słowa i reakcje na fotki Speedy'ego. Utwierdzam się w przekonaniu, że to był najlepszy wybór:) 

@rafiros ewidentnie się do tego przyczyniłeś w związku z unikami ze sprzedażą 😂

Najlepiej chyba podsumowała to szaleństwo Żona, która patrząc z politowaniem, jak robię kolejne zdjęcie zegarka "z ukrycia" stwierdziła: Wrzuć teraz na forum z komentarzem "moje pierwsze Święta z Omegą" 😂

No więc... Moje pierwsze Święta z Omegą!

IMG_3268.JPG

Czy gdzieś w internetach można zamówić oryginalny pasek gumowy do Seamaster 300m (czarny) czy trzeba się wybrać do butiku Omegi? Znalazłem tylko tutaj niebieski https://www.zegarki.zgora.pl/zegarek/32704_Paski_i_czesci_Pasek_Omega_Seamaster_Gumowy_Niebieski_20mm_032CVZ010127 i na stronie Dolińskiego czarny, ale nie wiem czy ten drugi będzie pasował bo w opisie są inne referencje zegarków (mój ref to 210.30.42).

I drugie pytanie, czy do tego paska gumowego da się dopasować deployant clasp czy tylko pin buckle? 

59 minut temu, qwerf napisał(-a):

@mc9 piękny zegar.

Dziękuję wszystkim za miłe słowa i reakcje na fotki Speedy'ego. Utwierdzam się w przekonaniu, że to był najlepszy wybór:) 

@rafiros ewidentnie się do tego przyczyniłeś w związku z unikami ze sprzedażą 😂

Najlepiej chyba podsumowała to szaleństwo Żona, która patrząc z politowaniem, jak robię kolejne zdjęcie zegarka "z ukrycia" stwierdziła: Wrzuć teraz na forum z komentarzem "moje pierwsze Święta z Omegą" 😂

No więc... Moje pierwsze Święta z Omegą!

IMG_3268.JPG

No i super. Teraz pracuj nad żoną i jej akceptacją nowej tradycji - nowy członek rodziny na każde święta 😉 

43 minuty temu, desmo napisał(-a):

No i super. Teraz pracuj nad żoną i jej akceptacją nowej tradycji - nowy członek rodziny na każde święta 😉 

... państwowe i kościelne 😁😉

47 minut temu, desmo napisał(-a):

Wstrzeliłeś idealnie, biorąc pod uwagę, że Omega zakupiona została w związku z narodzinami nowego członka rodziny :)

Choć czekaj.. chyba nie to miałeś na myśli? 😂

Posted (edited)

Moja żona ma taką omegę. Jest to pamiątka rodzinna i chciałbym dowiedzieć się o niej czegoś więcej, jaki mechanizm w niej siedzi, +- rok produkcji. Wszelkie informacje mile widziane :) tego co wiem zegarek kupiony w 1980 w Pewex.

IMG_20210406_152657448.thumb.jpg.b3dc255ccc6ebd00c7878d01101c4e7e.jpg

Edited by Jxxer

4 godziny temu, logann napisał(-a):

I drugie pytanie, czy do tego paska gumowego da się dopasować deployant clasp czy tylko pin buckle? 

Tylko pin-buckle.

OMEGA rządzi

4 godziny temu, logann napisał(-a):

Czy gdzieś w internetach można zamówić oryginalny pasek gumowy do Seamaster 300m (czarny) czy trzeba się wybrać do butiku Omegi? Znalazłem tylko tutaj niebieski https://www.zegarki.zgora.pl/zegarek/32704_Paski_i_czesci_Pasek_Omega_Seamaster_Gumowy_Niebieski_20mm_032CVZ010127 i na stronie Dolińskiego czarny, ale nie wiem czy ten drugi będzie pasował bo w opisie są inne referencje zegarków (mój ref to 210.30.42).

Kupowałem czarną gumę, najlepszą cenę i szybkość obsługi (od ręki) zaoferował butik Omegi w W-wie. Przede wszystkim wszystko załatwiłem telefonicznie, a guma przyjechała do mnie w szykownym, czerwonym etui:-) Na rynku pierwotnym lepszej ceny, niż ta z linku nie znajdziesz, tylko dolicz jeszcze ze 200 pln za klamrę (pin buckle). Chyba że dopasujesz inną klamrę o podobnym języku, bo ta oryginalna nie cieszy się tu na forum entuzjazmem. Akurat mnie nie boli, ale też bym wolał trochę inaczej wyprofilowany język.

Leszek

Time is on my side, yes it is. (Rolling Stones)

20 minutes ago, ledr said:

Kupowałem czarną gumę, najlepszą cenę i szybkość obsługi (od ręki) zaoferował butik Omegi w W-wie. Przede wszystkim wszystko załatwiłem telefonicznie, a guma przyjechała do mnie w szykownym, czerwonym etui:-) Na rynku pierwotnym lepszej ceny, niż ta z linku nie znajdziesz, tylko dolicz jeszcze ze 200 pln za klamrę (pin buckle). Chyba że dopasujesz inną klamrę o podobnym języku, bo ta oryginalna nie cieszy się tu na forum entuzjazmem. Akurat mnie nie boli, ale też bym wolał trochę inaczej wyprofilowany język.

Dzięki za pomoc, bliżej wakacji pewnie nad podmianką pomyślę :) czytałem jeszcze dobre opinie o pasku od zealande.com ale tam chyba czarny póki co wyprzedany.

11 minutes ago, robert_gda1 said:

Co sądzicie o tym modelu? :)

Ja kupiłem dokładnie ten model miesiąc temu i w dalszym ciągu jaram się jak w dniu zakupu. Nie mogę oderwać wzroku, strasznie przeszkadza w pracy :D Cieszę się, że ktoś mi sprzątnął białą tarczę sprzed nosa, czarna wydaje się bardziej uniwersalna. Bez większego targowania się powinieneś wyrwać -15% od ceny z metki.

W dniu 5.04.2021 o 21:59, ArtiP napisał(-a):

Ok, dzięki za informację 🙂

Sytuacja z wczoraj.

Żona chciała zrobić mi niespodziankę i w Jubitomie udało jej się złożyć zamówienie na nowego Snoopiego 🙂

Dzisiaj zadzwoniła do Jubitomu by potwierdzić, że wszystko się udało i wykonać przelew za zamówienie.

Przed przelewem zapytała o czas realizacji - odpowiedź Pani z Jubitom - nawet kilka lat...

Sytuacja abstrakcyjna, wpłać ponad 40 tyś od razu i czekaj nawet 2 lata :D

No i niespodzianki nie będzie.

Ale nie powiem, jak mnie zaimponowała żonka tym ruchem.

A tak z ciekawości...

Czy istnieje handel miejscami w kolejce na tego typu limitki ?

Może żona jednak popełniła błąd ? 😉

Czy istnieje handel miejscami w kolejce, tego nie wiem. Znając jednak życie takie rzeczy pewnie mają miejsce, grunt to dotrzeć do źródła

A czy małżonka popełniła błąd tego nie wiem.
Jakoś nie mogła się pogodzić z faktem wpłaty całości kwoty i czekać na zegarek nie widomo jak długo.
Rozumiem wpłatę 10,20,30% depozytu ale całości

Jeśli jesteś zainteresowany myślę, że masz szansę złożyć zamówienie internetowe, tylko musisz liczyć się z procedurą jaką spotkała moja żona.

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Posted (edited)
2 godziny temu, eisbar03 napisał(-a):

Sytuacja z wczoraj.

Żona chciała zrobić mi niespodziankę i w Jubitomie udało jej się złożyć zamówienie na nowego Snoopiego 🙂

Dzisiaj zadzwoniła do Jubitomu by potwierdzić, że wszystko się udało i wykonać przelew za zamówienie.

Przed przelewem zapytała o czas realizacji - odpowiedź Pani z Jubitom - nawet kilka lat...

Serio, chcieli zaliczkę wysokości 40 tys. ( dzięki kolego Butik, ja się cały czas uczę 😉 ) ...chyba planują kontrolowaną upadłość 

Edited by desmo

Teraz, desmo napisał(-a):

Serio, chcieli 40 tyś zaliczki ...chyba planują kontrolowaną upadłość 

Serio, chcieli wpłatę całości kwoty za zegarek.

Co zdziwiło moją żonę i odpuściła temat.

1 godzinę temu, eisbar03 napisał(-a):

Sytuacja z wczoraj.

Uuu.... szacun dla żonki 👍 Szczerze pisząc  myślałem,  że to odbywa się na zasadzie zaliczki 10 , 20 % I reszta przy odbiorze,  ale jak tak , to chyba sobie odpuszczę,  bo to się z celem mija . Czekać rok,  to jeszcze może i dałoby radę,  ale kilka lat i to oo wpłacie całości?  No nie.  To nie dla mnie . Dzięki za informację 🙂

2 godziny temu, eisbar03 napisał(-a):

[...]Sytuacja abstrakcyjna, wpłać ponad 40 tyś od razu i czekaj nawet 2 lata :D[...]

6 minut temu, desmo napisał(-a):

Serio, chcieli 40 tyś zaliczki ...chyba planują kontrolowaną upadłość 

Panowie, trochę offtopowo, ale BŁAGAM nie tyś bo nie mamy tyśęcy tylko tys. od tysięcy...

OMEGA rządzi