Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Degustatorr Noir

Klub Miłośników Zegarków OMEGA

Rekomendowane odpowiedzi

👍 😊


Longines Hydroconquest, Longines Legend Diver, Omega Planet Ocean, Breitling Avenger II Seawolf, Breitling Navitimer, VOSTOK EUROPE LUNOKHOD 2,  Casio G-SHOCK G-520D, Casio G-SHOCK GS-1100, Casio G-SHOCK GW-9010 MUDMAN, Casio G-SHOCK GR-8900, Casio G-SHOCK G-9300 MUDMAN, Casio G-SHOCK DW-6900, Casio G-SHOCK GW-9400 RANGEMAN, Casio G-SHOCK GWG-1000 MUDMASTER, Casio G-SHOCK GPR-B1000 RANGEMAN, Rado Capitan Cook, Longines Heritage Military 1938 Limited Edition, PANERAI PAM00914, Casio G-SHOCK GWF-A1000, Casio G-SHOCK GMW-B5000D, Casio G-SHOCK MTG-B1000, DOXA-SUB 300T, TAG Heuer Day Date, Breitling Superocean Heritage II, Casio G-SHOCK MTG-B3000, Casio G-SHOCK GBD-H1000, Casio G-SHOCK GXW-56BB KING, TAG Heuer AUTAVIA, Casio G-SHOCK GWG-B1000 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 godzin temu, Butik napisał(-a):

 

To nie do końca prowokacja. Na prawdę byłem ciekaw Waszego gustu w porównaniu do mojego.

 

 

Nie będę :D 

 

 

Jestem fanem marki OMEGA ale przeciwnikiem kupowania "ikon" bo tak trzeba. Kilka ikon Omegi już miałem, ale do mnie nie gadały, więc poszły w świat. M.in. Moonwatche: miałem prawie tradycyjnego w szafirze, potem FOIS. Teraz czekam na Moonwatcha, choć mało standardowego i wyświechtanego (to a'propos mojego upodobania zegarków mało typowych i nudnych).

 

Faktem jest, że w zeszłym roku pandemia i siedzenie w domu mnie także poprzestawiała klepki w głowie i pokupowałem zegarków po prostu za dużo, często impulsowo i impulsywnie (jeśli jest jakaś różnica). Z drugiej strony pozwoliło mi to w praktyce wyrobić sobie pewne przekonanie na temat niektórych podstaw tego hobby, które mnie dotyczą lub nie, mianowicie:

  • Okazuje się, że jednak lubię zegarki niezbyt klasyczne, mało nudne, na których dużo się dzieje
  • Jak mam więcej niż 4-5 sztuk to i tak używam 4-5 ulubionych, pozostałe leżą w pudełku i kwitną, więc 8 to po prostu za dużo. Prawdopodobnie moja szczęśliwa liczba to 4, max 5 z ewentualną rezerwą na szósty na specjalne okazje
  • Zdecydowanie wolę zegarki nosić na paskach niż bransolecie, wyjątkiem jest X-33 który po zakupie tytanowego kajdana jest noszony tylko na nim.
  • Jeden zegarek elektryczny z wyższej półki jest dla mnie absolutnym obowiązkiem - czasem jest dzień, szczególnie w weekend, że chcę założyć coś wesołego, lekkiego, wyjąć z pudełka i nie bawić się w ustawianie. Mam co prawda G-SHOCKA, ale jednak jak się człowiek wysnobi wyższą półką, to G-SHOCKA zakłada tylko do rąbania drewna ;)
  • Mam duży problem z Globem. Zegar jest piękny ale jakoś nie mogę się z nim zzżyć. Wystawiałem go na sprzedaż już 2 albo 3 razy i zawsze sam wycofywałem po jednym, góra dwóch dniach jak tylko założyłem na rękę "ten ostatni raz" i wtedy mówiłem, że jednak nie, za ładny żeby sprzedać. I wciąż mam z nim problem. Potrzebuję coś do koszuli ze spinkami i tu mam zgrzyt między DV a GLobe. Obu nie chcę mieć. GM jest jednak trochę grubszy, szczególnie z bransoletą. DV jednak nie do końca ze mną współpracuje. No i mocno w głowie siedzi mi nowy szary Tresor z małą sekundą (zresztą przez jednego z kolegów sugerowany).

Na tę chwilę na pewno nowego właściciela szukają:

  • Aqua Terra zielona - piękny zegar, uwielbiam go, ale on był kupiony po to, abym nie myślał o World TImerze. Jednak WT nie dawał mi spać i go mam. Więc dwóch sztuk z serii AT mieć nie chcę. Z bólem, ale pozbywam się leśniczego.
  • PO-GMT -> to też miało być zamiast WT, głupie bardzo, ale kto z nas nie robi w życiu głupich rzeczy. Zegar śliczny, przecudna tarcza, świetne wskazówki, może trochę gruby, ale leciutki, bo tytan, jednak przy WT drugiego dwustrefowego nie potrzebuję. Poza tym mam za dużo niebieskich.
  • De Ville i Globemaster -> tu mam duży problem. Może bym zostawił DV bo nadaje się do wszystkich koszul na spinki (GLobe do niektórych jest za gruby). Ale Globe jest śliczny. Ale jeszcze cudniejszy jest szary Tresor z małą sekundą... Wystawię więc na sprzedaż pewnie oba, ten który sprzeda się pierwszy - pójdzie w świat, drugi zostanie do września kiedy pojawią się nowe Tresory, wtedy zdecyduję czy zmieniać.

A tak patrząc na Wasze głosy to zdecydowanie najgorzej wypada PO-GMT -> prawie każdy z Was by się go pozbył, podobnie jak Speedy '57, ale tutaj przypuszczam, że powodem jest fakt, iż go wielu z Was nie widziało na żywo - jest zupełnie inny niż na zdjęciach. Biały SMP absolutnie wygrywa. Globe też jest Waszym faworytem, ale nie moim. Jak wcześniej stwierdziliśmy - ilu ludzi tyle gustów i wyborów. Ja oczywiście pójdę swoją drogą, ale fajnie było rzucić okiem na ten eksperyment.

 

Kończę bo się rozpisałem za bardzo ;)

 

Omegowy świr :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 godzin temu, Butik napisał(-a):

 

To nie do końca prowokacja. Na prawdę byłem ciekaw Waszego gustu w porównaniu do mojego.

 

 

Nie będę :D 

 

 

Jestem fanem marki OMEGA ale przeciwnikiem kupowania "ikon" bo tak trzeba. Kilka ikon Omegi już miałem, ale do mnie nie gadały, więc poszły w świat. M.in. Moonwatche: miałem prawie tradycyjnego w szafirze, potem FOIS. Teraz czekam na Moonwatcha, choć mało standardowego i wyświechtanego (to a'propos mojego upodobania zegarków mało typowych i nudnych).

 

Faktem jest, że w zeszłym roku pandemia i siedzenie w domu mnie także poprzestawiała klepki w głowie i pokupowałem zegarków po prostu za dużo, często impulsowo i impulsywnie (jeśli jest jakaś różnica). Z drugiej strony pozwoliło mi to w praktyce wyrobić sobie pewne przekonanie na temat niektórych podstaw tego hobby, które mnie dotyczą lub nie, mianowicie:

  • Okazuje się, że jednak lubię zegarki niezbyt klasyczne, mało nudne, na których dużo się dzieje
  • Jak mam więcej niż 4-5 sztuk to i tak używam 4-5 ulubionych, pozostałe leżą w pudełku i kwitną, więc 8 to po prostu za dużo. Prawdopodobnie moja szczęśliwa liczba to 4, max 5 z ewentualną rezerwą na szósty na specjalne okazje
  • Zdecydowanie wolę zegarki nosić na paskach niż bransolecie, wyjątkiem jest X-33 który po zakupie tytanowego kajdana jest noszony tylko na nim.
  • Jeden zegarek elektryczny z wyższej półki jest dla mnie absolutnym obowiązkiem - czasem jest dzień, szczególnie w weekend, że chcę założyć coś wesołego, lekkiego, wyjąć z pudełka i nie bawić się w ustawianie. Mam co prawda G-SHOCKA, ale jednak jak się człowiek wysnobi wyższą półką, to G-SHOCKA zakłada tylko do rąbania drewna ;)
  • Mam duży problem z Globem. Zegar jest piękny ale jakoś nie mogę się z nim zzżyć. Wystawiałem go na sprzedaż już 2 albo 3 razy i zawsze sam wycofywałem po jednym, góra dwóch dniach jak tylko założyłem na rękę "ten ostatni raz" i wtedy mówiłem, że jednak nie, za ładny żeby sprzedać. I wciąż mam z nim problem. Potrzebuję coś do koszuli ze spinkami i tu mam zgrzyt między DV a GLobe. Obu nie chcę mieć. GM jest jednak trochę grubszy, szczególnie z bransoletą. DV jednak nie do końca ze mną współpracuje. No i mocno w głowie siedzi mi nowy szary Tresor z małą sekundą (zresztą przez jednego z kolegów sugerowany).

Na tę chwilę na pewno nowego właściciela szukają:

  • Aqua Terra zielona - piękny zegar, uwielbiam go, ale on był kupiony po to, abym nie myślał o World TImerze. Jednak WT nie dawał mi spać i go mam. Więc dwóch sztuk z serii AT mieć nie chcę. Z bólem, ale pozbywam się leśniczego.
  • PO-GMT -> to też miało być zamiast WT, głupie bardzo, ale kto z nas nie robi w życiu głupich rzeczy. Zegar śliczny, przecudna tarcza, świetne wskazówki, może trochę gruby, ale leciutki, bo tytan, jednak przy WT drugiego dwustrefowego nie potrzebuję. Poza tym mam za dużo niebieskich.
  • De Ville i Globemaster -> tu mam duży problem. Może bym zostawił DV bo nadaje się do wszystkich koszul na spinki (GLobe do niektórych jest za gruby). Ale Globe jest śliczny. Ale jeszcze cudniejszy jest szary Tresor z małą sekundą... Wystawię więc na sprzedaż pewnie oba, ten który sprzeda się pierwszy - pójdzie w świat, drugi zostanie do września kiedy pojawią się nowe Tresory, wtedy zdecyduję czy zmieniać.

A tak patrząc na Wasze głosy to zdecydowanie najgorzej wypada PO-GMT -> prawie każdy z Was by się go pozbył, podobnie jak Speedy '57, ale tutaj przypuszczam, że powodem jest fakt, iż go wielu z Was nie widziało na żywo - jest zupełnie inny niż na zdjęciach. Biały SMP absolutnie wygrywa. Globe też jest Waszym faworytem, ale nie moim. Jak wcześniej stwierdziliśmy - ilu ludzi tyle gustów i wyborów. Ja oczywiście pójdę swoją drogą, ale fajnie było rzucić okiem na ten eksperyment.

 

Kończę bo się rozpisałem za bardzo ;)

Sprzedaj De Ville i Globe a do koszul ze spinkami kup Tresora, to jest klasyczny zegarek do garnituru.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
36 minut temu, nixon111 napisał(-a):

 

Omegowy świr :)

 

No bez wątpienia :)

 

31 minut temu, beniowski napisał(-a):

Sprzedaj De Ville i Globe a do koszul ze spinkami kup Tresora, to jest klasyczny zegarek do garnituru.

 

Tak właśnie zrobię, wezmę szary z małą sekundą, cudny jest.

 

4 minuty temu, Balansujący Na Osi napisał(-a):

I zostaw leśniczego.

Ładny jest i mie jest to tak często spotykana na nadgarstku wersja AT.  

 

Nie zostawię. Mam miejsce tylko dla jednej AT w pudełku, a z dwóch które mam zdecydowanie wyrywa World Timer.

 

Zrobiłem w ogóle szybkie wideo porównawcze obu zegarków, jak obrobię (pewnie w łikęt) to wrzucę, bo niedługo może nie być czego porównywać ;)


Kto rano wstaje ten leje jak z cebra...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, Butik napisał(-a):

 

Tak właśnie zrobię, wezmę szary z małą sekundą, cudny jest.

 

 Dobry wybór - przymierzałem Tresora kilka lat temu i był świetny. Niemniej, znając twoje zegarkowe ADHD, to za jakiś czas.... wiadomo co🤣.

 

 

 

 

IMG_0469.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, beniowski napisał(-a):

[...]Niemniej, znając twoje zegarkowe ADHD, to za jakiś czas.... wiadomo co🤣.

 

Hehe, trochę racja, ale wraz z trwającym jakiś czas ADHD wyrabia się też gust i trochę wiedza o samy sobie - czego się spodziewać, co działa a co nie. Tak na prawdę bawię się w to może ze 3-4 lata, w zeszłym roku do ADHD przyczyniło się siedzenie w domu zamiast w samolotach i na lotniskach, więc mam nadzieję, że sam się już trochę ustabilizuję i opanuję.

 

Ale wiem co mówisz i nie wykluczam, że poszukiwania będą kontynuowane ;)


Kto rano wstaje ten leje jak z cebra...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Butik napisał(-a):

 

Hehe, trochę racja, ale wraz z trwającym jakiś czas ADHD wyrabia się też gust i trochę wiedza o samy sobie - czego się spodziewać, co działa a co nie. Tak na prawdę bawię się w to może ze 3-4 lata, w zeszłym roku do ADHD przyczyniło się siedzenie w domu zamiast w samolotach i na lotniskach, więc mam nadzieję, że sam się już trochę ustabilizuję i opanuję.

 

Ale wiem co mówisz i nie wykluczam, że poszukiwania będą kontynuowane ;)

Dlaczego Omega jest złotym Gralem ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

2 godziny temu, Andrzej Zalewski napisał(-a):

Dlaczego Omega jest złotym Gralem ?

Nie rozumiem pytania

Edytowane przez Butik

Kto rano wstaje ten leje jak z cebra...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba Koledze chodzi o to, dlaczego szukasz właściwie tylko wśród Omegi.


I'm not myself, but not dead and not for sale...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

del.

Edytowane przez Butik

Kto rano wstaje ten leje jak z cebra...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, lukebor napisał(-a):

Chyba Koledze chodzi o to, dlaczego szukasz właściwie tylko wśród Omegi.

Dokładnie o to chodzi,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Butik napisał(-a):

 Poniżej obiecane wcześniej wideo porównawcze dwóch Omeg Aqua Terra - zielonej i światoczasowej.

 

Jak zawsze bez scenariusza - po prostu przekazuję informacje prosto z serca jako użytkownik.

 

Pierwszy raz w lengłidżu, bo okazało się że mam w większości widownię międzynarodową i domagają się tekstów zrozumiałych dla ogólu ;)

 


Przede wszystkim, super posłuchać, tak dobrego angielskiego. Sam od ponad 10 lat pracuje praktycznie tylko po angielsku i bardzo rzadko zdarza się usłyszeć tak dobry akcent w Polsce.

 

A patrząc jak rozwijasz kolekcję i oczekując co tam się może pojawić, sub ode mnie, a jutro pobuszuje po kanale.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim, super posłuchać, tak dobrego angielskiego. Sam od ponad 10 lat pracuje praktycznie tylko po angielsku i bardzo rzadko zdarza się usłyszeć tak dobry akcent w Polsce.
 
A patrząc jak rozwijasz kolekcję i oczekując co tam się może pojawić, sub ode mnie, a jutro pobuszuje po kanale.

Trochę leci w Szona Konery

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AT w wersji wakacyjnej. Guma to Zealande, na nadgarstku 19cm dużo nie zostaje.

 

 

DSC_3826.jpg

DSC_3832m.jpg

DSC_3838m.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że Butik znów w formie. 👍 Tak jak lubię. 

W dniu 18.05.2021 o 20:05, Butik napisał(-a):

... taki mały kłiz, z czystej ciekawości... Gdybyście mieli z tego pudełka zostawić tylko połowę, to czego byście się pozbyli (ewentualnie dlaczego)?

Zostawiłbym chrono, białasa, PO, i tego "dziwaka" tytanowego.

Dlaczego Bo są 👍 i podobają mi się. Choć obecnie zamieniłbym białas na Tokio i dokupił niebieską gumę. 

 

A jesli mógłbym zostawić 5 sztuk to jeszcze globa. 

 

Za resztą nawet sekundy bym nie tęsknił. 


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 21.05.2021 o 14:08, Macmac napisał(-a):

AT w wersji wakacyjnej. Guma to Zealande, na nadgarstku 19cm dużo nie zostaje.

Białej nigdy się nie przyglądałem. A widząc ją na tym pasku wygląda 👍  Jednak AT to tylko z ramką i to bez różnicy jaki kolor tarczy. Choć oczywiście wiadomo, że niebieska najładniejsza. 


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, Dorian06 napisał(-a):

Białej nigdy się nie przyglądałem. A widząc ją na tym pasku wygląda 👍  Jednak AT to tylko z ramką i to bez różnicy jaki kolor tarczy. Choć oczywiście wiadomo, że niebieska najładniejsza. 

 Zgodzę się w 100% ;), polowałem kiedyś na niebieską, ale ta wersja też daje dużo frajdy.

 

Dzisiaj przymiarka Zealande do SMPc, moim zdaniem wygląda też bardzo dobrze, ale czerwona byłaby jeszcze lepsza :).

 

DSC_3867m.jpg

DSC_3859m.jpg

DSC_3877m.jpg

Edytowane przez Macmac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś udało mi się przymierzyć PO 43,5.
Teraz mam twardy orzech do zgryzienia.
1ca609721768d7cc52644ac38ec69528.jpg



82a753fbb4eb43dc002f903d6632932f.jpg


"Jesteśmy architektami swojego przeznaczenia" Albert Einstein

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 minutes ago, Teufel26 said:

Dziś udało mi się przymierzyć PO 43,5.
Teraz mam twardy orzech do zgryzienia.
1ca609721768d7cc52644ac38ec69528.jpg



82a753fbb4eb43dc002f903d6632932f.jpg


Ja doceniam 300m za symetrie, uniwersalności i odrobine więcej dyskrecji - pod mankiet wchodzi bez problemu, PO jeśli lubisz większa „prezencję” na nadgarstku lub po prostu jesteś dużym człowiekiem. Tego zegarka nie da się nie zauważyć  :D 
 

Ja z kolei ostatnio mierzyłem tego

 

 

6A4383DC-400D-4F23-B182-22D32274EB16.jpeg

Edytowane przez logann

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
33 minuty temu, Teufel26 napisał(-a):

Dziś udało mi się przymierzyć PO 43,5.
Teraz mam twardy orzech do zgryzienia

Z tej dwójki tylko i wyłącznie PO ja bym wybrał. 


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja o dziwo również SMPc, pomimo że pierwsze dwa razy mi nie podeszła i też uważałem PO za tą NAJ...

 

IMG_3542p.jpg


..."Wszys­tko jest możli­we. Niemożli­we po pros­tu wy­maga więcej cza­su"... Dan Brown

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SMPc przemawia do mnie kompaktowym rozmiarem, odnoszę wrażenie, że lepiej się układa na nadgarstku. Do tego bransoleta, o dziwo też przypadła mi do gustu. Moją największą obawę budziły fale na tarczy, ale na żywo wyglądają naprawdę rewelacyjnie.
PO - lubię duże zegarki, lubię je czuć na nadgarstku. W tym przypadku odnoszę jednak wrażenie, że PO ma bardziej sportowy charakter, że jednak zbyt głośno będzie krzyczeć spod mankietu.

Muszę to wszystko sobie na spokojnie poukładać.


"Jesteśmy architektami swojego przeznaczenia" Albert Einstein

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.