Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Degustatorr Noir

Klub Miłośników Zegarków OMEGA

Rekomendowane odpowiedzi

To i ja się wypowiem, skoro pytają.

De Ville bym zostawił, zegarek w tej wersji kolorystycznej to mój ulubieniec. No, jeden z paru.

Biała 300M zostaje, narobiło się ich faktycznie sporo ale to nie zmienia faktu, że u mnie wygrał z innymi wersjami kolorystycznymi i nic się w tej kwestii nie zmieniło.

No i na koniec Globemaster, też by został.

Do AT przymierzałem się parę razy.  Na zdjęciach świetna, na żywo mnie nie przekonuje. Raczej bym sprzedał.

Reszta, cóż nie moje klimaty.

Czyli typy jak u @mario1971


"Nikt nic nie czyta, a jeśli czyta, to nic nie rozumie, a jeśli nawet rozumie, to nic nie pamięta." - Stanisław Lem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, orlis napisał(-a):

Z tych na zdjęciu zostawiłbym tylko 300m ;) inne wolę albo w innych kolorach albo w innych wersjach :)

 

1 minutę temu, szwed napisał(-a):

Osobiście i ja wolał bym wybierać z innych referencji Omegi ale pytanie było o te co na zdjęciu. 🙄☺️

 

@szwed o to to :)


Kto rano wstaje ten leje jak z cebra...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

opcja 1:  AT, SMP300M, Skywalker, Worldtimer

opcja 2:  SMP300M, Skywalker, Worldtimer + dokupic Tresor w wersji z minimalna liczba komplikacji

opcja 3: AT+skorzany pasek, SMP300M, Worldtimer i dokupic Speedmaster

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
53 minuty temu, Butik napisał(-a):

Robi się ciekawie :) 

 

Ale widać jak każdy z nas ma nieco, a czasem kompletnie inny gust. Jak bezsensowne są autorytarne stwierdzenia co jest ładne a co nie.

 

Ładne jest to, co dla noszącego jest ładne!! I dobrze, że w Omedze jest po trochu dla każdego.

 

Ciekaw jestem ewentualnych dalszych opinii...


Kazdego kręci co innego i to czyni życie interesującym, z tego powodu śmiać mi się zawsze chce jak słyszę „ikona”, „koniecznie trzeba mieć”, itp. Ktoś lubi divery i cała kolekcja to nurki, ktoś lubi chrono, ktoś kompletuje jak najbardziej różnorodne zegarki i tak dalej. Ja na przykład doceniam zegarki z komplikacjami ale jakoś nie trafiają do mnie - chętnie pooglądam ale mieć bym nie chciał. Tak było z twoim Globemasterem z wiecznym kalendarzem :)

 

A teraz kończ akcję prowokacja i zdradzaj jaka jest przyczyna „wietrzenia” pudełka :)

 

Edytowane przez cordi7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Butik napisał(-a):

Chelou!

 

Taki mały kłiz, z czystej ciekawości... Gdybyście mieli z tego pudełka zostawić tylko połowę, to czego byście się pozbyli (ewentualnie dlaczego)?

 

 

Idąc od lewej, drugą i czwartą kolumnę bym zostawił, potem ew. pomyślał co spośród AT i Globa zostawić.

A dlaczego tak, bo reszta do mnie nie gada.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Butik napisał(-a):

Chelou!

 

Taki mały kłiz, z czystej ciekawości... Gdybyście mieli z tego pudełka zostawić tylko połowę, to czego byście się pozbyli (ewentualnie dlaczego)?

 

IMG_3075.jpg

Seamastera na pewno bym zostawił - sam mam białego i uważam, iż jest najładniejszy ze wszystkich kolorów, jedni mówią, że ostatnio białych jest wysyp - ale czarnych i niebieskich jest zdecydowanie więcej  i to one mi się opatrzyły 🙂

Globemaster - zostaje, jednak wygrywa z zieloną AT, gdyby AT była niebieska zostawiłbym AT

DeVille - zastanowiłbym się by zostawić, ale wolałbym zamienić na nowego Tresora Small Seconds 🙂

 

Reszta nie jest moją bajką więc for sale.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zostaw te, które powodują szybsze bicie serca, jak masz je na nadgarstku.
Kilka razy podchodziłeś do sprzedaży niektórych z nich - to znak, że pora na nie, nawet jeśli większość z nas typuje inaczej (tak jest np. z Globe).
Wiem, że to zabawa, ale raczej nie podejmiesz decyzji na podstawie naszych typów ;)


I'm not myself, but not dead and not for sale...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Byłem dzisiaj w Kruk-u spojrzeć na Omega, przy okazji zagaiłem o rabatach (obecnie 10%). Dowiedziałem się także, że prawdopodobnie od następnego tygodnia Omega ma zdrożeć 🤪 Może komuś się przyda taka informacja, jeśli myśli o zakupie. Jeżeli było już takie info w ostatnim czasie, to przepraszam za ,,dubel" 😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Jubitomie bez szemrania dają -20% na większość modeli. Podejrzewam, że przy chęci zakupu w Kruku jest to samo :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, Ceteth napisał(-a):

W Jubitomie bez szemrania dają -20% na większość modeli. Podejrzewam, że przy chęci zakupu w Kruku jest to samo :)

Ale chyba jednak nie na wszystko 😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, Butik napisał(-a):

 

 

@szwed o to to :)

Jak będziesz sprzedawał Skywalkera daj znać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też napisałem na większość modeli :) jak brałem jakoś 2 miesiące temu mojego Seamastera, na drugiej przymiarce zapytałem po prostu jaką cenę zrobią jak się zdecyduje. Bez żadnych negocjacji, Pan, który mnie obsługiwał, zaproponował 20% z metki zdjąć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 godzin temu, Butik napisał(-a):

Chelou!

 

Taki mały kłiz, z czystej ciekawości... Gdybyście mieli z tego pudełka zostawić tylko połowę, to czego byście się pozbyli (ewentualnie dlaczego)?

 

 

 

Kontynuując kłiz, ja bym zostawił nr 1, 2 i 4 z pierwszego rzędu i nr 2 z drugiego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2,3,4,6 - dla mnie najfajniejszy set pod kazdym wzgledem i na kazda okazje 😎

 

2 - fajny paseczek i do marynareczki w sam raz ☺️

3 - tutaj styrany pasek, albo zielone nato i na offroad albo wyprawe do Afryki na safari super 😂

4 - plaza, wakacje, slonce, jachty... slowem - kolorowo i wesolo 😊

6 - podroze, jeansy, marynarki, koszule, polo, bizness lunche - w zaleznosci czy pasek czy bransa - zegarek do wszystkiego a do tego piekny 😍

 

Ale to oczywiscie tylko moja skromna i troche z przymruzeniem oka wizja 😉

 

ps

nie moge tylko zrozumiec jednego - jakbym byl takim fanem marki Omega i konsekwentnie dazylbym do zbierania kolekcji wylacznie tej marki, to wyjsciowym i podstawowym modelem bylby dla mnie moonwatch w klasycznie historycznym wydaniu (najlepiej vintage, Ed White albo budzetowo klasyk na hesalicie) a dopiero potem dobieralbym reszte a u Ciebie brak najwiekszej historii Omegi... nie kapuje 😬🤔😉

Edytowane przez artme

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jak się zastanawiasz to wszystkie do sprzedaży
Dokładnie to samo chciałem napisać

Pozdrawiam, Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Byłem dzisiaj w Kruk-u spojrzeć na Omega, przy okazji zagaiłem o rabatach (obecnie 10%). Dowiedziałem się także, że prawdopodobnie od następnego tygodnia Omega ma zdrożeć Może komuś się przyda taka informacja, jeśli myśli o zakupie. Jeżeli było już takie info w ostatnim czasie, to przepraszam za ,,dubel"
O tej podwyżce cen Omegi to słyszę od jesieni 2020 mniej więcej raz na dwa tygodnie.

Wysłane z mojego Pixel 5 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

44 minuty temu, rafalmosty napisał(-a):

Dobrego popołudnia!

 

 

 Ten Twój zegarek to nigdy mi się nie znudzi, co zdjęcie to jedno wielkie WOW! Fotogeniczna bestia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, mc9 napisał(-a):

 

 

 Ten Twój zegarek to nigdy mi się nie znudzi, co zdjęcie to jedno wielkie WOW! Fotogeniczna bestia.

Dzięki Kolego za dobre słowo! 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zawsze chciałem robić takie porównanie , i w końcu się udało 💪 

Jest na co patrzeć 😍

IMG20210519172458.jpg

Edytowane przez Krakus1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
21 godzin temu, cordi7 napisał(-a):

[...]A teraz kończ akcję prowokacja i zdradzaj jaka jest przyczyna „wietrzenia” pudełka :)

 

To nie do końca prowokacja. Na prawdę byłem ciekaw Waszego gustu w porównaniu do mojego.

 

11 godzin temu, bat73 napisał(-a):

Jak będziesz sprzedawał Skywalkera daj znać.

 

Nie będę :D 

 

8 godzin temu, artme napisał(-a):

[...]ps

nie moge tylko zrozumiec jednego - jakbym byl takim fanem marki Omega i konsekwentnie dazylbym do zbierania kolekcji wylacznie tej marki, to wyjsciowym i podstawowym modelem bylby dla mnie moonwatch w klasycznie historycznym wydaniu (najlepiej vintage, Ed White albo budzetowo klasyk na hesalicie) a dopiero potem dobieralbym reszte a u Ciebie brak najwiekszej historii Omegi... nie kapuje 😬🤔😉

 

Jestem fanem marki OMEGA ale przeciwnikiem kupowania "ikon" bo tak trzeba. Kilka ikon Omegi już miałem, ale do mnie nie gadały, więc poszły w świat. M.in. Moonwatche: miałem prawie tradycyjnego w szafirze, potem FOIS. Teraz czekam na Moonwatcha, choć mało standardowego i wyświechtanego (to a'propos mojego upodobania zegarków mało typowych i nudnych).

 

Faktem jest, że w zeszłym roku pandemia i siedzenie w domu mnie także poprzestawiała klepki w głowie i pokupowałem zegarków po prostu za dużo, często impulsowo i impulsywnie (jeśli jest jakaś różnica). Z drugiej strony pozwoliło mi to w praktyce wyrobić sobie pewne przekonanie na temat niektórych podstaw tego hobby, które mnie dotyczą lub nie, mianowicie:

  • Okazuje się, że jednak lubię zegarki niezbyt klasyczne, mało nudne, na których dużo się dzieje
  • Jak mam więcej niż 4-5 sztuk to i tak używam 4-5 ulubionych, pozostałe leżą w pudełku i kwitną, więc 8 to po prostu za dużo. Prawdopodobnie moja szczęśliwa liczba to 4, max 5 z ewentualną rezerwą na szósty na specjalne okazje
  • Zdecydowanie wolę zegarki nosić na paskach niż bransolecie, wyjątkiem jest X-33 który po zakupie tytanowego kajdana jest noszony tylko na nim.
  • Jeden zegarek elektryczny z wyższej półki jest dla mnie absolutnym obowiązkiem - czasem jest dzień, szczególnie w weekend, że chcę założyć coś wesołego, lekkiego, wyjąć z pudełka i nie bawić się w ustawianie. Mam co prawda G-SHOCKA, ale jednak jak się człowiek wysnobi wyższą półką, to G-SHOCKA zakłada tylko do rąbania drewna ;)
  • Mam duży problem z Globem. Zegar jest piękny ale jakoś nie mogę się z nim zzżyć. Wystawiałem go na sprzedaż już 2 albo 3 razy i zawsze sam wycofywałem po jednym, góra dwóch dniach jak tylko założyłem na rękę "ten ostatni raz" i wtedy mówiłem, że jednak nie, za ładny żeby sprzedać. I wciąż mam z nim problem. Potrzebuję coś do koszuli ze spinkami i tu mam zgrzyt między DV a GLobe. Obu nie chcę mieć. GM jest jednak trochę grubszy, szczególnie z bransoletą. DV jednak nie do końca ze mną współpracuje. No i mocno w głowie siedzi mi nowy szary Tresor z małą sekundą (zresztą przez jednego z kolegów sugerowany).

Na tę chwilę na pewno nowego właściciela szukają:

  • Aqua Terra zielona - piękny zegar, uwielbiam go, ale on był kupiony po to, abym nie myślał o World TImerze. Jednak WT nie dawał mi spać i go mam. Więc dwóch sztuk z serii AT mieć nie chcę. Z bólem, ale pozbywam się leśniczego.
  • PO-GMT -> to też miało być zamiast WT, głupie bardzo, ale kto z nas nie robi w życiu głupich rzeczy. Zegar śliczny, przecudna tarcza, świetne wskazówki, może trochę gruby, ale leciutki, bo tytan, jednak przy WT drugiego dwustrefowego nie potrzebuję. Poza tym mam za dużo niebieskich.
  • De Ville i Globemaster -> tu mam duży problem. Może bym zostawił DV bo nadaje się do wszystkich koszul na spinki (GLobe do niektórych jest za gruby). Ale Globe jest śliczny. Ale jeszcze cudniejszy jest szary Tresor z małą sekundą... Wystawię więc na sprzedaż pewnie oba, ten który sprzeda się pierwszy - pójdzie w świat, drugi zostanie do września kiedy pojawią się nowe Tresory, wtedy zdecyduję czy zmieniać.

A tak patrząc na Wasze głosy to zdecydowanie najgorzej wypada PO-GMT -> prawie każdy z Was by się go pozbył, podobnie jak Speedy '57, ale tutaj przypuszczam, że powodem jest fakt, iż go wielu z Was nie widziało na żywo - jest zupełnie inny niż na zdjęciach. Biały SMP absolutnie wygrywa. Globe też jest Waszym faworytem, ale nie moim. Jak wcześniej stwierdziliśmy - ilu ludzi tyle gustów i wyborów. Ja oczywiście pójdę swoją drogą, ale fajnie było rzucić okiem na ten eksperyment.

 

Kończę bo się rozpisałem za bardzo ;)


Kto rano wstaje ten leje jak z cebra...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powodzenia!

A propos tylko 57 - też myślę, że jest niedoceniany. Miałem wersję niebieską i mile go wspominam, sprzedałem tylko dlatego że był na mnie za duży (jest dosyć wysoki). Ale to świetny zegarek jest. Podobnie jak Globe.


I'm not myself, but not dead and not for sale...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry.. dzisiaj tak 🙂 najładniejsza planeta 

 

20181014_163101.thumb.jpg.9a98dbd23b29e01897b131c1573a3a54.jpg


Longines Hydroconquest, Longines Legend Diver, Omega Planet Ocean, Breitling Avenger II Seawolf, Breitling Navitimer, VOSTOK EUROPE LUNOKHOD 2,  Casio G-SHOCK G-520D, Casio G-SHOCK GS-1100, Casio G-SHOCK GW-9010 MUDMAN, Casio G-SHOCK GR-8900, Casio G-SHOCK G-9300 MUDMAN, Casio G-SHOCK DW-6900, Casio G-SHOCK GW-9400 RANGEMAN, Casio G-SHOCK GWG-1000 MUDMASTER, Casio G-SHOCK GPR-B1000 RANGEMAN, Rado Capitan Cook, Longines Heritage Military 1938 Limited Edition, PANERAI PAM00914, Casio G-SHOCK GWF-A1000, Casio G-SHOCK GMW-B5000D, Casio G-SHOCK MTG-B1000, DOXA-SUB 300T, TAG Heuer Day Date, Breitling Superocean Heritage II, Casio G-SHOCK MTG-B3000, Casio G-SHOCK GBD-H1000, Casio G-SHOCK GXW-56BB KING, TAG Heuer AUTAVIA, Casio G-SHOCK GWG-B1000 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.