Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...
Degustatorr Noir

Klub Miłośników Zegarków OMEGA

Recommended Posts

Posted (edited)

Jeszcze w sprawie podwyżek - dziś w butiku powiedziano mi, że póki co akcesoria pozostają bez zmian.

A przy okazji wizyty w butiku jeszcze mała przymiarka. Wbrew pozorom zegarek całkiem czytelny, gdyż polerowane wskazówki nieźle kontrastują z matową tarczą. Bardzo ciekawa pozycja.

IMG_6228.jpg

IMG_6229.jpg

IMG_6232.jpg

IMG_6233.jpg

Edited by Butik

OMEGA rządzi

To się może podobać? Masakra. Generalnie 300-tka to udany model, ale jak widać nie zawsze :( Co kto lubi ...

Godzinę temu, Butik napisał(-a):

Jeszcze w sprawie podwyżek - dziś w butiku powiedziano mi, że póki co akcesoria pozostają bez zmian.

A przy okazji wizyty w butiku jeszcze mała przymiarka. Wbrew pozorom zegarek całkiem czytelny, gdyż polerowane wskazówki nieźle kontrastują z matową tarczą. Bardzo ciekawa pozycja.

Wygląda jak wersja maskująca dla nurka żywej torpedy.

2 godziny temu, Butik napisał(-a):

Byles dzis w butiku? Ja tez - kolo poludnia 🙂

2 godziny temu, artme napisał(-a):

Byles dzis w butiku? Ja tez - kolo poludnia 🙂

Ja o 13:30 to się minimalnie minęliśmy.

OMEGA rządzi

Fajny ten black black bo nie wyglada jak czyseta

Bardzo fajny. Na żywo to i ten nowy blackbay nie straszy tak bardzo. Musiałbym chwile pomyśleć, którego wolę :D

też mi się podoba ten black , ciekawy jaki kolor lumy ma  , czy taki sam jak w naszych 300 ?

19 godzin temu, Butik napisał(-a):

Czytelny?

W pełnym świetle wszystko jest czytelne. Obejrzyj go jak jest trochę ciemniej ale jeszcze nie tak ciemno żeby było widać świecenie lumy - jestem przekonany że zobaczysz czarną dziurę. Czarne wskazówki bardzo szybko tracą widoczność, nawet na tle białej tarczy jak w moim Polarze jest to gorzej czytelne niż w czarnej SMPc a tu na ciemnej nie będzie nic..

Seiko też ma takie modele, ciekawostka ale mało użyteczna, chyba że ktoś tylko chce się pokazać.

Posted (edited)
27 minut temu, Bugs napisał(-a):

Czytelny?

W pełnym świetle wszystko jest czytelne. Obejrzyj go jak jest trochę ciemniej ale jeszcze nie tak ciemno żeby było widać świecenie lumy - jestem przekonany że zobaczysz czarną dziurę. Czarne wskazówki bardzo szybko tracą widoczność, nawet na tle białej tarczy jak w moim Polarze jest to gorzej czytelne niż w czarnej SMPc a tu na ciemnej nie będzie nic..

Seiko też ma takie modele, ciekawostka ale mało użyteczna, chyba że ktoś tylko chce się pokazać.

Jeszcze raz na spokojnie przeanalizuj przymiotnik "czytelny" w zestawieniu z przysłówkiem "całkiem" oraz czasownik "kontrastują" w zestawieniu z również przysłówkiem "nieźle".

Nigdzie nie próbowałem nawet sugerować, że to zegarek do odczytywania godziny szybkim spojrzeniem kątem oka. Szukałem jedynie jakichś pozytywów użytkowych wiedząc, czego po k czarnym zegarku generalnie należy się spodziewać.

Edited by Butik

OMEGA rządzi

Nie tylko seiko. Swego czasu zastanawiałem się np nad glycine airmanem ale przegrał z ciemniejaca rzeczywistością. 

Aczkolwiek ta wersja 300 jest bardzo ładna 

O i T 

18 minut temu, Butik napisał(-a):

Jeszcze raz na spokojnie przeanalizuj przymiotnik "czytelny" w zestawieniu z przysłówkiem "całkiem" oraz czasownik "kontrastują" w zestawieniu z również przysłówkiem "nieźle".

Nigdzie nie próbowałem nawet sugerować, że to zegarek do odczytywania godziny szybkim spojrzeniem kątem oka. Szukałem jedynie jakichś pozytywów użytkowych wiedząc, czego po k czarnym zegarku generalnie należy się spodziewać.

Pozytywem jest że to Omega SMPc, problemem że całkiem ciężko na niej odczytać czas ;)  

@Butik

W nowym Reduced profil koperty wydaje się gorszy niż w starszym bracie. Starsze Reduced wydają się o wiele smuklejsze, a tutaj trochę beczka wyszła im.

On 7/12/2021 at 8:14 PM, mrstatler said:

Nie jest kompatybilna. Niestety dla właścicieli poprzednich wersji.

Wysłane z mojego Pixel 5 przy użyciu Tapatalka

Spróbuję sprostować bo kojarzę, że sam naknociłem podczas spotkania w Katowicach. Jak się ktoś uprze to może dopasować, tyle że wymaga to piłowania, vide: https://www.fratellowatches.com/hands-on-watch-review-omega-speedmaster-moonwatch-new-vs-old/ Analogiczna syt. jest z bransoletą od rocznicowego Apollo 11.

No i elegancko. Niech się nosi!

I'm not myself, but not dead and not for sale...

5 minut temu, Michal93 napisał(-a):

Odebrana :) 

Gratuluję 👍 Też wybrałbym tę wersję z obecnego wypustu 😀

27 minut temu, Michal93 napisał(-a):

Odebrana :) 

CEF4D137-0C40-44F6-BEB0-166A5B29B9FF.jpeg

Nawet nie zdawałem sobie sprawy, że może być tak fotogeniczny. Sam jeszcze do Moona nie dojrzałem, ale te fotki oglądam z z wielką satysfakcją. 

Gratuluję nudziarza!  

Godzinę temu, mario1971 napisał(-a):

Nawet nie zdawałem sobie sprawy, że może być tak fotogeniczny. Sam jeszcze do Moona nie dojrzałem, ale te fotki oglądam z z wielką satysfakcją. 

Gratuluję nudziarza!  

Dziękuje Panowie :)

Mario, to tylko fotki „na podniecie” zaraz po zakupie w furze :P 
Moon nudziarz? To mój trzeci! :D 1861 hesalit kupiłem rok temu. Reduced dopiero we czwartek jednak będzie odebrana, także wszystkie trzy załapią się zdjęcie myśle :)

Odkąd zobaczyłem logo na tarczy i nową bransę to nie było ucieczki :D Na żywo szafir wreszcie nie ma tak wielkiego milky ringu (zostało 10-20% tego efektu). Ale dekiel, logo na tarczy i bransoleta robią robotę. Na ręku leży jak jubilee, jutro porównam oba na żywo i coś strzelę :)

A na stronie nadal stare ceny moona a mialy sie zmienic... 🤔