Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...
Degustatorr Noir

Klub Miłośników Zegarków OMEGA

Recommended Posts

DJ (przynajmniej ten)jednak mało do Moona może stratować w kategorii nudziarstwo. ;)

Dlatego napisałem, nudne i popularne :D Moon nudny, a niebieski 126334 jednak z tych bardziej popularnych :D 

4 godziny temu, Butik napisał(-a):

Za pozwoleniem - aktualny stan mojego omegowego pudełka, po dość dla mnie długiej i mozolnej drodze, wielu błędach początkującego, wielu niepotrzebnych zakupach impulsowych, ale także kilku próbach sprzedaży czegoś, czego koniec końców dobrze, że nie sprzedałem (czasem wycofywałem się sam, a na De Ville szczerze powiem nie było jakoś chętnych).

Na tę chwilę jestem ukontentowany, 6 sztuk moim zdaniem w sam raz i mam wrażenie, że udało mi się ogarnąć przy tej liczbie dość szerokie spektrum typów, kolorów i zastosowań.

Wiem, że prawie żaden z nich nie jest w mainstreamowym omegowym nurcie i może nie odpowiadać gustom wielu, ale już wielokrotnie tutaj wspominaliśmy, że najważniejsze, aby właściciel był zadowolony :)

Dyskusja mile widziana, dobre ale i krytyczne słowa też ;)

IMG_6266.jpg

Fajny set, ale brakuje mi Globemastera :-)) 

Fajne story na jednej z grup na FB, Brent Hayden (kanadyjski pływak) pochwalił się swoim nowym speedmasterem Tokyo edition :) 

DFBDDA03-CDB3-45B2-8ACD-E8E9C44136DE.thumb.png.4a8e7a7c95f2797a840a5c2cbdde7ba6.png

5 hours ago, Butik said:

Za pozwoleniem - aktualny stan mojego omegowego pudełka, po dość dla mnie długiej i mozolnej drodze, wielu błędach początkującego, wielu niepotrzebnych zakupach impulsowych, ale także kilku próbach sprzedaży czegoś, czego koniec końców dobrze, że nie sprzedałem (czasem wycofywałem się sam, a na De Ville szczerze powiem nie było jakoś chętnych).

Na tę chwilę jestem ukontentowany, 6 sztuk moim zdaniem w sam raz i mam wrażenie, że udało mi się ogarnąć przy tej liczbie dość szerokie spektrum typów, kolorów i zastosowań.

Wiem, że prawie żaden z nich nie jest w mainstreamowym omegowym nurcie i może nie odpowiadać gustom wielu, ale już wielokrotnie tutaj wspominaliśmy, że najważniejsze, aby właściciel był zadowolony :)

Dyskusja mile widziana, dobre ale i krytyczne słowa też ;)

IMG_6266.jpg

Ja bym wymienił deVille na Tresora i dał jakiś sensowny pasek do 300m :) poza tym pozytywne zazdro - fajny set masz :)

Posted (edited)
17 godzin temu, memento mori napisał(-a):

W mojej ocenie, na 6 Omeg, aż się prosi, żeby jedna była klasycznym Moonwatchem. Mainstream w Omedze to czarna SMP Diver, ewentualnie Aquaterra, ale nie Moonwatch, który poza forami i klubami nie jest popularną Omegą. IMO to pudełko wypala mi oczy przy budżecie jakie na nie przeznaczyłeś 😛 Tak jakbyś wpadł do butiku Omegi i wykupił wszystko czego turyści nie wzięli 😜 Żeby zostawić jakaś suchą nitkę to zostawiłbym X i Worldtimera, dorzucił Moona, zmienił DeVille na 1948 i dorzucił nowego, poprawionego Seamastera 300 oraz upolował 2254.50.00 jeśli koniecznie ma być 6 Omeg.

Przepraszam, że tak wyszło 😜

Nie ma za co prepraszać, ja wiem że jestem kolekcjonerem niechcianych ochłapów ;)

Munłocze klasyczne lub bliskie klasyce  miałem 3, nie pykło. Wygląda na to, że lubię tarcze bardziej zawalone i chaotyczne.

17 godzin temu, artme napisał(-a):

@Butik - coz moge napisac - gratuluje swietnej kolekcji. Fajnie, ze jestes wreszcie zadowolony, choc jak mysle, to stan przejsciowy w naszym hobby 😜 Gusta sie zmieniaja i my rowniez, wiec na ten czas masz fajny komplet a pozniej pewnie zobaczymy wszyscy jakie zmiany/rotacje nastapia 😁

Dobrze, ze napisales o gustach i swoim zadowoleniu, bo faktycznie bedac fanem marki osobiscie jak Kolega wyzej nijak nie ominalbym klasycznego moona (totalny must have). Jednak spokojnie - do moona trzeba dojrzec 😜

Początkowo miałem zegarki, które „powinno się mieć” i to był jeden z istotnych błędów podczas mojej kolekcjonerskiej drogi. Nigdy już nie kupię czegoś, co wypada, tylko to co mnie się podoba :)

16 godzin temu, tbn napisał(-a):

@memento mori W świecie zegarkowym Moon to jednak mainstream. :)

good point!

13 godzin temu, szuwi napisał(-a):

Fajny set, ale brakuje mi Globemastera :-)) 

Hehe :) Niestety nie można mieć wszystkiego... jeden z błędów młodości to zbyt dużo sztuk i potem słynny już excel - nigdy więcej.

12 godzin temu, logann napisał(-a):

Ja bym wymienił deVille na Tresora i dał jakiś sensowny pasek do 300m :) poza tym pozytywne zazdro - fajny set masz :)

Myślałem o tym, przede wszystkim o nowym ciemnoszarym z małą sekundą. Ale DV ciężko sprzedać, chyba że za pół ceny. Do nowego trzeba by dołożyć drugie tyle, w międzyczasie ceny znowu poszły w górę, garniturowiec zakładam od wielkiego dzwonu, a przy okazji ten i tak wciąż bardo mi się podoba, więc raczej tak zostanie. Chyba że kiedy już te nowe tresory wejdą do sklepów i mnie zabiją (w pozytywnym sensie) temat zostanie rozważony, ale z dużą dozą ostrożności.

Do 300m mam bransoletę, także bardzo ładną czarną cordurę od Snoopy 2, teraz akurat lubię letnie białe ubranko dla kochających inaczej ;)

Edited by Butik

OMEGA rządzi

Posted (edited)
2 godziny temu, Butik napisał(-a):

Nie ma za co prepraszać, ja wiem że jestem kolekcjonerem niechcianych ochłapów ;)

Munłocze klasyczne lub bliskie klasyce  miałem 3, nie pykło. Wygląda na to, że lubię tarcze bardziej zawalone i chaotyczne.

Początkowo miałem zegarki, które „powinno się mieć” i to był jeden z istotnych błędów podczas mojej kolekcjonerskiej drogi. Nigdy już nie kupię czegoś, co wypada, tylko to co mnie się podoba :)

good point!
[...]

Jak nie pykło to punkt dla Ciebie. Dla mnie kolekcja chaotyczna, dla Ciebie ciekawa, więc życzę żeby przetrwała próbę czasu, ale jesteśmy tu gdzie jesteśmy, więc nie oszukujmy się, ten skład bez zmian nie przetrwa do końca roku nawet. 😜

Co do Moona i mainstreamy to nadal sądzę, że to brzmi jak "Nie, nie kupię Maserati ponieważ to bardzo oklepany wybór wśród włoskich sportowych samochodów" 😉 

Edited by memento mori

Posted (edited)
3 godziny temu, Butik napisał(-a):

Chyba troche krytycznie podchodzisz do opinii innych 😉

Nigdzie nie pisalem, ze cos wypada lub trzeba miec, bo tak inni mowia, tylko to, ze moon jest dla Omegi jak 911 dla Porsche. Ja to widze w ten sposob, ze jakbym byl zagorzalym milosnikiem tylko tej marki, to nie wyobrazam sobie nie posiadanie moona w swojej kolekcji nawet, gdybym mial go zakladac od swieta, bo ten model wniosl nie tylko cos wielkiego do Omegi ale dla calego swiata. Klasyczny moon ma swoje (jak dla mnie) minusy jak brak daty czy chocby niska wodoszczelnosc, ale i tak jest on swego rodzaju niepowtarzalnym w swojej od lat niezmiennej "prostocie" i to czyni go dla mnie trzonem wiekszej kolekcji.

ps

fajnie, ze Omega ma tyle roznych modeli i kazdy moze cos sobie wybrac oraz rotowac, jednak ja piszac swoja opinie odnosze sie nie do kogos, kto lubi Omege i czasem cos sobie kupi, tylko do konsekwentnego fana jakim tutaj na forum jestes 😉

Edited by artme

5 minut temu, artme napisał(-a):

Chyba troche krytycznie podchodzisz do opinii innych 😉

Nigdzie nie pisalem, ze cos wypada lub trzeba miec, bo tak inni mowia, tylko to, ze moon jest dla Omegi jak 911 dla Porsche. Ja to widze w ten sposob, ze jakbym byl zagorzalym milosnikiem tylko tej marki, to nie wyobrazam sobie nie posiadanie moona w swojej kolekcji nawet, gdybym mial go zakladac od swieta, bo ten model wniosl nie tylko cos wielkiego do Omegi ale dla calego swiata. Klasyczny moon ma swoje (jak dla mnie) minusy jak brak daty czy chocby niska wodoszczelnosc, ale i tak jest on swego rodzaju niepowtarzalnym w swojej od lat niezmiennej "prostocie" i to czyni go dla mnie trzonem wiekszej kolekcji.

ps

fajnie, ze Omega ma tyle roznych modeli i kazdy moze cos sobie wybrac oraz rotowac, jednak ja piszac swoja opinie odnosze sie nie do kogos, kto lubi Omege i czasem cos sobie kupi, tylko do konsekwentnego fana jakim tutaj na forum jestes 😉

Tylko przypomnę, że od lat moon ma WR50, co wystarczy do bezpiecznego użytkowania przez 99% czasu aktywności standardowego użytkownika 😀

4 minuty temu, sanik napisał(-a):

Tylko przypomnę, że od lat moon ma WR50, co wystarczy do bezpiecznego użytkowania przez 99% czasu aktywności standardowego użytkownika 😀

I tak mnie nie przekonasz, zebym go zabral na basen 😜

Godzinę temu, memento mori napisał(-a):

Co do Moona i mainstreamy to nadal sądzę, że to brzmi jak "Nie, nie kupię Maserati ponieważ to bardzo oklepany wybór wśród włoskich sportowych samochodów" 😉 

Ja rozumiem trochę takie podejscie, bo sam tak mam. U mnie to Sub, który jest bez wątpienia świetny ale zbyt popularny. Na jakimś etapie go w końcu kupiłem, ale jak siedzisz po raz kolejny w knajpie czy spacerujesz gdzieś i widzisz gościa z takim samym zegarkiem to trzeba się rozstać. ;) Może to glupie, ale wole coś swojego co równie mi się podoba, a nie ma za tym owczego pędu. Moon w świecie miłośników to banał, ale ogólnie w populacji raczej mało popularny. 

7 minut temu, tbn napisał(-a):

Ja rozumiem trochę takie podejscie, bo sam tak mam. U mnie to Sub, który jest bez wątpienia świetny ale zbyt popularny. Na jakimś etapie go w końcu kupiłem, ale jak siedzisz po raz kolejny w knajpie czy spacerujesz gdzieś i widzisz gościa z takim samym zegarkiem to trzeba się rozstać. ;) Może to glupie, ale wole coś swojego co równie mi się podoba, a nie ma za tym owczego pędu. Moon w świecie miłośników to banał, ale ogólnie w populacji raczej mało popularny. 

Z ta tylko roznica, ze kazdy sub wyglada identycznie, bo kazdy go nosi jak fabryka dala czyli na bransolecie a moon moze miec rozne wcielenia 😉

Takie pierwsze z brzegu:

3f21d65ad1cc5ed791d307328827a13b.jpg

4efc0d84d6692143873c2ca5387a810d.jpg

IMG_20170926_154117_768.jpg

Cosaro-Brown-Retro-Leather-Watch-Strap-on-an-Omega-Speedmaster-LR-02.jpg

DSC8565_45cc40aa-b5a7-4e21-86e3-2e875a76bd74_1000x.jpg

New-NASA-Velcro-Straps-for-the-Omega-Speedmaster-Moonwatch-1.jpg

3 godziny temu, Butik napisał(-a):

;)

oooooooo właśnie :) popieram

To prawda, jak widzisz Suba nie na bransie to na pewno miłośnik. :) 95% użytkowników to smutni panowie z bankowości czy co tam jeszcze. A Moon to najfajniejszy zegarek. ;)

22 minuty temu, artme napisał(-a):

I tak mnie nie przekonasz, zebym go zabral na basen 😜

Basen/morze to ten 1% aktywności w roku 😜

Flat leży w pudełku, a moon cały czas na 1450, co do wagi, to tak na oko porównywalna, ale organoleptycznie 1450 wygrywa w przedbiegach. Oczywiście to kwestia gustu, ale w ogóle nie myślę do powrotu do oryginału lub flat linka. Co ciekawsze, po założeniu us1450 ani razu nie zmieniałem na skórę. Chodzi mi po głowie zrobienie na zamówienie brązowego velcro na wzór tego nowego, ale na razie bransoleta od US rządzi.

Super ta bransa. Gdyby tak jeszcze zrobili US 1450 w wersji do nowego Moonwatcha... Pewnie bym się skusił.

Pozdrawiam, Mirek

Posted (edited)

Wakaje…

C426FBE3-63B6-4969-BE66-05F4767FC7D6.jpeg

Edited by Scaut

1 godzinę temu, artme napisał(-a):

Z ta tylko roznica, ze kazdy sub wyglada identycznie, bo kazdy go nosi jak fabryka dala czyli na bransolecie a moon moze miec rozne wcielenia 😉

Sorry za off top, ale czy ja wiem z tym Subem na bransolecie 🤔😁

CD264E58-063F-43F7-9250-0AB47128600E.jpeg

1 godzinę temu, mrstatler napisał(-a):

oooooooo właśnie :) popieram

A co się stało ze z AT nie pyłko?

O i T 

31 minut temu, Smycel napisał(-a):

Sorry za off top, ale czy ja wiem z tym Subem na bransolecie 🤔😁imageproxy.php?img=&key=60f6b451b09b5df1

Ty lepiej nie fikaj... 😜

Sorry za off top, ale czy ja wiem z tym Subem na bransolecie
CD264E58-063F-43F7-9250-0AB47128600E.thumb.jpeg.affd8dadd1a5eba703459a45d26f0b0d.jpeg

To jest prowokacja grubymi nićmi szyta

Pozdrawiam, Mirek

Posted (edited)

Wszedłem w posiadanie takiej Omegi. Zakup dla żony jako urodzinowy gift. Problem jaki mam to dość skąpe informacje o tym "czasoumilaczu". Wiem, że 1966r, cal. 484, koperta ok. 18mm,  z białego złota 18K, szafirowe szkło i (chyba) 28 diamentów VVS.... w sumie ok. 0,4 karata.

Wiecie może gdzie szukać dodatkowych informacji? Nadmienię, że pisałem meila do Omegi (poprzez formularz na ich stronie WWW) ale ich odpowiedź trochę mnie zasmuciła:

"We often hear from enthusiasts who have questions about the history of their OMEGA watches. We have created a special service for individuals who would like to know more about the production history of their OMEGA products. The OMEGA Archive service makes it possible for all owners of OMEGA watches made before 2000 to place an order online for an Extract of the Archives relevant to their watch.  The cost of service via boutique is 460 PLN (VAT incl.) per timepiece"

Może ktoś z Was jest w stanie pomóc (nie za 460zł z VAT) zgłębić moją wiedzę ;)  Chodzi mi głównie o to, czy tego typu zegarek był oferowany w ramach jakiejś linii czasomierzy, czy to są "indywidualne" wyroby, powiedzmy artystyczne - biżuteryjne? Na ile to masowa produkcja była....  Druga kwestia to sam werk (cal. 484) - na ile to popularny mechanizm, .......może coś o pochodzeniu diamentów, z których korzystała Omega w tamtych latach? No i ogólnie jak uplasować taki zegarek wśród innych z epoki  itp. itd. 

Tak jakoś mam, że chciałbym jak najwięcej wiedzieć o tym co mam, skoro już to mam... 

PS: Info do moderatora: jeżeli to jest bardziej temat do sekcji "Nasze nowe nabytki vintage" to wątek do przeniesienia;) ... bo nie chcę robić zamieszania i dublować postów.

Dzięki z góry

Łukasz 

omeg2.JPG

omeg3.JPG

omeg4.JPG

Edited by wu-ki

8 godzin temu, artme napisał(-a):

Takie pierwsze z brzegu:

3f21d65ad1cc5ed791d307328827a13b.jpg

4efc0d84d6692143873c2ca5387a810d.jpg

IMG_20170926_154117_768.jpg

Cosaro-Brown-Retro-Leather-Watch-Strap-on-an-Omega-Speedmaster-LR-02.jpg

DSC8565_45cc40aa-b5a7-4e21-86e3-2e875a76bd74_1000x.jpg

New-NASA-Velcro-Straps-for-the-Omega-Speedmaster-Moonwatch-1.jpg

moonowi we wszystkim do twarzy.Tak samo jest z ładną kobietą-co by nie załozyła to we wszystkim wygląda świetnie

8 godzin temu, Smycel napisał(-a):

Sorry za off top, ale czy ja wiem z tym Subem na bransolecie 🤔😁imageproxy.php?img=&key=60f6b451b09b5df1

CD264E58-063F-43F7-9250-0AB47128600E.jpeg

Przykro mi Kolego, ale na pasku moon górą.☺

12 godzin temu, tbn napisał(-a):

U mnie to Sub, który jest bez wątpienia świetny ale zbyt popularny. (...);) (...) Moon w świecie miłośników to banał, ale ogólnie w populacji raczej mało popularny. 

Hm....