Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Degustatorr Noir

Klub Miłośników Zegarków OMEGA

Rekomendowane odpowiedzi

1 minutę temu, Dorian06 napisał(-a):

Wygląda całkiem dobrze.

Hehe, ledwo przy odpiętej bransolecie przełożyłem go przez dłoń.  🤣


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
33 minuty temu, Scaut napisał(-a):

Nie porównywałbym poprzedniej wersji smp do aktualnej. To przepaść pod każdym względem. Patrząc na moment kiedy następowała zmiana modelowa to 15000 do 19100 to była w pełni uzasadniona podwyżka a z perspektywy czasu stwierdzam że i tak to zrobili najskromniej aniżeli mogli. 

Przepaść, w czym? Że ponownie zrobili fale na tarczy i koperta jest bardziej blink blink? Jak dla mnie to żadna rewolucja.


..."Wszys­tko jest możli­we. Niemożli­we po pros­tu wy­maga więcej cza­su"... Dan Brown

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, mario1971 napisał(-a):

Hehe, ledwo przy odpiętej bransolecie przełożyłem go przez dłoń.  🤣

:D


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
28 minut temu, tommly napisał(-a):

Przepaść, w czym? Że ponownie zrobili fale na tarczy i koperta jest bardziej blink blink? Jak dla mnie to żadna rewolucja.

Fale na tarczy to aspekt wizualny ale tez trzeba pamiętać ze to laser a w niektórych wersjach jest tez szlif słoneczny …. Ale odpowiadając Tobie na pytanie merytorycznie co jest upgrade… Po pierwsze mechanizm i wszystkie jego plusy względem poprzednika(rezerwa, masterchronometer, antymagtetycznosc)  … po drugie wykończenie całości,… po trzecie zapięcie z micro w cenie… miałem dwie poprzednie i mam teraz obecną… różnica jest spora i tak jak pisałem wcześniej… ta podwyżka była w pełni uzasadniona bo cały zegarek jest na zupełnie innym poziomie… pamietajmy rownież że poprzednia wersja była najtańszym albo jednym z najtańszych zegarakow w ofercie omegi z mechanizmem automatycznym… co powinno dać do myślenia 😉

Edytowane przez Scaut

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, Scaut napisał(-a):

Fale na tarczy to aspekt wizualny ale tez trzeba pamiętać ze to laser a w niektórych wersjach jest tez szlif słoneczny …. Ale odpowiadając Tobie na pytanie merytorycznie co jest upgrade… Po pierwsze mechanizm i wszystkie jego plusy względem poprzednika(rezerwa, masterchronometer, antymagtetycznosc)  … po drugie wykończenie całości,… po trzecie zapięcie z micro w cenie… miałem dwie poprzednie i mam teraz obecną… różnica jest spora i tak jak pisałem wcześniej… ta podwyżka była w pełni uzasadniona bo cały zegarek jest na zupełnie innym poziomie… pamietajmy rownież że poprzednia wersja była najtańszym albo jednym z najtańszych zegarakow w ofercie omegi z mechanizmem automatycznym… co powinno dać do myślenia 😉

Jak to czytam, to się cieszę, że mam kwarca z 2012r. ... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, szuwi napisał(-a):

Jak to czytam, to się cieszę, że mam kwarca z 2012r. ... 

Doszedłem do tego samego zdania i pogoniłem swoją SMPc z 2500D, a METAS kompletnie mi lotto ;)


..."Wszys­tko jest możli­we. Niemożli­we po pros­tu wy­maga więcej cza­su"... Dan Brown

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Forumowicze pomóżcie. `chcę kupić Omege Seamaster 300M lub Planet Ocean. Zauważyłem, że za granicą dużooo taniej dostać te zegarki np/ Harvey Store.

Czy ktoś kupował z takiej strony? jak jest z gwarancją ? W polsce będzie normalnie działać? ps. ceny PL w stosunku do zagranicy to 3-10k w zależności od zegarka...

Edytowane przez tomex1213

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



Fale na tarczy to aspekt wizualny ale tez trzeba pamiętać ze to laser a w niektórych wersjach jest tez szlif słoneczny …. Ale odpowiadając Tobie na pytanie merytorycznie co jest upgrade… Po pierwsze mechanizm i wszystkie jego plusy względem poprzednika(rezerwa, masterchronometer, antymagtetycznosc)  … po drugie wykończenie całości,… po trzecie zapięcie z micro w cenie… miałem dwie poprzednie i mam teraz obecną… różnica jest spora i tak jak pisałem wcześniej… ta podwyżka była w pełni uzasadniona bo cały zegarek jest na zupełnie innym poziomie… pamietajmy rownież że poprzednia wersja była najtańszym albo jednym z najtańszych zegarakow w ofercie omegi z mechanizmem automatycznym… co powinno dać do myślenia


Tak. Zmiana mechanizmu i dodanie zapięcia z mikroregulacją to rzeczywiście dwie poważne zmiany w stosunku do poprzedniej wersji. Tyle, że mikroregulację do poprzedniej można zawsze dokupić (zresztą wybierając z jednej z 3 wersji wedle potrzeb). A mechanizm no cóż. Antymagnetycznosc na pewno na plus, dłuższa rezerwa chodu na plus (chociaż to tylko 7 godzin więcej), metas na plus. Tylko co z tego. Zegarek grubszy, optycznie większy (mimo tylko 1 mm średnicy więcej), brak pięknego dekielka. Mam SMPc, nową mierzyłem kilka razy, "upgrade" mnie nie przekonuje. Nie widzę "przepaści" w wykonaniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, alleck napisał(-a):


 

 


Tak. Zmiana mechanizmu i dodanie zapięcia z mikroregulacją to rzeczywiście dwie poważne zmiany w stosunku do poprzedniej wersji. Tyle, że mikroregulację do poprzedniej można zawsze dokupić (zresztą wybierając z jednej z 3 wersji wedle potrzeb). A mechanizm no cóż. Antymagnetycznosc na pewno na plus, dłuższa rezerwa chodu na plus (chociaż to tylko 7 godzin więcej), metas na plus. Tylko co z tego. Zegarek grubszy, optycznie większy (mimo tylko 1 mm średnicy więcej), brak pięknego dekielka. Mam SMPc, nową mierzyłem kilka razy, "upgrade" mnie nie przekonuje. Nie widzę "przepaści" w wykonaniu.

 

Otóż to.


..."Wszys­tko jest możli­we. Niemożli­we po pros­tu wy­maga więcej cza­su"... Dan Brown

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem SMPc bez fal, a obecnie mam z aluminiową z nakładanymi indeksami i różnicy jakościowej między tymi zegarkami nie ma moim zdaniem. Nie licząc ceramiki oczywiście i że w starej są jeszcze piny. Nowa ceramika z falami to już różnica duża jeśli chodzi o jakość wykonania, mechanizm i ogólne wrażenie. Rozmiar niestety za duży dla mnie, ogólnie też nie mogę się przekonać do ceramiki do końca, za dużo blingu. Nie mniej Omega zrobiła duży krok jakościowy przy tym modelu. Nie bardzo rozumiem te próby deprecjonowania. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie - czy w nowej bransolecie moona w szafirze jest mozliwosc zrobienia mikroregulacji? 🤔

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pozdro z północnej Francji :)

 

 

 

D87991A3-90C9-468D-BF89-0551772D7F38.jpeg

Edytowane przez Butik

Kto rano wstaje ten leje jak z cebra...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, Butik napisał(-a):

Pozdro z północnej Francji :)

 

 

 

 

Pasek z tym modelem jak był, tak pozostaje okropny 😂.

Edytowane przez beniowski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, beniowski napisał(-a):

 

Pasek z tym modelem jak był, tak pozostaje okropny 😂.

Niestety uwazam podobnie, ale najwazniejsze, ze wlasciciel zadowolony 😎

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
39 minut temu, artme napisał(-a):

Pytanie - czy w nowej bransolecie moona w szafirze jest mozliwosc zrobienia mikroregulacji? 🤔

Tak, wystarczy ją powiększyć do rozmiarów tej w SMP czy Subie. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy mi się dobrze wydaje, że w nowych Moonwatchach wskazówki a szczególnie indeksy godzinowe są jaśniejsze/bielsze, niż w poprzedniej referencji?

Edytowane przez memento mori

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
44 minuty temu, artme napisał(-a):

Pytanie - czy w nowej bransolecie moona w szafirze jest mozliwosc zrobienia mikroregulacji? 🤔

Ogniwa bransolety są małe więc można dość dobrze ją dopasować + masz 2 dziurki w klamrze. To wszystkie opcje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Pytanie - czy w nowej bransolecie moona w szafirze jest mozliwosc zrobienia mikroregulacji?

Chyba można zamontować zapięcie z Chronoscope.

https://jubitom.com/zegarki/omega/speedmaster/chronoscope/zegarek-omega/o-32930435103001?gclid=CjwKCAiAo4OQBhBBEiwA5KWu_5xnFc9RpSyFHRsIjbXHuCAFep63LNFnU1gUQU2LgMxpAD0k3WVcaxoCtfwQAvD_BwE

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
31 minut temu, RysiekOchodzki napisał(-a):

Ogniwa bransolety są małe więc można dość dobrze ją dopasować + masz 2 dziurki w klamrze. To wszystkie opcje.

To wiem - nie chodzi mi o dopasowanie, tylko o ewentualnie szybkie poluznienie.

 

9 minut temu, Tomaszek napisał(-a):

Chyba można zamontować zapięcie z Chronoscope.

Dzieki - podpytam i jak bede cos wiedzial, to sie podziele 😊

Edytowane przez artme

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, proki1971 napisał(-a):

faktycznie można coś więcej na priv? 

chyba za duży będzie na nadgarstek 17 cm nie ;/ ? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dzieki - podpytam i jak bede cos wiedzial, to sie podziele 

Chętnie - jak będzie pasować - trzeba będzie dokonać zakupu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.