Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Degustatorr Noir

Klub Miłośników Zegarków OMEGA

Rekomendowane odpowiedzi

8 hours ago, Smycel said:


Nie wiem - ja mam cały zegarek 😉
A tak na serio - to kupiłem Moona już z nowym zapięciem (a żeby nie było - serdeczne podziękowania dla @Butik - który mi w tym mega pomógł).

 

A to kolega @Butik ma jakieś dobre dojścia do modeli z nowym zapięciem? Bo wczoraj jak pytałem w Jubitomie, to mi powiedzieli że można zamówić z nowym zapięciem, ale nie ma gwarancji że taki przyjdzie. Mieli w tym tygodniu dostawę i wszystko jeszcze na starych zapięciach. Anyway, gratulacje zegarka :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, logann napisał(-a):

A to kolega @Butik ma jakieś dobre dojścia do modeli z nowym zapięciem? Bo wczoraj jak pytałem w Jubitomie, to mi powiedzieli że można zamówić z nowym zapięciem, ale nie ma gwarancji że taki przyjdzie. Mieli w tym tygodniu dostawę i wszystko jeszcze na starych zapięciach. Anyway, gratulacje zegarka :)

 

Miał, ale źródełko mi niestety zamykają, tak więc już after birds :(

@Smycel załapał się przed ostatnim dzwonkiem.

Wydaje mi się, że teraz powinni już nowe dostarczać z nowym zapięciem. Zawsze zastrzegłbym przy zamówieniu, że jak przyjdzie ze starym to nie odbierzesz - masz zresztą do tego prawo.


Kto rano wstaje ten leje jak z cebra...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, Smycel napisał(-a):

Dokładnie tak: 

72481F5A-193C-4D60-9220-20BA6A48D6F1.jpeg

 

I tak powinno wyglądać od początku! Gratulacje! Dokupię ten "upgrade" zdecydowanie. 


instagram.com/crownandlume 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Spoko te nowe zapięcie z regulacją, nawet bardzo spoko 
696A24DF-F2E6-4002-A208-57BA14F05327.thumb.jpeg.b86ea34cec87ebe902a41ea94822910e.jpeg
Ile tam jest pozycji mikroregulacji?

Pozdrawiam, Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dwie, pół ogniwa chyba mniej więcej. Na plus, że nie ma dziury. Ciekawe jaka długość nowego w stosunku do starej klamry, w sensie czy samo zamontowanie wydłuża już bransoletę. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, tbn napisał(-a):

Dwie, pół ogniwa chyba mniej więcej. Na plus, że nie ma dziury. 

 

Nie ma dziury, bo złożone, jak rozsunie to i dziura się pojawi :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
21 minut temu, tbn napisał(-a):

Dwie, pół ogniwa chyba mniej więcej. Na plus, że nie ma dziury. Ciekawe jaka długość nowego w stosunku do starej klamry, w sensie czy samo zamontowanie wydłuża już bransoletę. 

Serio? Dwie pozycje na regulacji? W speedmasterach w racingu i Marku jest po 6. To się wysilili…

52C51B3B-9676-411C-BA99-B4C922C00A49.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20 minut temu, alleck napisał(-a):

 

Nie ma dziury, bo złożone, jak rozsunie to i dziura się pojawi :) 

 

No właśnie @Smycel wrzucił zdjęcie wcześniej przy rozszerzonym, dziury nie widzę. 

4 minuty temu, Scaut napisał(-a):

Serio? Dwie pozycje na regulacji? W speedmasterach w racingu i Marku jest po 6. To się wysilili…

52C51B3B-9676-411C-BA99-B4C922C00A49.jpeg

 

Tak, to zapięcie jest bardzo małe, ale ogniwa też są małe więc łatwiej dopasować. Moim zdaniem ujdzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
29 minut temu, tbn napisał(-a):

Dwie, pół ogniwa chyba mniej więcej. Na plus, że nie ma dziury. Ciekawe jaka długość nowego w stosunku do starej klamry, w sensie czy samo zamontowanie wydłuża już bransoletę. 

Dokładnie - jak easylink w Rolexie.

Z tego co widziałem to te nowe zapięcie jest faktycznie dłuższe niż poprzednie

24 minuty temu, alleck napisał(-a):

 

Nie ma dziury, bo złożone, jak rozsunie to i dziura się pojawi :) 

Gdzie tu ma być dziura według ciebie?

Patrzę teraz na nie i żadnej dziury nie widzę.

Jeszcze raz powtórzę, to jest bardzo podobny pomysł jak w easylink - inaczej trochę zrealizowany, ale generalnie można w pewnym zakresie (2 pozycje do wyboru) lekko wydłużyć lub skrócić bransoletę, bez żadnych narzędzi.

9 minut temu, Scaut napisał(-a):

Serio? Dwie pozycje na regulacji? W speedmasterach w racingu i Marku jest po 6. To się wysilili…

52C51B3B-9676-411C-BA99-B4C922C00A49.jpeg


Jak dla mnie dwie pozycje regulacji są wystarczające - w Explorerze się sprawdza (w DJ czy GMT też), więc tutaj jest to samo. 
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dwie pozycje mikroregulacji to słabiutko. Nie wysilili się. Z drugiej strony to i tak lepiej niż w niektórych jeszcze droższych markach, gdzie jest zero mikroregulacji


Pozdrawiam, Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
27 minut temu, tbn napisał(-a):

 

No właśnie @Smycel wrzucił zdjęcie wcześniej przy rozszerzonym, dziury nie widzę. 

 

24 minuty temu, Smycel napisał(-a):

Gdzie tu ma być dziura według ciebie?

Patrzę teraz na nie i żadnej dziury nie widzę.

Jeszcze raz powtórzę, to jest bardzo podobny pomysł jak w easylink - inaczej trochę zrealizowany, ale generalnie można w pewnym zakresie (2 pozycje do wyboru) lekko wydłużyć lub skrócić bransoletę, bez żadnych narzędzi.

 

Ok. my bad. Teraz widzę, że te "dziury" są zakrywane przez zapięcie.

 

image.thumb.png.1f834e60620bd592b12dc64472938beb.png

 

Ale oznacza to, że ta regulacja ma bardzo mały zakres, szkoda. No ale coś za coś.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
49 minut temu, alleck napisał(-a):

 

Nie ma dziury, bo złożone, jak rozsunie to i dziura się pojawi :) 

 

Tak jak piszą koledzy wcześniej, po użyciu regulacji nie pojawi się szczelina bo jest zasłonięta przez górną część klamry, tak jak w Chronoscope. Ta klamra chyba jest przez to trochę dłuższa od poprzedniej wersji.

Zrzut ekranu 2023-02-15 o 11.21.40.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziury nie ma, jest za to mało estetyczne przedłużenie "autostrady" 😜

 

Omega-Speedmaster-Moonwatch-Calibre-3861-Chronoscope-Clasp_003.thumb.jpg.f2840fd0c64729c3bdf490fe33986385.jpg

 

Chyba nikt nie zrobił mikroregulacji lepiej niż IWC w niektórych Ingenieur:

- 0-8 mm ze skokiem co 1 mm

- przycisk zlicowany z zapięciem

- widoczne normalne ogniwo (jak w Glidelocku), a nie płytka imitująca zapięcie)

- nie trzeba ściągać zegarka to regulacji

 

IMG_1536.thumb.jpeg.ec8a6a3578f5b6b91894f4dc66361adc.jpegIMG_1533.thumb.jpeg.19cd7887377c37ed7bd7f6e72d010d0c.jpeg

Edytowane przez memento mori

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, memento mori napisał(-a):

Dziury nie ma, jest za to mało estetyczne przedłużenie "autostrady" 😜

 

Omega-Speedmaster-Moonwatch-Calibre-3861-Chronoscope-Clasp_003.thumb.jpg.f2840fd0c64729c3bdf490fe33986385.jpg

 

Chyba nikt nie zrobił mikroregulacji lepiej niż IWC w niektórych Ingenieur:

- 0-7mm ze skokiem co 1 mm

- przycisk zlicowany z zapięciem

- widoczne normalne ogniwo (jak w Glidelocku), a nie płytka imitująca zapięcie)

- nie trzeba ściągać zegarka to regulacji

 

IMG_1536.thumb.jpeg.ec8a6a3578f5b6b91894f4dc66361adc.jpegIMG_1533.thumb.jpeg.19cd7887377c37ed7bd7f6e72d010d0c.jpeg

Prawda. Iwc jest Top pod tym względem. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po co szukać w IWC jak OMEGA na dajwerach zrobiła regulację płynną (bezstopniową) i to w dość dużym zakresie.


Kto rano wstaje ten leje jak z cebra...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po to, że to konstrukcja z innej ligi względem Omegi. W SMP musisz zdjąć zegarek do regulacji to raz, dwa jak pokazuje IWC jednak da się ukryć przycisk a trzy z tego co wiem w SMP też wyjeżdża poza zapięcie kawał blachy przy rozszerzaniu.

 

Wiem, że to niuanse. Mi przez pół roku wystarcza regulacja 0-2-4 mm, ale przez drugą połowę potrzebuje 0-6/8mm. Easy link czy to co jest w nowym Moonwatchu to zawsze coś, ale zakres dla części osób jest za mały. Jak komuś zmienia się nadgarstek rano-wieczór lato-zima i raz spróbuje mikroregulacji 0-8mm (przy większych nadgarstkach pewnie jeszcze więcej potrzeba) to później się trudno zrobić krok wstecz względem dopasowania do nadgarstka i komfortu.

Edytowane przez memento mori

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie byłby to deal breaker dla mnie, ale mogli zrobić to lepiej. W Moonie problemem pewnie by było i tak wąskie zapięcie, żeby wjechały tam ogniwa, ale w SMP to już wygląda dla mnie źle, no ale tam cała bransoleta jest zła 😁 (stała szerokość). 

Edytowane przez memento mori

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nic wielkiego nie pokazała...  odchylka nic szczegolnego a tym bardziej 50h rezerwy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

30% dłuższa od deklarowanej rezerwa chodu to faktycznie nic szczególnego. Półtora sekundowa średnio-dobowa odchyłka to dla werków Omegi z naciągiem manualnym także bułka z masłem. Hmm, jasne - toż to norma. 😅


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, PICAD napisał(-a):

Nic wielkiego nie pokazała...  odchylka nic szczegolnego a tym bardziej 50h rezerwy

😂

image.jpg

2B1B7827-70AC-4D5C-A0F2-16F40978F0BE.jpeg


O i T 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

środa dzień 🍦

 

1676482686368.thumb.jpeg.ea1376b69ef1fc1fb907d5b01bb75717.jpeg

 

1676482686361.thumb.jpeg.ffc88dc7897ea31b79cf52436ffbdc47.jpeg


Zdrowy rozsądek to nic innego jak zbiór uprzedzeń nagromadzonych w umyśle przed osiemnastym rokiem życia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, mario1971 napisał(-a):

30% dłuższa od deklarowanej rezerwa chodu to faktycznie nic szczególnego. Półtora sekundowa średnio-dobowa odchyłka to dla werków Omegi z naciągiem manualnym także bułka z masłem. Hmm, jasne - toż to norma. 😅

Załóżmy, ze mam firmę z zegarkami i deklaruję ich chód na poziomie 40 godzin, chociaż tak naprawdę mogą pracować  do 60 godzin. Przecież w tej omegowej firmie nie siedzą idioci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20 godzin temu, Smycel napisał(-a):

Spoko te nowe zapięcie z regulacją, nawet bardzo spoko 

696A24DF-F2E6-4002-A208-57BA14F05327.jpeg

Fajna ta mikroregulacja. 

Edytowane przez Dorian06

W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.